Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Piirilepe" ja Tartu Rahust taganemine
#51
Need alljärgnevad väljanopped tunduvad õiged ja loogilised, kuid kuna kardan, et see kriitiline mass, kes on sellest suurest sigadusest aru saanud ja ka soovib midagi ette võtta, on kahjuks liiga väike.

Pensionärid ja muulased pole huvitatud Savisaare eemaldumisest ning suuremal osal tõeliselt töötaval elanikkonnal pole lihtsalt adekvaatset arusaamist, mis tegelikult selle piiriasjandusega toimub. Ja kuna üle poole elanikkonnast siin Eestis on otseselt või kaudselt seotud ja sõltuvuses riigiaparaadist ja erakondade armust (poliitikud ja erinevate struktuuride riigiametnikud), siis ka nemad pole huvitatud oma "magusa" koha pealt vabatahtlikult lahkuma.

Tegelikult loodan südamest, et mu kartused ei täituks ning siin riigis hakkaksid toimuma suured muutused, eriti sellised, mis puudutavad kogu juhtimissüsteemi väljavahetamist ja kõigile eestlastele tõeliselt elamisväärsete elu- ning töötingimuste loomist.


(15-02-2014, 16:49 )Faraday Kirjutas: Üks põhjus võib olla minu tagasihoidliku arusaamise järgi see, et venemaa survestab selle uue lepingu ratifitseerimise nimel reformierakonda mõningate avalikustamistega - ehk siis näiteks avaldab Riikliku VEB Fondi puhul talle teadaolevad rahaliikumised. See seletaks ka hetkel Siim Kallase tõmblused kohe ja kähku peaministriks saamise mis annaks talle oma mineviku salastamise võimaluse umbes 75 aastaks. Samas ei ole see minu arvates ainuke põhjus. Neid põhjusi on veel.
Samuti on minu arusaamise järgi reformierakonnal ka mõned väga kaalukad vastutrumbid mis hävitavad keskerakonna täielikult ja panevad Edgari väga pikaks ajaks kinnimaja sisse oma õiglast palka kandma.



ja

(16-02-2014, 23:34 )Pohlatohlakas Kirjutas: http://arvamus.postimees.ee/2697504/mart...ti-rahvale
Mart Saarso, jahtkapten


See, mida plaanib 18. veebruaril välisminister Urmas Paet vabariigi valitsuse volitusel, on midagi nii erandlikku, et sellele ei oska õiget nime anda. Reetmine? Ei, ka see on kahjuks üpris tavaline nähtus ses patuses maailmas. See, mis nimetatud päeval Moskvas aset leiab, on vähemalt võrdväärne oma lihaste laste müümisega inimkatsetega tegelevale laborile katsejänesteks.


Paraku ei ole rahva käest keegi küsinud, nagu seda näiteks Euroopa Liiduga ühinemise eel tehti.




Ma ei arva, et Tallinnas tuleks teha Kiievit, kuid leinalipud, leinaseisakud, piketid ja muud tsiviliseeritud maailmas aktsepteeritud meeleavaldused on kindlasti õigustatud. Kui meid on palju, siis oleme me nähtav jõud, mis paneb, kui mitte valitsuse, siis vähemalt riigikogu mõtlema. Meeleavaldajate hulk peab saavutama kriitilise massi ja ületama rahvusvahelise uudiskünnise.

Kuna on tõestust leidnud, et praegust võimu rahva tahe ei huvita, oleme sunnitud lisaks Eesti-Vene piirilepingu allkirjastamise vastu protesteerimisele nõudma ka valitsuse tagasiastumist ja ennetähtaegseid riigikogu valimisi, sest praegusel koosseisul puudub mandaat piirilepingu ratifitseerimiseks.


Samas peaks sellised suured otsused ALATI rahvaga läbi arutama, olgu siis tulemus milline tahes.

#52
Hetkel ei ole piirilepe mingisugune otsus mis vääriks mingisugust referendumit. Ehk siis see on juba mõned aastakümned praktiliselt de facto paigas. Küll aga saab teha sellest kirbutsirkusest üsna suuri tähelepanekuid ja järeldusi. See piirilepe ei tee Tartu Rahu olematuks ja ei tühista toda lepingut. Ehk siis on sellega enam-vähem ok. Millega ei ole siis ok? Ok ei ole valedega nagu näiteks see, et me kirjutame selle lepingu alla turvariskide maandamiseks. See on puhtselge vale kuna venemaa ja tema lepingutest kinnipidamine on ammu teada tuntud venemaa poolne tavaline möla. Ei tea palju teisi riike kes on nii ebausaldusväärsed kui venemaa. Palun - need kes hakkavad midagi venelaste headusest ja empaatiavõimest rääkima - see ei ole see koht. Räägime riigist. Nii meie riigist kui ka asunduskolonistide kodumaast. Ehk siis hetkel on suurim viga selle lepingu allkirjastaamine kuna me oleme seda juba teinud ja ka riigikogus ratifitserinud. Võiks selle juurde jääda. Või kui see ei sobi siis teeme uue kui TÜ varad ja presidendi auraha on tagastatud. Oleme hetkel jõupositsioonil. Kordan veel - Tartu Rahu see leping ei puuduta. Seega on tegemist antud juhul ilmselgelt mingite muude põhjustega mida me ei tea ja ei saagi teada. Tõenäoliselt nii isiklike kui ka erakondlike põhjustega. Samas olen kindel, et kui oleks kõik see aeg riigis olnud võimul KE siis oleks see leping juba väga ammu meil olemas ja riigikogus ratifitseeritud.
Mis aga torkab silma selles lepingukakluses - toon esile väga üldiselt - Meil on kummalisi inimesi kes nimetavad ennast rahvuslasteks kuigi neil pole eesti rahvuslusega mingit pistmist. Ehk siis teevad kõva kisa ja kära, et näe kaotame Petserimaa. Ärme lase ja võtame aga umbkeelseid juurde? Samas on neil suu lukus kui on mingisugunegi teema venekeelsele haridusele maksumaksja rahakraani kinnikeeramisest või asunduskolonistidelt KOV valimistel valimisõiguse äravõtmisest. Või siis õigustavad korruptsiooni Tallinnas. Või siis riik on lasknud Tallinna korruptsioonil õitseda. Kas ei ole kummaline? Kelle kõrvad paistavad? Veel torkab väga valusalt silma, et enamus erakondi kes kaklevad on teinud teatud teemad ja nende käsitlused tabuks. Ehk siis ei maksa kõike uskuda vaid mõelda ja püüda mõista ning teha kogu sellest kupatusest omad järeldused ilma, et kuulata neid igasuguseid tõekuulutajaid.
#53
Võib-olla olen midagi valesti aru saanud, aga kas surve lepingu sõlmimiseks ei tule mitte EL-st?
#54
SEEGA ON NÜÜD TOIMUNUD RIIGIREETMINE!
#55
Ei usu, et see toimus alles nüüd.
Igaljuhul rahvahuvide reetmine käib juba pikemat aega.
#56
Jüri Estam
Tsitaat:Aastate pärast, muutunud oludes, võiks tulevastel Eesti ja Vene valitsustel tõepoolest olla, mille üle arutada – seda siis päris läbirääkimiste tingimustes. Selles valguses on Ansipi valitsuse praegust käiku võimalik vaadata vaid saboteerimise ja võimaluste teistelt äravõtmise kontekstis. “Noor” Urmas siis kui jüts, keda rikutud vanemad poisid “sunnivad” mooramaamehe rolli etendama.

18.02.2014 - LÕUNATUND - Teisipäev
#57
(18-02-2014, 12:17 )corporis Kirjutas: SEEGA ON NÜÜD TOIMUNUD RIIGIREETMINE!

Suurte tähtedega kirjutamine = karjumine. See selleks.
Kas sina olid see kes ütles, et minu pärast võib tulla venemaaga sõda kuna ma arvasin, et venelastel tuleb ära võtta KOV valimistel valimisõigus ja lõpetada samuti igasugune venekeelse tasuta hariduse andmine maksumaksja kulul? Nüüd aga räägid midagi muud. Ehk siis mida ma peaksin sellest sinu arvates järeldama?
Mis riigireetmist puudutab, siis riigireetureid on kõikjal... nii valitsuses, omavalitsustes (Tallinna ja Narva linnavalitsuse on neid minu arvates kõige rohkem ühe ruutmeetri kohta ) ja tavaliste inimeste seas. Antud juhul tuleb hakata tegema restarti kuskilt hoopis madalamalt - näiteks rohujuure tasandilt aga kas sa oled valmis minema plakatiga homme Tallinna linnavalitsuse ette ja nõudma, et lõpetame umbkeelsete juurdekasvu siin ära ja tasuta kooliharidus on ainult eesti keeles.
Ma olen üsna kindel, et seda sa ei tee vaid avaldad hoopis toetust Kõlvartile. Või eksin?
#58
Kross: tagaotsimiskuulutuse mahavõtmine just täna pole juhus
Krossi tagaotsimiskuulutust pole enam Interpoli kodulehel
Kommentaariumis nähakse seoseid allkirjastatud piirilepinguga.
#59
See jälle idanaabri järjekordne riugas.
#60
(18-02-2014, 17:29 )Eithea Kirjutas: Kross: tagaotsimiskuulutuse mahavõtmine just täna pole juhus
Krossi tagaotsimiskuulutust pole enam Interpoli kodulehel
Kommentaariumis nähakse seoseid allkirjastatud piirilepinguga.
(18-02-2014, 22:04 )HUGOTH Kirjutas: See jälle idanaabri järjekordne riugas.
Mina aga arvan et see on Krossi järjekordne riugas.


#61
(18-02-2014, 17:03 )Faraday Kirjutas:
(18-02-2014, 12:17 )corporis Kirjutas: SEEGA ON NÜÜD TOIMUNUD RIIGIREETMINE!

Suurte tähtedega kirjutamine = karjumine. See selleks.
Kas sina olid see kes ütles, et minu pärast võib tulla venemaaga sõda kuna ma arvasin, et venelastel tuleb ära võtta KOV valimistel valimisõigus ja lõpetada samuti igasugune venekeelse tasuta hariduse andmine maksumaksja kulul? Nüüd aga räägid midagi muud. Ehk siis mida ma peaksin sellest sinu arvates järeldama?
Mis riigireetmist puudutab, siis riigireetureid on kõikjal... nii valitsuses, omavalitsustes (Tallinna ja Narva linnavalitsuse on neid minu arvates kõige rohkem ühe ruutmeetri kohta ) ja tavaliste inimeste seas. Antud juhul tuleb hakata tegema restarti kuskilt hoopis madalamalt - näiteks rohujuure tasandilt aga kas sa oled valmis minema plakatiga homme Tallinna linnavalitsuse ette ja nõudma, et lõpetame umbkeelsete juurdekasvu siin ära ja tasuta kooliharidus on ainult eesti keeles.
Ma olen üsna kindel, et seda sa ei tee vaid avaldad hoopis toetust Kõlvartile. Või eksin?
Kuna on toimunud reetmine, siis ei jää nüüd midagi üle, et paluda meid võtta vabatahtlikult SUURE VENEMAA KOOSSEISU. Sest ütleme endale ausalt, MIILEKS MEILE SEDA NN ISESEISVUST VAJA ON, parem on see lollus lõpetada ja ühineda suure ja väärtusliku Vene Suure Impeeriumiga. Ja ei ole meile seda idapiiri vaja, piir olgu avatud ja laseme siia sisse vene uued väed, tulgu juba siia uue vene sõjalised baasid.

#62
(19-02-2014, 21:54 )corporis Kirjutas: Kuna on toimunud reetmine, siis ei jää nüüd midagi üle, et paluda meid võtta vabatahtlikult SUURE VENEMAA KOOSSEISU. Sest ütleme endale ausalt, MIILEKS MEILE SEDA NN ISESEISVUST VAJA ON, parem on see lollus lõpetada ja ühineda suure ja väärtusliku Vene Suure Impeeriumiga. Ja ei ole meile seda idapiiri vaja, piir olgu avatud ja laseme siia sisse vene uued väed, tulgu juba siia uue vene sõjalised baasid.

Suure ja väärtusliku venemaaga? Aga palun mine sinna. Keegi sind siin kinni ei hoia.
#63
Kodanik tegi Urmas Paeti kohta KAPO-le avalduse.

Riigireetmine on kindlasti tugevaim, kuid mitte ainus süüdistus, mis tuleks esitada. Muid roimakoosseise on veel:

- Eesti Vabariigile tohutu majandusliku kahju tekitamine (reedetud alade maa ja ressursid)
- Eesti Põhiseadusliku korra ignoreerimine (kõigeima võimu kandja on eesti rahvas)
- Petserimaa ja Ingerimaa Eesti kodanike inimõiguste rikkumine
- kommunismi- ja stalinismiohvrite solvamine ja nende mälestuse teotamine
- võib kaaluda isegi inimsusevastaste kuritegude süüdistust, näiteks kas on täidetud tingimused genotsiidisüüdistuse esitamiseks seto rahva vastu (sihilikult selliste elutingimuste loomine, mis viib grupi osalise või täieliku väljasuremiseni) või ka terrori soodustamist Ukrainas, sellelt rahvusvahelist tähelepanu eemale juhtides.
#64
Täna, vaadates, mis õudus Ukrainas toimub, olen ma igatahes päris rahul, et meil on piirileping, millele venelased just äsja oma käpajälje on alla pannud.
#65
(20-02-2014, 17:32 )zen faran Kirjutas: Täna, vaadates, mis õudus Ukrainas toimub, olen ma igatahes päris rahul, et meil on piirileping, millele venelased just äsja oma käpajälje on alla pannud.

Õudus Ukrainas algas samal päeval, kui "sardell" Moskvas Eesti riiki ja rahvas reetmas ja alandamas käis. Vähemalt mina keeldun uskumast, et see on juhus.

#66
Juhuseid pole ei isiklikus elus ega ka ühiskondlikus elus, aga enamasti seda ei märgata, tunnistata ega ka ei õpita sellest.

Ukraina ja samuti viimastel aastatel toimunud erinevate riikide kodusõjad ja riigipöörded annavad ilmekalt märku, et nö "rahva poolt valitud" ei saa enam rahvast ignoreerida, kuigi nad seda väga tahaksid.

Paralleele võib tõmmata sellega, et nüüd on leiutatud vahendid, kus sportlaste pahateod võib liistule tõmmata ka aastatetaguste tegude eest.

Samuti, ma arvan, et pole tähtis, kui palju Kallas, Ansip, Ilves, Savisaar ja kõik teised omi mineviku (Eesti rahva vastalisi) patte varjata püüavad ja erinevaid malekäike teevad....see kõik saab varem või hiljem paljastatud (loodan, et varem) ...
ja kuigi ma ei sooviks Ukraina sündmusi Eestisse, siis ise olen küll valmis selle rahvavaenuliku poliitilise eliidi vastu võitlusse minema...omal moel Smile.
Sest see, millist elu lihtrahvas praegu elab, see pole kaugeltki selline, mille eest meie esivanemad võitlesid.
#67
(20-02-2014, 19:30 )Minaelan Kirjutas: ...ja kuigi ma ei sooviks Ukraina sündmusi Eestisse, siis ise olen küll valmis selle rahvavaenuliku poliitilise eliidi vastu võitlusse minema...omal moel Smile.
Sest see, millist elu lihtrahvas praegu elab, see pole kaugeltki selline, mille eest meie esivanemad võitlesid.

Ma ei tea riiki, kus lihtrahvas elaks hästi. Meie valged neegrid on peamiselt venelased (tänu oma sitale eesti keele oskusele). Mujal riikides araablased, hindud, mustad Aafrikast jne.
#68
Lihtinimene peab elama normaalselt ja see on miinimum, mis tagab rahu, hästi elamine on teine tera. Ja selline aeg tuleb kus on keelatud überrikkus, liigne priiskav tarbimine jne..., "lennukikandja" kui eraomand ei ole obligatoorne. Lähtuvalt Maa maastike ja looduse mitmekesisuse säilitamise s.h. inimese tervise, elamiseks võimaliku elukeskkonna säilimise nimel.
#69
(20-02-2014, 20:28 )Eithea Kirjutas: Lihtinimene peab elama normaalselt ja see on miinimum, mis tagab rahu.

Aga mis tähendab normaalselt? Kas sa tõesti arvad, et harimatu koristaja või köögitöölise või kestahes lihttöölise jaoks tähendab normaalselt elamine ühtsama? Nad tahavad elada nii nagu telekast näevad. Nad ei tee revolutsiooni puhta joogivee ja toidu, metsade või loodusliku mitmekesisuse pärast. Ei, nad on valmis märulipolitseiga vastamisi minema või ostukeskuse allahindlustel üksteist jalgealla tampima, et saada suuremat ja uhkemat telekat, firmamärkidega rämpsu.
Rääkimata sellest, et nad ei oska kasutada kummi, et oma paljunemist kontrolli all hoida. Paljunemist, mille ühiskond peab kinni maksma ja emake Maa seda koormat kandma. Ja ressursid muudkui vähenevad...
#70
(20-02-2014, 20:52 )zen faran Kirjutas:
(20-02-2014, 20:28 )Eithea Kirjutas: Lihtinimene peab elama normaalselt ja see on miinimum, mis tagab rahu.

Aga mis tähendab normaalselt? Kas sa tõesti arvad, et harimatu koristaja või köögitöölise või kestahes lihttöölise jaoks tähendab normaalselt elamine ühtsama? Nad tahavad elada nii nagu telekast näevad. Nad ei tee revolutsiooni puhta joogivee ja toidu, metsade või loodusliku mitmekesisuse pärast. Ei, nad on valmis märulipolitseiga vastamisi minema või ostukeskuse allahindlustel üksteist jalgealla tampima, et saada suuremat ja uhkemat telekat, firmamärkidega rämpsu.
Rääkimata sellest, et nad ei oska kasutada kummi, et oma paljunemist kontrolli all hoida. Paljunemist, mille ühiskond peab kinni maksma ja emake Maa seda koormat kandma. Ja ressursid muudkui vähenevad...

See kõik on õige, kuid tarbimist stimuleerivad kõigi vahenditega ikkagi kes(?), koristajad ei tee seda läbi teleka ja veelgi vähem sõltub koristajast kauba kvaliteet-mis jällegi ei ole orienteeritud pikema ajaliseks kasutamiseks vaid pideva online ostlemisele/uue soetamisele.
Koristaja, kõõgitööline, kokk või kes tahes lihttööline peab elama normaalselt-ehk et omama eluks kõike vajalikku (toit, kodu, finantsid laste taastootmisele jne) sest normaalne ühiskond vajab ka reaalsete väärtuse tootjaid/ tegijaid. Keegi peab ka kõik need tööd (toidu kasvatama, koristama, ehitama, kaevama, tehases liini taga olema jne..) ära tegema.
Kummi kasutamine on valgel inimesel selge ja isegi liigagi hästi, ju sa mõte siin vist neid tumedamaid, kollasemaid (?)muid...muusidwink
#71
(20-02-2014, 21:31 )Eithea Kirjutas: See kõik on õige, kuid tarbimist stimuleerivad kõigi vahenditega ikkagi kes(?), koristajad ei tee seda läbi teleka ja veelgi vähem sõltub koristajast kauba kvaliteet-mis jällegi ei ole orienteeritud pikema ajaliseks kasutamiseks vaid pideva online ostlemisele/uue soetamisele.
Koristaja, kõõgitööline, kokk või kes tahes lihttööline peab elama normaalselt-ehk et omama eluks kõike vajalikku (toit, kodu, finantsid laste taastootmisele jne) sest normaalne ühiskond vajab ka reaalsete väärtuse tootjaid/ tegijaid. Keegi peab ka kõik need tööd (toidu kasvatama, koristama, ehitama, kaevama, tehases liini taga olema jne..) ära tegema.
Kummi kasutamine on valgel inimesel selge ja isegi liigagi hästi, ju sa mõte siin vist neid tumedamaid, kollasemaid (?)muid...muusidwink

Tarbimist stimuleerivad need, kes sellest kasu saavad. Neid huvitab looduse hoidmine sama vähe kui lihtrahvast. Kes on rohkem süüdi - kas see loll kes teist lolli ära kasutab? Suurt vahet pole, kui tulemus on sama.
Ja meie lihttöölised ju elavad normaalselt - elavad, järelikult on kõik normaalne. Surnuks end töötavad, saja tervisehädaga elavad, aga neile pole antud piisavalt mõistust, et teha järeldusi, seega...Nad valiksid valesti ka siis, kui neil oleks valik.

Kummi kasutamine pole valgel veel sugugi selge. Tumedamad, kollasemad on ikka veel samasugune orjajõud nagu varem. Kedagi ei koti kui palju nad paljunevad, palju ja kuidas surevad. Hiina vabrikutöölised, Aafrika kaevandustöölised. Probleemiks muutuvad nad siis kui oma koonduslaagrist putku panevad ja tõotatud maale jõuavad. Sest seal ei aita enam valget tema kaksikmoraal. Tulebki inimõigustest kinni pidada ja siis on perse majas, orjamass hakkab varsti ülbama, sest saavad aru, et ka tõotatud maal on veel täitsa eraldi eedeni aiad ja need pole sugugi need peldikud, mida nad päevast-päeva küürivad.
#72
(20-02-2014, 21:49 )zen faran Kirjutas: Kummi kasutamine pole valgel veel sugugi selge. Tumedamad, kollasemad on ikka veel samasugune orjajõud nagu varem. Kedagi ei koti kui palju nad paljunevad, palju ja kuidas surevad. Hiina vabrikutöölised, Aafrika kaevandustöölised. Probleemiks muutuvad nad siis kui oma koonduslaagrist putku panevad ja tõotatud maale jõuavad. Sest seal ei aita enam valget tema kaksikmoraal. Tulebki inimõigustest kinni pidada ja siis on perse majas, orjamass hakkab varsti ülbama, sest saavad aru, et ka tõotatud maal on veel täitsa eraldi eedeni aiad ja need pole sugugi need peldikud, mida nad päevast-päeva küürivad.

Täiesti nõus kaksikmoraal tuleb "muudega" lõpetada ( "omi " enam väärtustada) ja sissevool peatada, kuid tarbimise stimuleerijad vajavad ostlejaid/tarbijaid, seega tuleb viimased ikkagi käsile võtta, pealegi seal kus on tõõstus sinna liigub lõpuks ka haridus ja teadmised.

Kummi kasutamine "muudega" ei ole tõesti valgel veel selge. Kuid kui "muude" sissevoolu EI lõpetata, siis "se la vi"...osa "kaksikmoraalist" tuleb ilusti selga elama, tänavale ja rahu ei saa olema, sest nemad tööpostil surema ei hakka. Harjumus mööda selvat palja p**ga joosta on vanem".
Kollasem"muu" on harjunud tööd tegema ja ka kõike muud enam kui valge- slikerdama, petma jne.. s.h. nad ei väärtusta inimelu, mida edasi kohaldatakse ka põlisrahvale.

Teemasse ka:
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder leiab, et piirileping, mille välisminister Urmas Paet Moskvas sõlmis, ei suurenda Eesti julgeolekut, vaid vähendab seda.

#73
(21-02-2014, 07:15 )Eithea Kirjutas: Täiesti nõus kaksikmoraal tuleb "muudega" lõpetada ( "omi " enam väärtustada) ja sissevool peatada, kuid tarbimise stimuleerijad vajavad ostlejaid/tarbijaid, seega tuleb viimased ikkagi käsile võtta, pealegi seal kus on tõõstus sinna liigub lõpuks ka haridus ja teadmised.

Kummi kasutamine "muudega" ei ole tõesti valgel veel selge. Kuid kui "muude" sissevoolu EI lõpetata, siis "se la vi"...osa "kaksikmoraalist" tuleb ilusti selga elama, tänavale ja rahu ei saa olema, sest nemad tööpostil surema ei hakka. Harjumus mööda selvat palja p**ga joosta on vanem".
Kollasem"muu" on harjunud tööd tegema ja ka kõike muud enam kui valge- slikerdama, petma jne.. s.h. nad ei väärtusta inimelu, mida edasi kohaldatakse ka põlisrahvale.

Teemasse ka:
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder leiab, et piirileping, mille välisminister Urmas Paet Moskvas sõlmis, ei suurenda Eesti julgeolekut, vaid vähendab seda.

Raske seda postitust kommenteeridagi, sest see on niisuguses keeles kirjutatud mida mina ei valda. Ega tahagi.

Kaksikmoraali lõpu algus võiks alata biokotiga orjajõul saadud toodetele: "Made in China", "Made in Taiwan". Põhimõtteliselt kõik suurfirmad kasutavad Ida odavtööjõudu, isegi meie väiksemad firmad lähevad sellele juba üle, et hinnas konkureerida. Pluss siis Fairtrade toodete eelistamine nt kohv. Ja kodumaiste toodete. Aga see tähendab tarbitava kauba eest rohkem maksmist. Hinnad ongi hetkel sellisel tasemel, kuna me tarbime odavtööjõu tulemit (pluss sinna pole sisse arvestatud keskkonnakahju). Muidu oleksid need hulka kallimad. Kunagi ajaloos pole nii suurel hulgal lääne inimestel olnud juurdepääsu nii paljudele toiduainetele ja kaupadele. Kui hakataks õigluse järgi neid asju seadma, siis sureks osa lääne elanikkonnast ilmselt välja. Võimetud ise midagi tootma ja harjunud mugavustega.
Need arengumaad, keda põlastatakse, on olnud sajandeid kütuseks lääne arengu mootorile. Alguses kolooniatena, nüüd suure vabaduse ja iseseisvuse loori varjus majanduslike manipulatsioonide tallermaana. Põmst valged sekkusid nende maade loomulikku arengusse ja muutsid need orjariikideks. Kõik vajalik veetakse välja, sealsetele väikestele diktaatoritele antakse kohaliku seisu muutumatuna hoidmiseks "klaashelmeid", või veetakse sisse vanu relvi ja õhutatakse kohalike vahel sõdu, et nad ei saaks ühineda, areneda. Missugune oleks tänapäeva Aafrika, kui valge jalg sinna kunagi poleks astunud. Või Ameerika? Kuhu oleksid jõudnud Austraalia aborigeenid? India? Me ei saa seda iialgi teada. Ilma igasuguse kohaliku arenguta, üle hüpates tööstusrevolutsioonist, viidi nad äkitselt kapitalismi, mille vilju nad ise kunagi tarbida ei saa. Nende elu mitteväärtustamist on neile õpetanud eelkõige valged.


#74
Teemasse siis ka.
Peatoimetaja Aleksei Venediktov, meie kahe riigi välisministrid kirjutasid äsja alla piirilepingule. See oli pragmaatiline samm. Samal ajal algas protsess mitme nn Bolotnaja kohtuasja põhitegelase üle, mis räägib hoopis teistest ideaalidest kui need, mille poole püüdleb Eesti. Kuivõrd on moraalselt õige kirjutada alla lepinguid selliste riikidega nagu Venemaa?
#75
(21-02-2014, 10:06 )Eithea Kirjutas: Teemasse siis ka.
Peatoimetaja Aleksei Venediktov, meie kahe riigi välisministrid kirjutasid äsja alla piirilepingule. See oli pragmaatiline samm. Samal ajal algas protsess mitme nn Bolotnaja kohtuasja põhitegelase üle, mis räägib hoopis teistest ideaalidest kui need, mille poole püüdleb Eesti. Kuivõrd on moraalselt õige kirjutada alla lepinguid selliste riikidega nagu Venemaa?

Kuivõrd on moraalselt õige kirjutada alla lepinguid selliste riikidega nagu Venemaa.

Kuivõrd moraalne on lepinguid alla kirjutada selliste riikidega kui USA, Inglismaa kes on otsesed agressorid Afganistanis, Iraagis ja veel mõnes kohas? See, et meie relvajõud ka seal esindatud on on vabandus või tagajärg? Kui moraalne oli alla kirjutada leping sellise riigiga kui bolsevistlik Venemaa - vihje Tartu rahule. Kas peaksime kõikidest lepingutest loobuma?
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat