•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
(28-05-2013, 18:38 )katakaroliina Kirjutas:
(28-05-2013, 12:51 )Celtic Kirjutas: Tüüpiline tsitaat:
Eile õhtul anti mulle kolmanda dimensionaalse värava neljanda ülemmeistri vahendusel edasi teadaanne, et läbi Merkuuri petrograadi on Maa tõstetud kaheksandasse tihedusse, see tähendab, et järgmise kolme päeva jooksul hakkavad kõik inimesed kogema selgeltnägemist. Namaste ja inglid kaitsku teid!

Tüüpiline vastus kommentaarides:
Tõsi! Uskumatu aga tõsi! Just täna mõtlesin, et päev on selline imelik, sombune! Ülejäänud päevad on kõik olnud ilusad... täna kindlasti midagi toimub...


http://www.dailymail.co.uk/news/article-...rents.html

Lahedad on need pakkumised ja veel lahedamad on vastukajad - otsime ju ylimat positiivsust ? Naer kah positiivne elamus ...

Ma ka naersin selle peale südamest. Samas, kui lugeda "tõeliste eesti meeste" tüüpilisi kommentaare:

(23-05-2013, 11:06 )Celtic Kirjutas: Jah, see on ebaprofessionaalne. Ära topi oma nina sinna, kus sinul pole asja. Kui küsitakse, siis vasta, ent ära topi niisama oma arvamust vahele.


ja Eithea ülesotsitud näited:

(19-11-2009, 08:51 )VironShaman Kirjutas: Uu veidrikud, hinge eesmärk maal on elada korralikus kehas mis suudab midagi luua ja lahendada.
Kogu jutt illusioonist on bullshitt, torka endale nõel tagumikku ja see on reaalne mitte illusioon.
Hinged aga tegutsevad, loovad oma reaalsust ja ka karmat.
Inimsugu kestab ju ainult tänu karmalistele seostele, naistesse sünnivad nende eelmiste elude kõige suuremad probleemid, kokku ei saa lahendatud asjad vaid lahendamist vajavad, vihkamine,vaenamine jne negatiivne aga ka vastamata kiindumus.
Lastessse sünnivad vanemate mured mitte õnn.
Kui vanemad suudavad need mured õnneks muuta on jälle karmat vähem.


(05-11-2009, 14:38 )Celtic Kirjutas: Naised on selle reaalsuse valitsejad, ent just seetõttu ei tohi nad tegeleda vaimsete asjadega - naiste kaitsmine mentaalmaailma ohtude eest on meeste ülesanne. Kui naised on selle maailma valitsejad, siis üks kahest - sa kas valitsed seda maailma ja ainult seda maailma, või sa üritad kiigata mentaali ja ei valitse midagi. Soorollide kaotamine, naiste "selgeltnägemise" võimendamine ja muu selline on viinud energeetilise tasakaalu täiesti kreeni.


siis...miks küll eesti naised lähevad mujalt otsima soojust, mõistmist, valgust, tasakaalu, müstikat, inglitega kohtumist, midagi, mis nende elule mõtte annab jne jne.




Vasta
(28-05-2013, 18:53 )Minaelan Kirjutas: siis...miks küll eesti naised lähevad mujalt otsima soojust, mõistmist, valgust, tasakaalu, müstikat, inglitega kohtumist, midagi mis nende elule mõtte annab jne jne

Miks? - sellepärast, et eestlane on tüüpliline kala - külm, mittemidagiütlev, upsakas, alaväärsuskomplekside käes vaevlev, iseendaga hädas 6nnetu olevus kes abipakkumise peale lärmi t6stab.
Mitte k6ik ei ole sellised aga kes ei ole, need reeglina on juba h6ivatud.

Vasta
(28-05-2013, 18:38 )katakaroliina Kirjutas:
(28-05-2013, 12:51 )Celtic Kirjutas: Tüüpiline tsitaat:
Eile õhtul anti mulle kolmanda dimensionaalse värava neljanda ülemmeistri vahendusel edasi teadaanne, et läbi Merkuuri petrograadi on Maa tõstetud kaheksandasse tihedusse, see tähendab, et järgmise kolme päeva jooksul hakkavad kõik inimesed kogema selgeltnägemist. Namaste ja inglid kaitsku teid!

Tüüpiline vastus kommentaarides:
Tõsi! Uskumatu aga tõsi! Just täna mõtlesin, et päev on selline imelik, sombune! Ülejäänud päevad on kõik olnud ilusad... täna kindlasti midagi toimub...


http://www.dailymail.co.uk/news/article-...rents.html

Lahedad on need pakkumised ja veel lahedamad on vastukajad - otsime ju ylimat positiivsust ? Naer kah positiivne elamus ...

Suhtun alati säärastesse sõnavõttudesse ülimalt tõsise ja peenelt väljaarenenud huumorimeelega.
Mind isiklikult säärased naljahambad ei torgigi. Säärased inimesed on lihtsalt otsustanud olla samavõrd usupimedad ja vaimuvaesed nagu enamus peamisi usu(loe:ajupesu)voolusid. Seega minu radaril sellised solkijad oluliselt ei registreerugi.
See, et Kuu läks Petrogradi ja EU hakkab jagama kriisiabi korras porgandeid, mis on vasakult võetud, võib omada mõne lihtsameelse jaoks tohutut informaatilist väärtust.

Olen aga täheldanud teatavat vaimsete võimete kasvu nii siin kui seal.
Siin aga põrkan peadpidi kokku teise müüriga - keskkonnad, milles võiks isegi rääkida neist tegelikest asjadest, ei võta ka pahatihti seda tegelikkust just kergelt vastu. Seega jätan oma esitatud väite põhjendamata. Miks? - Sest ma ei saa tuua kusagil paberil ega fotodel tõestusi ilkujaile(keda, tunnistame ausalt, on palju) ; on mu omaenda arenenud maailmatunnetus ja nägemisvõimed. Nende allikaid aga saaksin veel vähem avalikustada.
Ainsaks lahendiks jääb piirduda oma idealismi ja kibestumusega, suunata pilk sügavamale iseendasse ning multiversumisse. Ei hakkagi oma nägemusi peale suruma ega midagi jagama. Hakkab keegi mind veel mingiks guruks sõimama Shock

Seega jah. Nõustun tüüpilise tsitaadiga, ning tuleb tunnistada, et "ÖÖD ON SIIN MUSTAD" ja merkuur käivitub läbi jupiteri väntvõlli direktiivi leningradis.
Ilm on ka hall. Toimub vist midagi
Vasta
(28-05-2013, 19:22 )Martichoras Kirjutas: Suhtun alati säärastesse sõnavõttudesse ülimalt tõsise ja peenelt väljaarenenud huumorimeelega.
Mind isiklikult säärased naljahambad ei torgigi. Säärased inimesed on lihtsalt otsustanud olla samavõrd usupimedad ja vaimuvaesed nagu enamus peamisi usu(loe:ajupesu)voolusid. Seega minu radaril sellised solkijad oluliselt ei registreerugi.
See, et Kuu läks Petrogradi ja EU hakkab jagama kriisiabi korras porgandeid, mis on vasakult võetud, võib omada mõne lihtsameelse jaoks tohutut informaatilist väärtust.

Olen aga täheldanud teatavat vaimsete võimete kasvu nii siin kui seal.
Siin aga põrkan peadpidi kokku teise müüriga - keskkonnad, milles võiks isegi rääkida neist tegelikest asjadest, ei võta ka pahatihti seda tegelikkust just kergelt vastu. Seega jätan oma esitatud väite põhjendamata. Miks? - Sest ma ei saa tuua kusagil paberil ega fotodel tõestusi ilkujaile(keda, tunnistame ausalt, on palju) ; on mu omaenda arenenud maailmatunnetus ja nägemisvõimed. Nende allikaid aga saaksin veel vähem avalikustada.


Ainsaks lahendiks jääb piirduda oma idealismi ja kibestumusega,
Ilm on ka hall. Toimub vist midagi

Oled vale raja valinud, kui kasvõi 15 kraadi seda muudad, näed valgust, sisu, ilu ja põnevust. Ning hallus ja kibestumus kaovad.Smile

Need inglite, gurude ja galaktikaföderatsiooni tegelinskite austajad on enamasti ise midagi müstilist kogenud ja tahavad teada, mis see oli ja mida veel oodata võib.
KRT...nad oma vaimse tee alguses, pole mõtet neid mõnitada. Nad liiguvad kõik edasi, sest ka teie/meie oleme ju edasi liikunud.
Oleme ikkagi üks veri, vist...Smile
Vasta
(28-05-2013, 19:35 )Minaelan Kirjutas:
(28-05-2013, 19:22 )Martichoras Kirjutas: Suhtun alati säärastesse sõnavõttudesse ülimalt tõsise ja peenelt väljaarenenud huumorimeelega.
Mind isiklikult säärased naljahambad ei torgigi. Säärased inimesed on lihtsalt otsustanud olla samavõrd usupimedad ja vaimuvaesed nagu enamus peamisi usu(loe:ajupesu)voolusid. Seega minu radaril sellised solkijad oluliselt ei registreerugi.
See, et Kuu läks Petrogradi ja EU hakkab jagama kriisiabi korras porgandeid, mis on vasakult võetud, võib omada mõne lihtsameelse jaoks tohutut informaatilist väärtust.

Olen aga täheldanud teatavat vaimsete võimete kasvu nii siin kui seal.
Siin aga põrkan peadpidi kokku teise müüriga - keskkonnad, milles võiks isegi rääkida neist tegelikest asjadest, ei võta ka pahatihti seda tegelikkust just kergelt vastu. Seega jätan oma esitatud väite põhjendamata. Miks? - Sest ma ei saa tuua kusagil paberil ega fotodel tõestusi ilkujaile(keda, tunnistame ausalt, on palju) ; on mu omaenda arenenud maailmatunnetus ja nägemisvõimed. Nende allikaid aga saaksin veel vähem avalikustada.


Ainsaks lahendiks jääb piirduda oma idealismi ja kibestumusega,
Ilm on ka hall. Toimub vist midagi

Oled vale raja valinud, kui kasvõi 15 kraadi seda muudad, näed valgust, sisu, ilu ja põnevust. Ning hallus ja kibestumus kaovad.Smile

Need inglite, gurude ja galaktikaföderatsiooni tegelinskite austajad on enamasti ise midagi müstilist kogenud ja tahavad teada, mis see oli ja mida veel oodata võib.
KRT...nad oma vaimse tee alguses, pole mõtet neid mõnitada. Nad liiguvad kõik edasi, sest ka teie/meie oleme ju edasi liikunud.
Oleme ikkagi üks veri, vist...Smile

Kes ütles, et ma ei näe ilu, harmooniat, seoseid ja peeneid võrgustikke, mis kõike elavat ühendamas ning paljut muudki.
Viga on mujal. Mõnitada on mugav.
Vasta
(28-05-2013, 18:53 )Minaelan Kirjutas:
(28-05-2013, 18:38 )katakaroliina Kirjutas:
(28-05-2013, 12:51 )Celtic Kirjutas: Tüüpiline tsitaat:
Eile õhtul anti mulle kolmanda dimensionaalse värava neljanda ülemmeistri vahendusel edasi teadaanne, et läbi Merkuuri petrograadi on Maa tõstetud kaheksandasse tihedusse, see tähendab, et järgmise kolme päeva jooksul hakkavad kõik inimesed kogema selgeltnägemist. Namaste ja inglid kaitsku teid!

Tüüpiline vastus kommentaarides:
Tõsi! Uskumatu aga tõsi! Just täna mõtlesin, et päev on selline imelik, sombune! Ülejäänud päevad on kõik olnud ilusad... täna kindlasti midagi toimub...


http://www.dailymail.co.uk/news/article-...rents.html

Lahedad on need pakkumised ja veel lahedamad on vastukajad - otsime ju ylimat positiivsust ? Naer kah positiivne elamus ...

Ma ka naersin selle peale südamest. Samas, kui lugeda "tõeliste eesti meeste" tüüpilisi kommentaare:

(23-05-2013, 11:06 )Celtic Kirjutas: Jah, see on ebaprofessionaalne. Ära topi oma nina sinna, kus sinul pole asja. Kui küsitakse, siis vasta, ent ära topi niisama oma arvamust vahele.


ja Eithea ülesotsitud näited:

(19-11-2009, 08:51 )VironShaman Kirjutas: Uu veidrikud, hinge eesmärk maal on elada korralikus kehas mis suudab midagi luua ja lahendada.
Kogu jutt illusioonist on bullshitt, torka endale nõel tagumikku ja see on reaalne mitte illusioon.
Hinged aga tegutsevad, loovad oma reaalsust ja ka karmat.
Inimsugu kestab ju ainult tänu karmalistele seostele, naistesse sünnivad nende eelmiste elude kõige suuremad probleemid, kokku ei saa lahendatud asjad vaid lahendamist vajavad, vihkamine,vaenamine jne negatiivne aga ka vastamata kiindumus.
Lastessse sünnivad vanemate mured mitte õnn.
Kui vanemad suudavad need mured õnneks muuta on jälle karmat vähem.


(05-11-2009, 14:38 )Celtic Kirjutas: Naised on selle reaalsuse valitsejad, ent just seetõttu ei tohi nad tegeleda vaimsete asjadega - naiste kaitsmine mentaalmaailma ohtude eest on meeste ülesanne. Kui naised on selle maailma valitsejad, siis üks kahest - sa kas valitsed seda maailma ja ainult seda maailma, või sa üritad kiigata mentaali ja ei valitse midagi. Soorollide kaotamine, naiste "selgeltnägemise" võimendamine ja muu selline on viinud energeetilise tasakaalu täiesti kreeni.


siis...miks küll eesti naised lähevad mujalt otsima soojust, mõistmist, valgust, tasakaalu, müstikat, inglitega kohtumist, midagi, mis nende elule mõtte annab jne jne.

Nuhjah, tore on, kui on leidnud otsitu, aga enamustel juhtudel on rajataguste peibutuslaul lihtsalt paremini pähe õpitud ja kuued ka ehk kirevamad , kui meite omadel, aga..Kuidas see Ülelinna-Vinskis oligi ? 14 minutil on hea ütelus ja seda nähtamatuks tegevat pulbrit enam vist kuskil ei müüda ?



Laugh

Vasta
(28-05-2013, 19:43 )olematu Kirjutas: Nuhjah, tore on, kui on leidnud otsitu, aga enamustel juhtudel on rajataguste peibutuslaul lihtsalt paremini pähe õpitud ja kuued ka ehk kirevamad , kui meite omadel, aga..Kuidas see Ülelinna-Vinskis oligi ? 14 minutil on hea ütelus ja seda nähtamatuks tegevat pulbrit enam vist kuskil ei müüda ?

[video=youtube]http://arhiiv.err.ee/vaata/52298[/video

Laugh

Europiid on europiid, vanavanemate maa on vanavanemate maa, alati ei ole see Eesti, mis puutub siia Vinski?
Tundub, et m6nel inimesel on kahju, et inimesed ja eriti naised Eestist lahkunud on, teemaalgatajal ei paista sellest küll sooja ega külma olema Laugh Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver.

Kuulun Facebookis isegi nii m6ndagi gruppi, newagelased Laugh ha ha, aga mida sealt saab peale m6tlemisteemade? Miks Celtic selle üle pead murrab ja muretseb?



Vasta
(28-05-2013, 19:38 )Martichoras Kirjutas: Kes ütles, et ma ei näe ilu, harmooniat, seoseid ja peeneid võrgustikke, mis kõike elavat ühendamas ning paljut muudki.
Viga on mujal. Mõnitada on mugav.

Ja kus on siis viga, et Celticu-sugused (kas ka sinusugused?) inimesed on igatsevad, üksildased ja armastusepuuduses?
See on tõesti siiras huvi, sest minu arvates see, kes näeb ümbritsevas ilu, harmooniat ja seoseid kõiksusega, ei tohiks selliseid tundeid tunda.
Vasta
Kas mina olen ainus, kes näeb seoseid antud teema ja Vinski vahel ?
Ju vist Laugh

Vasta
(28-05-2013, 20:00 )Minaelan Kirjutas: Ja kus on siis viga, et Celticu-sugused (kas ka sinusugused?) inimesed on igatsevad, üksildased ja armastusepuuduses?
See on tõesti siiras huvi, sest minu arvates see, kes näeb ümbritsevas ilu, harmooniat ja seoseid kõiksusega, ei tohiks selliseid tundeid tunda.

Kogu teema alt ei paistnud välja, et Celtic igatseks armastust. Küll aga paistis välja tema mure selle üle, et osad inimesed ammutavad m6tteainet Facebook gruppidest mille teemasi tema maha teinud on.
Kui ta igatseks, siis oleksid tema postitused sootuks teistsugused.

(28-05-2013, 19:38 )Martichoras Kirjutas: Kes ütles, et ma ei näe ilu, harmooniat, seoseid ja peeneid võrgustikke, mis kõike elavat ühendamas ning paljut muudki.
Viga on mujal. Mõnitada on mugav.

Muidugi on m6nitada mugav, eriti kui objekt on urisev ja pahur.
Vasta
Niikaua, kui inimene ennast v6i kedagi teist ehk midagi 6igustada yritab ei saa see /miski/ vabalt liikuda ja olla ise enda eest.
Vasta
... N6ia6pilaste kylakuhi - pealpoolsed pilamas, alumised turtsumas ja torisemas ... armas.
Vasta
Pigem püüangi siin illustreerida teema sisu. Keskendud valedele aspektidele. Teema pealkiri mind ei puudutagi, armastus ja lähedus õnnelikult olemas.
Asja mõte oli see, et üleüldise loba mürast on raske väärtuslikku infot ja väärtuslikke isikuid üles leida. Mulle aga ei meeldi end korrata. Õnneks aga on mu mõtted juba kirjas ja neid võib julgelt uuesti läbi lugeda kui midagi selgusetuks jääb.
Vasta
Ja saigi teema otsa, v6i oli see paevavalgus, mis enne l6ppes? V6i armastus ... ? Vaimne, loomulikult.
Ahjaa, mis ma tahtsin ennegi kosta - /ohver/ on veits n6me s6na ... eelarvamuslik.
Vasta
Päevavalgus sai otsa - öös on asju Smile Ei saanud otsa aga armastus ega ka miski muu. Ohver jah on justkui liiga resoluutne s6na, ei tea aga mida teemaalgataja nüüd asjast arvaks. Ootame.

parandasin klahviviga
Vasta
(28-05-2013, 08:21 )Sinis Kirjutas: Lorenz, näpud said pihta küll, aga toodud kujund haamri ja naelte osas elik töötav kompensatsiooni mehhanism sai valuvaigistiks wink See, mida Foucault’i juures nautisin, olid just kujundlikud võrdlused, ideed käisid üle pea ja ega mu tähelepanu pingsalt neile suunatud olnudki. Kuid karjatama ajab muu, positsioonide ebavõrdsus. Veidi asjaarmastajana ütlen häbenemata, et minust ei ole mõistlikku kaasarääkijat, vahete-vahel haamri ulatamine jääb laeks.
[...]
Kolmanda roundi tase oleks siis minu arust puutumatu keha ja puutumatu sisemaailm, üksiku tasand. See puutumatus on loodud indiviidi enda poolt vaimsel tasandil ning ei sõltu ja pole haavatav väliste tegurite poolt (sünd, surm, haigused, sõjad, ühiskonna mudelid, nn kriitiline pilk jms). Puutumatusele on lisandunud uus mõõde, mis ei lase end ümbritseval juhtida, vaid loob ise vaimsed elujäämismustrid, mis hakkavad ennast kordama.

Tänan kaasa mõtlemast! Seda oli üksjagu rohkem, kui ma ootasin ja tavaliselt saan siin foorumis Smile1

Tänaseks on mul aeg juba otsa saanud ja oma mõtteid kirjutada ei jõua. Võib-olla pole vajagi rohkem. See kolmanda roundi teema läheks juba ulme keeruliseks. Minu üleeelmine postitus jäi tegelikult nati pooolikuks ajahäda tõttu ja järgnev katakaroliina tsitaat peegeldaks justkui selle kirjutamata lõppu. Mõneti ka selle kolmanda roundi teemasse.
(27-05-2013, 01:07 )katakaroliina Kirjutas: V6ibolla mulle tundub aga on v6imalik viis ennast jalgida ka vaadates olukorrale lausa k6rvalt - mitte arvestades ja arvustades kas ma naen enda v6i teiste arvates loll valja vaid vaadates toimuvat syndmust k6rvalt,/ kolmandana/. Selle kasutamine ununeb, syndmuste myras v6i moraalses ebastabiilsuses, aga kui olla distsiplineeritud on v6imalik luua syndmustest erapooletu ja ehk k6ige t6elahedasem kujund.
Kas inimesed ei peaks pyydma areneda distsiplineeritumaiks, mitte kasutaitmise poolest, vaid m6tlevas , vaatlevas maailmas? Et ei oleks oluline endale hingepiinade valmistamine vaid nende m6istmine? Et ei hoitaks kinni vanadest kuivadest dogmadest ja paranditest, mis pigem segavad avatult elamist?

Vasta
(28-05-2013, 23:07 )Lorenz Kirjutas: Tänan kaasa mõtlemast! Seda oli üksjagu rohkem, kui ma ootasin ja tavaliselt saan siin foorumis Smile1

Kas nii viletsaks peetakse oma mõttekäike või siis alahinnatakse kaasfoorumlasi? Need mõttekäigud ei ole nii keerukad, vastupidi, need on enam-vähem suupäraseks kohandatud igale lugejale. Kui norida, siis sõnarohkuse kallal – see ehk peletab -, küllap saaks kompaktsemalt mõtet edastada. Ise nimetan seesugust tegevust praktiliseks filosofeerimiseks. Oma nadi ja tarbetu heietuse tõin siia selleks, et oleks võimalik aduda tagasisidet, muud otstarvet tal polnud. Nagu nüüd aru saan, tagasiside polegi seatud eesmärgiks, mõeldes tagasi postitusele, kus viidatakse oma vähesele iseseisvusele ja ettekäändele foorumis kirjutamiseks Smile1

Vabandust, et vaevusin!
Vasta
OT, aga julgustaksin samut Lorenzit ikka kirjutama.
Huvitav ja arendav on, aitäh.
Vasta
(23-05-2013, 18:44 )Celtic Kirjutas: Iseenesest naljakas paradoks - püüeldakse taeva poole, tahetakse olla kõiksusega üks, jahutakse sellest, kuidas ollakse üks inglitega, kõiksusega, maailmaga, üksteise suhtes jne jne, ent seda kõike juhib ülim egoism - mina mina mina. Mina teen seda ja sina ei tee, mina tean seda ja sina ei tea. See on nagu ühe mündi kaks poolt on tegelikult üks ja sama. Ülim äärmuslikkus toidab teist äärmust ja vastupidi.

Küsimus: mida teab mutt pääsukesest?

Vasta
(29-05-2013, 10:07 )Sinis Kirjutas:
(28-05-2013, 23:07 )Lorenz Kirjutas: Tänan kaasa mõtlemast! Seda oli üksjagu rohkem, kui ma ootasin ja tavaliselt saan siin foorumis Smile1
Kas nii viletsaks peetakse oma mõttekäike või siis alahinnatakse kaasfoorumlasi?
[...]
Nagu nüüd aru saan, tagasiside polegi seatud eesmärgiks, mõeldes tagasi postitusele, kus viidatakse oma vähesele iseseisvusele ja ettekäändele foorumis kirjutamiseks Smile1
Vabandust, et vaevusin!

Nii väheseks pean oma aega Sad
Asi on nimelt selles, et lihtsalt ja loomulikult tulevad vaid sellised mõttekäigud, mida on osaliselt varemgi mõeldud. Neid saab siis kombineerida ja midagi uut ja huvitavad avastada. Teiste mõttekäikude jaoks pole eeltöö tehtud ja need tunduvad keerulised. Huvitavad küll võib-olla, aga kust see aeg võtta eeltöö jaoks?

Tagasiside on oluline vast kõigile, aga siin olen ma jah rohkem isiklike mõtete koondamiseks ja inspiratsiooni leidmiseks. Teiste kasutajate tekstid on enamasti teatud distantsi taga. Mitte, et ma naid mõista ei püüaks, mitte seda. Ma kannan endaga kaasas lihtsalt üksjagu mahukat maailmapilti see omab inertsi. Enamus arvamusavalduste mõte lähtub mingisugusest teisest maailmapildist ja seda tabada polegi teab mis lihtne. Ega ma alati ei püüa ka liiga palju. Endal mõtteid küll ja erinevatelt mõtlejatelt on neid ka otsitud. Liiga palju ei saa ka mõelda ... Vahel on miski tavalisest huvitavam või haakub paremini.
Sinu eelmise postituse lõpp tundus mulle nati võõrana ja ei haakunud väga hästi. Olin mõelnud ühte ideed ja see kõlas teisiti. Olin mõlnud, aga ei olnud kirjutanud, sest mõte oli toores. Nüüd panin siis midagi kirja, aga mõttekäik on poolik. Aega pole lihtsalt rohkem täna jääb postitamata. Homme saab võib-olla valmis. Võib-olla.
Häda on ka selles, et haamer on hoopis teine ning suurem ja võib rohkem haiget teha. Mul pole nagu otseselt vaja seda mõttekäiku edasi arendada ja ka selle pärast kahtlesin. Ise tead, millega riskid Bleh

(29-05-2013, 13:54 )Samir Kirjutas: OT, aga julgustaksin samut Lorenzit ikka kirjutama.
Huvitav ja arendav on, aitäh.
Tänud!
Ma võtan muuseas annetusi vastu wink
Kui sul juhtub üleliigseid tunde või kasvõi minuteid olema, siis võid need saata rongiga Balti jaama. Ma tuleksin vastu.
No tegelikult raiskaksin ma need ilmselt oma diivanil ära, aga midagi saaks kirja ka võib-olla.
Vasta
(23-05-2013, 01:11 )Celtic Kirjutas: Need inimesed elaks justkui teisel planeedil. Nende jaoks ei eksisteeri reaalset maailma, nende jaoks ei eksisteeri kainet ja elujaatavat mõtlemist.

No mõnele inimesele tundub äkki sinu maailmapilt mingi teise planeedina? See Eesti kodukootud šamanism, mida sa üritad aretada, pole just massides...Skeptikud liigitaks sind kohe Udu(jutu)kogus asuva Uhuu-planeedi elanikuks Smile1

Tsitaat:Ma pigem püüan aru saada, milles seisneb selle inimese usaldusekrediit, kellel lubatakse niimoodi tegutseda. Makstakse raha ja siis loodetakse, usutakse, et too midagi teeb. Kaugelt, pimesi, või inglite abil.


Aga milles seisneb selle inimese usalduskrediit, kes ütleb et näe, sulle on needus peale pandud ja ma võin selle ära võtta? Või et näe, sult on (sinu jaoks küll nähtamatud) hingeosakesed pänna pandud, aga ma võin aidata need tagasi saada?

Ehk siis teiste sõnadega - kui inimene on karjaloom, kes vajab teiste toetust, siis mille poolest on üks hingeabi andja teisest parem? Ja kas pole inimesel endal õigus otsustada, kelle juurde ta oma hädaga (ja rahaga) läheb, olgu ta siis seejuures kasvõi loll nagu lauajalg?
Vasta
Huvitav on see, et ma proovisin seekord läheneda asjale evolutioonilisest perspektiivist ja käsitleda teemat ebaisikuliselt ning see ei tunudunud üldse loomulik. Kõike inimestega seonduvat võib ühtst küljest käsitleda ju isikulisest perspektiivist ja siis mingist objektiivsuse taotlusest lähtuvalt. Kui ma mainisin eelnevalt ’suuremat haamrit’, siis pidasin silmas just objektiivsuse taotlust. See on aga osutunud väga kõvaks pähkliks ja seega jään ma lihtsamate tööriistade juurde esialgu.

Küsimus oli siis selles, et miline võiks olla kolmas round, kui esimesed kaks olid füüsiline evolutsioon ja sisemaailmade evolutsioon inimestes.
Kõigepealt mõtlen ma, et kuidas toimus täpsemalt see esimene üleminek. See sai toimuda alles siis, kui füüsilise ja sisemaailma vahele tekkis konkreetsem eristatavus. See tekkis koos ideega, et inimeste sisemaailma saab distsiplineerida ja „parandada“ ning see on seega mõneti füüsilisest kehast iseseisev. Harisus on siinkohal äärmiselt oluline nähtus, sest see tegeles vaid inimese sisemaailma avardamisega.
Elu alus on aga areng ja arenguga on see probleem, et me ei tea selle sihti. Loodus ei tea evolutsiooni sihti ja selle pärast ta katsetab pidevalt. Evolutsiooni olemus on ju sisuliselt see, et millegi päritava hulgas luuakse juhuslikku variatsiooni ja siis testitakse selle eluvõimelisust. Ellu jäävad eluvõimelisemad ja nii lihtne see ongi.

Inimeste sisemaailmadki peavad arenema, ja sellel arengul pole ette antud sihti. Me võime ju seada igasuguseid sihte oma arvates, aga neid tuleb siis testida ka. Kas on siis eluvõimelised või mitte. Sellest siis ka osa olelusvõitlusest ühiskonnas. Teine osa on sellest, et me ei sea endale sihte tihti teadlikult, me kanname neid alateadlikult. Mulle tundub üpris usutav ja arusaadav, et enamus tähtsaid otsuseid teevad iniemsed oma elus tegelikult emotsionaalsel tasandil ja põhjendavad neid tagantjärele mingisuguse ratsionaalsusega¹. Enamasti arvatakse seejuures küll, et otsused ise olid algusest peale ratsionaalsed, aga see tuleneb lihtsalt sellest, et endalt oodatakse ratsionaalsust. Nende emotsionaalsete sihtidega on eriti keeruline, sest me tegelikult ei oma nende üle erilist kontrolli. Neid tuleb siis kamuidigi testida eluvõimeluisuse suhtes, aga inimene oma teadliku olemusega nagu lohiseks lihtsalt kaasa.

Kui Fucoult kirjeldas seda, kuidas kehalise distsiplineerimise tava hakkas asenduma inimese sisemaailma distsiplineerimisega, siis inimese sisemaailm tundub koosnevat omakorda mitmetest osadest. Mingi osa meist pole nagu päris meie ise alati. Alateadvuse kohta võiks seda öelda. Inimesed küsivad endalt ikka mõnikord, et miks ma teen seda ja miks ma ei suuda teist. Miks siis? Kui kunagi distsiplineeriti sisemaailma vigade eest keha, koheldes neid ühena, siis nüüd distsiplineeritakse alateadliku ja emotsionaalse osa probleemide eest teadlikku osa inimesest, koheldes neid ühtse sisemaailmana.

Sinkohal võiks ju võrrelda teema alguses mainitud armastuse otsijaid. Mis neil viga on? No ega seda täpsemalt ei teagi. Võiks proovida analüüsida ja selgitada, aga see oleks natukene teine teema. See teema tundub olevat pahameele väljendamine nende otsijate vastu ja nende näiva enesehävitajaliku käitumise vastu. Kui see teema poleks suunatud anonüümsete inimeste suunas, vaid kellegi konkreetse suunas, siis võiks seda tajuda kui rünnakut indiviidi vastu ja kui katset tema sisemaailma kui tervikut distsiplineerimida. Mille eest? Selle eest, et neil on emotsionaalsel tasandil probleemid.

Lahendusena sellele probleemile näen ma seda, kui hakataks eristama inimese teadlikku ’mina’ ning selle maailmapilti ja tema alateadlikku maailmapilti. See alateadlik maailmapilt võib olla mitut moodi vigane ja inimese endagi jaoks veidralt kõver. Probleem on aga sügav selles mõttes, et see nägemine peab olema vastastikune ja praegu on seal vastastikune pimedus. Teised ei erista inimene ’mina’ osa tema vähem kontrollitavatest teadvuse osadest ja inimene ise ka ei tee seda. Ikka võetakse isiklikult seda, mis kellelgi on öelda tema omaduste kohta, mida ta tegelikult pole iseteadlikult välja kujundanud. Mõnes mõttes õige ka, sest kuidagi peab ju seda osa kontrollima. Olgu siis teiste valvas silm ja distsiplineeriv käitumine, kui ise hakkama ei saada. See on siis selle teise roundi ilmingud evolutsioonis. Inimeste sisemaailma loetakse üheks tervikuks ja selle üle mõistetakse õigust.

Joanne Rowling kirjeldas oma viimases raamatus („Casual Vacancy“) ühe teemana Inglismaa keskklassi kohati silmakirjalikku ja kohati tobedat maailma. Mulle jäi meelde ühe tegelase põlglik suhtumine naabrusesse rajatud vaesema linnaksese asukate vastu.
Järgnevalt üks ilmselt halvasti (loodetavasti mitte täiesti valesti) meelde jäänud katkend raamatust.
„Nad ise on valinud selle tee! Nad võiksid teha rohkem tööd ja elada nii nagu meie elame, aga nemad on valinud hoopis laiskuse ja räpasuse. Mina rajasin ise oma firma ja olen selle nimel palju pingutanud“
„Kas see polnud mitte sinu ema, kelle rahaga sa oma firma rajasid?“
„No kogu au minu emalse siis.“
Mulle jäi viimasest lausest mulje nagu oleks see lausutud uhkusega ja ilma igasugust vastuolu tajumata.

Kolmanda roundina võiks näha seda, kui inimestele hakkab selgeks saama, et nende sees on palju rohkem, kui nad arvavad olevat ja neil on enda üle palju vähem kontrolli, kui arvatakse olevat. Seega tuleks vahet teha irratsionaalsel osal inimesest ja sellel osal, mida inimene teadlikult endana tuvastab. Praegu ei osata seda vahet ei tehta piisavalt. Pole lihtsalt piisavalt teadmisi inimesest ja kui keegi seda üritab, siis valdavalt mingi ideoloogia raames. Sel määral, mil ideoloogia ei peegelda tegelikkust, on need katsed nõrgad ja pole püsivad. See, mida inimene tegelikult endana tunnistab, ongi suuresti ideoloogia peegeldus temas. Alateadvuses, kogu selle irratsionaalsuses, on siiski midagi, mida inimene tihti vabastavamana tajub. Seda siis eelkõige ideoloogiate nõrkust nähes. Ma usun aga, et ideoloogiate taga on võimalik avastada midagi tõelisemat ja tõesemat, mis annaks inimestele piisavalt kindlal alusel enda tajumise võime.
Kui ühel hetkel peaks nüüd aga juhtuma, et seda vahet enda teadlikkuse ja alateadvuse vahel osatakse piisavalt hästi teha, siis võimaldab see olukorda, kus inimesed suudavad vähemalt teadlikkuse tasandil üksteist tunnustada ja pidada seda teadlikkust puutumatuks. See ei juhtu kindlasti automaatselt ja/või valutult, aga see saab võimalikuks. Madin kandub siis inimese sellesse osasse, mis ei ole päris teadlik ja mida võiks nimetada alateadvuseks. Alateadvuses peitub ka tohutu jõud, kuigi sealt võivad olla pärit ka paljud probleemid.


¹ See põhineb Jonathan Haidt’i võrdlusel, et inimene on justkui emotsionaalne koer, millel on ratsionaalne saba. Enamasti aga arvatakse, et saba liputab koera.
Artikkli PDF
Natukene ülevaatlikumaid tsitaate artiklist saidilt nimega The Art fo Manliness, juhuks kui keegi ei pea kogu seda juttu emotsioonidest meestele sobivaks.

Vasta
(01-06-2013, 00:27 )Lorenz Kirjutas: Elu alus on aga areng ja arenguga on see probleem, et me ei tea selle sihti.

Inimeste sisemaailmadki peavad arenema, ja sellel arengul pole ette antud sihti. Me võime ju seada igasuguseid sihte oma arvates, aga neid tuleb siis testida ka. Kas on siis eluvõimelised või mitte.

Kui väheke järgi mõelda, siis selle elu alusega ongi juba siht loodud. Ehk sihiks on lihtsalt arengu ja õpingu protsess ise - sügavuse kasv ja üha olemasoleva ületamine/haaramine/täiustamine/avardamine - mida ka loodus on juba alati "teadnud/tajunud/tunnetanud/taibanud". Kuna arengus ei saa ühtegi sammu vahele jätta ja iga järgmine samm põhineb/sisaldab sellele eelnenud samme, siis mistahes eesmärk on juba ähmaselt kirjas ja tuletatav kuitahes algelisest hetkepüüdlusest.

Kui laps õpib parajasti näiteks tähti tundma, siis sisemiselt tunnetatavaks sihiks ong areng kui järjepidev protsess - sihiks on tähed selgeks õppida, mitte tingimata romaane lugeda või kirjutada. Selleks aga et siiski juba romaane lugeda või kirjutada, on tingimata alati tarvis tähti tunda. Romaani kirjutamise stiile ja žanreid võib olla mitmeid, aga kindlasti kõige sisukamad, põnevamad ja paremini loetavamad, on ka elujõulisemad omataoliste hulgas. Kui aga eluolud muutuvad märgatavalt ebastabiilsemaks, siis sureb romaanide kirjutamine varem-hiljem lihtsalt välja. Ja kui eluolud muutuvad veelgi raskemaks/kaoselisemaks, siis sureb ühel päeval ka tähtede tundmine välja. Ja edasi ühel päeval langetaksegi evolutsiooniliselt alla tagasi sinna, kust kõik alguse sai, ootamaks uut sobivat keskkonda ja võimalust sügavuse arenguks, et taas olemasolevat sihikindlalt üha ületada ja uuega hõlmata. Kui suur on siis tõenäosus, et suurest paugust taas mõni romaan kokku klopsitakse, kas ligikaudu 50/50? Vaevalt! Aga kindlasti pole see ka vaid ainuüksi juhuslikkuse määrata. Sest esmalt on juhuslikkus siiski inimeste enda loodud mõiste!

Vasta
(02-06-2013, 19:09 )Krt Kirjutas: Kui väheke järgi mõelda, siis selle elu alusega ongi juba siht loodud. Ehk sihiks on lihtsalt arengu ja õpingu protsess ise - sügavuse kasv ja üha olemasoleva ületamine/haaramine/täiustamine/avardamine - mida ka loodus on juba alati "teadnud/tajunud/tunnetanud/taibanud". Kuna arengus ei saa ühtegi sammu vahele jätta ja iga järgmine samm põhineb/sisaldab sellele eelnenud samme, siis mistahes eesmärk on juba ähmaselt kirjas ja tuletatav kuitahes algelisest hetkepüüdlusest.

Kui laps õpib parajasti näiteks tähti tundma, siis sisemiselt tunnetatavaks sihiks ong areng kui järjepidev protsess - sihiks on tähed selgeks õppida, mitte tingimata romaane lugeda või kirjutada. Selleks aga et siiski juba romaane lugeda või kirjutada, on tingimata alati tarvis tähti tunda.

Sellega olen ma nõus, et elu siht on õpingu protsess ise. Ma sõnastaksin seda küll natukene teisiti - elu ainus eesmärk on ellu jääda ja selleks peab ta igikestvalt kohanduma ja arenema. Kõik, mis seisab, see kaob ühel hetkel. Mis küll ei tähenda, et pidev kohandumine ja õppine garantii on.
Sihte tuleb valida, sest areneda saab mitmes suunas. Tähti õppinuna võib hakata romaane kirjutama, aga mitte ainult. Inimesest võib saada matemaatik. Ka matemaatika jaoks on vaja tähti tunda. Romaanide kirjutamine ei ole seega järgmine loogiline samm peale tähtede õppimist. Üks siht ei vii minu meelest alati loogiliselt teiseni. Vahel muidugi viib ka, aga vahel mitte.

Kui sa tahtisd nüüd öelda, et romaanide tekkimine on iseenesest vältimatu loogiline areng peale tähtede tekkimist siis see võib isegi mingil määral tõele vastata. Vast mitte kõik arengud pole nii lineaarsed siiski. Vähemalt pole võimalik näha seda lineaarsust ette. Siin kasutaksin ma sellist mõistet, nagu retroaktiivsus. Kui laps õppis tähti, siis oli tema sihiks tähtede õppimie. Kui ta hakkas romaane kirjutama, siis oli see tema sihiks ja ta võib näha tähtede õppimist, kui vältimatut eeldust oma praegustele tegemistele. Kui temast oleks saanud matemaatik, siis oleks ta näinud tähtede õppimist vältimatu eeldusena matemaatika tundma õppimiseks. Loogiline järjestus on siin nagu olemas, aga see pole ainus loogika.
Seda on raskem näha. Kui nüüd öelda, et romaanide teke on järgmine loogiline samm peale tähtede teket, siis kas siin pole mitte samasugune loogika mängus. Võimalikke arenguid oli mitmeid, aga kui üks areng realiseerus, siis saab seda näha kui üheselt loogilist arengut. See ongi loogiline, aga see ei tähenda, et alternatiive poleks olnud.
Hiljem enam polegi alternatiive võib-olla. Kui järgmised sihid on seatud, siis pole mõtet tagasi vaatata mõttega, et kõik oleks võinud teisiti minna. Siis on vaid edasi minek.
Vasta
Tähtede ja romaani näite puhul tõin pigem lihtsalt ühe valdkonna näite arengutee algusest ja lõpust. Tähtede tundmisest romaanide kirjutamiseni on ikka väga mitmeid vahepealseid erisügavusastmetega samme, mitte tegu pole ühe lihtsa sammuga. Või kuidas?
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida peaks tegema inimene kes tahaks puhastuda? Sekhmet 50 23,049 25-07-2020, 22:58
Viimane postitus: isemaag
  Vaimne ärkamine, inimene, ühiskond läbi rangelt teadusliku prisma stepsel 351 56,397 10-12-2017, 20:31
Viimane postitus: Manaja

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat