Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foorumi personal otsib abilisi
#26
Mulle on millegipärast just tundunud et igasugune postituste "hindamine" viib lopuks kahtlaste tendentsideni ning halvemal juhul mojutab algselt neutraalseid vaatepunkte.

Koige lihtsamalt selgitades voib minna mote selleni, et "ah, kuidas ma ikka kirjutan, äkki panevad veel miinuseid..." Pidev hindamine ja jälgimine ja kontrollimine käib pidevalt niikuinii meie ümber, las olla üks koht ka selline, et hindamiseks ei piisa mitte ainult klikist pöidlapildiga nupul, vaid peab sisu ka läbi tunnetama ning vajaduse korral oma argumenteeritud kommentaari andma.
Vasta
#27
(06-04-2013, 20:54 )Skarre Kirjutas: Mulle on millegipärast just tundunud et igasugune postituste "hindamine" viib lopuks kahtlaste tendentsideni ning halvemal juhul mojutab algselt neutraalseid vaatepunkte.

Koige lihtsamalt selgitades voib minna mote selleni, et "ah, kuidas ma ikka kirjutan, äkki panevad veel miinuseid..." Pidev hindamine ja jälgimine ja kontrollimine käib pidevalt niikuinii meie ümber, las olla üks koht ka selline, et hindamiseks ei piisa mitte ainult klikist pöidlapildiga nupul, vaid peab sisu ka läbi tunnetama ning vajaduse korral oma argumenteeritud kommentaari andma.

+1
Vasta
#28
Kirjutan mõnest minu tähelepanekust foorumi kohta.
Olen Parawebi lugenud kuskil 5-7 aastat ning selle aja jooksul ka nooruki east täiskasvanu ikka sirgunud. Lugenud olen ma enamikke teemasid, kuid kaasa rääkima pole väheste kogemuste tõttu kippunud.

Tahtsin lihtsalt öelda, et minu arvates on foorum muutunud aasta aastalt aina kehvemaks ja lahjemaks. Väga paljud targad inimesed, kelle juttu oli lust lugeda on siit erinevate karistuste läbi või muul viisil minema saadetud või on nad seda ise otsustanud teha. Alles on jäänud vaid mõned targad ning tulihingelised postitajad, kelle juttu endiselt põnev lugeda ( excu, vs, müstik, celtik ja veel mõned), kuid tundub et ka osad praegustest olijatest plaanivad lahkuda. Huvitavat ja arendavat materjali on põnev lugeda nii nägija kui ka mitte nägija postitustest. Uusi postitajaid kellel midagi jagada on tuleb kahjuks samuti tikutulega otsida. Enamus teemasid on pungil selliste inimeste kirjutisi, kes üritavad mingil moel oma ego upitada, teisi maha teha, vaielda vaidlemise pärast, muul moel trollida või lihtsalt igal pool sõna võtta kuigi öelda pole midagi. Lisanduvad meeletud vaidlused ja teiste väidete ümber lükkamised ja isiklikud solvangud ja uued bannid jne.

Kunagi valitses foorumis selline energia ja olemine, et nii mõnelgi päeval ei jõudnud ma koolis tundide lõppu ära oodata põledes vajadusest ja soovist minna parawebi uusi teadmiseid hankima ning enda maailmavaadet kujundama. Enamjaolt oli peale foorumi külastamist sees selline soe tunne ning tundsin lausa mingit ühtsust teiste foorumlastega, kuigi olin enamjaolt ainult lugeja rollis.
Kindlasti varjutab toonast vaimustust see, et paljude asjade kohta olen ma juba palju targemaks saanud ning midagi kuulnud/lugenud.
Sellest olenemata tunnen, et see foorum ei ole enam see , mis ta kunagi oli. ParaWeb oli päris eriline koht, mille sarnast internetist raske leida.

Selline on minu arvamus ja nägemus hetke olukorrast. Lihtsalt natuke kahju on, et parawebist leiab aina rohkem ja rohkem sarnasusi näiteks mõne populaarse ning üldrahvaliku autofoorumiga, kus iga rullnokk oma maailmavaadet teistele välja räuskab.
Vasta
#29
(23-07-2013, 22:11 )assmann Kirjutas: Tahtsin lihtsalt öelda, et minu arvates on foorum muutunud aasta aastalt aina kehvemaks ja lahjemaks.

Selline on minu arvamus ja nägemus hetke olukorrast. Lihtsalt natuke kahju on, et parawebist leiab aina rohkem ja rohkem sarnasusi näiteks mõne populaarse ning üldrahvaliku autofoorumiga, kus iga rullnokk oma maailmavaadet teistele välja räuskab.

Midagi ei ole parata, see on nii! Kes on nõus, kes mitte, aga mulle tundub, et oma osa foorumi mandumises on süüdi ka moderaatorite vähesus. Kiirelt koristatud läbu alge ei annagi võimalusi tuld süüdata ja trollid või lihtsalt oma ego upitajad saavad koheselt korrale kutsutud. Hetkel ainult kahe alles jäänud fanatist adminni jõud ei käi ilmselgelt foorumi haldamisest üle. See ei ole kriitika, see on fakti konstateering. Peale tööd, õhtuti foorumit hallates saabki tegeleda ainult tagajärgedega. Taoliselt jätkates aga tüürib foorum aina sügavamasse kriisi.

Uute moderaatorite konkurss ei tee paha. Samas võiksid ka adminnid ise ootamise asemel nende arvates headele kandidaatidele vastava kutse esitada. Muidu võib juhtuda nii, et inimene jääb konkursist pelgalt häbelikusest eemale.

Vasta
#30
(23-07-2013, 22:11 )assmann Kirjutas: Tahtsin lihtsalt öelda, et minu arvates on foorum muutunud aasta aastalt aina kehvemaks ja lahjemaks. Väga paljud targad inimesed, kelle juttu oli lust lugeda on siit erinevate karistuste läbi või muul viisil minema saadetud või on nad seda ise otsustanud teha. Alles on jäänud vaid mõned targad ning tulihingelised postitajad, kelle juttu endiselt põnev lugeda ( excu, vs, müstik, celtik ja veel mõned), kuid tundub et ka osad praegustest olijatest plaanivad lahkuda. ParaWeb oli päris eriline koht, mille sarnast internetist raske leida.

Selline on minu arvamus ja nägemus hetke olukorrast. Lihtsalt natuke kahju on, et parawebist leiab aina rohkem ja rohkem sarnasusi näiteks mõne populaarse ning üldrahvaliku autofoorumiga, kus iga rullnokk oma maailmavaadet teistele välja räuskab.

Ära nüüd noruta, õnneks on enamus nende materjalid eespool alles. Olen ise vahetevahel laiskusest võitu saanud ja mõnda huvitavat ja lugemata teemat algusest peale lugenud. Ja väga meeldivalt üllatunud info rohkuse ja uue arusaamise üle Smile.
Paljud meie kuldpostitajad lihtsalt ei viitsi ennast aastate lõikes korrata sama jutuga.

Aga alusta ka ise uute huvitavate teemadega, arvamustega ning kogemustega ja küll teised ka julgevad siis järgida sind.
Ikka vahel juhtub, et vana, mis ei täida oma ülesannet, tuleb lammutada ja täiesti uus kompleks kõigi vajalike funktsioonidega asemele ehitada.

Aga siiski, vanasti OLI rohi rohelisem ja ...Smile1.
Vasta
#31
Me oleme teinud neid konkursse - kuid ... väga vähe on neid, kes on tegelikult tahtnud üldse midagi teha. Ise tuleb anda meile teada ka kui soovitakse modereerimisega tegeleda. Meil pole selle vastu midagi kui uut verd oma ridadesse saame.
Vasta
#32
(24-07-2013, 08:37 )Cassiopeia Kirjutas: Me oleme teinud neid konkursse - kuid ... väga vähe on neid, kes on tegelikult tahtnud üldse midagi teha. Ise tuleb anda meile teada ka kui soovitakse modereerimisega tegeleda. Meil pole selle vastu midagi kui uut verd oma ridadesse saame.

Ma olen seda kaalunud, kuid tean, et ei suuda piisavalt erapoolikuks jääda teatud situatsioonides ja seega pole siis ka ennast "reklaaminud". Adminne võiks rohkem olla aga kahjuks on raske leida neid kel omal poleks mingit peidetud ideed/plaani ja ka muidu sobiks. Vaatamata sellele, et olen ise vahest "vastu näppe" saanud on minu lugupidamine neile kes seni on seda tööd teinud ja neile kes seda siiani teevad. Elu teeb kahjuks omad korrektiivid ja seda on näha.
Samas ei leia ma, et olukord väga käest ära oleks. Jah - võiks kiiremini, ulatuslikumalt ja karmimalt reageerida, kuid andke nüüd mulle andeks aga ega meil koonduslaager ka pole. Päris elus ei käi ka täpselt seaduste järgi ja ka seal toimub palju OT-d - miks peaks siin siis teisiti olema? Peegeldab ju foorum seda mis "päris" elus toimub ja on ju tegelikult osa sellest päris elust.
Arvan, et pikemas perspektiivis saame hakkama - nii isikute, kasutajate kui foorumina.
Vasta
#33
Niipea kui ei tõuse teemade/postituste arv jõuliselt, ei näe põhjust moderaatorite/adminite juurde värbamiseks.
Vasta
#34
(24-07-2013, 09:07 )excubitoris Kirjutas:
(24-07-2013, 08:37 )Cassiopeia Kirjutas: Me oleme teinud neid konkursse - kuid ... väga vähe on neid, kes on tegelikult tahtnud üldse midagi teha. Ise tuleb anda meile teada ka kui soovitakse modereerimisega tegeleda. Meil pole selle vastu midagi kui uut verd oma ridadesse saame.

Ma olen seda kaalunud, kuid tean, et ei suuda piisavalt erapoolikuks jääda teatud situatsioonides ja seega pole siis ka ennast "reklaaminud". Adminne võiks rohkem olla aga kahjuks on raske leida neid kel omal poleks mingit peidetud ideed/plaani ja ka muidu sobiks. Vaatamata sellele, et olen ise vahest "vastu näppe" saanud on minu lugupidamine neile kes seni on seda tööd teinud ja neile kes seda siiani teevad. Elu teeb kahjuks omad korrektiivid ja seda on näha.
Samas ei leia ma, et olukord väga käest ära oleks. Jah - võiks kiiremini, ulatuslikumalt ja karmimalt reageerida, kuid andke nüüd mulle andeks aga ega meil koonduslaager ka pole. Päris elus ei käi ka täpselt seaduste järgi ja ka seal toimub palju OT-d - miks peaks siin siis teisiti olema? Peegeldab ju foorum seda mis "päris" elus toimub ja on ju tegelikult osa sellest päris elust.
Arvan, et pikemas perspektiivis saame hakkama - nii isikute, kasutajate kui foorumina.

Ka adminnid pole erapooletud, nad ei saakski seda olla, sest nad on inimesed...ma vähemalt arvan nii.
Mina pooldan küll sinu kandidatuuri ja ka mitmed teised sobivad selleks.
Sest kuna sa oled mind nii materdanud kui ka mõistnud ja oskad enamasti alati rahulikult kõigile provotseerivatele rünnakutele vastu panna, siis tean, et mõtled südamega ja püüad õiglane olla. Ning just õiglus on tähtis.
Ka Kage võiks adminn olla, siis oleks tasakaal.
Vasta
#35
Mina küll ei oska öelda, kas foorum on kehvemaks või paremaks läinud. Ma olen vanemaks saanud ja info hankimise kohana on foorumi roll küll palju väiksemaks jäänud. Maailm on infokanaleid ja foorumeid täis, eriti kui keelelist barjääri pole. Ärge unustage, et kui foorumlaste keskmine vanus ei muutu palju, siis ise muutute vanemaks ja targemaks ja ümbritsev keskond jääb nagu rumalamaks.
Kui foorum alustas, siis oli aktiivne personal 15-20 aastat vanad. Selliseid oleks jälle vaja. Moderaatoriks said, kui piisavalt huvi oli. Kui 15 aastane sai 23, siis tuli muu elu peale ja nüüd 15-aastaste jutt ei olnud enam nii huvitval lugeda ka.
Kas uute moderaatorite jaoks latt liiga kõrgel? Mingi avaldus tuleb täita ja ennast näole ka anda :-)

Aidake kuidagi inimesed panna 'Teata' nuppu kasutama. Paneme nupule teise nime. Kirjutate peronalile, mis teil hingel on ja kes kiusab ja ropendab, mitte ei kogu terve aasta muresid hingele.
Vasta
#36
(24-07-2013, 15:52 )Minaelan Kirjutas:
(24-07-2013, 09:07 )excubitoris Kirjutas:
(24-07-2013, 08:37 )Cassiopeia Kirjutas: Me oleme teinud neid konkursse - kuid ... väga vähe on neid, kes on tegelikult tahtnud üldse midagi teha. Ise tuleb anda meile teada ka kui soovitakse modereerimisega tegeleda. Meil pole selle vastu midagi kui uut verd oma ridadesse saame.

Ma olen seda kaalunud, kuid tean, et ei suuda piisavalt erapoolikuks jääda teatud situatsioonides ja seega pole siis ka ennast "reklaaminud". Adminne võiks rohkem olla aga kahjuks on raske leida neid kel omal poleks mingit peidetud ideed/plaani ja ka muidu sobiks. Vaatamata sellele, et olen ise vahest "vastu näppe" saanud on minu lugupidamine neile kes seni on seda tööd teinud ja neile kes seda siiani teevad. Elu teeb kahjuks omad korrektiivid ja seda on näha.
Samas ei leia ma, et olukord väga käest ära oleks. Jah - võiks kiiremini, ulatuslikumalt ja karmimalt reageerida, kuid andke nüüd mulle andeks aga ega meil koonduslaager ka pole. Päris elus ei käi ka täpselt seaduste järgi ja ka seal toimub palju OT-d - miks peaks siin siis teisiti olema? Peegeldab ju foorum seda mis "päris" elus toimub ja on ju tegelikult osa sellest päris elust.
Arvan, et pikemas perspektiivis saame hakkama - nii isikute, kasutajate kui foorumina.

Ka adminnid pole erapooletud, nad ei saakski seda olla, sest nad on inimesed...ma vähemalt arvan nii.
Mina pooldan küll sinu kandidatuuri ja ka mitmed teised sobivad selleks.
Sest kuna sa oled mind nii materdanud kui ka mõistnud ja oskad enamasti alati rahulikult kõigile provotseerivatele rünnakutele vastu panna, siis tean, et mõtled südamega ja püüad õiglane olla. Ning just õiglus on tähtis.
Ka Kage võiks adminn olla, siis oleks tasakaal.

Mu meelest veel sobivad Eithea, Lahendused, Müstik, Hugoth, Levis, Digitaria, Veli Joonatan, Matrix, Jõhvikas, Marina, Psühholoog ja Olematu.
Tehke neile ettepanek. Nad tunduvad olevat mõistusega, objektiivsed ja avatud müstikale ja teadusele.

Mina olen mässaja, seega välistatud Smile.
Vasta
#37
(24-07-2013, 22:26 )Minaelan Kirjutas: Mu meelest veel sobivad Eithea, Lahendused, Müstik, Hugoth, Levis, Digitaria, Veli Joonatan, Matrix, Jõhvikas, Marina, Psühholoog ja Olematu.
Tehke neile ettepanek. Nad tunduvad olevat mõistusega, objektiivsed ja avatud müstikale ja teadusele.

Mina olen mässaja, seega välistatud Smile.

Ei tupsud, nii see asi ei käi. Mind võimumängud ei köida.

Parandus: parandasin tsiteeringut.
Vasta
#38
(24-07-2013, 22:31 )olematu Kirjutas: Ei tupsud, nii see asi ei käi. Mind võimumängud ei köida .

Just sellepärast sa sobidki.
Smile1 sorry, aga kui tahad midagi Maal paremaks muuta, siis sina suudad seda just selle iseloomu pärast, et võim ei huvita....
Vasta
#39
No tänan, tänan Minaelan, mina selleks ei sobi, olen selleks väga äkilise iseloomiga ja piisavalt laisk ehk et loen ainult seda mis huvitab. Bleh
Vasta
#40
(24-07-2013, 22:40 )Minaelan Kirjutas:
(24-07-2013, 22:31 )olematu Kirjutas: Ei tupsud, nii see asi ei käi. Mind võimumängud ei köida .

Just sellepärast sa sobidki.
Smile1 sorry, aga kui tahad midagi Maal paremaks muuta, siis sina suudad seda just selle iseloomu pärast, et võim ei huvita....

Kui väga aus olla, siis võimumängudega pole siin midagi pistmist. See on lihtsalt töö nagu iga teinegi, foorumi asjade korrashoidmine. Mind ei huvita pauer ega midagi, tahan lihtsalt abiks olla.
Vasta
#41
Pealegi - meil on uus abiline ka (kes teeb niipalju kui ta suudab) - Cthepy.


Aga samas see ei tähendaks, et me lisa-abilisi ei otsiks. Kui tahtmist on, ootame ikka abilisi Smile
Vasta
#42
(25-07-2013, 09:22 )Cassiopeia Kirjutas: Pealegi - meil on uus abiline ka (kes teeb niipalju kui ta suudab) - Cthepy.

Uuel model on igatahes paljutõotav allkiri - "Reaalsus on lihtsalt illusioon - väga järjekindel illusioon.", mulle meeldib.

Vasta
#43
(25-07-2013, 09:42 )Eithea Kirjutas:
(25-07-2013, 09:22 )Cassiopeia Kirjutas: Pealegi - meil on uus abiline ka (kes teeb niipalju kui ta suudab) - Cthepy.

Uuel model on igatahes paljutõotav allkiri - "Reaalsus on lihtsalt illusioon - väga järjekindel illusioon.", mulle meeldib.

Ma mäletan veel aega kui Cthepy tuli esimest korda (oli vist) "kokukale" Nelijärvele - oli selline pisikene ja nunnu nääpsu wink
Aga jõudu talle Smile
Vasta
#44
Lisan veel siia ka, et meiega on liitunud teinegi uus moderaator: Nielander
Vasta
#45
(23-07-2013, 22:11 )assmann Kirjutas: ... Tahtsin lihtsalt öelda, et minu arvates on foorum muutunud aasta aastalt aina kehvemaks ja lahjemaks. Väga paljud targad inimesed, kelle juttu oli lust lugeda on siit erinevate karistuste läbi või muul viisil minema saadetud või on nad seda ise otsustanud teha. Alles on jäänud vaid mõned targad ning tulihingelised postitajad, kelle juttu endiselt põnev lugeda ( excu, vs, müstik, celtik ja veel mõned), kuid tundub et ka osad praegustest olijatest plaanivad lahkuda. Huvitavat ja arendavat materjali on põnev lugeda nii nägija kui ka mitte nägija postitustest. Uusi postitajaid kellel midagi jagada on tuleb kahjuks samuti tikutulega otsida. Enamus teemasid on pungil selliste inimeste kirjutisi, kes üritavad mingil moel oma ego upitada, teisi maha teha, vaielda vaidlemise pärast, muul moel trollida või lihtsalt igal pool sõna võtta kuigi öelda pole midagi. Lisanduvad meeletud vaidlused ja teiste väidete ümber lükkamised ja isiklikud solvangud ja uued bannid jne.
...
Selline on minu arvamus ja nägemus hetke olukorrast. Lihtsalt natuke kahju on, et parawebist leiab aina rohkem ja rohkem sarnasusi näiteks mõne populaarse ning üldrahvaliku autofoorumiga, kus iga rullnokk oma maailmavaadet teistele välja räuskab.

Kahjuks pean nõustuma - see ei ole koht parastamiseks või õigustamiseks, vaid kalllid inimesed : mõtelge pisut.
Aga igati tore, et kõigele vaatamata moderaatorid/abilised leitud on : jõudu !
Vasta
#46
Nüüd peaks vist piisavalt tegevmoderaatoreid olema.
Vasta
#47
Nielanderile jõudu ja pealehakkamist!
Vasta
#48
(16-08-2013, 14:03 )Psühholoog Kirjutas: Nüüd peaks vist piisavalt tegevmoderaatoreid olema.
Juurde on ikka vaja.

Vasta
#49
(16-08-2013, 20:30 )Thorondor Kirjutas:
(16-08-2013, 14:03 )Psühholoog Kirjutas: Nüüd peaks vist piisavalt tegevmoderaatoreid olema.
Juurde on ikka vaja.

Miks? Pole ju nagu mida modereerida nii massiliselt.
Vasta
#50
(23-07-2013, 22:11 )assmann Kirjutas: Kunagi valitses foorumis selline energia ja olemine, et nii mõnelgi päeval ei jõudnud ma koolis tundide lõppu ära oodata põledes vajadusest ja soovist minna parawebi uusi teadmiseid hankima ning enda maailmavaadet kujundama. Enamjaolt oli peale foorumi külastamist sees selline soe tunne ning tundsin lausa mingit ühtsust teiste foorumlastega, kuigi olin enamjaolt ainult lugeja rollis.
Kindlasti varjutab toonast vaimustust see, et paljude asjade kohta olen ma juba palju targemaks saanud ning midagi kuulnud/lugenud.
Sellest olenemata tunnen, et see foorum ei ole enam see , mis ta kunagi oli. ParaWeb oli päris eriline koht, mille sarnast internetist raske leida.

Foorum on oma kasutajate nägu ja selle vastu ei saa midagi teha, seda saab üksnes isikliku initsiatiiviga mõjutada ja suunata. Ja moderaatorite toel ohjata. Ka sina oled saanud vanemaks, targemaks, kogenumaks Smile. Mulle tundub et see foorum sisaldab erinevatele vaimsetele kvaliteetidele piisavalt ainest. Pidevalt ja vältimatu voona lisandub foorumisse uusi arvajaid ja seisukohti, mis teinekord alles siin hakkavadki tõeliselt kujunema - saavad "õige" suuna ja hoo sisse Smile.
Ehk siis lihtsasti: jõudu tööle! Smile
Panustaksin ka hea meelega, aga pean ilmselt veel natuke arenema moderaatori-küpseks.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uus foorumi tarkvara Imotep 49 17,443 21-09-2022, 16:59
Viimane postitus: levis
  Foorumi reeglid Thorondor 84 53,350 13-02-2022, 20:33
Viimane postitus: isemaag
  Foorumi personal muutub Thorondor 153 40,125 28-02-2021, 18:06
Viimane postitus: euroruubel
  Foorumi statistika uudised Thorondor 53 41,089 28-12-2018, 23:58
Viimane postitus: Naut
  Foorumi väljanägemine Lenore 3 8,433 23-04-2016, 12:00
Viimane postitus: Wilholmensis
  Foorumi kasutajaküsitlus Skarre 1 7,234 04-12-2015, 00:01
Viimane postitus: Skarre
  Foorumi uus jutukas Thorondor 78 60,315 01-08-2015, 00:07
Viimane postitus: Addy
  Vana foorumi jutukas Thorondor 22 20,746 13-08-2013, 20:20
Viimane postitus: Jõhvikas
  Viirustest ja pahavarast, mis takistavad foorumi kasutamist Stella 76 51,052 13-02-2012, 00:44
Viimane postitus: hulkuv hing
  Foorumi tarkvara vahetus 17.-19. detsember Thorondor 34 16,961 21-12-2010, 12:48
Viimane postitus: zepac

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat