Teema hinnang:
  • 3Hääli - 2.33 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chasing ParanormalEST - mida arvate?
#76
Minu teadmised põhinevad empiirilisel teadmisel, akadeemilisel faktoloogial ja ka isiklikel kogemustel. Vastava haridusega võin endale lubada teaduslikku ja ratsionaalset lähenemist. Nn. retkedel või siis nn. välitöödel käimine ei tee veel targaks, teoreetilisi teadmisi on kah tarvis.
Näide: saadame selle kamba haiglasse haigetel haiguseid otsima. Kas naad on siis meedikud? Ei, aga kui seda lastakse neil teha ja eksponeeritakse, siis on see puhas meelelahutus seni kuni mingi tööõnnetus ei juhtu....
Vasta
#77
(12-04-2013, 20:57 )Wilholmensis Kirjutas: Näide: saadame selle kamba haiglasse haigetel haiguseid otsima. Kas naad on siis meedikud? Ei, aga kui seda lastakse neil teha ja eksponeeritakse, siis on see puhas meelelahutus seni kuni mingi tööõnnetus ei juhtu....

Antud näites meelelahutuslik osa tegelikult puudub.
Vasta
#78
(12-04-2013, 20:37 )Faraday Kirjutas: Wilholmensise viimane jutt tundub igati arukas. Mitmes kohas ise oled, zen faran, uurinud ja millised on tulemused?

Mõnes kohas olen, kusjuures üksinda ja tulemused olid sellised, et rohkem enam ei tahtnud. Niisuguste asjadega on seotud alati omad riskid- võib hakata nii füüsisele kui psüühikale. Seepärast leiangi, et nö tugitoolisportlasel ei ole asja kommenteerima praktikuid, kui need selle riski on võtnud (iseasi, kas teadlikult).

(12-04-2013, 20:57 )Wilholmensis Kirjutas: Minu teadmised põhinevad empiirilisel teadmisel, akadeemilisel faktoloogial ja ka isiklikel kogemustel. Vastava haridusega võin endale lubada teaduslikku ja ratsionaalset lähenemist. Nn. retkedel või siis nn. välitöödel käimine ei tee veel targaks, teoreetilisi teadmisi on kah tarvis.
Näide: saadame selle kamba haiglasse haigetel haiguseid otsima. Kas naad on siis meedikud? Ei, aga kui seda lastakse neil teha ja eksponeeritakse, siis on see puhas meelelahutus seni kuni mingi tööõnnetus ei juhtu....

Sinu isiklikke kogemusi ma muidugi austan, kuid igasuguse akadeemilise faktoloogia võib küll...pista. Sellises valdkonnas ei saa seda kunagi arenedagi ja kui sul on isiklikud kogemused, nagu sa väidad, siis peaksid ka aru saama, et miks see nii on.

P.S. Kas laseksid kirurgi ennast opereerima, kes on operatsioonist vaid raamatust lugenud?
Vasta
#79
Vaatasin saadet, lugesin siit arvamusi..Nüüd vaatan kordust ja arvan, et mind ei sega ei algeline tehnika ega see, et tegijatel teadmisi pole nagu siin ette heideti. Saade oleks just selline, mida kaua juba oodanud..Rõhk on sõnal -oleks.

Mis mind häirima hakkas:

1. Eriefektid kogu saate jooksul. Eriti närvi ajab, kui öeldakse, et midagi vist käis kaamera eest läbi, aga pilt on nii ära " effektitatud" või udutatud, et selles sigrimigris võiks ka kümme kuradit mööda joosta, keegi isegi ei näeks ega saaks pärast vaielda-oli siis või ei olnud. Igasugused video käkkimised võiksid jääda promoklippidesse, kellegile põnevuse tekitamiseks.

2. Keelekasutus. Mitte ropendamine, aga väljendid: " Räige ! Nägid seda- jumala räige !! " , "Räme! Räige ulgumine! Mul on räigelt külmavärinad !." Pidev kordamine teeb asja ainult hullemaks ning vaatajaskonda saatetegijatel kahjuks ei suurenda. Ei ole öeldud minu poolt pahatahtliku vingumisena, lihtsalt proovige end jälgida Smile

3. Lambakarjana suure vaimustusega iga hääle poole jooksmine. Järgmine kord hargnege, istuge üksi kuskil ruumis üksi koos kaamera ja muude vidinatega. Kui öösel hirmus, siis igasugune võõras energia suudab ka päeval toimetada.Tasub äkki ka katsetada, kuidas loomad teatud ruumides käituvad.

Ärge mu kriitika peale solvuge ja edu edaspidiseks kõigile tegijatele sellegipoolest.
Vasta
#80
Ei, täname tagasiside eest, väga hea kui keegi viitsib natukenegi oma seisukohtasid selgitada, mitte tuimalt laimu postitada.

Igatahes see rahulikult olemine, kuulamine, erinevate lähenemiste kasutamist rakendatakse. Asi on lihtsalt selles, et produtsentide arust on nende kohtade eetrisselaskmine suhteliselt eetriaja raiskamine - sisse pannakse siiski ainult põnevamad kohad.

Kõigi asjapulkade lohutuseks saan öelda, et meil on tehtud kokkulepped TV3'ga, et laseme internetis välja olukordade originaalmaterjalid (näiteks mingi hääle kuulmine, kuidas see juhtus, kus see juhtus jne) muutmata kujul, lisatud on minimaalselt effekte ja seal on näha asja sellisena nagu meie seda koha peal teeme. See oli meie enda soov, et hea materjal raisku ei läheks. Lisaks saab näha ka asitõendeid mis on tegelikult päris head, aga saatesse ei mahtunud. Selle üle on meil ainult hea meel ja loodan, et pakub huvi ka siinsele foorumirahvale Smile
Vasta
#81
(12-04-2013, 22:26 )CPC Kirjutas: Ei, täname tagasiside eest, väga hea kui keegi viitsib natukenegi oma seisukohtasid selgitada, mitte tuimalt laimu postitada.

Igatahes see rahulikult olemine, kuulamine, erinevate lähenemiste kasutamist rakendatakse. Asi on lihtsalt selles, et produtsentide arust on nende kohtade eetrisselaskmine suhteliselt eetriaja raiskamine - sisse pannakse siiski ainult põnevamad kohad.

Kõigi asjapulkade lohutuseks saan öelda, et meil on tehtud kokkulepped TV3'ga, et laseme internetis välja olukordade originaalmaterjalid (näiteks mingi hääle kuulmine, kuidas see juhtus, kus see juhtus jne) muutmata kujul, lisatud on minimaalselt effekte ja seal on näha asja sellisena nagu meie seda koha peal teeme. See oli meie enda soov, et hea materjal raisku ei läheks. Lisaks saab näha ka asitõendeid mis on tegelikult päris head, aga saatesse ei mahtunud. Selle üle on meil ainult hea meel ja loodan, et pakub huvi ka siinsele foorumirahvale Smile

Kogu saade oli üks eetriaja raiskamine kui taustamuusika oli vahetpidamata pealetükkiv ja väidetavad parahelid lämmatas. Produtsentidel on tähtis meelelahutuslikud efektid, täpselt samuti on tehtud küüniliselt ja asjatundmatult igasugused nõidade-sensitiivide teemalised saated.
Vasta
#82
(12-12-2012, 21:57 )mairo62 Kirjutas: Tere Tere!

Valmis sai osa Audla mõisast. Kellel huvi visaku pilk peale Smile1
Kui aega jäta ka kommentaar wink

http://www.youtube.com/watch?v=W7GV-dKpF...e=g-subs-u

Vaataks hea meelega aga see video ei olevat minu riigis saadaval Shock
Vasta
#83
(12-04-2013, 23:51 )zombelius Kirjutas:
(12-12-2012, 21:57 )mairo62 Kirjutas: Tere Tere!

Valmis sai osa Audla mõisast. Kellel huvi visaku pilk peale Smile1
Kui aega jäta ka kommentaar wink

http://www.youtube.com/watch?v=W7GV-dKpF...e=g-subs-u

Vaataks hea meelega aga see video ei olevat minu riigis saadaval Shock

On see siis mingi paariariik? ? Proovi läbi proxyserverite linki jooksutada...
Vasta
#84
(12-04-2013, 20:57 )Wilholmensis Kirjutas: Minu teadmised põhinevad empiirilisel teadmisel, akadeemilisel faktoloogial ja ka isiklikel kogemustel. Vastava haridusega võin endale lubada teaduslikku ja ratsionaalset lähenemist.
mis vastav haridus? kas teoloog oled?
Ma ei nori. mind tõesti huvitab kas eestis antakse siis vaimudega suhtlemise alal haridust?

Vasta
#85
(13-04-2013, 08:15 )Wilholmensis Kirjutas:
(12-04-2013, 23:51 )zombelius Kirjutas:
(12-12-2012, 21:57 )mairo62 Kirjutas: Tere Tere!

Valmis sai osa Audla mõisast. Kellel huvi visaku pilk peale Smile1
Kui aega jäta ka kommentaar wink

http://www.youtube.com/watch?v=W7GV-dKpF...e=g-subs-u

Vaataks hea meelega aga see video ei olevat minu riigis saadaval Shock

On see siis mingi paariariik? ? Proovi läbi proxyserverite linki jooksutada...
see on saksamaa, siin jutub seda sageli
Vasta
#86
(13-04-2013, 09:50 )lont Kirjutas:
(12-04-2013, 20:57 )Wilholmensis Kirjutas: Minu teadmised põhinevad empiirilisel teadmisel, akadeemilisel faktoloogial ja ka isiklikel kogemustel. Vastava haridusega võin endale lubada teaduslikku ja ratsionaalset lähenemist.
mis vastav haridus? kas teoloog oled?
Ma ei nori. mind tõesti huvitab kas eestis antakse siis vaimudega suhtlemise alal haridust?
Vaimude kohta akadeemilises teaduses on käsitlus kui etnoloogia, pärimuskultuur. Seda saab tundma õppida nii teoloogias, kirjandusteaduses, ajaloos-filosoofias ehk ühesõnaga kõigis sotsiaalteadustes nii kohustusliku õppeaine osana kui rohkemat ka vaba-aine valikuna. Ametilt on selle teemaga seotud: folkloristid, kirjandusteadlased, teoloogid, filosoofid, kunstiajaloolased, mingil määral ka ajaloolased. Aga samuti saavad ka reaalainete üliõpilased või teadlased seda teemat uurida kui oskavad edukalt oma valdkonda siduda antud teema uurimisobjektiga. Ka psühhiaatria on seda valdkonda uurima hakanud ja mina olen tutvunud Saksamaal editeeritud vastavate õpperaamatutega ja neid saab ka amazon.de osta. Raamatuid on palju, nende seas ka teaduslikke väljaandeid, ise peab nii nutikas olema, et ei satuks mõne new-age tüüpi üllitisest vaimustusse.
Teoloogidest: luterlik teoloogia seda valdkonda enam eriti ei käsitle ja kui, siis niivõrd kui folkloristid, kuid arvatavasti on nemad teemasse rohkem süvenenud. Tartu Ülikooli teadusõpe põhineb Kanti õpetuste alustele ja seega on ka sealne teoloogia üldse Euroopas ainupärane: luterlik-sekulaarne ja näiteks Firenze, Praha, Viini, Rooma, Bologna jt. ülikoolid peavad TÜ teoloogilist haridust poolikuks, küll aga tunnustavad TÜ teoloogias õpitud klassikaliste keelte ja üldfilosoofia taset heaks.
Vasta
#87
Patarei vanglast käis vahepeal jutt. Kus seda osa näha saaks netist?
Vasta
#88
(16-04-2013, 12:30 )hon Kirjutas: Patarei vanglast käis vahepeal jutt. Kus seda osa näha saaks netist?

Patarei vangla osa on Pealtnägija arhiivis (9.01.2013). ETV kodulehelt peaks kuidagi selle leidma.
Vasta
#89
Välja on lastud esimesed osad originaalmaterjalist. Siit on näha, kuidas me olukordade ajal käitume.

http://www.youtube.com/watch?v=KDDrkiiJxYs

http://www.youtube.com/watch?v=tkc8TSsxEkA
Vasta
#90
Kuulake siis EVP'sid, mida suutsime jäädvustada Tartu Vanas Anatoomikumis.




Kui ma ei eksi siis on tegemist kõige selgemate EVP'dega mis eestis tabatud??
Vasta
#91
Need asitõendid on juba isegi märkimisväärsed.
Vasta
#92
(01-06-2013, 22:42 )Psühholoog Kirjutas: Need asitõendid on juba isegi märkimisväärsed.

Ma ütleks, et tavalised "hiirekrabinad."
Vasta
#93
(02-06-2013, 19:22 )Wilholmensis Kirjutas:
(01-06-2013, 22:42 )Psühholoog Kirjutas: Need asitõendid on juba isegi märkimisväärsed.

Ma ütleks, et tavalised "hiirekrabinad."

Sulle jäägu sinu arvamus.
Vasta
#94
Ütleme nii, et kui teksti juurde kirjutatud poleks, siis minu aju seda heli lauseks ei töötleks. Kui palju salvestis ja teie endi kuuldud heli erinesid, seda ma öelda ei saa, kuid see mis minuni jõuab ei anna kahjuks kindla tõendusmaterjali mõõte välja. Ma ei oska öelda, kas eestis on paremaid EVP-sid salvestatud, kuid teie oma on minu silmis kahjuks üsna lahja.
Vasta
#95
Minumeelest poleks vaja kellegile midagi tõendada. Maailmas on küllalt tõendusi ja väga märkimisväärseid tõendusi, et kummitused kui sellised eksisteerivad. Minna kottpimedasse majja, mis sest, et grupiga, on üsnagi julge tegu.
Vasta
#96
Eks mõned inimesed ei muuda oma arvamust ükskõik kui palju asjalikku tõendust neile näidata Smile Nii on ja nii jääb, parem on jätta need mõttekuningad oma mätta otsa uhkelt istuma ja neid mitte torkida - midagi ei muutu ikka.
Vasta
#97
Ma mõistan täielikult teie mõttekäiku, kuid kas te tegutsete selleks, et midagi endale tõestada või selleks, et tuua tõendusmaterjale ka teisteni? Aastate eest panid ühe sarnase youtube-i kanali meeskond mind lõplikult ja kindlalt uskuma paranormaalsusesse, see oli ammu enne seda, kui ma lõpuks ise piisavalt lahtiste silmadega ringi käima ning ennast ümbritsevat märkama hakkasin. Aastaid hiljem olen antud kanali peategelasega kontakti hoidnud, sest ta oskab oma kogemuste põhjal mulle alati adekvaatseid vastuseid anda ja ma loomulikult austan seda. Selline "ah, ise oled pime" suhtumine ei vii kuhugile. Mida te saavutada tahate? Kas mitte ei käinud kuskilt läbi, et eesmärk on tõestada, et need "faking kummitused" on olemas? Ma lihtsalt ütlen, et neutraalsele või skeptilisele ei tõesta see EVP kaugeltki midagi.
Vasta
#98
No iseenesest üritame me ikkagi teistele näidata ja õpetada paranormaalse maailma kohta. Meil endal pole enam kahtlustki, et midagi seletamatut toimub.

Kui loogilise selgituseta kummitushääled mis on selgelt eristatavad ning sündmustega seostatavad, ei ole piisav tõestus, siis ma tõesti ei tea mis on. Tavatehnikaga tabatavat füüsilist keha kummitustel pole ning selline lindistus on lähim asi üsnagi vettpidavale asitõendile, mis meil on võimalik saada.

Eks pigem ongi meie tegevus suunatud neile, kes on juba enam-vähem parateemaga kursis. See kes ei usu ei hakkagi meie videote põhjal uskuma ning seda ülesannet meil ka ei ole. Oleme mitmes oma videos maininud et : Me ei väida, et tegemist on paranormaalsustega, aga ei saa ka välistada vastupidist ning soovitame vaatajal teha omad (intelligentsed) järeldused meie esitletud asitõenditest. Pigem tekitame me lihtsalt huvi asja vastu ning iga üks kes soovib lisainfot leida, seda ka leiab. Kas siis internetist või raamatutest.

Ei saa ju lootma jääda, et kogu info "lusikaga suhu söödetakse". Tuleb ikka ise ka pisut huvi tunda.

Addy, küsi ükskõik mida ja me oskame sulle vastata. Me lihtsalt eeldame, et haritud inimene suudab ise omad järeldused meie materjali kohta teha ja ei hakka kõike läbi seletama.
Vasta
#99
Mina olen arvamusel, et kui mõni inimene ei usu kummitustesse, siis parem ongi. Kergem elada.
Vasta
(04-06-2013, 14:32 )Psühholoog Kirjutas: Mina olen arvamusel, et kui mõni inimene ei usu kummitustesse, siis parem ongi. Kergem elada.

Siis peaks ka pimedal kergem olema elada - ei näe kuidas naabrimees naist peksab Laugh
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Nähtused, mida võib segamini ajada kummitamisega Cassiopeia 51 55,340 05-01-2018, 11:53
Viimane postitus: isemaag
  Mida arvate Huff Paranomalist Sekhmet 2 3,751 27-06-2017, 00:40
Viimane postitus: Veiko
  Mida vaimud kannavad? Hallucigenia 32 17,326 14-01-2013, 01:05
Viimane postitus: Pia
  Mida vaimud siit maailmast tahavad? SuperHit80 31 16,293 01-02-2012, 21:46
Viimane postitus: Ginger
  Mida tohib küsida ja mida mitte ? OuijaFan 28 15,211 13-09-2011, 08:28
Viimane postitus: akvamariin
  paranormaalseid kohti, mida koos külastada Tartus? GZBoy 9 13,573 27-10-2010, 23:56
Viimane postitus: Päikeseinsener

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat