Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimesed on idioodid
#76
fallenboy Kirjutas:Siinkohal lõpetan ja eeldan, et keegi ei tule idiootse küsimusega, mida peab tegema, et olukorda muuta, sest minult seda küsides tähendab, et ollakse mõtlemisvõimetu idioot, PROBLEEM. Küsige iseendalt, mida peab selleks tegema. Te teate ise vastust, sest te olete vabad oma mõtlemises. USALDAGE ENNAST.
"Usaldage iseennast" abil ei muuda inimesed ennast kuidagi vabaks nn süsteemi orjusest. Iphone omamine ei tee kedagi idioodiks. Lahendust on loomulikult vaja, mitte eeldama, et kõik on elementaarne. Suure tõenäosusega oled ju ise samasugune "idioot", kui sind vaatleb inimene, kes on nö vabam kui sa ise.
Arvan, et argressiivsest suhtumist väljendav sõna "idioot" kasutus rikkus su teema juba eos ära.
Fallenboy, kas sul pangakontod on kõik suletud?
Vasta
#77
A.H. Tammsaare "Lunastus " sobiks siia teemasse nagu rusikas silmaauku.

http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=2008531
Vasta
#78
Seitsmenda Päeva Inimesed On Idioodid Kirik tuleb luua. I.O.I. Sekt missugune.
Vasta
#79
Alustaks mõistusejälgimise klubiga esmalt? Keelatud oleks mõistagi liigmõtlemine.
Vasta
#80
(10-02-2014, 20:27 )positiivne Kirjutas: Alustaks mõistusejälgimise klubiga esmalt?

Hea mõte. Sõna "mõistuse" pole kõige täpsem, sest paljudel on selle asemel hoopis õpitud programm, instinktid jne. Alustada tuleks enese jälgimisest: kuidas mõtlen-tunnen, reageerin, tegutsen, edasi tuleks analüüs: millest see on tingitud? miks?, ja sealt edasi.
Vasta
#81
(09-02-2014, 10:12 )Thorondor Kirjutas: Fallenboy, kas sul pangakontod on kõik suletud?

Miks küsid? Kas seetõttu, et saaksid siis võrrelda minu ja enda seisu ja loodad, et mul konto arestitud, vastupidiselt sinule ja saad end siis hästi tunda, sest sinu arvamus ja tegelikkus langesid kokku? Selle kohta öeldakse õnne otsimine endast väljaspoolt ning see kriipsutab laia joonega maha kõiksugused õnneleidmised. Õnn on meeleseisund, mille saad endas välja kutsuda mõtlemisega -- kõige õnnelikumad on teadupärast mungad, kes aastaid mediteerivad. Miks? Sest mediteerides rahuneb meel maha ja mõtted ei jookse enam ringi peas. Kui pidevalt mediteerida, siis harjumus mõtelda ei ole enam nii dominantne, mis tähendab, et saavutatakse pisike kontroll mõtlemise üle -- kuidas mõeldaks, miks mõeldaks jne. Lõpuks hakatakse nii oma emotsioone ise teadlikult tekitama.

Niiet sinu küsimus, kas minu konto on arestitud, ei vii sind kusagile. Mina sinu asemel küsiks: "Miks fallenboy väljaütlemised tekitavad minus mõtteid, mis tekitavad negatiivseid emotsioone, et ainuke viis, kuidas ma arvan, et ma sellest negatiisest emotsioonist lahti saan, on fallenboyle midagi halba ütelda/ironiseerida/sarkastiliselt midagi mainida?"

Smile
Vasta
#82
(11-02-2014, 09:17 )fallenboy Kirjutas:
(09-02-2014, 10:12 )Thorondor Kirjutas: Fallenboy, kas sul pangakontod on kõik suletud?
/-/
Õnn on meeleseisund, mille saad endas välja kutsuda mõtlemisega -- kõige õnnelikumad on teadupärast mungad, kes aastaid mediteerivad. Miks? Sest mediteerides rahuneb meel maha ja mõtted ei jookse enam ringi peas. Kui pidevalt mediteerida, siis harjumus mõtelda ei ole enam nii dominantne, mis tähendab, et saavutatakse pisike kontroll mõtlemise üle -- kuidas mõeldaks, miks mõeldaks jne. Lõpuks hakatakse nii oma emotsioone ise teadlikult tekitama.


Niiet sinu küsimus, kas minu konto on arestitud, ei vii sind kusagile. Mina sinu asemel küsiks: "Miks fallenboy väljaütlemised tekitavad minus mõtteid, mis tekitavad negatiivseid emotsioone, et ainuke viis, kuidas ma arvan, et ma sellest negatiisest emotsioonist lahti saan, on fallenboyle midagi halba ütelda/ironiseerida/sarkastiliselt midagi mainida?"

Smile

Minule see küsimus ei olnud, kuid pistab, et mediteerimises ja mõtte suunamises ei ole sa sa teadmistes eriti kaugele jõudnud.

Esiteks sa paned teised inimesed enese tehtud raami "idioodid"- sa ei suuda/ ei saa neid objektiivselt/tõeliselt näha ja teiseks sa võrdled ennast teistega seega on asi vabadusest ikka väga kaugel ( inimesed on... ja sina ei ole "idioot"), taustsüsteemi vajadus enese väärtustamiseks?. Sa isegi ei saa aru, mida sa läbi raamitamise/sildistamise pluss võrdlemine nii enese kui ka teistega teed.
Igatahes edu, muide negatiivses emotsioonis ei ole iseenesest ka midagi halba, kuid ka see on juba järgmine level.
Vasta
#83
(11-02-2014, 09:17 )fallenboy Kirjutas: Niiet sinu küsimus, kas minu konto on arestitud, ei vii sind kusagile. Mina sinu asemel küsiks: "Miks fallenboy väljaütlemised tekitavad minus mõtteid, mis tekitavad negatiivseid emotsioone, et ainuke viis, kuidas ma arvan, et ma sellest negatiisest emotsioonist lahti saan, on fallenboyle midagi halba ütelda/ironiseerida/sarkastiliselt midagi mainida?"
Mina küsiks hoopis, et miks sul tekkib selline mõte, et sulle öeldakse halvasti/ironiseerivalt/sarkastiliselt midagi? Eriti selle lihtsa ja tavalise küsimusega? Ja miks sa lühikese vastuse asemel nii pikalt keerutad?
Vasta
#84
Võibolla muiste pööratigi erakuks mitte sellepärast, et suurt tarkust mitte rumalate ümbritsevate inimestega jagada, vaid seepärast, et see lõppematu infomüra ei segaks elementaarset keskendumist ? IPodi võib ka lihtsalt välja lülitada - ei pea vägisi käest ära võtma, hävitama, avalikul tuleriidal ära põletama - aga katsu sa inimest vakka sundida ... Hrmm
Vasta
#85
(11-02-2014, 10:15 )Eithea Kirjutas: Esiteks sa paned teised inimesed enese tehtud raami "idioodid"- sa ei suuda/ ei saa neid objektiivselt/tõeliselt näha ja teiseks sa võrdled ennast teistega seega on asi vabadusest ikka väga kaugel ( inimesed on... ja sina ei ole "idioot"), taustsüsteemi vajadus enese väärtustamiseks?. Sa isegi ei saa aru, mida sa läbi raamitamise/sildistamise pluss võrdlemine nii enese kui ka teistega teed.

Kusagil olen ka juba maininud, miks on teemal selline pealkiri. Ja pealkiri töötab hästi, väga hästi. Tegemist ei ole võrdlemisega mina vs idioodid, kuigi ka see käraks väga hästi. Sest kui sa ei ole just solipsist või new age järgija, ei saa sa eitada, et kõik inimesed kokku moodustavad ühiskonna.

Minu eesmärk ei ole enesearendus, selleks ei pea tulema foorumisse, minu üllaks eesmärgiks on näidata, et asjad ei ole sugugi sellised, nagu enamik inimesi neid arvab olevat. Sestap ka idootide sissetoomine. Idioodid, kordan, on mõtlemispuudega indiviidid, kes ei suuda mõtelda või asju kokku panna, ei suuda näha suurt pilti. Suur pilt on aga tänu sellistele inimestele muutunud tänaseks päevaks selliseks, mis ei ole enam ohtlik idiootidele vaid kõikidele. Seepärast leiangi, et vaja natuke inimesi raputada, et viimnegi talupojamõistuseraas ära ei kaoks.

(11-02-2014, 10:15 )Eithea Kirjutas: Igatahes edu, muide negatiivses emotsioonis ei ole iseenesest ka midagi halba, kuid ka see on juba järgmine level.

Tänud. Olen sellega nõus, kuid inimene, kes ei ole oma arusaamises veel "järgmisele tasemele" jõudnud, teeb negatiivse emotsiooni ajel palju paha nii endale ja seeläbi ka kõigile. Seetõttu peabki vahele sekkuma. Mitte seetõttu, et maailm otsa saab -- maailm ei kao kusagile, kuid inimkonnas ma pole nii kindel enam. Vaevalt küll siiski, et me endid suudame 100%-selt hävitada, kuid elukorralduse kuratlik muutus terendab juba taamal küll Smile
Vasta
#86
(11-02-2014, 14:05 )fallenboy Kirjutas: Minu eesmärk ei ole enesearendus, selleks ei pea tulema foorumisse, minu üllaks eesmärgiks on näidata, et asjad ei ole sugugi sellised, nagu enamik inimesi neid arvab olevat. Sestap ka idootide sissetoomine. Idioodid, kordan, on mõtlemispuudega indiviidid, kes ei suuda mõtelda või asju kokku panna, ei suuda näha suurt pilti. Suur pilt on aga tänu sellistele inimestele muutunud tänaseks päevaks selliseks, mis ei ole enam ohtlik idiootidele vaid kõikidele. Seepärast leiangi, et vaja natuke inimesi raputada, et viimnegi talupojamõistuseraas ära ei kaoks.
No jha raputada, kuid ainult sellest ei ole kasu, kõigepealt too välja, miks-mille pärast on inimestel mõtlemispuue, mida inimene vajab mõtlemiseks ja oma mõtete kontrollimiseks? Ja edasi loo vahendid -läbi keha/võimalused/süsteem, et "see mis puudub" oleks olemas , et just nimelt " see", mis on kõigi tegude ja mõtete aluseks oleks inimestel olemas s.h. ka mõttekontrolliks. Ja alles siis suuna ja raputa jne....
Muideks, kui inimestel on olems see nn "SEE" (- jääb sinu nuputada wink), siis on juba oi kui kerge mõelda, mõtteid suunata-kontrollida, avalduvad ka varjatud võimed jne...ja inimene läheb edasi rõõmuga.

Vasta
#87
(11-02-2014, 14:43 )Eithea Kirjutas: No jha raputada, kuid ainult sellest ei ole kasu, kõigepealt too välja, miks-mille pärast on inimestel mõtlemispuue, mida inimene vajab mõtlemiseks ja oma mõtete kontrollimiseks? Ja edasi loo vahendid -läbi keha/võimalused/süsteem, et "see mis puudub" oleks olemas , et just nimelt " see", mis on kõigi tegude ja mõtete aluseks oleks inimestel olemas s.h. ka mõttekontrolliks. Ja alles siis suuna ja raputa jne....

Kas lugesid kogu teeme läbi? Nagu ma aru saan, arvad Sa, et ma pean inimestele ütlema kus on hunt ja kuidas hunt maha lasta. See ei ole minu eesmärk -- ma ei taha tekitada veel üht probleemi, mida inimesed saaksid kas rünnata (ma vihkan ennast sest olen nõrk) või omaks võtta (olen juba loomu poolest idioot). Minu eesmärk on äratada inimesi, kes teevad nii nagu keegi neile ütleb. Ehk siis nad ei mõtle või kui nad ka mõtlevad, siis nad ei tegutse nii nagu nemad tahavad ja heaks arvavad. See ASI, mis igal inimesel olemas on, aga mida jätkuvalt ignoreeritakse, on selline, mida igaüks ise, ilma välise abita, rakendada saab. Ma ei taha, et mulle öeldakse, kuidas midagi teha, sestap ei taha ma ka teistele ütelda, kuidas teha. Minu eesmärk on mentaliteedi muutmine. Et enam ei tuntaks ennast ohvrina ehk et enam ei tehtaks nii, nagu keegi teine soovib, vaid leitaks endast julgust otsustada ise ja vastutada enda otsuste eest.

Kui homme vajuks ühiskond kokku, jääksid paljud inimesed ootama, et neile öeldaks, mida teha. Ma ei taha seda. Ma tahan, et inimesed ei suhtuks endasse, kui käsutäitjasse vaid kui otsustajasse.

See muutus on kerge, kuid alles siis, kui inimene on jõudnud arusaamale, et ta ei pea asju tegema hirmust (kartus saada karistada), vaid armust (motivatsioon). Ehk inimene ei käi tööl selleks, et raha teenida ja pere eest hoolitseda (hirmul baseeruv käitumine ehk ma pean tegema asju, muidu...) vaid sellepärast, et ta tahab käia, see sobib talle ja ta teeb seda rõõmuga.

Vabandust, et ma end pidevalt kordan, aga kordamine olevat tarkuse ema Smile
Vasta
#88
(11-02-2014, 14:05 )fallenboy Kirjutas: Minu eesmärk ei ole enesearendus, selleks ei pea tulema foorumisse, minu üllaks eesmärgiks on näidata, et asjad ei ole sugugi sellised, nagu enamik inimesi neid arvab olevat. Sestap ka idootide sissetoomine. Idioodid, kordan, on mõtlemispuudega indiviidid, kes ei suuda mõtelda või asju kokku panna, ei suuda näha suurt pilti. Suur pilt on aga tänu sellistele inimestele muutunud tänaseks päevaks selliseks, mis ei ole enam ohtlik idiootidele vaid kõikidele. Seepärast leiangi, et vaja natuke inimesi raputada, et viimnegi talupojamõistuseraas ära ei kaoks.
Nn talupoja mõistusest.
Sõna 'idioot' tähendas algselt (juba Vana-Kreekas) sõna 'erapooletu', selle tähendus on paljude silmis mingil põhjusel muutunud - seostatakse sõnaga 'idiootia'.

Mis see suur pilt siis on? Kirjuta mõnesse teemasse, millisena sina maailma näed, kui pead seda vajalikuks. Nagunii näeb iga inimene maailma oma mätta otsast, sest inimesed on erinevad.
On sul äkki mingi maailmavaateline filosoofiline suund ette näidata või oskad nimetada, kes on sinu senised õpetajad-valgustajad-gurud olnud.
Kasvõi maailmakirjanduse klassikast.
Muuseas, neid teemasid, kus kirjeldatakse, et asjad ei ole niisugused, nagu nad paistavad, on siin sadu.
Vasta
#89
(11-02-2014, 15:09 )fallenboy Kirjutas: [quote='Eithea' pid='194894' dateline='1392122626']

Smile

Kahju Hrmm, jääb ainult nentida, et sa ei valda teemat, millest kirjutasin.
Igatahes edu raputamisel ja ära unusta siis ka enesearengut!
Vasta
#90
(11-02-2014, 15:15 )Eithea Kirjutas: Kahju Hrmm, jääb ainult nentida, et sa ei valda teemat, millest kirjutasin.

Ja see ongi sinu vastus? Nendid, et mapole nii tark, kui sina, seega ütled selle kõva häälega välja, et kõik seda teaksid ja siis vaikid?

Ja probleem saigi lahendatud Shock
(11-02-2014, 15:11 )Müstik Kirjutas: Mis see suur pilt siis on? Kirjuta mõnesse teemasse, millisena sina maailma näed, kui pead seda vajalikuks. Nagunii näeb iga inimene maailma oma mätta otsast, sest inimesed on erinevad.

Kirjutasin sellest kunagi siin: Mis on elu

Vasta
#91
(11-02-2014, 15:42 )fallenboy Kirjutas:
(11-02-2014, 15:11 )Müstik Kirjutas: Mis see suur pilt siis on? Kirjuta mõnesse teemasse, millisena sina maailma näed, kui pead seda vajalikuks. Nagunii näeb iga inimene maailma oma mätta otsast, sest inimesed on erinevad.
Kirjutasin sellest kunagi siin: Mis on elu

Pole paha.

Fallenboy:
"Me ei ole mitte hingega inimesed vaid hinged, kes on inimese kehas. Me ei ole inimesed, kellel on teadvus, vaid me oleme teadvused, kes kogevad seisu, mida kõik kogejad nimetavad "inimesena elamist"."

Jah, kirge sul jätkub ja kui sulle tundub, et keegi edasi ei liigu, siis aga lajatad jalaga.... Smile.

Usu siiski, et me kõik siin foorumis liigume, kogeme, loome ja areneme...omas tempos, aga siiski.
Vasta
#92
(11-02-2014, 18:22 )Minaelan Kirjutas: Usu siiski, et me kõik siin foorumis liigume, kogeme, loome ja areneme...omas tempos, aga siiski.

Ma tean, et me liigume. Aga nukraks teeb, kui meie hulgas on inimesi, kes võtavad küsimust "Kui rumal võid sa olla?" väljakutsena.
Vasta
#93
(11-02-2014, 12:04 )katakaroliina Kirjutas: Võibolla muiste pööratigi erakuks mitte sellepärast, et suurt tarkust mitte rumalate ümbritsevate inimestega jagada, vaid seepärast, et see lõppematu infomüra ei segaks elementaarset keskendumist ?

Eks sel oli mitu põhjust, inimene toitub toidust, õhust ja muljetest, ja selliselt üksi metsas või mägedes oli puhtam (erinevate taimede osakestega) õhk ja ilusamad muljed. Samas hoidsid nad, mittelobisemisega ja mõtetute askelduste vältimisega, oma energiat kokku. Ja ega kõrgemalt saadud infot polegi kellegile jagada, nagunii seda ei mõisteta või mõistetakse valesti, vastavalt oma arusaamadele.
Vasta
#94
(11-02-2014, 22:20 )positiivne Kirjutas: Lugesin sinu seda "Mis on elu".
Teadvus on kõiksus, kõiksus on teadvus, väljaspoolt teadvust ei ole midagi (kõmiseb võimsalt aga tühjalt, kas ei tundu?), illuminaatide teema täiesti kontekstivabalt sisse toodud - selline on sinu stiil. Viimaks, peale arutlusvaba, loogikavälist loosungitega lahmimist jõuad sa vana ja ajatu tõdemuseni, et alustada tuleb iseendast (kõmiseb kõminal). Võiks arvata et sind on tabanud püha lihtsameelsus nagu mõnda vanatestamentlikku prohvetit. Minu meelest võiksid sa oma rahutuid ponisid taltsutada ja natuke järelemõtlemisele pühenduda? Smile Kukkus vist liiga isiklik välja eespoolne jutt? Sad


Ära muretse, kui kukkus, siis kukkus. Kui see oli sinu eesmärk, siis läks ju kõik hästi. Kahju vaid, et Sa ei põhjenda kordagi, mis kõmiseb ja miks kõmiseda ei tohi. Ja kas arusaamad ja põhitõed on ajas muutuvad, et Sa vihjad jutkui halvustavalt, et jõuan vana ja ajatu tõe juurde.

Sapi pritsimine on oskus -- eeldab konstruktiivset kriitikat, et oleks põhjapanev. Niisama lahmimine seda ei ole.

Võiks kuulda sinu mõtteid.
Vasta
#95
(11-02-2014, 15:09 )fallenboy Kirjutas: Ma ei taha, et mulle öeldakse, kuidas midagi teha, sestap ei taha ma ka teistele ütelda, kuidas teha. Minu eesmärk on mentaliteedi muutmine. Et enam ei tuntaks ennast ohvrina ehk et enam ei tehtaks nii, nagu keegi teine soovib, vaid leitaks endast julgust otsustada ise ja vastutada enda otsuste eest.

Siiski seda teed, kui ütelda, et tehtaks julgeid ja vastutust võtvaid otsuseid. Ja miks eeldada, et vastupidised, ehk teiste soovidest juhinduvad otsused ei sisalda endas vähimatki julgust ja vastutuse kandmist? Olen juba varem kirjutanud, et meid saadavad laias laastus alati 3 valikut: idealistlik jaatus; realistlik vaheolu ja naturalistlik eitus. Kui nõuda vaid naturalistlikku eitust teiste soovide suhtes, siis keelataks vabadus langetada otsus kahe teise valiku kasuks. Paraku ongi idioot pigem see, kes näeb vaid üht kohustuslikku valikut kolmest, aga mitte kõiki kolme valikuvõimalust. Vabadus pole üksnes enda soovide järgimises, vaid ka oma vabadusest loobumise valiku võimaluses, mille puhul peab samuti vastutust kandma.

Vasta
#96
Mitte-idioot ei langeta ostust lähtuvalt sellest, kas see tundub talle hetkel ideaalne, tundub hetkel reaalne või tundub hetkel mittekohane. Kainelt mõtlev ja kalkuleeriv inimene võtab arvesse nii hetkeolukorra, kuid ei jäta otsustusprotsessist välja potentsiaalseid tagajärgi. Ehk siis idioot läheb võtab SMS laenu, sest üür on vaja maksta. Kalkuleeriv inimene võtab arvesse, et juhul kui tal ei ole mõne aja pärast kah raha, siis on hetkeotsus ajutine ehk ta saab elada edasi ühe kuu, kuid siis on lisaks üürile vaja maksta tagasi ka laen ja kõige tipuks veel laenuprotsessid.

Idiootidest koosnev ühiskond keelustab SMS laenud, sest need on pahad. Valgustunud ühiskond ei süüdista SMS laenu pakkuvaid ettevõtteid, vaid üritab harida ühiskonda, et selle osad võtaks vastutust enda tegude eest.

Hetkel suhtutakse ärimeestesse halvasti, eriti veel SMS laenuga tegelejaid, sest arvatakse, et nemad on süüdi küll ühes, küll teises. Kui poleks vajadust, ei oleks ka pakkumist. Ehk siis ainukesed, kes süüdi, on SMS laenu võtjad.

Tundub, et hetkel on moes ignorantsus ja endale valetamine. Miks ärimeestel on "parem elu"? Sest nad mõtlevad suuremalt, nad otsivad lahendusi ja ei süüdista oma hädades teisi (enamasti Smile).
Vasta
#97
See nn. kainelt mõtlev inimene ongi realistlik vaheolu valiku variant, kui veel seost ei leidnud. Samas vaid idioot eeldaks seda, et inimene peab ja suudab alati jääda kaineks. Ärimeestel on hea elu ikka tänu idiootidele.
Vasta
#98
Fallenboy mõtted (lugesin algset postitust ja kogu teemat sirvisin diagonaalis) on ju päris ilusad.

Ainuke probleem on see, et ta avastab ameerikat. Tuhanded, ilmselt lausa miljonid enne teda on samamoodi mõelnud. Ja mis on nende ideedest saanud? Nad on kohanud samasugust vastuseisu, mida võib näha ka selles teemas, lugeda välja kommentaaridest, mis on muutunud teema edenedes aina negatiivsemaks.

Sest inimestel on:
1) hirm midagi muuta - kardetakse, et olukord läheb halvemaks
2) hirm võtta vastutus - keda süüdistada, kui asi läheb halvemaks?
3) alandus - ei saa tunnistada, et oled kogu oma elu valesti elanud. Olnud arg, rumal ("mismõttes sa ütled mulle idioot!"), asendatav osake massist.

Ja kõik see tuleb ühest lihtsalt asjast nimega karjainstinkt. Ilmselt on see evolutsiooniline pärand, et inimesed kardavad erineda, kardavad võtta juhi rolli (olgu selleks kasvõi omaenese saatuse juhtimine), aga samas ei taha olla ka keskmisest kehvemad, näida nõrgana.

Niisiis, et midagi muuta, peab enne tundma inimloomust/inimlooma. Võib-olla isegi töötama natuke aega nendega, keda inimesed loomadeks nimetavad, sest kõik mis inimest varjatult juhib, on nendes "päris" loomades väliselt näha.
Nt et koerale uut trikki õpetada pead sa teda maiusega meelitama. Klobimisega saavutad looma iseloomust sõltuvalt kas salaviha ja jonnakuse või siis ara looma, kes pole võimeline enam üldse ise midagi mõtlema.

Seega, kogu selle ilusa üleskutse eeldus on täpselt samamoodi vale, nagu nt kommunismigi oma. Ei arvesta inimloomust.

P.S. Kui nüüd mõni siin arvab, et tema on eriline, ega tee üldse seda mis kari ees teeb, siis on tegemist tavaliselt isikuga kes: a) on puberteetik, kes kujutab endale igasuguseid asju ette b) kuulub lihtsalt subkultuuri, minikarja suurema sees või c) teeb varsti enesetapu.
Vasta
#99
(12-02-2014, 17:29 )Krt Kirjutas: Samas vaid idioot eeldaks seda, et inimene peab ja suudab alati jääda kaineks. Ärimeestel on hea elu ikka tänu idiootidele.

Kas tõesti? Sa justkui vihjaks nagu oleks inimloomu sisse kirjutatud, et osa otsuseid on kaineid, kuid siis tõmbab ära viltu. Ma ei näe küll mitte ühtegi põhjust, miks peaks otsuseid langetama mitte-kainelt.

Mis on see mittekaine seis? Emotsioon. Kui emotsioon on ülekaela sisse mässinud, on tõesti raske kainelt mõtelda (viha teeb silme eest mustaks, armastus teeb lolliks jne), kuid mitte võimatu. Võib-olla see ongi see koht, kus alla antakse, sest ennast ei suudeta kontrollida ning ei osata/ei taheta ka ennast muuta, sest see on ju niiiiiiiiii raske. Kergem on kaevata McDonalds kohtusse, sest papptops, millest kohvi serveeriti oli kuum ja kõrvetas käe, kui tunnistada, et ise ollakse idioot, et sellist elementaarset asja ei osatud ette näha.

Ma olen enam kui veendunud, et iga inimene saab alati, igas olukorras kainelt otsuseid langetada, küsimus on kui palju selleks läheb vaja enesekontrolli. Vajadusel ka oma mõttemaailma muutmist süüdituste otsimiselt lahenduste otsimisele.

Olen nõus, et ärimeestel on ilus elu tänu idiootidele. Miks? Kas seetõttu, et idioodid toovad ärimeestele andameid või seetõttu, et ärimehed oskavad elus paremini manööverdada, sest idioodid on nii etteaimatavad? Ärimehed ei tekita idioote, idioodid tekitavad ärimehi. Ehk idiootide käes on võim, mitte ärimeestel.
(13-02-2014, 04:35 )Angervaks Kirjutas: Aga võtaks siis ikkagi laenu või mida see idioodiga samas olukorras kaine mõtleja teeks lõpuks?

1. Idioodil pole raha ja pole raha ka kusagilt tulemas. Üür (250 eur) vaja maksta. Võtab 300eur laenu. Saab üüri makstud jääb ka keelekasteks natuke. Kuu hiljem on vaja üüri maksta (250 eur), maksta tagasi võetud laen (300 eur) ja lisaks veel laenuprotsendid (50 eur). ollakse juba 350 euroga võlas. Mida teha? Võtta uus laen? Võtab uue laenu, seekord 700 eurot. Maksab ära üüri ja ostab keelekasted. Kolmandal kuul enam kusagil laenu ei anta. Tüüp visatakse korterist välja. Lisaks on tal 700 + intressid võlgu, mis kasvavad iga päevaga.

2. Arukal vennal pole raha ja raha pole ka kusagilt tulemas. Üür vaja maksta. Kui ta võtaks laenu, peaks ta selle tagasi maksma kuu aja pärast, kuid ka siis ei pruugi raha olla, seega see pole valik. Et probleemi mitte süvendada, ta laenu ei võta. Loobub korterist, läheb vanematekoju/sõprade, sugulaste juurde või elab nädal korraga näiteks hostelis. Otsib väljapääsu.

Vahet ei ole, kas sa oled idioot või mitte, vastutama peab oma tegude eest ikkagi ise.
(13-02-2014, 02:15 )zen faran Kirjutas: Nt et koerale uut trikki õpetada pead sa teda maiusega meelitama. Klobimisega saavutad looma iseloomust sõltuvalt kas salaviha ja jonnakuse või siis ara looma, kes pole võimeline enam üldse ise midagi mõtlema.


Siin saab asjale läheneda kahte moodi:

a) Anna inimestele präänikut, kui nad teevad seda, mida sa tahad, et nad teeks. Inimene jääb ikkagi loomaks ja teeb asju mitte seetõttu, et nii on targem, vaid seetõttu, et tahab saada präänikut.

b) Anna inimestele piitsa, kui nad ei tee seda, mida sa tahad. inimene jääb ikkagi loomaks ja teeb asju nii nagu sina tahad seetõttu, et kardavad saada piitsa. Praegune maailm baseerub sellisel trikil.

Huxley Brave New World vs Orwelli 1984.

Minu eesmärk ei ole inimestele anda ei piitsa ega präänikut, vaid näidata neile, et nad hetkel käituvad ainult kas piitsast või präänikust lähtuvalt. Ehk nad ei mõtle, mida nende tegevus endaga kaasa toob, sest nende tähelepanu on naelutatud piitsale/präänikule. Niikaua, kuniks see nii on, ei keerle elu inimese enda ümber vaid piitsutaja/präänikujagaja ümber.
Vasta
(13-02-2014, 09:21 )fallenboy Kirjutas:
(12-02-2014, 17:29 )Krt Kirjutas: Samas vaid idioot eeldaks seda, et inimene peab ja suudab alati jääda kaineks. Ärimeestel on hea elu ikka tänu idiootidele.

Kas tõesti? Sa justkui vihjaks nagu oleks inimloomu sisse kirjutatud, et osa otsuseid on kaineid, kuid siis tõmbab ära viltu. Ma ei näe küll mitte ühtegi põhjust, miks peaks otsuseid langetama mitte-kainelt.

Mis on see mittekaine seis? Emotsioon. Kui emotsioon on ülekaela sisse mässinud, on tõesti raske kainelt mõtelda (viha teeb silme eest mustaks, armastus teeb lolliks jne), kuid mitte võimatu. Võib-olla see ongi see koht, kus alla antakse, sest ennast ei suudeta kontrollida ning ei osata/ei taheta ka ennast muuta, sest see on ju niiiiiiiiii raske. Kergem on kaevata McDonalds kohtusse, sest papptops, millest kohvi serveeriti oli kuum ja kõrvetas käe, kui tunnistada, et ise ollakse idioot, et sellist elementaarset asja ei osatud ette näha.

Ma olen enam kui veendunud, et iga inimene saab alati, igas olukorras kainelt otsuseid langetada, küsimus on kui palju selleks läheb vaja enesekontrolli. Vajadusel ka oma mõttemaailma muutmist süüdituste otsimiselt lahenduste otsimisele.

Olen nõus, et ärimeestel on ilus elu tänu idiootidele. Miks? Kas seetõttu, et idioodid toovad ärimeestele andameid või seetõttu, et ärimehed oskavad elus paremini manööverdada, sest idioodid on nii etteaimatavad? Ärimehed ei tekita idioote, idioodid tekitavad ärimehi. Ehk idiootide käes on võim, mitte ärimeestel.
(13-02-2014, 04:35 )Angervaks Kirjutas: Aga võtaks siis ikkagi laenu või mida see idioodiga samas olukorras kaine mõtleja teeks lõpuks?

1. Idioodil pole raha ja pole raha ka kusagilt tulemas. Üür (250 eur) vaja maksta. Võtab 300eur laenu. Saab üüri makstud jääb ka keelekasteks natuke. Kuu hiljem on vaja üüri maksta (250 eur), maksta tagasi võetud laen (300 eur) ja lisaks veel laenuprotsendid (50 eur). ollakse juba 350 euroga võlas. Mida teha? Võtta uus laen? Võtab uue laenu, seekord 700 eurot. Maksab ära üüri ja ostab keelekasted. Kolmandal kuul enam kusagil laenu ei anta. Tüüp visatakse korterist välja. Lisaks on tal 700 + intressid võlgu, mis kasvavad iga päevaga.

2. Arukal vennal pole raha ja raha pole ka kusagilt tulemas. Üür vaja maksta. Kui ta võtaks laenu, peaks ta selle tagasi maksma kuu aja pärast, kuid ka siis ei pruugi raha olla, seega see pole valik. Et probleemi mitte süvendada, ta laenu ei võta. Loobub korterist, läheb vanematekoju/sõprade, sugulaste juurde või elab nädal korraga näiteks hostelis. Otsib väljapääsu.

Vahet ei ole, kas sa oled idioot või mitte, vastutama peab oma tegude eest ikkagi ise.
(13-02-2014, 02:15 )zen faran Kirjutas: Nt et koerale uut trikki õpetada pead sa teda maiusega meelitama. Klobimisega saavutad looma iseloomust sõltuvalt kas salaviha ja jonnakuse või siis ara looma, kes pole võimeline enam üldse ise midagi mõtlema.


Siin saab asjale läheneda kahte moodi:

a) Anna inimestele präänikut, kui nad teevad seda, mida sa tahad, et nad teeks. Inimene jääb ikkagi loomaks ja teeb asju mitte seetõttu, et nii on targem, vaid seetõttu, et tahab saada präänikut.

b) Anna inimestele piitsa, kui nad ei tee seda, mida sa tahad. inimene jääb ikkagi loomaks ja teeb asju nii nagu sina tahad seetõttu, et kardavad saada piitsa. Praegune maailm baseerub sellisel trikil.

Huxley Brave New World vs Orwelli 1984.

Minu eesmärk ei ole inimestele anda ei piitsa ega präänikut, vaid näidata neile, et nad hetkel käituvad ainult kas piitsast või präänikust lähtuvalt. Ehk nad ei mõtle, mida nende tegevus endaga kaasa toob, sest nende tähelepanu on naelutatud piitsale/präänikule. Niikaua, kuniks see nii on, ei keerle elu inimese enda ümber vaid piitsutaja/präänikujagaja ümber.


Aruka venna näide võttis mind õhku ahmima. Nii et idioot rapsib nii kaua , kuni kaelani sisse mässitud on, arukas läheb vanematekoju ?

Aga kes siis see on, kes ei lase sellisel olukorral tekkida, et tal pole raha ?

Kui oma probleemide teistele delegeerimine on arukuse tipp, siis on minul veel palju õppida .

PAlun, palun ,ärge redigeerige seda tsitaati, tõin ta meelega täies mahus .
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas kõik inimesed on võrdsed? fallenboy 109 51,189 07-03-2014, 13:54
Viimane postitus: Krt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat