•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sumerlased, Sumeri kultuur ja mõistatused
#51
Sellest, mis on kirjas sumeri savitahvlitel.
Telegram avaldab kokkuvõtte põnevast saatest kahes osas. Teises osas räägitakse sellest, kuidas loodi inimene, miks toimus Suur Veeuputus ja mis sellest kõigest edasi sai.
I osa
http://www.telegram.ee/maavaline/maailma...itel-1-osa

II osa
http://www.telegram.ee/maavaline/maailma...itel-2-osa
Vasta
#52
(09-04-2013, 16:26 )Müstik Kirjutas: Sellest, mis on kirjas sumeri savitahvlitel.
Telegram avaldab kokkuvõtte põnevast saatest kahes osas. Teises osas räägitakse sellest, kuidas loodi inimene, miks toimus Suur Veeuputus ja mis sellest kõigest edasi sai.
I osa
http://www.telegram.ee/maavaline/maailma...itel-1-osa

II osa
http://www.telegram.ee/maavaline/maailma...itel-2-osa

See on huvitav lugemine ja ka üsna loogiline kui arvestada ka seda mida tänapäeva tunnustatud tarkurid tunnistavad. Minu jaoks aga on natuke ebaselge see kui palju enne oli siis atlantise aeg ja miks ei ole isegi sellele vihjatud.
Vasta
#53
Aga kas oli Atlantise aeg? Peale selle Platoni ei ole meil ju tegelikult mingitki kinnitavat allikat, et Atlantis üldse olemas oli. Kuigi tema väitis, et sai info Egiptuses preestritelt siis mul on raskusi meenutada, et kas üldse on mingitki allikat sealt mis seda kirjeldab - peale Platoni jutu siis.
Ei taha väita, et Atlantist üldse olemas ei olnud. Küsimus on aga selles kas see mida meie Atlantiseks kutsume ei võimud sumerlaste jaoks olla midagi muud. On arvatud, et need olid atlandid kes sumeri püsti panid. Aga kui ei olnud? Hetkel olen kahjuks seisukohal, et puuduvad reaalsed Atlantise (sealt infoväljast tulnud killud ei ole tõendid) olemasolu kohta migitki tõendid. On isegi segane mis see Atlantis oli - koht, linn, impeerium. Kaldun arvama, et ta siiski oli - selgitada jääb vaid mis asi ja kus.
Selliselt aluselt on väga raske aega paika panna. Kui arvestada, et neid Atlantiseid oli mitu - nii ajajoonel kui ka ruumis - ka Atlantisele alluvaid kohti loeti Atlantiseks peale emamaa hukku.
Kas sumerid olid atlandid või lihtsalt üks hõime keda atlandid püsti aitasid? Kui nad olid atlandid siis on tõesti imelik, et oma mineviku kohta vaikiti. Samas on aga selline mineviku peitmine ka tänapäeval teatud seltskonna juures lausa päevapoliitiliseks ja ajalooliseks traditsiooniks saanud.
Kui Atlantis hukkus looduskatastroofi tõttu siis on rohkem kui imelik, et asja püütakse maha vaikida. Kui tegu oli aga mingil kindlal põhjusel hävitatuga siis ei ole imelik, et vaikus selline on. Kui sumerid olid atlandid siis püüdsid nad kas varjata oma minevikku või olid selle "unustanud". Kui atlandid upitasid sumerlasi, et omale baasi saada siis on selge miks nad vaikisid oma päritolu kohta. Selge, et vale ja valskus tuleb välja - millagi. Seega mängiti sumerlastele jumalaid, et juhul kui kunagi tulevikus läheb asi käest ära siis jääb vähemalt see seos peitu.

Kardan, et hetkel jääb kõik spekulatsioonide tasemele. Tahtsin vaid esile tuua, et nende puudumine on tegelikult seletatava ja teatud mõttes loogiline. Kindlasti leiab mõnegi seletuse veel - kui hästi tahta ja fantaasia lendu mitte piirata Smile
Vasta
#54
(11-04-2013, 10:19 )mässaja Kirjutas: See on huvitav lugemine ja ka üsna loogiline kui arvestada ka seda mida tänapäeva tunnustatud tarkurid tunnistavad. Minu jaoks aga on natuke ebaselge see kui palju enne oli siis atlantise aeg ja miks ei ole isegi sellele vihjatud.

Ega tänapäeva "tunnustatud tarkurid" mingeid atlantise, lemuuria ja hüperborea ajastuid ju ei tunnista.
Hea, et nad sumeri või akadi kivitahvleidki uurimisväärseks peavad.
Eespool teemas on püstitatud küsimus, et kust sumerid välja ilmusid teaduslike seisukohtade järgi.
On mitmeid hüpoteese, aga hüpoteesideks kõik jäänud ongi.
Esoteerikute arvates põhjustas Atlantise katastroofi komeet või asteroid.
Ja Atlantise tsivilisatsioon eksisteeris kuskil kuni 10 513 aastani eKr.
Blavatsky järgi oli Atlantis kahel mandril, üks oli Vaikses, teine Atlandi ookeanis. On juttu olnud ka sellest, et näiteks etruskid põlvnesid atlantide esivanematest.
Sumerite puhul on muidugi hindamatuks väärtuseks sumeri algupäraga akadikeelne kirjandusteos "Gilgames."
Aga ega seegi kuigi iidset aega ei käsitle. Eepose nimikangelane Gilgameš oli u. 2650 e.Kr. Uruki kuningas. Akadikeelne "Gilgameš" valmis u. 100 aastat enne meie aega.
Assurbanipali rmtk-s on sellest säilinud u. 3600 rida 11 savitahvlil.


Vasta
#55
Tsitaat "Telegramm" -ist.
Katastroofis hävinud kosmodroomid tehti uude kohta ning paigutati sinna ka orientiirid. Juhtimiskeskus ehitati Jeruusalemma Moria mäele, ülejäänud majakateks said Ararat, Siinai mägi, Liibanonis asuv Baalbek, kuid üks nurk jäi noolekujulisest tähisest puudu.
Enki poeg Ningishzidda tegi ettepaneku rajada Giza platoole kunstlik mägi, sest just seal siledal maal pidi asuma viimane punkt kosmoselaevadele orienteerumiseks. Esmalt rajas ta keskmise püramiidi ning seejärel suure püramiidi, mille tipus oli kristall, mis kiirgas kosmosesse piisavalt hästi nähtava valgusesamba kosmoselaevade jaoks. Püramiidide kõrvale püstitas Ningishidda enda näolise lõvi kuju, mis oli suunatud Baalbeki kosmodroomi poole.

Siin veel üks mõistatus või vastuolu kuidas keegi tõlgenab. Olen mitmelt poolt lugenud et suure püramiidi vanuseks pakutakse 12000 ja + aastat. Sel juhul peaks atlandid ka otsapidi kuskil seal olema kus Nibiru tegutses.

Vasta
#56
Keegi ju ei tea, millised kosmoloogilised teadmised atlantide rassil olid. Juhul kui egiptlased olid atlantide järeltulijad, siis on säilinud üks Egiptuse tähekaart ja seda võiks võrrelda sumeri kosmoloogiliste teadmistega.
Enki raamatus kirjeldatud Enki poeg Ningishzidda (tuntud ka nime all Thoth) võis küll Giza platoole kunstliku mäe lasta ehitada, aga Dunvalo järgi on Sfinks vähemalt viis ja pool miljonit aastat vana. Millal Enki siin Maal tegutses?
Sfinksi all olevat silindrikujuline ruum, kus on maailma vanim sünteetiline objekt, mille ajalugu ulatub 500 miljoni aasta taha.

Aga nii sumerid kui ka egiptlased ilmusid tõepoolest Maa pinnale üheaegselt, arenenud kultuurina. Neil olid ka kõik oskused ja teadmised, ilma mingi sellele eelnenud evolutsioonita (vähemalt ei leia meie teaduses selle kohta jälgi).
Muidu atlantlased olevat olnud hoopis hoopis teistsugused kui meie või nibirulased.
Ja peab ilmselt meeles pidama ka seda, et enne kui nibirulased (võib öelda ka nephilimid) siia Maale tulid ja kulla kaevandamiseks orjarassi lõid (peale orjarassi ka meie rassi), oli siin elanud ka teisi arenenud rasse. Näiteks olid Maal sel ajal ka lemuurlased, kelle atlandid hiljem hävitasid.
Aga igasugu vastuolusid leidub muidugi igas kirjutises.
Ja otse loomulikult ei pea kõike võtma püha tõena, vaid ise edasi uurima.
Aga nii iidset ja vana aega on muidugi väga raske uurida.

Vasta
#57
(12-04-2013, 13:37 )Müstik Kirjutas: kus on maailma vanim sünteetiline objekt,

Mida tähendab väljend sünteetiline objekt, või mida sellega silmas peetakse?
Vasta
#58
See on meie aeg-ruumis nähtamatu objekt.
Vasta
#59
Leidsin sellised lingid.
http://www.folklore.ee/tagused/nr10/babylon.htm
http://lepo.it.da.ut.ee/~avramets/veeuputusmyyt.doc SUMERI JA AKKADI MÜÜDID ÜLEMAAILMSEST VEEUPUTUSEST
http://lepo.it.da.ut.ee/~avramets/Sumer10.rtf mütoloogia
http://www.sirp.ee/index.php?option=com_...issue=3357 Eestlase uurimus sumeri religioonist ja ideoloogiast
http://studiacartesianaestonica.wordpress.com/2011/10/
Vasta
#60
Head lingid.
Tutvustasin seda esimest linki ka eespool, postituses # 28.
Lep.it.da lingid on foorumis samuti tutvustamist leidnud. Väga mitmes teemas.
Näiteks Vana-Egiptuse ja loodusjumalate puhul ühes teemas.
See "Sirbi" artikkel on samuti väärt asi.
Kahju muidugi, et Mälli ja Udamit enam meie keskel ei ole. Ja kahju, et Peeter Espaki monograafia on inglise keeles. Eesti keeles kannab selle pealkiri nimetust „Jumal Enki Sumeri kuninglikus ideoloogias ja mütoloogias”. Samas tegu on üldse esimese doktoritööga sumeroloogia valdkonnas Eestis ja see on hea. Ja kindlasti sobib seda siin teemas ära mainida.
Töö on pühendatud sumeri ja akkadi jumalale Enkile ehk Eale.
Keda Espaki uurimus huvitab, siis "Sirbis" on seda päris põhjalikult käsitletud.

Viimane link on eriti huvitav.
Seda eelkõige Mesopotaamias ehitatud astmikpüramiidide mainimise osas.
Tsiteerin:
/ Tsikuraadid (astmikpüramiidid) omakorda polnud mitte ainult jumalate elamud, elanike varjupaigad rünnakute korral, võimu ja jõukuse sümbolid, vaid väljendasid alguses sumerite ja hiljem teistegi naaberrahvaste maailmapilti, mille kohaselt maailm sirutus viide suunda – ülespoole, ette ja tahapoole, paremale ja vasakule. Sumerite ettekujutus maailmast oli lame ketas, mis ujus ürgvees, oma sfääridega – oluline antud kontekstis on selle püramidaalne, astmeline kuju. Absoluutsel skaalal sümboliseeris pentagramm universumi tsikuraatset kuju./

Tsirkuraate on käsitletud pisut teemas Babüloni rippaiad:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...rkuraat%22
Loen momendil "Šambala embuses" 2. raamat III osa.
Tundub, et Kailase ümbrus on täis kõikvõimalike kujudega astmikpüramiide.


Vasta
#61
Mul on tekkinud üks veider mõte mis keerleb ega anna rahu. Ka siin foorumi teemades on olnud juttu atlandidest kes väidetavalt on kuskil Tiibeti mägedes magavas olekus. Siis on india jumalate ja eesti vanade jumalatel sarnasusi. On juttu ka olnud aestist ja tema territooriumist. Siis sinna segunevad ka viikingid ja ka sumeri keelel pidi olema teatud sarnasus eesti keelega või vastupidi. Nüüd siis loll väljend küll aga mis siis välja tuleb kui kõik see ühte patta panna ja läbi segada. Ehk leiame mõned oma juured üles. Sick
See link kordamiseks http://www.valgusesaar.ee/taara.htm
Vasta
#62
Sumeri keelega saransusi on. Tõin teema alguse osas näidiseid sarnastest sõnadest.
Aestide kohta teema Aestid.

http://www.para-web.org/showthread.php?t...ight=Aesti

Riina Grethiel selles sinu poolt viidatud raamatus toob peaaegu samu asju välja, mis see Aesti teema.
Tema alustab küll juba Hüperboreast.
Samuti on olemas see teema:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...ight=Taara

Oluline lause ehk selles raamatus on, et protoeurooplased olid üle kogu Euroopa levinud Hilis-Lemuuria päritolu hüperborealastega segunenud rahvas, kelle tänaseni allesjäänud järeltulijaiks on eestlased, soomlased ja ka enamik teisi soome-ugri rahvaid.
Aga et sumerite teema kõrvale ei kalduks, siis juuri võib otsida mõnes teises teemas. Tegelikult on kõik hüpoteesid ja nii kauget minevikku on raske paika panna, ehkki seda on nii mõnigi inimene üritanud.
Üldiselt olen aru saanud, et hilis-lemuurlaste ja atlantlaste vahel peetavaid sõdu
(muidugi sõdisid ka atlantlased omavahel) on kajastanud nii Homerose "Trooja sõda", India eepos "Mahabarata" kui ka tegelikult soomlaste "Kalevala."
"Kalevalas" esitatud Suure Tamme maharaiumise lugu võib tähistada Atlantise aega. See on Atlantise lõppu kuulutav sündmus.
Vasta
#63
Ma ei pidanudki silmas et selles teemas juuri taga otsida. Aga mulle tundub nagu oleksime sellest mingi osa millest ei saa mööda vaadata. Loomulik on ka see et ei ole võimalik nii kaugest minevikust täiesti tõest ja fakti põhist infot saada. Ja kui keegi seda suudaks siis arvan et kohe tuleks ``suur vend`` ja see tüüp peidetaks nii kaugele ära et ei oska ette kujutada.
Vasta
#64
Uurisin teadlase ja õppejõud Jason Martelli kodulehte, kes on spetsialiseerunud iidsele sumeri kultuurile.

http://xfacts.com/x.htm

Leidsin palju huvitavat ja seejuures ka sumeri artifakte.
http://xfacts.com/ancient/

Esimesele artefaktile plõksides, saab edasi suurelt vaadata 55 sumeri aegset taiest. Osa neist on ka veidi hilisemad.
Vasta
#65
(29-09-2013, 16:15 )Müstik Kirjutas: Uurisin teadlase ja õppejõud Jason Martelli kodulehte, kes on spetsialiseerunud iidsele sumeri kultuurile.

Kas see on pool vale või pool tõde? See on ehe näide, kuidas manipuleeritakse tõega, pakitakse see polstri sisse. Teadlasel ja õppejõul Jason Martellil ei ole mingit pistmist sumeritega, nende kultuuriga ega nende keelega. Kas ta üldse neid keeli tunneb, on iseküsimus.

Väljend "teadlane ja õppejõud" on ekslik. Annab aluse, et Jason Martell on autoriteet, saanud selles vallas väljaõppe, on oma ala spetsialist, töötab kuskil ülikoolis, omab spetsialistidest sõpru, töötab töörühmades, omab häid kontakte ning on aktsepteeritud oma ringkonnas. See annaks justkui autoriteedi tema sõnadele.

Mina küsin siia juurde - kus ülikoolis ta töötab? Kus ta õpetab ning kus teaduskeskuses ta teeb teadust? Kust ma saan lugeda tema CVd ning kuidas ma saan kindel olla, et ta on oma alal pädev (valdab sumeri kirja, tunneb kultuuri, arheoloogiat, kirjandust jne.)?

Ainuke Martell, kelle ma leidsin, ütleb küll jah "teadlane", kuigi jääb selgusetuks, mis teadlane ta on. Mina sain aru, et infotehnoloogia alane. AGA kõige huvitavam tuleb siis mängu, kui me loeme teist sõna: "lecturer" ja see sõna ei viita alati inglisekeelses maailmas õppejõule, vaid inimesele, kes esineb, peab kõnesid, või võtab sõna. See ei tähenda, et ta töötab ülikooli juures õppejõuna. Kaugelt mitte - ta võtab sõna vastuolulises History Channelis ja kummalistes saadetes, millel puutub pidepunkt teadusega. Ja seetõttu on ta ka "lecturer" ning siin ei ole mitte midagi valesti öeldud, ent ta ei ole ju ülikoolis!

Ei ole mõtet pookida inimestele autoriteetsust külge valede sõnakasutustega. See jätab ühest küljest ebaprofessionaalse mulje, teisest küljest nõrgendab pseudoteooriate ja pseudeteaduse aluseid veelgi rohkem.
Vasta
#66
Hea tähelepanek. Näitab veelkord, et alati ei tohi uskuda, seda mis ühte või teise kohta kirjutatud.
Muidu, tore, et sain teada, kes see Martell on. Nägu oli filmidest varemgi tuttav. Smile
Kuidas sumeri artefaktid meeldisid?
Lisan ühe video, siis kergem neid üle vaadata:
http://www.youtube.com/watch?v=4zMoAsEI_vE

Vasta
#67
Detaile tuleb tähele panna!
Mis artefaktidesse puutub, siis lasin kiiresti silmadega üle. Olen sumeri esemeid küll ja veel näinud erinevates muuseumites üle maailma.
Vasta
#68
Tere, hm-ntjr!
Tore, et saate aega vahepeal siia foorumisse kiigata.

Küsin teie arvamust Fuente Magna karika kohta.

See on siis Boliiviast leitud kivinõu, mida kaunistavad sumeri kiilkirjale sarnased märgid. Peeti kaua aega võltsinguks. Aga ikkagi fantaasia viib mõtted selleni, et mõned üksikud sumerlased võisid meritsi-maitsi jõuda Ameerika mandrile (Vahemeri - Atlandi ookean, idarannik, edasi käest-kätte ostmise-müümise teel idarannikult Andidesse ?). Sellest indiaanlaste legendid habemikest meestest, mida tunnevad vist küll enamik ameerika kõrgkultuure?

Mis teie arvate?
Vasta
#69
Marina - see ei ole fantaasia.
Sumerite ajal oli üle merede tihe liiklus.
Samuti enne ja mingi aeg ka pärast.
Ametlikult loomulikult mitte.
Seega täielik müstika loomulikult ... Laugh
Vasta
#70
(11-12-2013, 14:12 )excubitoris Kirjutas: Ametlikult loomulikult mitte.

Hakkab pihta Smile. Mis asi on ametlik versioon? Ma koguaeg küsin inimestelt, kui palju nad on lugenud raamatuid ja teadusartikleid. Rääkige Teiegi mulle palun, milliseid andmebaase te kasutate või milliseid teaduslikke raamatuid Te lugenud olete? Kust raamatukogust ja mis keeles? Olen kunagi varem juba siin selle probleemi seoses Vana-Egiptuse raamatutega tõstatanud ja püüdnud näidata, et populaarteaduslikud raamatud ning raamatud, mis lihtsamini kätte saadavad on, on kerge pinnavirvendus sellest, mis tegelikult nende taga toimub. Ei hakka rohkem kordama. Kehtib ka teiste kultuuride kohta.

Mis puutub sellesse karikasse, siis ma ei saa enne sõna võtta, kui mul ei ole selge, mis asi see on. Kahjuks Internet ei anna mulle olulist informatsiooni, ka ei leidnud ma sellekohaseid artikleid. Kui ma midagi teada saan ja leian, siis püüan kindlasti jagada, ent mul on kahtlaste Internetilehekülgede tõttu arvamus, et see on siiski võltsing. Ma ei leidnud artikleid hetkel üheski suuremas keeles (sh hispaania keeles).
Vasta
#71
Seda Fuente Magnat käsitlesin teemas Põnevad iidsed leiud kogu maailmast. Postitus 71.
http://my.opera.com/Jed./albums/showpic....=119874742

Võib ka seal arvamust avaldada.

Tore, et sa hm-ntjr sumerist huvitatud oled. Äkki siis üllatad meid siin sumerite teemas millegagi, mida me veel üldse ei teagi?
Kas Iraagi muuseumis ka oled käinud?
Küllap oled kursis, et 10 aastat kestnud Iraagi sõjas hävitati rikkalikku kultuuripärandit. Tuhanded muistised varastati või läksid kaduma, kuid väidetavalt on USA käes palju arhiividest ja pankadest varastatud ajaloolise väärtusega dokumente, mida nad enam tagastada ei taha.
Vajalikud inventuurid olid tegemata ja nii pole kellelgi aimu, kui suur on täpselt kaduma läinud aarete arv. Mõned eksperdid arvavad, et on umbes 35 000 väiksemat ja suuremat eset, mis rahvusmuuseumist kaduma läks.
http://www.iraqmuseum.org/

Vasta
#72
Kui ma kevadel seda teemat googeldasin, siis tuli küll vähemalt minu jaoks usaldusväärsena paistvat infot, oli hispaania keeles mingi suht asjalik leht, kus ei olnud ei "lisandina" ei Atlantist, ei hiiglasi ega muud jura (vabandust "kõigeuskujad"). Nüüd aga pakutakse Fuenta Magna karikat just sellises "soustis", mis tõesti usaldust ei ärata.

Karika sumeri-päritolu propageerija kodukas: http://www.yurileveratto.com/articolo.php?Id=97

Ei vaidle üldse vastu, et tegu võib olla võltsinguga, kuid ikka tiksub peas pisuke kahtlus, et mugavuse või "kodurahu" huvides visatakse koos vanniveega ka laps välja.



Vasta
#73
(11-12-2013, 14:22 )hm-ntjr Kirjutas: Rääkige Teiegi mulle palun, milliseid andmebaase te kasutate või milliseid teaduslikke raamatuid Te lugenud olete? Kust raamatukogust ja mis keeles?
Mis puutub sellesse karikasse, siis ma ei saa enne sõna võtta, kui mul ei ole selge, mis asi see on. Kahjuks Internet ei anna mulle olulist informatsiooni, ka ei leidnud ma sellekohaseid artikleid. Kui ma midagi teada saan ja leian, siis püüan kindlasti jagada, ent mul on kahtlaste Internetilehekülgede tõttu arvamus, et see on siiski võltsing. Ma ei leidnud artikleid hetkel üheski suuremas keeles (sh hispaania keeles).
Kulla muististe huviline, sellest karikast oli teises teemas juba ammu ju juttu. Osavalt põiklesid teemas sellest kõrvale.
Loe teema algust, siis saad aru. millist artiklit lugesin, kui teema püstitasin. Seal on palju küsimusi ja nendele vastamisest võidki alustada, kui see teema sulle huvi pakub.
Vasta
#74
(11-12-2013, 14:22 )hm-ntjr Kirjutas:
(11-12-2013, 14:12 )excubitoris Kirjutas: Ametlikult loomulikult mitte.

Hakkab pihta Smile. Mis asi on ametlik versioon?

Ametlik versioon on see mis kooliõpikus kirjas.
Muu on arengujärgus. Kon-Tiki käis ju üle Atlandi aga
seda loetakse juhuslikuks "kultuuriliseks reostuseks".
Pealegi loetakse seda dünastiate aegseks toiminguks.
Sumerite aeg oli aga mõnevõrra varem.

Omapärane tähelepanek. Dünastiate aegadest on vaid
üksikud laevu säilinud. Needki HAUAMANUSED/KAUNISTUSED.
Samas piltidel olevad meenutavad aga pigem drakkareid
milledega viikingid ookeani ületasid. Tekstidele tuginedes
on pakutud, et need ehitati siiski (tänapäeva) Süüria alade
seedritest mitte kohalikust pilliroost nagu KonTiki oli.

Variante on veelgi aga need vist olulisemad.

Pealegi on Sumerite kirjades juttu päris pikkadest reisidest.
Ametlik versioon on tegu mõistujuttudega kui mitte just
luuludega. Aega on aga näidanud, et sumeritel oli küll ka
kombeks luuletada, kuid paljude asjadega - ka geograafiliste
tähistega panid nad pigem täppi. Erinevatelt paljudest varajase
keskaja kongus ninaga tindisolkijatest ja "kartograafidest".
Mõtlemus ainest jagub veel küllaga.
Vasta
#75
(11-12-2013, 15:40 )excubitoris Kirjutas: Tekstidele tuginedes on pakutud, et need ehitati siiski (tänapäeva) Süüria alade seedritest mitte kohalikust pilliroost nagu KonTiki oli.

Tegelikult oli KonTiki siiski balsapuust, Ra oli pilliroost.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Induse Oru Tsivilisatsioon - Harappa kultuur Aerling 34 17,413 08-02-2024, 21:09
Viimane postitus: Mannu
  Tuva: šamaanid, kurgulaul, budism ja muistne kultuur. Müstik 12 9,582 22-02-2019, 15:14
Viimane postitus: KuKr
  Kas kultuur on sinu sõber? Mis on kultuuri eesmärk? Waffa 42 22,201 27-01-2017, 15:09
Viimane postitus: Müstik
  Kui vana on egiptlaste kultuur? mr-applecake 67 35,984 15-02-2015, 15:32
Viimane postitus: Müstik
  Põhjameres peitub iidne kultuur Elderm 2 4,418 02-05-2014, 10:06
Viimane postitus: Kolmasilm
  Müstiline Bo rahvas/kultuur Hiina aladel. Aerling 3 3,518 16-01-2010, 12:55
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat