Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas kõik inimesed on võrdsed?
#51
(17-02-2014, 12:04 )kage Kirjutas: Kui sa ei mõista miks inimesed kõigest sellest aru ei saa ja niimoodi käituvad, siis sul puuduvad teadmised inimeste ja käitumiste põhjuste kohta. Seega kui müstikast vabaneda soovid, siis tuleb sul õppida inimesi, sh ka ennast, tundma.

Ma mõtlesin, et foorumis on huvitav seda teemat arutada -- erinevad arvamused, uued infokillud, inimeste reageeringud jne Smile

Vasta
#52
(17-02-2014, 21:46 )fallenboy Kirjutas: Ma mõtlesin, et foorumis on huvitav seda teemat arutada -- erinevad arvamused, uued infokillud, inimeste reageeringud jne Smile

Just nii ja selle ka said. Kui midagi jäi vastustes vajaka, siis ilmselt ka teemapüstituses jäi puudu ühtteist. Mida küsisid, seda said. Mõtteainet jätkub. Smile
Vasta
#53
(16-02-2014, 09:48 )fallenboy Kirjutas: Kuidas see mõjutab inimese arusaamist? Kas aju töötab neil teisiti, et nad ei suuda asju omavahel kokku viia? Ehk kas ma hõigun kõrbes? Ma kardan, et osad inimesed ongi ilma halvustamata vähema arusaamaga, aga loogika väidab, et kõigil võrdsed eeldused, lihtsalt tahtejõudu pole, ei olda mitte lollid vaid laisad, arad, õpitult saamatud. Ühiskonna jaoks koorem, mis tõmbab selle kreeni. Sestap peab raisku raputama ja vahel ka kaigast andma, et nad meid kõiki alla ei tõmba.

Või mis?

Jah, aju töötab inimestel erinevalt. Näiteks isegi sündimisel hapniku puudusesse jäänud vastsündinul võib tekkida aju biokeemilise tasakaalu häirumine. Lisaks soolestiku mikrofloora, panen mõned lõigud:

"- Geenide ekspressiooni – on leitud, et vastavate mikroorganismide olemasolu või puudumine imikueas, muudab püsivalt geenide ekspressiooni. Osade bakterite puudumine mõjutas õppimise, mälu ja motoorse kontrolliga seotud geene ning andis alust arvata, et soolestiku mikrofloora on tihedalt seotud varajase ajuarengu ja sellest lähtuva käitumisega...
...- Autismi – normaalse soolestikufloora tekkimine esimese 20 elupäeva jooksul mängib väga olulist rolli beebi immuunsüsteemi küpsemisel. Seetõttu beebidel, kelle soolestikfloora ei arene korralikult välja, on kahjustunud immuunsüsteem ning suurem risk ADHD (käitumise- ja tähelepanuhäire), õpihäire ja autismi tekkeks, eriti kui neid on enne korraliku soolestiku mikrofloora välja kujunemist ka vaktsineeritud...."
http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/so...wLxB85H5wF
Vasta
#54
(18-02-2014, 08:10 )Tulnukinimene Kirjutas: Jah, aju töötab inimestel erinevalt. Näiteks isegi sündimisel hapniku puudusesse jäänud vastsündinul võib tekkida aju biokeemilise tasakaalu häirumine. Lisaks soolestiku mikrofloora, panen mõned lõigud:

"- Geenide ekspressiooni – on leitud, et vastavate mikroorganismide olemasolu või puudumine imikueas, muudab püsivalt geenide ekspressiooni. Osade bakterite puudumine mõjutas õppimise, mälu ja motoorse kontrolliga seotud geene ning andis alust arvata, et soolestiku mikrofloora on tihedalt seotud varajase ajuarengu ja sellest lähtuva käitumisega...
...- Autismi – normaalse soolestikufloora tekkimine esimese 20 elupäeva jooksul mängib väga olulist rolli beebi immuunsüsteemi küpsemisel. Seetõttu beebidel, kelle soolestikfloora ei arene korralikult välja, on kahjustunud immuunsüsteem ning suurem risk ADHD (käitumise- ja tähelepanuhäire), õpihäire ja autismi tekkeks, eriti kui neid on enne korraliku soolestiku mikrofloora välja kujunemist ka vaktsineeritud...."
http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/so...wLxB85H5wF

Seega arvad, et inimese võime arendada arusaamist on kinni meis elavates mikroorganismides? Jah, kindlasti on neil tegelastel mingisugune osa mängida, aga kas see on peamine, seda ma ei usu. Miks? Sest sellest võiks järeldada, et inimese mõtlemisvõime on seotud mikroorganimidega, millest võib omakorda järeldada, et näiteks Gandhil ja lihtsameelsekese mikrofloora on lihtsalt erinev. See teooria paneb kahtluse alla ka klassikalise hariduse tähtsuse inimese arengus -- et filosoofia õppimine ei annaks mingit tulemust, selleks peaks sööma hoopis antibiootikume.

Kas suuremat rolli ei võiks mängida näiteks inimese enesehinnang -- need kes endas kindlamad, on rohkem avatud uutele-erinevatele ideedele ja seetõttu ei põtki kõike kohe tagasi, vaid üritavad sellest aru saada, sest ei tunne ennast uuest ohustatuna, nagu tunneks end madala enesehinnaguga inimene (kõik uus on tundmatu ja juba ebakindel inimene ei taha riskida, sest ebakindlus võib veelgi suureneda)? Näiteks USA algusaastad -- inimesed, kes läksid vastu tundmatule, ehitasid üles eduka riigi, kuid tänapäeval, kui inimesed on kaotanud lootuse, on nad muutunud riigile koormaks, sest pealehakkamine on asendunud abitusega. Lootus/ lootusetus on ju individuaalne ning kinni inimese mõttemustrites.
Vasta
#55
Antibiootikume kindlasti mitte, sest need tapavd kõik bakterid. Võiks teha uuringu, kus grupp inimesi tarvitaks poole aasta jooksul puudel kasvavaid seeni, jooksid rahustavaid taimeteesid (nt. vesimünt, naistepuna, damaskuse roos), kas muutuks midagi nende elus, kas nad hakkaksid tegema arukamaid valikuid. Lisaks on pakkuda katsetuseks nö. biokorrektoreid (need vajavad veel mõõtmisi)
Paraku on paljude inimeste enesehinnang alusetult liiga kõrge hoopis. Madala enesehinnanguga inimene on võimeline kuulama, abi otsima. Kõrge enesehinnanguga inimene on ise see kõige targem.
Vasta
#56
Looduslik toit kindlasti mõjustab füüsilist heaolu, mis omakorda psüühilist. Täitsa üks viis, kuidas elu parandada.

Mis enesehinnagusse puutub, siis kõrge all pidasin silmas tasakaalus hinnagut. Minu viga! Aga et madala enesehinnaguga inimene on võimeline abi otsima, selles ma pole nii kindel -- madal enesehinnang = ma olen luuser ning sellise hoiakuga inimene ei usu endasse, mis teeb tema abistamise pea võimatuks. Sellist inimest on kerge küll õiges suunas liikuma lükata, sest ta allub hästi (teised teavad paremini, sestap teen nii), mis aga ei suurenda tema enesekindlust. Minu arvates eesti ühiskonna suurim probleem -- enamik tunneb ennast võimetuna sealt ka palju hala. Madal enesehinnag on justnagu ring, millest välja ei saada, sest välja saamiseks on vaja eneseusku. Aga sellest saabki probleem alguse.

Normaalse enesehinnaguga inimesed on iseseisvad -- nad julgevad otsutada, peavad ennast piisavalt targaks (usuvad endasse), kui probleemid tekivad, ei karda abi paluda. Nad on avatud ja julged. Ja selline mõttemall-hoiak tugevdab enesehinnagut veelgi.

Paljud nn väga kõrge enesehinnaguga inimesed on enamasti üleolevad, mis tegelikult reedab, et asjad pole päris nii, nagu paistavad. Tõusikud on heaks näiteks -- miks ennast upidata, kui selleks vajadust ei ole? Järelikult peetakse oluliseks, et kõik teised näeksid, millises seisus nad on, ehk nad tunnevad vajadust välise maailma kiituse järele. Miks? Kas sellepärast, et tuntakse ennast viletsalt ja oodatakse, et keegi selle tunde ümber lükkaks? Elik enesehinnag on madal.

Kõrge enesehinnanguga inimesed on minu arvates need, kelle kohta ütledakse isiksused. Veidrikud, egokesksed. Näiteks Michael Jackson. Kõrges enesehinnagus ei leia ma midagi halba. Anarhistid Smile
Vasta
#57
Tekitame sellise... hm pingerea Laugh
KÕRGE ENESEHINNANG - põhjendamatult või põhjendatult kõrge hinnang oma oskustele, teadmistele, võimetele ja omadustele. Probleem on ilmselt siis kui persoon kasutab oma kõrget enesehinnangut ülevalt alla vaatamiseks. Teisi sõnu, teisele inimesele ülevalt alla vaadata võib ainult "lamaja" püsti aitamiseks.
"TASAKAALUS" ENESEHINNANG - laias laastus oma oskusi, teadmisi, võimeid ja omadusi hindab nn realistlikult. Ehk siis teab enda piire. Laugh keerulisem kirjeldada, kui esmapilgul mõistsin arvata Laugh
MADAL ENESEHINNANG - põhjendamatult või põhjendatult madal hinnang oma oskustele, teadmistele, võimetele ja omadustele. Probleem on ilmselt siis kui persoon ennast "sotsiaalse olendina" maha surub. Pikas perspektiivis lõppeb enesesalgamine reeglina kollapsi ja amokiga.
Vasta
#58
Kõrge enesehinnangu alla, minu arvates, ei saaks panna põhjendamatult kõrget enesehinnangut -- enesehinnang, peab põhinema reaalsusel, millega puutub hindaja kokku ehk siis kui ma arvan, et ma olen boss, aga minu kogemused on vastupidised, on tegemist enesele valetamisega. Miks seda tehakse, teab ehk igaüks ise, kuid jämeda joonega tõmmates arvan, et tegemist lihtsalt madala enesehinnanguga. Näiteks kui Michael Jackson ütleb, et Pritni on saast, ei näita see seda, et tal on põhjendamatult kõrge enesehinnang (vaatab ülevalt alla), sest kui reaalsuseks võtta plaadimüüginumbrid, on MJ-l õigus (ta on aus). Tal on kõrge enesehinnang ja peabki olema, sest ta enda tegevuse tulem tõstis hinnangut enesele.

Samas kui madala enesehinnanguga inimene, kes näiteks laenurahaga ennast keskmisest ühiskonnaliikmest kõrgemale upitab (enese arvates), sellist hinnagut anda ei saa -- ta võib küll valetada endale ja käituda nagu tal oleks tal kõrge enesehinnang (vaatab ülevalt alla), aga kui laenuraha otsas, on ta sunnitud tunnistama, et hinnang on ebareaalne ehk ta valetab.

Kokkuvõttes ma arvan, et põhjendamatult kõrget enesehinnangut ei ole olemas, tegemist on madala enesehinnagu varjunimega Bleh
Vasta
#59
(20-02-2014, 15:09 )fallenboy Kirjutas: Kokkuvõttes ma arvan, et põhjendamatult kõrget enesehinnangut ei ole olemas, tegemist on madala enesehinnagu varjunimega Bleh

Oh kõik on olemas. Variatsioonide variatsioonid ka Laugh
Vasta
#60
(15-02-2014, 12:13 )zen faran Kirjutas: Veidi kaootiline tekst, sõnaohtrus ei tule oma mõtte selgitamisel alati kasuks Bleh
(14-02-2014, 11:24 )fallenboy Kirjutas: Või ongi nii, nagu mõned kipuvad meie seast arvama -- inimesed on oma ehituselt erinevad ja osad meist ei olegi suutelised genereerima originaalset mõtet või suuremast pildist aru saama.

Inimesed on erinevad, mis ei tähenda, et igaüks neist poleks võimeline vahel originaalselt mõtlema. Ja kes üldse otsustab kelle maailmapilt on õige? Mida võtta "õige" puhul hindamiskriteeriumiks? Majanduslik edukus? Haritus? Hingerahu?
Minu meelest on nii, et tegelikult pole mittemingisugust vahet, mida inimene oma eluga teeb - surm lükkab kõik ikka ühetasaseks. Ja see vahepeane hinnang on subjektiivne ja inimeses eneses kinni.

Õnneks on tõesti inimesed erinevad, samuti ka nende kogemused, arenguteed ja arvamused... ja vaid targemad neist suudavad kuulata, mõista ja aktsepteerida kõiki ja kõike. Ilma mürki pritsimata.

See, mida inimene oma eluga teeb, on väga oluline kõigi jaoks. Sest kuigi ta ise seda ei pruugi aduda, mõjutab kõik, mis ta teeb, mõtleb või tegemata jätab ....nii lähedasi kui ka kõiki maalasi.

Surm on vaid hinge üleminek teistele tasanditele, materiaalne keha ühineb aga Maaga.
Vasta
#61
(21-02-2014, 15:09 )Minaelan Kirjutas: See, mida inimene oma eluga teeb, on väga oluline kõigi jaoks. Sest kuigi ta ise seda ei pruugi aduda, mõjutab kõik, mis ta teeb, mõtleb või tegemata jätab ....nii lähedasi kui ka kõik maalasi.

Olen nõus! Et meil oleks vaja sisekorraeeskirja, mis ütleb, kuidas käituda. Mitte, et elu oleks rangelt reglementeeritud, vaid et me kõik saaksime põhitõdedest ühtmoodi aru. Nagu Jeesus ütles: Tee teistele seda, mida sa tahad, et sulle tehtaks. Kuna paljud millegipärast ei taha sellest aru saada, tegin selle teema, et aru saada, MIKS see nii on.

Minu arvates ei ole see teistele enda arvamuse pealeajamine, on see tõde ju universaalne...
Vasta
#62
(21-02-2014, 15:09 )Minaelan Kirjutas: Surm aga on vaid hinge üleminek teistele tasanditele, materiaalne keha ühineb aga Maaga.

Kah üks tore reductio ad absurdum.


(21-02-2014, 15:26 )fallenboy Kirjutas: Nagu Jeesus ütles: Tee teistele seda, mida sa tahad, et sulle tehtaks.
Minu arvates ei ole see teistele enda arvamuse pealeajamine, on see tõde ju universaalne...

Defineeri sõnamõisted, teised ja universaalne.

Vasta
#63
(21-02-2014, 15:27 )Krt Kirjutas: Defineeri sõnamõisted, teised ja universaalne.

Teised = vaatlejast väljaspool olevad teadvused
Universaalne = kõigissepuutuv
Tõde = ümberlükkamatu
(21-02-2014, 15:42 )zen faran Kirjutas: Oot, ei pidanud ju muga suhtlema ja pidid eemale hoidma? Miks siis käid mööda foorumit mu vastuseid kommenteerimas? Ja muidugi jälle mingis moraliseerivas-õpetavas-näpuga viibutavas toonis. Mürki on kahesugust, tead. Üks on selline passiivne-agressiivne pidev ajudelekäimine.

Äkki kasutaks sellisteks postitusteks hoopis U2U-d? Hoiab teema puhtana? Smile
Vasta
#64
(21-02-2014, 15:26 )fallenboy Kirjutas: Olen nõus! Et meil oleks vaja sisekorraeeskirja, mis ütleb, kuidas käituda. Mitte, et elu oleks rangelt reglementeeritud, vaid et me kõik saaksime põhitõdedest ühtmoodi aru.
Mis põhitõed peaksid sinu arvates olema olema paika pandud ja kuidas neid kõigile inimestele selgeks teha?
Tsitaat:Nagu Jeesus ütles: Tee teistele seda, mida sa tahad, et sulle tehtaks.
Aga enne siiski igaksjuhuks küsi, sest on väga võimalik, et teine ei soovi sedasama mida sina.
Vasta
#65
Adminnid, kahjuks vahel te kustutate ära asju, mis jätavad järele palju suurema segaduse...
Aga ehk see ongi teie eesmärk inimesi arusaamatuses hoida.

Kage, ma arvan, et kui küsima hakata, siis sa ei kuulegi tõtt...sest seda kas häbenetakse, kardetakse või ei tunta ära.
Vasta
#66
(21-02-2014, 16:01 )kage Kirjutas: Aga enne siiski igaksjuhuks küsi, sest on väga võimalik, et teine ei soovi sedasama mida sina.

Ära tee teistele seda, mida sa ei taha, et sulle tehtaks. Lihtne.

Vasta
#67
Aga kui teine tahab, et talle tehtaks hoopis midagi muud, kui sina tahad et sulle tehtaks?
Või on teisel vaja hoopis midagi muud, kui ta tahab, et talle tehtaks?
On ikka nii lihtne?
Vasta
#68
(21-02-2014, 17:26 )fallenboy Kirjutas: Ära tee teistele seda, mida sa ei taha, et sulle tehtaks. Lihtne.
Kui mõtlema hakata kõigele sellele, mida inimesed tahavad või ei taha ja mida ise tahan või ei taha, siis saan seda ütlust võtta ainult soovitusena, aga mitte põhimõttena mida järgida. Põhimõttena tundub see halb.
Vasta
#69
(21-02-2014, 18:05 )Minaelan Kirjutas: Mitte mingi tegutsemisviis pole halb, kui see on kasulik inimkonna arenguks.
Kui inimesed oleksid ainukesesd eluvormid siin universumis, siis võiks selle lausega nõus olla muidu näen siin inimeste kõige tähtsamaks tõstmist. Pealegi tuleks ära määrata, et kui kaugele ulatuva mõjuga tegevusi silmas peetakse, sest ... ... ... ja vot nüüd jooksis juhe kokku, sest kuidas kujutada ette lõpmatut arengut ja nägemist kuidas praegune tegevus seda kasulikkuse poole mõjutab?
Tsitaat:Aga...mis on kasulik meie arvates inimkonna säilimiseks ja arenguks...need meetodid on erinevad..veel.

Kage, on sul häid ettapanekuid?
Kui kaua see inimkond sinu arvates säilima ja arenema peaks?
Vasta
#70
(21-02-2014, 15:26 )fallenboy Kirjutas: Olen nõus! Et meil oleks vaja sisekorraeeskirja, mis ütleb, kuidas käituda. Mitte, et elu oleks rangelt reglementeeritud, vaid et me kõik saaksime põhitõdedest ühtmoodi aru. Nagu Jeesus ütles: Tee teistele seda, mida sa tahad, et sulle tehtaks. Kuna paljud millegipärast ei taha sellest aru saada, tegin selle teema, et aru saada, MIKS see nii on.

Minu arvates ei ole see teistele enda arvamuse pealeajamine, on see tõde ju universaalne...

Kahtlen väga, kas põhitõdede sõnastamiseks oleks võimalik nn universaalset sisekorraeeskirja koostada. Põhjus selles, et inimeste põhitõed pole mitte ainult erinevad, vaid lausa vastakad.

Jeesuse õpetust ei julgeks ma isegi oma sõprade peal rakendada, sest see õpetus põhineb eeldamisel ja ootusel. Eeldamine/ootus on teadagi pettumuse ema.

Väidan oma elukogemusele tuginedes, et universaalset tõde pole olemas, sest inimrass ei ole homogeenne.
Vasta
#71
Vabandan, et edendan OT'd aga...

Üheseid raame ma ei soovitaks peale panna. Sõnad "reeglid" või "sisekorra eeskiri" kõlavad juba ise hirmutavalt ning võõralt - keskkonnas, milles pesitseb palju väga erinevaid isiksusi. Kõik võiksid esmalt aktsepteerida erinevusi ning enne kividega loopimist (kui seda üldse juhtub) veidi hingata ning püüdma mõista.
Kõik ei ole sõnasepad, kelle suust voolab selgeltmõistetavat kulda; kõik ei ole samal tasemel, et üldse küündidagi mõningate sõnavõttude tuumani. Halb tava oleks ka maha teha püüdlusi sinna jõuda. Mis siis, et vahest läheb jauramine pikemaks.

Küll soovitaksin ma aga headest käitumistavadest kinnipidamist. Need peaks olema kõigil siiski kasvatusega omandatud või äärmisel juhul selle puudumisel siis muul moel mõistetavaks tehtud.
Seega elage ise ning laske teistel elada.
Isiklikuks vimmaks siin ruumi ei tohiks olla. Asjad võiksid toimida siiski intellektuaalsel tasemel.

Paratamatus on ka see, et põhilisteks sõnavõtjateks on siiski suhteliselt väike ringkond tragisid inimesi. Seegi on omaette allikas mõningateks nüanssideks, millest ei pääse.
Siin ongi see arengu moment nüüd: ma pigem soovitaksin julgeda rohkem eksperimenteerida ja mängida oma mõttekäikudega ja julgeda leida rohkem ühist keelt. See võib viia Teid edasi ja areng ei muutu taandarenguks.

Sihuke väike soovitus siis siit kardinate tagant...


Vasta
#72
(21-02-2014, 16:01 )kage Kirjutas: Mis põhitõed peaksid sinu arvates olema olema paika pandud ja kuidas neid kõigile inimestele selgeks teha?

"Paika pandud" on tegelikult vale väljend -- inimkond peaks tunnistama, st iga inimene peaks tunnistama, et kui ta teeb head, siis ta tunneb end hästi. Ja kui halba, siis halvasti. Lihtne. See tähendabki, et tee teisele seda, mida sa tahad, et Sulle tehtaks. Kui iga inimene mõtleks enne tegutsemist "Kas ma tahan, et keegi teeks seda mulle?", siis see oleks ainuke reegel, mida järgida. Ma ei taha, et mulle valetatakse, mind petetakse, röövitakse, halvasti öeldakse jne, sestap ei tee ma seda ka ise.

Võitlemist ei oleks enam.

(21-02-2014, 16:01 )kage Kirjutas: Aga enne siiski igaksjuhuks küsi, sest on väga võimalik, et teine ei soovi sedasama mida sina.

Ma küsin endalt. Kui vastus on jah, siis ma teen. Kui ei, siis ei tee. Kui keegi paluks, et ma teda peksaks, siis ma seda ei teeks, sest ei taha ise peksa saada. Kui ma ise tahaks peksa saada, siis ma otsiks inimese, kes tahab peksta mind. See on see, mida me mõlemad tahame, seega teevad kõik, mida nad tahavad, et teised neile teeks.
Vasta
#73
(21-02-2014, 21:34 )fallenboy Kirjutas: Ma küsin endalt. Kui vastus on jah, siis ma teen. Kui ei, siis ei tee. Kui keegi paluks, et ma teda peksaks, siis ma seda ei teeks, sest ei taha ise peksa saada. Kui ma ise tahaks peksa saada, siis ma otsiks inimese, kes tahab peksta mind. See on see, mida me mõlemad tahame, seega teevad kõik, mida nad tahavad, et teised neile teeks.

Seega inimene kes sulle tahab molli anda tahab ka ise molli saada? Ma arvan, et neid inimesi on üsna palju kes sulle on seda nõus täiesti tasuta andma. Samas olen kindel, et need kes sulle molli annavad ja võimalik, et õigustatult ei taha ja ei pea seda ise saama. Ehk siis mis pistmist on siin võrdusuega? Muide, miks Sa ise valetad?
Vasta
#74
(21-02-2014, 20:10 )Edelatuul Kirjutas: Väidan oma elukogemusele tuginedes, et universaalset tõde pole olemas, sest inimrass ei ole homogeenne.

Tõde on universaalne -- kui miskit seda pole, ei ole tegemist tõega.

Mis on tõde? 1+ 1 = 2 on tõde. Mitte kellegi arvamus seda ei muuda. Ei religioon, ei valitsus. Gravitatsioon on TÕEline.

Me oleme 2000 aastat kakelnud Jumala pärast, sest iga kakluse osapool usub, et tema teab, mis on TÕEline Jumal. Ja kui me ei kakle, siis me oleme "tolerantsed" ehk aktsepteerime teiste tõdesid, kuid peame enda ettekujutust Jumalast ikkagi ainuõigeks. 2000 aastat ja ikka pole aru saanud, et miski on mäda? Keegi pole meist Jumalt näinud, aga ometi peetakse maha sõdu, sest väidetavalt on vastase Jumal vale! Mööda vaadatakse TÕEST, et ükstapuha, mis usuga tegemist, kõik Jumalad räägivad ühte ja sama asja: "Armastage üksteist!". Seda ei tunnistata, et kui kõikide nende Jumalate sõnade järgi käitutakse, oleks rahu Maa peal. Tuhandeaastane, kui mitte igavene.

Tõde on universaalne, tead seda isegi enda elukogemusele toetudes. Tõde saab ignoreerida, kuid ta ei kao kuhugi.
Vasta
#75
(21-02-2014, 21:34 )fallenboy Kirjutas:
(21-02-2014, 16:01 )kage Kirjutas: Mis põhitõed peaksid sinu arvates olema olema paika pandud ja kuidas neid kõigile inimestele selgeks teha?
"Paika pandud" on tegelikult vale väljend -- inimkond peaks tunnistama, st iga inimene peaks tunnistama, et kui ta teeb head, siis ta tunneb end hästi. Ja kui halba, siis halvasti. Lihtne.
Peaks tunnistama, seda tõesti, aga kui nad ei taha seda tunnistada, siis kuidas neid veenda selles? Näiteks on teadmatud, jonni ja trotsi täis ning ei ole veel kogenud ilmutust?
Tsitaat:See tähendabki, et tee teisele seda, mida sa tahad, et Sulle tehtaks. Kui iga inimene mõtleks enne tegutsemist "Kas ma tahan, et keegi teeks seda mulle?", siis see oleks ainuke reegel, mida järgida. Ma ei taha, et mulle valetatakse, mind petetakse, röövitakse, halvasti öeldakse jne, sestap ei tee ma seda ka ise.
Vot need põhitõed, vot need. Kui üks prohvet neid kunagi 10 pani kirja, siis mitu sina paneksid?
Tsitaat:Võitlemist ei oleks enam.
Tõsi - kui kõik inimesed mõtleksid ühtemoodi, siis ei saaks nad erisuste pärast tülitseda.
(21-02-2014, 16:01 )kage Kirjutas: Aga enne siiski igaksjuhuks küsi, sest on väga võimalik, et teine ei soovi sedasama mida sina.
Tsitaat:Ma küsin endalt. Kui vastus on jah, siis ma teen. Kui ei, siis ei tee. Kui keegi paluks, et ma teda peksaks, siis ma seda ei teeks, sest ei taha ise peksa saada. Kui ma ise tahaks peksa saada, siis ma otsiks inimese, kes tahab peksta mind. See on see, mida me mõlemad tahame, seega teevad kõik, mida nad tahavad, et teised neile teeks.
Kuidas sa aru saad mille kohta sa tahad tegelikult öelda ei või tegelikult jah kui sa pole ise seda kunagi kogenud ja aru saanud kas see meeldib sulle või mitte (ja ei seletata ka mitte millegi muuga kui ainult, et keegi kunagi käskis)? St, et pole vaja tarbida vilja hea ja kurja tundmise puust kuna Mina käsin nii (või kuidas see käiski)?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas meil on vaba tahe? Balzzar 243 69,352 24-09-2022, 21:38
Viimane postitus: kalldunn
  LGBT - kas satanistide salaprogramm? pimedus 72 22,990 28-12-2019, 12:19
Viimane postitus: vasamasa
  Kõik on Üks vs. Mina olen Mina Mannu 82 17,538 28-04-2019, 18:46
Viimane postitus: Lokster
  Kõik asjad korduvad aja jooksul? sensitiiv 3 4,378 16-03-2016, 19:14
Viimane postitus: Müstik
  Kas kujutan või näen ette? Carmel 2 2,929 30-12-2015, 18:43
Viimane postitus: Black Goat
  Kas sina tead, kes juhib sinu elu? kalldunn 1 2,989 23-10-2014, 17:02
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Inimesed on idioodid fallenboy 115 54,381 16-02-2014, 15:52
Viimane postitus: Teeline
  Kas eestis on kusagil võimalik õppida nõiaks/shamaaniks ? ÜksikHing 7 5,187 14-02-2013, 16:37
Viimane postitus: Tehnoloog
  Usk üleloomulikku - kas jumalasse uskumise asendaja? Aerling 8 5,376 13-01-2010, 14:54
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat