Küsitlus: Kas inimene on käinud Kuul või ei?
on küll - alates 1969 N. Amrstrong jt
54.55%
36 54.55%
ei ole - see on vandenõu või poliitiline näitemäng
45.45%
30 45.45%
Kokku 66 häält 100%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 13
  • 14
  • 15(current)
  • 16
  • 17
  • ...
  • 19
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuul maandumine võltsitud?
(25-03-2014, 18:36 )excubitoris Kirjutas: Kui sa siis üritad seletada ära unusta ka oma pimesi uskumisi mainimata jätmast wink

Ma ei ürita, ära pelga. Aga Sinu postitustest saab ühe kena ja toreda näite küll.
Vasta
Miks Kuul maandumise võltsimine ei oleks saanud olla võimalik. Lühidalt öeldes - ameeriklastel oli tehnoloogia Kuule minna ja seal filmida, aga neil ei olnud tehnoloogiat Kuul käimist stuudios võltsida.

Vasta
Vana lugu ja ei midagi uut. Sellele mulale on vaid üks vastus - Kubrick ja 2001: A Space Odyssey (1968) - IMDb
Isegi siin on selle üle juba vaieldud ja ei näe palavaga mõtet seda kõike korrata.
Vasta
(25-05-2014, 12:22 )excubitoris Kirjutas: Sellele mulale on vaid üks vastus - Kubrick ja 2001: A Space Odyssey (1968) - IMDb

Mis otsast see vastus on? Kuna mainitud film on üks mu lemmikumaid sci-fy filme, siis vastuse leidmisel pead sa mind (või teisi, kes seda korduvalt vaadanud on) natukene aitama.
Üks suurimaid jamasid selle väidetava võltsimisega on ikkagi see 1/6 gravitatsioon, milles astronaudid Kuul ringi hüppavad. Lindi aeglustamine mistahes meetodil sama efekti lihtsalt ei anna. Kas leidub üldse mingit filmitehnoloogiat peale CGI, mis seda teha suudaks? Nagu selgelt näha, ei suutnud seda isegi mitte Kubrick ja ega ta ei olegi üritanud: https://www.youtube.com/watch?v=oU4Rk0NATNs
Vasta
Nielander - sina ja kõik teised kes arvavad, et seda tollase kino tehnikaga ei saanud teha unustavad ära ühe pisikese detaili. Nimelt EI olnud tollal rahva vaatamiseks ei HD-d ega muid suuri resolutsioone. Pildi kvaliteet võrdus umbes kui mingi vana Nokiaga vaadata kino. Kõik räägivad suure suuga kui "nutune" oli salvestus ja esitlus tehnoloogia aga VEEL kehvem oli esitlus tehnoloogia.
Seal videos räägib mees pikalt kui palju pandi "pappi" alla Kuu programmile. See oli aga vaid otsene valitsuse raha. Keegi ei tea ega oska rääkida kui palju pandi sinna alla "mustade projektide" raha. Selle raha eest oleks saanud käia Kuul mitu korda - sinna vahele kuhugi mõned miljonid toppida/peita millega mõned udused kaadrid võltsida ei ole eriline vägitegu.

See on omapärane vaadata, kuidas inimesed viskuvad dzotile ja valivad poole - eriti sellises asjas. Ma ei hakka väitma, et seda tehti - ehk siis näidati rahvale 100% ulatuses stuudio kino, kuid aastakümnete jooksul on tulnud üha uusi ja uusi uurijaid kes leiavad moodsaid tehnikaid kasutades, et midagi ei klapi. Tean, et kvantiteet ei ole kvaliteet, kuid kui kõik oleks "oki-doki" siis peaks olema asi ju vastupidine - või mida saarvad? Moodsad tehnoloogiad peaksid nagu kinnitama, et kõik oli korras ja Kuul käidi just nende vahenditega millega räägitakse ja just nii mitu korda kui valitsus/NASA väidavad?

Lõpetuseks ka "disclaimer" - nii igaks juhuks - arvan, et Kuul siiski käidi - Apollo programmi raames. Kuid samas ei kahtle, et midagi läks seal "nihu" ja (vähemalt) enamus kaadreid mida avalikkusele näidatakse on kas täielik fiktsioon või osaline fiktsioon.

Kubricku film. Natuke filtreid ja lasta paar korda kaameraga seda TV ekraanilt filmida - nagu seda Apollode ajal tehti ja jääbki mulje, et tegu ehtsate kaadritega. Muideks - seda on mitu tollast meedia ajakirjanikku tunnistanud, et TV EI SAANUD tegelikku otse lülitust nagu väideti TV eetris aga said oma pildi oma kaameraga filmides seda mis lennu juhtimise keskuses ekraanil - suure ruumi teises/kaugel otsas - näidati. Ka see on asi millest paljud eelistavad vaikides mööda minna.

Ehk siis - asi on ikkagi lahendamata. Ei veennud see mees mind esimesel korral ega ei suuda ka nüüd teha.
Vasta
(25-05-2014, 15:17 )excubitoris Kirjutas: Kõik räägivad suure suuga kui "nutune" oli salvestus ja esitlus tehnoloogia aga VEEL kehvem oli esitlus tehnoloogia.
Palun võrdlust kui palju kehvem esitlus salvestusest sel ajal oli.
Vasta
Kage - ma olen juba piisavalt vana, et neid mäletada.
Vasta
(25-05-2014, 20:48 )excubitoris Kirjutas: Kage - ma olen juba piisavalt vana, et neid mäletada.
See on ju väga hea, sest paljud kindlasti ei mäleta ja ei tea neid erinevusi, aga kui sina mäletad, siis palun kirjelda neid vähemalt kui mõõtühikutes ei oska võrdlust tuua, sest teistel ei ole sinu mälestustest kasu kui sa neid sõnades ei väljenda.
Vasta
Kaheksakümnendate keskpaigas, olles sugulaste juures külas, köitis minu tähelepanu , uudishimuliku noore mehena, majaperemehe koduses töökabinetis, klaasvitriinis asuvad tumedad kivikesed. Pean tänama oma uudishimu, mis viis välja, sellele järgnenud, ääretult huvitava ja informatiivse jutuajamiseni, kui ka selleni, et sain oma peaopesal hüpitada Kuult toodud kivimeid.
Teadaolevalt on Neil Alden Amstrong, omal ajal külastanud ka ENSVd. Kristlasena suhelnud omaaegsete kiriku ringkondadega, pidanud jutlust, ööbinud Viru hotellis... Seesama majaperemehest sugulane, oli nimelt Amstrongi, Eestis viibimise ajal, tema tõlk ja saatja. Valitud, kitsamas seltskonnas ei teinud endine astronaut saladust, kelle ja millega nad oma reisi ajal tegelikult kokku puutusid. Lühidalt niipalju, et kogu sõidu vältel, nii sinna, kui tagasi olid nad saadetud maavälistest õhusõidukitest, kes ei teinud katsetki ennast varjata. Iga nende sammu Kuu pinnal jälgiti, distantsilt ei näinud nad mitte ainult Kuul asuvaid võõraid õhusõidukeid, vaid ka nende meeskonna liikmeid. Ühesõnaga, mehed olid astunud, päri kindlasti, võõrale territooriumile. Olemas pidi olema ka filmi, foto materjal, mis seda kõike kinnitab. Kuukivide eestlasest omaniku sõnades ma isiklikult ei kahtle, tegemist oli, on ülimalt erudeeritud teadustöötajaga (Teaduste Akadeemia), kui ka tuntud ja tunnustatud kristliku aktivistiga. Ära ei maksaks unustada ka tõsiasja, et tegemist oli tõsise nõuka ajaga, kus taolise uskumatu info kuulmine, mõistmine oli tõeliselt shokeeriv kogemus.
Muideks samas, meie põhjanaabrid, on oma viienda klassi ajaloo õpikus, üheselt, mustvalgelt lastele õppimiseks kirja pannud, et nemad usalaste kuulkäiku ei usu. Põhjus nimelt selles, et Amstrongi poolt, meeneteks välja jägatud kivikesed, on hilisemal kontrollimisel osutunud võltsinguteks. Keemiline analüüs näitab maist päritolu. Eriti lolli olukorda jäi üks kunagine Hollandi tipp poliitik, kes neidsamuseid asjakesi muuseumile pakkuma läks.
Vasta
(25-05-2014, 23:44 )cambodia Kirjutas: tegemist oli, on ülimalt erudeeritud teadustöötajaga (Teaduste Akadeemia), kui ka tuntud ja tunnustatud kristliku aktivistiga.

See kõlab kui kreatsionismi professor vms.
Vasta
See kõlab kui kreatsionismi professor vms.

Persoon tegeles täppisteadustega. Omamoodi kummaline sümbioos, kuid teadus tänapäevases mõttes sai samuti alguse usumeestest, kes tahtsid teada saada, kuidas nn. Jumal on maailma üles ehitanud. Isegi Galileo, Darwin ja Newton olid sügavalt kristlikud mehed, rääkimata munk Gregor Mendelist või preestriks saada tahtnud Johannes Keplerist või tegelikust preestrist Georges Lemaitre’ist või kirikuõpetajast Joseph Priestleyst.
Vasta
Neist Armstrongi (ja teiste) poolt laiali jagatud väidetavatest Kuu kividest mis hiljem "võltsinguteks" osutusid olen ka varem kuulnud. Ka NASA ise jagas neid/selliseid. Sellised lood tekitavad huvitava dialemma! Kas valesid kivisi jagati teadlikult või mingid "mehed mustas" vahetasid ühel hetkel nad ära? Kui Kuul käidi siis kus on õiged kivid? Küsimusi saaks veel aga hetkel vast piisab Smile
Vasta
Mul tekkis ainult üks küsimus, et palju ta neid kive sealt tõi, et niipaljudele jagada oli üle maailma? Isegi eesti tõlk sai peotäie...
Vasta
Jah, küsimusi tekib - kas Neil Armstrongil oli luba Kuult võetud näidiseid vabalt kaasa võtta ja suveniiridena laiali jagada? Kui tal lepingusse oli kindlasti kirjutatud, et teatud info on salajane ja seda ei tohi kolmandale osapoolele avaldada, siis kas ta oli nii lõdva kohusetundega, et lobises igasugust tulnukate juttu igal pool?

Ausalt öelda kahtlen, et eelnevatele küsimustele on vastus jah, st ei usu, et Neil Armstrong oli kohusetundetu lobamokk, seega tundub jutt pigem linnalegendina.
Vasta
Tänud Angervaks, et minu näpukale tähelepanu juhtisid. Loomulikult on tegemist Neil Armstrongiga. Tolle inimese nime jätan ma päris kindlasti oma teada. Eetilistel, moraalsetel kaalutlustel. Mul puudub, tänaseks päevaks, kõrgesse ikka jõudnud härrasmehe, nõusolek, et tema nime siin foorumis seostatakse sellise teemaga. Täiesti vabalt võis olla ka tegemist samasuguste võltsingutega, mida astronaut oma turneedel laiali jagas.
Peotäit kive ei näinud, katsunud ma päris kindlasti. Tegemist oli 4 kiviga. Ääretult kerged, süsimustad, läbimõõt ca. ühest, kuni nelja sentimeetrini.
Tundub, et Armstrong on taolisi kivikesi, päris ohtralt erinevatele inimestele kinkinud.
Tegemist ei ole linnalegendiga. Väheusutav, et ameeriklane taolist infot valimatult rahvamassidele jagas. Nimelt kuulusid vestlusest osavõtnud inimesed (ka N.A.), kõik ühte ja samasse usulisse organisatsiooni, rühmitusse. Taoliste inimeste ühtekuuluvustunne, on tunduvalt tugevam, kui seda üldiselt teatakse. Palju tugevam, kui näiteks veresidemed. Siit ka avameelsuse põhjus. Loomulikult ei olnud taoline informatsioon mõeldud laiale kuulajaskonnale.
Vasta
(25-05-2014, 15:17 )excubitoris Kirjutas: ...kuid kui kõik oleks "oki-doki" siis peaks olema asi ju vastupidine - või mida saarvad? Moodsad tehnoloogiad peaksid nagu kinnitama, et kõik oli korras ja Kuul käidi just nende vahenditega millega räägitakse ja just nii mitu korda kui valitsus/NASA väidavad?

Ma arvan, et kui miski ei oleks "oki-doki", siis nüüdseks peaks pigem moodsad tehnoloogiad video võltsitust näitama. Kui hea see võltsing siis ikkagi on, et 45 aastat hiljem tuuakse endiselt võltsingu "tõestuseks" argumente stiilis: "kuskohas on fotodel tähed?"; "miks see või teine vari imelik on"; "ühe kivi peal on C-täht"...jne. Kas tõesti suudeti tollal niivõrd hea võltsing teha, et tänapäevase digitaaltehnoloogia juures ei suudeta ikka pisikest lindi kleepimiskohta või tolmutera tuvastada? Ja üldsegi - mis asi täpsemalt peaks videos kinnitama, et tegevus Kuul toimub, peale video enda??

Üle-eelmisel leheküljel ma tõin ühe "moodsa tehnoloogia" poolt toodud tõestuse/kinnituse. Toon veel ühe korra:


Kunagi räägiti, et kui vaid saaks neid maandumiskohti teleskoobiga vaadata. Nüüdseks on juba aastaid suhteliselt selged pildid vaatamiseks väljas. Ma ei kahtlegi, et hulk inimesi on võltsingu avastamise tuhinas need fotod nõelaotsaga üle käinud ja kõikide fotode ja videokaadritega perspektiive võrrelnud. http://www.nasa.gov/mission_pages/apollo...4M0ZfmSxUX

Ma mõistan, et neis "moodsate tehnoloogiate" kinnitustes saab kümnel erineval viisil kahelda - NASA tegi arvutitega, andmed on võltsitud, kõik on kokkumäng, jne... aga mingil hetkel tuleb küsida, et mis asi sind üldse veenaks? Siis kui sa ajamasina leiutaksid, maandumiste ajal Kuul oleksid ja iga kaamera objektiivist filmimise ja pildistamse ajal sisse vaataksid?

(25-05-2014, 15:17 )excubitoris Kirjutas: Kubricku film. Natuke filtreid ja lasta paar korda kaameraga seda TV ekraanilt filmida - nagu seda Apollode ajal tehti ja jääbki mulje, et tegu ehtsate kaadritega.

Ma ei saa sellest loogikast aru, et mis filter ikkagi 1/6 gravitatsiooni suudab simuleerida?
Isegi Kosmoseodüsseiast leiab lolle vigu küll ja küll. Tuleb teada kuhu lihtsalt vaadata. Olen kindel, et kuukaadreid on näinud kõvasti rohkem inimesi, kui seda filmi on...aga ikka mingeid tegelikke tõendeid võltsimisest ei leidu. Mis jama on?

Soovitan vaadata ja kuulata tausta, kuidas Kubricu üllitis ilmavalgust nägi:

Väga hea dokumentaalfilm Kuul käimisest. Youtubes on natukene kehv kvaliteet, aga mainin, et netivavarustes liigub ringi ka blu-ray kvaliteedis koopia. Filmi lõpus (alates 1:37:55) ütlevad asjaosalised ise, mis nad sellest võltsimise asjast arvavad:
Vasta
Kas see Eestis käik oli ka salajane? Kiire google ei anna mitte ühtegi märki selle kohta.

Egas taoliste "väära mõtteviisiga, ideoloogiaga" inimeste külaskäike, omal ajal ENSVs, loomulikult rahvale välja ei reklaamitud.
Mõned kerged vihjed, et N.A. on siiski, siinkandis viibinud.
www.tantsuagentuur.ee/et/starlight-cabaret/starlight-cabaret
https://www.sokoshotels.fi/et/tallinn/so...ru/ajalugu
http://et.wikipedia.org/wiki/Neil_Armstrong






Vasta
(26-05-2014, 14:41 )cambodia Kirjutas: Tegemist ei ole linnalegendiga. Väheusutav, et ameeriklane taolist infot valimatult rahvamassidele jagas. Nimelt kuulusid vestlusest osavõtnud inimesed (ka N.A.), kõik ühte ja samasse usulisse organisatsiooni, rühmitusse. Taoliste inimeste ühtekuuluvustunne, on tunduvalt tugevam, kui seda üldiselt teatakse. Palju tugevam, kui näiteks veresidemed. Siit ka avameelsuse põhjus. Loomulikult ei olnud taoline informatsioon mõeldud laiale kuulajaskonnale.
Neil Armstrong`s UFO Secret - published (8-27-2012) by Dr. Steven Greer (video).

Ka Steven Greer räägib sarnast juttu. Aga jääme ootama NASA poolt originaalpiltide/videote avaldamist või astronautide memuaare mis on nende endi või vähemalt lähisugulaste, kes on vahetult nende käest mälestusi kuulnud, poolt üle vaadatud, sest kolmandate osapoolte jutt on kolmandate osapoolte jutt. Kuigi ma kahtlen, et isegi kui astronaut ise ütleb, et ei olnud ei UFO'sid ega varemeid ja NASA kinnitab seda originaalidega, siis usutakse ikkagi kolmandate osapoolte jutustusi kuna nemad räägivad seda mida paljud soovivad kuulda.

Buzz Aldrin explains Apollo 11 UFO sighting - not an alien ship (video).
Vasta
NVIDIA uusim ja võimsaim graafikariist- ja tarkvara näib kinnitavat, et fotod esialgsest kuul käimisest on ehtsad. Kuu pinnast, maandurist ja kõiksugu muudest detailidest tehti 3d simulatsioon katsetamaks, kas kuulus foto Buzz Alrdinist maanduri varjus on ikka ehtne. Vandenõuteoreetikud on aastaid rääkinud, et Aldrinit ei tohiks olla maanduri varjus nii hästi näha, kuna Kuul puudub atmosfäär ning valgus ei tohiks hajuda. Meeskonna üllatuseks tuli välja, et simuleerimaks fotot täiuslikult, tuleb 3d mudelisse lisada fotot tegev Armstrong, kes ise Päikese poolt valgustatud on ning kes oma peegeldusega Aldrinit varjus valgustab. Sama lugu on fotodelt puuduvate tähtedega. Tuleb välja, et timmides fotoka valgustundlikust piisavaks, et tähed nähtavale tuleksid, valgustuks Kuu pind täielikult üle (nagu sellest ka ammu juba räägitud on)...
Asja point on selles, et on praktiliselt mõeldamatu, et 69. aastal oleks inimesed tollase tehnoloogilise võimekuse juures olnud suutelised lavastama tseene, kus nii paljudest detailidest olenevad valgustustingimused nõnda täpsed on...



Vasakpoolne pilt on simulatsioon:
[Pilt: realfake323.jpg]

Allikas (inglise keelne, artikkel)
Vasta
Mnjahh - huvitav teema aga...
Igaüks võib uskuda mida iganes või mida tahes.
http://www.imdb.com/title/tt3776826/
Operation Avalanche (2016) ehk siis kuidas Kuul ei käidud.
Vasta
kolme tunni jagu vanu klippe ja pilte kuul ¨käimisest¨.kohe video alguses on huvitav klipp ,mis on kohe kindlasti kusagil stuudios filmitud,nagu paljud muud klipid .Poole tunni jagu olen vaadanud,üsna asjalik materjal tundub olevat.
MOON HOAX: Do you still think we went?
https://www.youtube.com/watch?v=PyDeGyBr3BA
Vasta
(13-08-2017, 18:10 )Malandro Kirjutas: Kohe video alguses on huvitav klipp, mis on kohe kindlasti kusagil stuudios filmitud, nagu paljud muud klipid.

Jah, see ongi Maal filmitud. Ega sa ei saada inimesi 400 000 km kaugusele võõrale taevakehale proove võtma, enne seda Maal võimalikult hästi läbi harjutamata.
Vasta
https://www.youtube.com/watch?v=8Fw1l-4EBEI
Vasta
Äkki teeks tunnisest videost mingi kokkuvõtte?
Vasta
Venelased tahavad teha mehitatud lennu kuule 2030'ndate algul, et kontrollida, kas ameeriklased ikka käisid seal pea pool sajandit tagasi.
https://www.ohtuleht.ee/908682/venelased...aisid-kuul
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 13
  • 14
  • 15(current)
  • 16
  • 17
  • ...
  • 19
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat