Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unes une nägemine
#1
Kas mõni teadjam oskab lahti seletada sellist kolmekordset und,et jäin magama ja nägin unes, et magasin,kus omakorda nägin und, kus jälle magasin ja nägin und. Viimase une sisu,mida mäletan oli,et püüdsin meeleheitlikult ärgata ja silmi avada ,aga ei suutnud. Siis jooksin poolpimesi kuskile vastu kivimüüri,mille peale silmad avanesid ja ees seinal oli must rist. Kogu see ärkamine oli nii vaevaline ja piinarikas, et kui ärkasin nagu,selgus,et näen ikka veel und jne. Kui lõpuks päriseltüles ärkasin,oli nii jube tunne,et ei oska seda kirjeldadagi. On kellelgi veel selliseid topeltunenägusid olnud ja mida selline asi tähendada võiks?

Vasta
#2
Aga see on normaalne ju, kas pole? Sama hästi võid sa unes näha, et mängid palli, sõidad jalgrattaga, jalutad koeraga jne. Sama hästi võid ju näga unes, et magad ja näed und. Unenägude tähendus on aga hoopis teine kirss. Unenägude seletaja võid leida online kujul SIIT.
Vasta
#3
Vot selline sofware on unede seletamiseks ! Iga kord kui àrkad , vaatad kohe , mis sa unes nàgid ja saad seletuse Smile !
http://www.apphit.com/software_search/?q...d+meanings
Vasta
#4
Äratan ellu vana teema looga endast, mis on mulle väga sügavat mõju avaldanud. Olen uurinud erinevaid võimalikke unehäireid alates uneparalüüsist lõpetades luupainajatega, ent miski ei suuda kogetut piisavalt tabavalt seletada. Teemaalgataja kirjeldus oli väga täpne - ärgates valitseb mingi hoopis teistsugune emotsioon ja võnge.

Nö "dream in a dream" sekventse on vast suurem osa inimesi kogenud. Harv pole ka "unehäire" kus aju ärkab üles, teeb hommikusi toiminguid ning siis ärkad reaalsusesse üles. See viimane on suhteliselt levinud, aga OP ja minu kogemus ei ole sarnased sellele

Esimene tõsisem kord juhtus aastaid tagasi ülikoolis. Tõele au andes pean ütlema, et olin noor, huvitusin igasugu teemadest ning tegin seetõttu ka mitte kõige targemaid otsuseid - tol hetkel olin joonud paar klaasi veini, sain sõbra käest loo teetalainetega ja otsustasin kohe "mediteerida". Ärkasin üles kui juba oli pime, muusika enam ei mänginud. Midagi oli nagu valesti. Püüdsin uksest välja minna, aga see oli füüsiliselt võimatu. Mõistsin, et olen unes. Siis algab see osa, mida on kõige raskem kirjeldada: ärkamine on võimatu. Paljud inimesed, kellega olen teemat arutanud, küsivad minu jaoks totraid küsimusi nagu "aga see on ju lucid dreaming, miks sa lihtsalt kotkaga lendama ei läinud". Ei, see ei ole lucid dreaming. Tunne on selline, nagu oleks oma alateadvuses lõksus. Mul kangastus veel eriti selgelt mõte, et ma surin magades ära ning seetõttu ei saa oma kehasse tagasi pöörduda. Üles ärgata proovisin rõdult alla hüpates (rõdule jõudmine oli äärmiselt kurnav ja raske). Tol korral ärkasin uude unenäkku üles 8 korda. Nõustun ka OPga, et ärkamise protsess on tõeliselt, tõeliselt füüsiliselt kurnav - mäletan, et silmade avamine oli maailma kõige raskem asi. Eriti õõvastav tunne on pärast paar tundi (!), ma kartsin justkui mingit nähtamatut jõudu ning polnud päris kindel, et ma ikka päris reaalsuses olen.


Selliseid sekventse on hiljem korduvalt ette tulnud ning iga kord tekib täpselt sama mure - hirmsasti tahaks üles ärgata, aga ei saa. Viimane kord ronisin peaaegu tüdinult kõrge posti otsa, et sealt ärkamiseks alla hüpata ja mis juhtus, oli erakordne - mingit põntsu ei käinud, vaid ma sulasin asfaldist läbi uude unenäkku (tavaliselt ma ikka põrutan end kas ärkvele või uude unne, nagu ikka kukkudes). Unesid oli tookord vähem järjestikku, äkki 5. Tavapäraselt jääb unenägude arv 5-10 vahele. Väga hea meelega arutaks, kui kellelgi on sarnaseid kogemusi või oskab lihtsalt arvata, millega võiks tegu olla.
Vasta
#5
Et siit edasi liikuda, siis CC järgi tuleks sul vist täpne elu kokkuvõte läbi teha, kus taaslood iga detaili võimalikult täpselt.
Vasta
#6
Ei tea, mina aga saan aru, et tegemist hoopis mitte teadlikuna erinevate
nn "uneväravate " läbimisega, kus siis kusagil spontaanselt ärgatakse ehk saadakse teadlikuks ja raskusi on tagasi tulemisega sest teadlikuna ei olla enam võimeline naasma eelnevalt läbitud teekonda.
Vasta
#7
Veel võiks asja vaadata selle külje pealt, et aju ei suuda miskipärast tavareaalsust "kokku panna" (üles ärgata) ja eksleb "teistmoodi kokkupandud tegelikkustes".
Vasta
#8
(16-02-2013, 09:57 )Marina Kirjutas: Veel võiks asja vaadata selle külje pealt, et aju ei suuda miskipärast tavareaalsust "kokku panna" (üles ärgata) ja eksleb "teistmoodi kokkupandud tegelikkustes".

Hm, seega hapniku puudus ehk (?), unenägijad s.h. näiteks on keha harjutanud hingama ainult kõhuga (kõhu - hingamine), mis on korralik hingamine, varustab aju piisavalt hapnikuga ( üleüldiselt igati kehale kasulik), aitab olla unes ( ja mitte ainult) teadlik ja energiline ning rahulik jne...
Vasta
#9
(16-02-2013, 09:57 )Marina Kirjutas: Veel võiks asja vaadata selle külje pealt, et aju ei suuda miskipärast tavareaalsust "kokku panna" (üles ärgata) ja eksleb "teistmoodi kokkupandud tegelikkustes".

võiks olla täiesti loogiline seletus, ainult et - suudan küll. Korduvalt proovin üles ärgata visualiseerides magamaminekukohta, ja konkreetselt kujutasingi seda siis vaimusilmas ette endale - oma magamistuba, oma seina, ja proovisin sundida meelt sinna tagasi pöörduma. Seetõttu ongi need uned nii imelikud.

Ja rõhutaksin eriti seda ärkamisjärgset tunnet, kuna tegemist on füüsilise väsimusega, ma ütleks lausa kurnatusega. Kui nüüd vulgaarsemalt väljenduda, siis tunne, nagu oleks peksa saanud.

NB - castanedalane pole, unetrikke ei tee ja narkootikume ei tarbi, ka kohvi mitte (nikotiini küll).
Tihti esineb mul teadlikku und (lucid dreaming), ning see on hoopis teisitine tunne. Eriti huvituksin sarnastest kogemustest, saaks võrrelda kokkulangevusi.
Vasta
#10
Kas CC temaatika eeldab ilmtingimata narkootikume? Ma usun, et seal kirjeldatut saab ka ilma saavutada. Lihtsalt need ained on nö "nõrkadele", no offence Smile
Vasta
#11
(17-02-2013, 08:32 )VarvastegaVurrud Kirjutas: Kas CC temaatika eeldab ilmtingimata narkootikume? Ma usun, et seal kirjeldatut saab ka ilma saavutada. Lihtsalt need ained on nö "nõrkadele", no offence Smile

ei ühildanud oma postis mitte kuidagi castanedat narkootikumidega, tahtsin lihtsalt anda mõista, et ei tegele castaneda uneharjutustega (mis võiksid mõjutada) ega ei tarbi narkootikume (mis samuti võiksid mõjutada)
Vasta
#12
Mul on selline kogemus et olen end m6ned korrad leidud unen2os sellises kohas, mis asub m2e otsas, minu ymber on v2ga suured ja pikad puud, ja ymberringi on roheline valgus koos uduga..alati kui ma olen sinna sattunud siis tunnen end nii h2sti, ei tahakski sealt kunagi 2ra tulla ega ylesse 2rgata...nagu minu enda paradiis...

igastahes, olen n2inud und kus ma unen2os tahan tagasi saada sinna unen2kku, kuid kunagi see ei 6nnestu. juhtub see ainult siis kui ma lihtsalt 2rkan seal ülesse.
Vasta
#13
(18-02-2013, 20:27 )ÜksikHing Kirjutas: Mul on selline kogemus et olen end m6ned korrad leidud unen2os sellises kohas, mis asub m2e otsas, minu ymber on v2ga suured ja pikad puud, ja ymberringi on roheline valgus koos uduga..alati kui ma olen sinna sattunud siis tunnen end nii h2sti, ei tahakski sealt kunagi 2ra tulla ega ylesse 2rgata...nagu minu enda paradiis...

igastahes, olen n2inud und kus ma unen2os tahan tagasi saada sinna unen2kku, kuid kunagi see ei 6nnestu. juhtub see ainult siis kui ma lihtsalt 2rkan seal ülesse.

Ma pakun, et probleem on selles, et muutud selles situatsioonis liialt emotsionaalseks? Oli vist CC järgi selline seletus?
Vasta
#14
(16-02-2013, 21:26 )Skarre Kirjutas:
(16-02-2013, 09:57 )Marina Kirjutas: Veel võiks asja vaadata selle külje pealt, et aju ei suuda miskipärast tavareaalsust "kokku panna" (üles ärgata) ja eksleb "teistmoodi kokkupandud tegelikkustes".

võiks olla täiesti loogiline seletus, ainult et - suudan küll. Korduvalt proovin üles ärgata visualiseerides magamaminekukohta, ja konkreetselt kujutasingi seda siis vaimusilmas ette endale - oma magamistuba, oma seina, ja proovisin sundida meelt sinna tagasi pöörduma. Seetõttu ongi need uned nii imelikud.

Ja rõhutaksin eriti seda ärkamisjärgset tunnet, kuna tegemist on füüsilise väsimusega, ma ütleks lausa kurnatusega. Kui nüüd vulgaarsemalt väljenduda, siis tunne, nagu oleks peksa saanud.
Võibolla me räägime üksteisest mööda. Aga ikkagi ma saan aru nii, et Sa küll visualiseerid oma tuba jne ja proovid sinna tagasi pöörduda, kuid kõige tähtsam - mingi "tavareaalsuse niit" jääb Sul tabamata ja Sa eksid sarnasesse, aga mitte siiski ärkveloleku maailma. Võimalik, et eksitaja rollis on midagi, mida saaks nimetada "olendiks", see siis omastaks ka Sinu energiat, mistõttu on peksasaanu tunne hiljem.

Aga veel kord - see kõik on ainult minu oletus.

Endal on mul olnud ka sarnast asja, harva, ja seni ainult ühe võltsärkamisega. Kohutav segadus oli. Teistmoodi. Ma ei oska seda enda jaoks lõpuni ära seletada, liiatigi siis veel teiste jaoks. Aga oletusi õhku paisates vb koorub ka mingi selgus lõpuks, või lähenemine sellele.

Vasta
#15
Kerge OT kuna puudub nimetatud kogemus aga silmaringi laiendamiseks teemasse fantaasiat Hollywoodist
Vasta
#16
Ka üks uni, vennas käis suusareisil ja siis seal mägedes see uni oligi.

Räägin nii nagu tema seda kirjeldas. Nägi unes kuidas mingit kaks "pärdikut" ( hästi lühikesed) muudkui tahtsid midagi ja mingi jutt ka käis, ta neist hästi aru ei saanud, kuid mingi sebimine ümber käis. Küsis siis otse mis teil vaja, et jätku teda rahule, need vastu, et me tahame, kuidas see oligi...me rohkem midagi ei tahagi, kui et sind lennuvahendina kasutada ja hops sisenesid tema jalga (natuke oli ka valus olnud). Ja siis olla sõit lahti läinud, väga võimas ja ilus oli olnud, kosmos tähted puha mööda vihisemas. Ütles et ei olnud sellist und enne näinud.
Hommiku mõtles, et mis pagana imelik uni ja vaatas oma jalga, kohal kus sisenemine toimus oli punane laik ja natuke valus. Ütles et mõned päevad veel oli see laik, siis kadus ise ära nagu ei oleks seal kunagi misskit olnud.
Vasta
#17
Film "Inception " on ju une nägemisest ja unes nägemisest tehtud, nats imelik et see siin meil veel kommenteerimist pole leidnud...
Vasta
#18
(19-02-2013, 20:51 )euroruubel Kirjutas: Film "Inception " on ju une nägemisest ja unes nägemisest tehtud, nats imelik et see siin meil veel kommenteerimist pole leidnud...

Otsing on alati abiks: Film: Inception
Vasta
#19
Endal on olnud kah, selliseid olukordi nagu ikka alguses sattusin paanikasse. Aga siis avastasin enda jaoks nipi, ei ole kindel kas see teistel kah töötab. Tavaliselt on nii, et kui ma ei saa välja siis tean, et olen unenäos. Ja ma ei hakka üritamagi. Otsin koha kuhu maha istuda vaatan ringi ja siis analüüsin miks mingi asi seal on näiteks näen lille või autot, kui selle olemas olule keskenduda, siis on mind välja visatud tavaliselt juba esimesi asju analüüsides. Agamis on tähtis sa ei tohi mõelda, et tahaks välja pead olema pealt näha loobunud üritamast. Kui üritad mneeleheitlikult siis kohtad ka vastupanu ja oled kauem lõksus, ärkamine võta kaueb aega ja ärgates oled hirmul.

Seega nipp on selles, et pead loobuma üritamast.
Vasta
#20
(22-02-2013, 08:29 )Legolas Kirjutas: Endal on olnud kah, selliseid olukordi nagu ikka alguses sattusin paanikasse. Aga siis avastasin enda jaoks nipi, ei ole kindel kas see teistel kah töötab. Tavaliselt on nii, et kui ma ei saa välja siis tean, et olen unenäos. Ja ma ei hakka üritamagi. Otsin koha kuhu maha istuda vaatan ringi ja siis analüüsin miks mingi asi seal on näiteks näen lille või autot, kui selle olemas olule keskenduda, siis on mind välja visatud tavaliselt juba esimesi asju analüüsides. Agamis on tähtis sa ei tohi mõelda, et tahaks välja pead olema pealt näha loobunud üritamast. Kui üritad mneeleheitlikult siis kohtad ka vastupanu ja oled kauem lõksus, ärkamine võta kaueb aega ja ärgates oled hirmul.

Seega nipp on selles, et pead loobuma üritamast.

Hm, tõsti huvitav, seega peaks nagu olemagi unenäo stsenaariumiks
"uneruumis" kinni olemine ja paanitsemine. Selle peale ei oleks kohe tulnudki. Samas on see ka täitsa õige, et kui hakkata tavalises unes teadlikult "uneruumi" asjade materjale uurima, analüüsima ja käituma mittevastavalt unestsenaariumile (uurima kohti, millest eemale peletatakse/ juhitakse jne), visatakse unest välja. Igatahes väga huvitav!
Vasta
#21
Kas ainult minule tundub lahti jooksvat Matrixi stsenaarium : "Kuuletu, või tõmbame juhtme seinast"
Vasta
#22
(22-02-2013, 19:31 )karusloom Kirjutas: kas ainult minule tundub lahti jooksvat Matrixi stsenaarium : "Kuuletu, või tõmbame juhtme seinast"


No kui paroiliseks minna, siis võib tõesti tunda natuke nn matriksi tsenaariumit. Ise kui rohkem vaimsem ja vähem paranoilisem inimene inimene tõlgendaks seda kui loomuliku arengu teed, kui eksid ära juhatatakse õigele rajale, et areneda pead läbima mingi tsenaariumi, kui hakkad varakult tundma huvi millegi muu vastu siis saad vastu näppe.

Kuigi ka see teooria tundub natuke imelik, sest inimese arenemiseks vaja olemas olla vaba valik, et inimene saaks kogeda vastutada ja tunda tagajärgi.
Vasta
#23
(23-02-2013, 12:57 )Legolas Kirjutas:
(22-02-2013, 19:31 )karusloom Kirjutas: kas ainult minule tundub lahti jooksvat Matrixi stsenaarium : "Kuuletu, või tõmbame juhtme seinast"


No kui paroiliseks minna, siis võib tõesti tunda natuke nn matriksi tsenaariumit. Ise kui rohkem vaimsem ja vähem paranoilisem inimene inimene tõlgendaks seda kui loomuliku arengu teed, kui eksid ära juhatatakse õigele rajale, et areneda pead läbima mingi tsenaariumi, kui hakkad varakult tundma huvi millegi muu vastu siis saad vastu näppe.

Kuigi ka see teooria tundub natuke imelik, sest inimese arenemiseks vaja olemas olla vaba valik, et inimene saaks kogeda vastutada ja tunda tagajärgi.

No samas pole mõtet ette lükata, millest üle ei käi...Või antaks kätte lastele žiletiterad....

Vasta
#24
Eelmine aasta kogesin sellist und, et tahtsin unes magama jääda, et kellegi teise unne siseneda (arvatavasti "Inception" filmi vaatamisel on selles oma roll), kuid sel momendil, kui hakkasin unenäos uinuma, varises kõik kokku ja ärkasin mõlemast unest üles. Päris korraliku energia boost'i tekitas see.
Vasta
#25
Tere, Teile.

Ka minul on olnud sellist asja, et magan mitmes erinevas unes ühe öö jooksul. Ma olen isegi näinud sellist asja, et unes tekkis epilepsia hoog ja kui hoog peale tuli siis see mis unes teadvuseta olekus nägin, isegi seda mäletan. Smile Minule sellised asjad iseenesest meeldivad, sest tunnen, et mu mõistus on kuidagi ärkvel. Ma mäletan, et see algas sellest kui üritasin mediteerida ja mediteerimine kestis mingi 1 tund ja lõppes magamisega. Terve see aeg mis ma omast arust mediteerisin nägin ma ise enda välja mõeldud und. Siis kui unne vajusin siis nägin seda sama und edasi. Lõpuks ärkasin ja olin nagu teises maailmas. Smile Väga tore minu arust. Peale seda muutusin ka positiivsemaks. Nüüdseks on uned juba sellised, et ma arvan, et ma ei oskagi niisama magama jääda. Iga öö enne magama jäämist tekitan endale nagu Lucid Dreamingu ja seejärel näen unes igasugu põnevaid asju. Mäletan suht kõike oma unenäost ja ka seda mida mõtlesin ehk siis ette kujutasin enne unne vajumist. Siiski tagasi tulles unenägu unenäos juurde siis kõige ägedam seik oligi selle epilepsia unega. Päriselt mul seda haigust ei ole ja ma ei kujuta ette ka miks ma seda unes nägin. Niisiis, nägin, et olin unes hästi väsinud ja läksin voodisse pikali. Enne seda tegime sõpradega kanepit ja ma ei tea miks aga olin hullult väsinud peale seda. (Unes loomulikult.) Nägin siis, et jäin magama ja järgmises unenäos olin ma veel rohkem väsinud ja hästi raske oli olla. Samas ma olen selline inimene, et kui midagi huvitavat toimub siis mina ei maga. Siis nagu seal 2-s unenäos tekkis mul haigushoog ja kaotasin teadvuse. Teadvusetuna olles nägin ma, et olen oma klassikaaslastega koos kuskil suures auditooriumis ja keegi esines meile seal. Seal toimuvat väga täpselt ei mäleta aga tean, et olin klassikaaslastega seal. Järgnvaks ärkasin tagasi enda 2-sse unenäkku. Olin jälle hästi väsinud ja ma olin ausalt õeldes šokis, et mul epilepsia hoog oli. Kasuema ja kõik olid ka seal. Olin kodus. Järgnevaks siis tõusin taas püsti, et teistega suhelda. Ei tahtnud eriti vedeleda seal enam. Siis hakkasime sööma ja seal mu unenägu lõppes. Ei mäleta sellest 1-st unenäost midagi kus magama jäin vaid ärkasin kohe reaalsusesse. Siis oli öö ja ma olin hullult šokis. Tõusin üles tegin suitsu ja läksin taas magama. Suht hirmus oli magama jääda aga siiski jäin. Selline siis minu kõige ägedam kogemus unes magamisega. Smile
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,140 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Unes lendamine karlapoiss 88 40,864 13-01-2022, 19:58
Viimane postitus: Minaelan
  Unes nägin. Mis tähendab. Keldristvaljapreili 9 3,099 23-09-2019, 14:55
Viimane postitus: Q11
  Unes ringi möllamine unenägu123 5 2,837 29-12-2018, 17:05
Viimane postitus: Q11
  Hunt ja hundikutsikad unes lõõmus 1 3,647 06-11-2016, 13:28
Viimane postitus: Tyto Alba
  Nägin unes hiirt+ussid unes lõõmus 0 2,512 19-10-2016, 13:10
Viimane postitus: lõõmus
  Unes rändamine LostSoul 6 5,983 14-07-2015, 08:29
Viimane postitus: Müstik
  Plaks unes Stennu 22 11,905 01-02-2015, 02:18
Viimane postitus: Ifkin
  Kurjad silmad unes kk2ku- 8 7,923 30-01-2015, 18:28
Viimane postitus: sakala
  Surnu unes Preilikass 7 5,236 11-12-2014, 10:46
Viimane postitus: Mannu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat