Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Põhjus kõigile hädadele
#1
Inimene. Invasiivne olend.
Idee poolest pole selles miskit halba, kogu elu on selline, kuid inimene on liigina esimene (võibolla. Vähemalt sellel planeedil) mis on kaotanud kontrolli oma arvukuse üle. Kuna inimese puhul jääb järjest vähemaks looduslikke piirajaid (haigus, nälg, ohtlikud kiskjad) ja pidevalt laiendab oma elukeskkonda ülejäänud planeedi asukate arvelt, on ta ka põhjus miks saame rääkida massilistest väljasuremistest, järjest suurenevast saastamisest ja keskkonda järjest enam kurnavatest tegevustest.
Kui Arrhenius esimest korda publitseeris seose CO2 ja globaalse keskmise temperatuuri vahel (mis on omakorda päris pikk teema millele ei jää pidama siin. Kas see ka põhjus või tagajärg on, on omaette teema ja see selleks. Point on oluline ja loeb!) aastal 1896, oli ta pidanud oma publikatsioonis leiduvaid arvutusi kolm korda ümber töötlema, millest esimese variandi järgi ta ootas CO2 taseme kahekordistumist 3000 aasta jooksul. Viimased arvutused näitasid et see juhtub kõigest sajandi või paari jooksul (temperatuur tõuseb 5-6 kraadi! Meile loomulikult tore, kui välja arvata et immigrandid hakkavad meie vastu huvi tundma. Aga seegi pole point).
Juba üle saja aasta tagasi, mil polnud alanud isegi inimpopulatsiooni nüüdisaegse tempoga kasvamine, võis märgata muret tekitavaid efekte (populatsioon, 1896 aastal 1,57 miljardit vs. tänapäevane 6,79 miljardit) planeedi koormamisest.
[Pilt: 500px-World-Population-1800-2100.svg.png]
Tõsi. Me pole esimesed kes planeedi muudavad. Ilma esimeste "maffiata" kes asus tegutsema ca. 2,4 miljardit aastat tagasi (tsüanobakterid!)
[Pilt: 320px-Blue-green_algae_cultured_in_specific_media.jpg]
kes maa atmosfääri enda kasuks hakkas pöörama, poleks meil hapnikku mida hingata või üldse saanud tekkida keerukamat sorti elu (või poleks see kindlasti selline nagu meil tänapäeval on. Kindlasti oleks kõvasti loiem elutempo).
Terraformerid. Vaadates mida nad tegid, võiks me ehk end nendega samastada, muudame me ju kõike ja globaalses skaalas! Kuid mille suunas?
Võib väita et inimese näol on tegu teise lainega, mis suudab muuta maailma.
[Pilt: hadean_earth_space_art.jpg] [Pilt: important-look-archean-earth-800x800.jpg]
*Piltidel maa väga ammu ja ammu
Mis me teeme maaga?
Arvestades praegust populatsiooni juurdekasvu ja söömisvajadusi, muutub olukord lähitulevikus ebamugavaks.
http://www.lifeslittlemysteries.com/1824...pport.html
Seda juhul kui inimestele meeldib 40 aasta pärast endiselt liha süüa ja sigida. Kui ei, võidame veidi lisaaega ja teeme veel rohkem lapsi kuni olukord muutub veel ebamugavamaks.

Muretsemiseks pole aga mingit põhjust, trobikond inimesi on juba asunud võitlema maailma hädadega.
Mõned õpetavad lastele maailma päästmist.
Teised aga lubavad maailma nimel mitte sigida. “May we live long and die out”
Loomulikult leidub ka neid kes asjast valesti aru saavad, kuid mis seal ikka. Süüdistada saab vaid iseennast
[Pilt: rightpeople.jpg]

Selle asemel et muretseda maailmalõpu pärast, mõelge parem kui palju kasu tooks maailmale inimestest vabanemine.
Kõik bioloogid kes töötavad uute vaktsiinide kallal, mõelge maailma tegelikele probleemidele. Kõik keemiatöösturid kes töötavad välja uusi toidulisandeid, mõelge selle peale. Kõik reptiloidid kes plaanivad inimeste kontrolli, mõelge kuidas saaksite aidata. Kõik vabamüürlased kes loevad seda foorumit, te ka kindlasti mõtelge, kuidas aidata.

Kallid kaasfoorumlased. Räägite siin vandenõudest ja kurjadest jõududest. Äkki kuluks meile kui liigile ära sellised mõjutused?
Nagu ennist mainitud, meie elukeskkonnas puuduvad igasugused ohufaktorid (välja arvatud meie oma lollus). Vaadates kuidas me käitume, kas me väärime seda?
Vasta
#2
(17-12-2012, 01:24 )Metafor Kirjutas: Inimene. Invasiivne olend.

...
Selle asemel et muretseda maailmalõpu pärast, mõelge parem kui palju kasu tooks maailmale inimestest vabanemine.
Kõik bioloogid kes töötavad uute vaktsiinide kallal, mõelge maailma tegelikele probleemidele. Kõik keemiatöösturid kes töötavad välja uusi toidulisandeid, mõelge selle peale. Kõik reptiloidid kes plaanivad inimeste kontrolli, mõelge kuidas saaksite aidata. Kõik vabamüürlased kes loevad seda foorumit, te ka kindlasti mõtelge, kuidas aidata.

Kallid kaasfoorumlased. Räägite siin vandenõudest ja kurjadest jõududest. Äkki kuluks meile kui liigile ära sellised mõjutused?
Nagu ennist mainitud, meie elukeskkonnas puuduvad igasugused ohufaktorid (välja arvatud meie oma lollus). Vaadates kuidas me käitume, kas me väärime seda?

No ja mida mina siis kogu aeg olen rääkinud...

Aga tegelikult inimesed ei muretsegi maailmalõpu pärast. Otse vastupidi. Nad ootavad seda, nagu linna saabuvat tsirkust. Pikisilmi. Et see nende korraldatud kräpi ühe hetkega (vaiba alla) ära pühiks ja pakuks samal ajal ka väiksest viisi meelelahutust.

On ainult üks tõeline keskkonnaprobleem ja kuri jõud ning see on inimene ise. Ning ükski reptiloid, vabamüürlane või muu müütiline olend ei tule appi seda lahendama, sest need on oma vastutuse eest põgeneva (ala)teadvuse viljad...

Vasta
#3
ILLUSIOON, ILLUSIOON sind vaid loon.
Et inimene on kõigis jamades süüdi, nii mugav on ju nii mõelda, miks küll?Sick
Tsitaat:Mida sa arvad "peak oil" probleemist? (maksimaalse naftatootmise moment, peale mida hakkab tootmine vähenema)

Teatud ringkondades on teada, et seda toodetakse. Maa toodab rohkem naftat ja gaasi, kui inimesed täna tarbivad. See on, uskuge või mitte, loomulik protsess printsibi kohaselt: "mida rohkem ära võetakse, seda rohkem, tasakaalu säilitamiseks, juurde tuleb" . Uurige mesilinde ja seda, kuidas nad mett toodavad, ning saate aru. Peale selle, on planeedil palju kohti, kus on külluses maavarasid, mida inimesed ei ole kunagi puutunud. Päevaplaan? Arvan, et te teate.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=3261
Tsitaat:Vabanda. Mitte keegi ei valitse minu üle ega ole kunagi valitsenud!

On üks vana ütlemine: "ideaalne ori on see, kes ütleb, et ta ei ole ori". See on kui alkohoolik, kes väidab, et ta ei ole alkohoolik ja just seepärast jääb ta alatiseks alkohoolikuks. Kas said mõttest aru?
Tsitaat:Miks te lubasite meil, kui küülikutel, paljuneda, kui ülerahvastamine on see, mis teid ohustab?

Esiteks ei ole me seda lubanud. Teil on rohkem võimu kui arvate. Teiseks, ülerahvastus ei ohusta "meid" mitte mingil moel... ka see on müüt.
Tsitaat:Kas Maa on vangla?

Jah, ja isegi hullem. Need, kes mõtlevad teisiti, ei pääse kunagi välja.
Tsitaat:Rahvastiku vähenemise kohta... Meil on mitmeid vahendeid, näiteks AIDS, kuid mul on selline tunne, et "vabanemine" saab toimuma õigel ajal, varjatud loovas kaoses mingi teise sündmusega. Mis te selle kohta ütlete?

Pole mingit rahvaarvu vähendamise plaani, kõik on inimeste endi kätes. Kuigi mõned ilmingud paistavad seda eesmärki järgivat, kuigi nad järgivad hoopis teist eesmärki. Arusaamatus. Kui miski kujuneb rahvastiku vähenemiseks, ei tähenda veel seda, et see sai just selleks loodud. Tõsi on, et kui eesmärgiks oleks rahvastiku vähendamine oleks seda juba ammu, mõne nädala jooksul, tehtud. Iseenesest sobib vastupidine suuremale osale planeedil eksisteerivatele religioonidele. See, millest teie räägite, võis küll juhtuda, kuid see võis olla tehtud nende poolt, kes juhivad madalamaid sfääre. Kõrgemad teeksid seda läbi toidu, mida te iga päev sööte.
Need tsitaadid ütlevad nii mõndagi, aga lugege parem ise, link on eespool olemas.wink
Vasta
#4
Kurat. Ootasin argumentatsiooni mitte rahvaluulet ja kibestumist.
Vasta
#5
(17-12-2012, 09:20 )Metafor Kirjutas: Kurat. Ootasin argumentatsiooni mitte rahvaluulet ja kibestumist.
See on üks enamlevinud programme, et inimene on kõigis oma hädades süüdi.
Mõtleb natukene, hästi tiba-tibakene ja saab aru, et see asi natukene haiseb....Ph34r2
Vasta
#6
(17-12-2012, 10:20 )tapsix Kirjutas: See on üks enamlevinud programme, et inimene on kõigis oma hädades süüdi.
Mõtleb natukene, hästi tiba-tibakene ja saab aru, et see asi natukene haiseb....Ph34r2
No seleta palun lahti. Ma mõtlen küll, aga leian ikka seda sama, et inimene on ise süüdi.
Hea küll, teda provotseeritakse ja meelitatakse (reklaam, massimeedia jne jne), kuid provokatsioonile ta, kahjuks veel madala teadlikkusega olend, allub ... selles siis see süü mu meelest. No ja instinktidele allub kolmas maailm. Võiks tõsta teadlikkust ja mitte alluda (siinkohal on feminismi osa positiivne).


Hea küll, tapsix, kui sa muu tühja möla vahele vastata ei viitsi, siis ma oletan, et vastus on siin:
(17-12-2012, 05:43 )tapsix Kirjutas: Need erinevad religioonid(neid on ikka väga palju) on loodud selleks, et jätta endale võimalus manipulatsioonideks.
ILLUSIOON,ILLUSIOON SIND VAID LOON, kõhistab mingi muunduja kuskil mõnuga ja on ka põhjust, sest ainult selle teema pealt kerkinud emotsioonidega(energiaga) toidab tema juba terve armee ära.Ph34r2

No ja see on see, mida mina jällegi lendaja meeleks nimetan.
Ja inimese süü (halb sõna siiski) on selles, et ta pole oma teadlikkust arendanud - see võime tal on - et sellest meelest välja kasvada. Inimene ei kasuta oma võimalusi, vaid ikka on jäänud looma tasemele.
Vasta
#7
Mis teadlikkus (?), laps sünnib ju teadlikuna ja kui seda on liiga palju, astub "mis/kes iganes" öösel lastetuppa lobotoomia praaki parandama, valgel lehel ei ole enam mingit teadlikkust. Ja samas, kui puuduvad teadmiste edasiandjad (ei ole piisav info kättesaadavus või toimub salastamine), kuidas seda teadlikkust siis peaks saavutama üks mitte teadlik isend, kellel puudub igasugune energia millekski enamaks, kui oma igapäevase eluga toime tulemiseks. Shock Ei ole võimalik kasutada võimalusi, mille olemasolust ei olla teadlik.

Aga see on ainult minu arvamus.
Vasta
#8
Njah, vb olin liiga karm ...
Aga aitaks pisukesestki teadlikkuse tõusust. Ja minu meelest on vähemalt Põhja-Euroopa kandi inimeste teadlikkus juba tõusnud võrreldes 100-aasta tagusega. Ma ei mõtle selle all vähenenud (liiga palju vähenenud) sündimust.
Leian, et teadlikkus kasvab väikeste sammudega, aga mitte nii, et kas on kõik või pole mitte midagi.
Tsitaat: kuidas seda teadlikkust siis peaks saavutama üks mitte teadlik isend, kellel puudub igasugune energia millekski enamaks, kui oma igapäevase eluga toime tulemiseks
selleks ongi eluraskused. Uskuge või mitte, aga kui elu keerab ühe käki teise järele, siis paljud inimesed hakkavad mõtlema. Paljud ei hakka ka. Teadlikkus võib igavese laksuga tõusta just siis, kui oled viimse piisani energiast tühi. Banaalne sõnakõlks, aga muuta saame maailma ikka ainult iseendast alates (ja iseendaga piirdudes). Näpuga kuhugi väljapoole näitamine võib ju egole rahuldust pakkuda ja infoks on see ka vajalik, aga iseendast see veel midagi ei muuda.

Ja see ka kõik ainult minu arvamus.
Vasta
#9
(17-12-2012, 09:20 )Metafor Kirjutas: Kurat. Ootasin argumentatsiooni mitte rahvaluulet ja kibestumist.


Tahad argumentatsiooni.. saagu siis sinu tahtmine!
Viga pole mitte selles, et me inimestena siin maamunal eksisteerime vaid ikka selles, mida me oma lihtsameelsuses usume. Ja kui meie usu aluseks on veendumus, et oleme siin maamunal teistest üle, siis kõik muud selle maailma jamad ka meie ukse taha kogunevad.
On tobe, on kuritegelik kummardada suhtumist, milles on vaid üks jumal - üks valik. Sellise ainuvaliku tulemuseks saab olla ainult ülerahvastatus ning kogu looduskeskonna `pimedasse kohta`keeramine. Seda, muide, me näeme ja kogeme iga jummala päev.
Võtame näiteks Aafrika: kuni risti-, islamiusu tulekuni püsisid need nn neegrikultuurid tasakaalus oma keskonnaga. Piisas vaid võõral usundil seal kinnituda, kui hakkasid tulema keskonnaprobleeme nagu pandoora laekast.
Eks rahvad, rahvused ise, on eelkõige kohanenud selle keskonna järgi, milles nad ise asuvad, toimivad v. elavad. Kõik see -keskonnasidusus - on omandatud neil läbi ränga katse-eksituse meetodil. Mõistagi, juudi-risti-islam pärineb valdavalt kõrbealadelt ja.. oma usulise tegevuse tulemusena jätab see endast maha ka ülimalt inetuid tööstustühermaid tükkis odava ning tarbetu biomassiga. Saastab ning hävitab kõike, mida vähegi puudutab. Meil on viimane aeg.. alustada mitmekesisuslikke erinevuste tunnistamist, nende uskumist ning viimastest lähtumist. Pagan, paganlus ehk päästab! wink

Vasta
#10
(17-12-2012, 13:44 )Marina Kirjutas: Njah, vb olin liiga karm ...

Tsitaat: kuidas seda teadlikkust siis peaks saavutama üks mitte teadlik isend, kellel puudub igasugune energia millekski enamaks, kui oma igapäevase eluga toime tulemiseks
selleks ongi eluraskused. Uskuge või mitte, aga kui elu keerab ühe käki teise järele, siis paljud inimesed hakkavad mõtlema. Paljud ei hakka ka. Teadlikkus võib igavese laksuga tõusta just siis, kui oled viimse piisani energiast tühi. Banaalne sõnakõlks, aga muuta saame maailma ikka ainult iseendast alates (ja iseendaga piirdudes). Näpuga kuhugi väljapoole näitamine võib ju egole rahuldust pakkuda ja infoks on see ka vajalik, aga iseendast see veel midagi ei muuda.

Jha see näpuga näitamine ei muuda tõesti midagi, aga ma ei saa mitte ütlemata jätta, et ma näpuga ei näitaks, lihtsalt heal meelel lööks need (väljaspool asuvad) tegurid lihtsalt maha ja teema lõpetatud.
Ei oska öelda palju nendes eluraskustes on kasulikkust teadlikkuse tõusule, kuid täie tõsidusega võin öelda, et teadlikkus tuleb siis, kui otsustad rahulikult ja täie vastutusega(ilma kahju tundmata, ilma kahetsemata ilma midagi tundmata ja häälmeelel), mina selles shitases mängus siin selliselt kaasa ei löö, ei huvita(!)...ai sa krt kus siis hakkab liigutamine ja mitte nii, et mina, inimene ise liigutaks ja saaks teadlikuks, vaid maailm liigub ja "imed ( juhtuvad asjad)" hakkavad kohe toimuma, mis on otsene abi teadlikkuse tõusule, väga kummaline, kuid see on läbitehtud. Põhjust ei oska öelda.

Vasta
#11
Tsitaat:mina selles shitases mängus siin selliselt kaasa ei löö, ei huvita(!)...
Just nii! Just see ongi see vajalik teadlikkuse tõus. Esimene hädavajalik samm.
Vasta
#12
(17-12-2012, 14:28 )Marina Kirjutas:
Tsitaat:mina selles shitases mängus siin selliselt kaasa ei löö, ei huvita(!)...
Just nii! Just see ongi see vajalik teadlikkuse tõus.

Seda oleks ikka palju nõuda kõigilt, sest see ei olnud ainult mõte, see oli otsus ja peaagu tegu lahkuda siit, õigemini tegu ei saanud teoks, spe enne hakkas maailm end ise väga kiirelt liigutama.
(17-12-2012, 14:25 )Krt Kirjutas: „Valuraud ja Surmateras“

Andekas kurat! Bleh
Vasta
#13
Kõigilt ei peagi nõudma seda otsuse tasemel mõistmist. Siin oletan mingi kriitilise massi vajalikkust.
Vasta
#14
(17-12-2012, 14:49 )Marina Kirjutas: Kõigilt ei peagi nõudma seda otsuse tasemel mõistmist. Siin oletan mingi kriitilise massi vajalikkust.
See mõte "mingist kriitilisest massist " võib küll õige olla.


Vasta
#15
(17-12-2012, 14:50 )Eithea Kirjutas:
(17-12-2012, 14:49 )Marina Kirjutas: Kõigilt ei peagi nõudma seda otsuse tasemel mõistmist. Siin oletan mingi kriitilise massi vajalikkust.
See mõte "mingist kriitilisest massist " võib küll õige olla.


See "mingi kriitiline mass" on muide naised ja nende valik. Kõik muu.. kuda mehed välja näevad, mida nad mõtlevad, kuidas nad toimivad.. sõltub edaspidi naiste valikust.
Mehed, suudavad ennast võrdlemisi kiiresti ümber orienteeruda vastavalt naiste esitatud uutele nõudmistele. Need mehed, kes seda ei suuda - ei saa järglasi.
Vasta
#16
Aga kui loodusliku tasakaalu hävitamine ongi kolme usundi ülim eesmärk, et kaoks orgaaniline maailm, vangla millesse on pistetud galaktilised pätid ümber kasvama, muidu ju kehadest ei pääse kui kogu orgaaniline elu on hävitatud nn Armaggedoni kaudu tulega. Juudid ja islami muhamedijärglased sünnivad nende hingedega aga kristlased ja islamistid varastavad põlisrahvaste paganate kehad ja topivad sinna omad emakest Maad ja loodust vihkavad hinged kes tahavad oma kaotatud paradiisi tagasi saada.
Islamiusulised paljunevad nagu küülikud arvestamata looduse taluvusvõimega. Maailm ei saa enne rahu kui kosmosepättide usundid on alla surutud või nende hinged siit ära viidud.
Vasta
#17
Kui valgustatuid on kusagil seitse protsenti ja pimeduses elajaid üle seitsmekümne protsendi, siis demokraatlikult vist seda olukorda ei lahenda.
Vasta
#18
Tsivilisatsioonid tekivad, kasvavad ja surevad, ei jää ka see ülerahvastatud tsivilisatsioon püsima. Selle eest hoolitsevad inimesed ise aina tehnoloogiat täiustades ja ka kõikvõimalikud looduskatasroofid on abiks.
Ütles juba ju Einsteingi, et ta ei tea, milline tuleb kolmas maailmasõda, kuid neljas tuleb juba kivide ja kaigastega.
Kõikjal Maal on jälgi eelnevate tsivilisatsioonide tuumasõdadest.
Kui millegi eest üldse hoolitseda, siis selle eest, et meist järgnevad tsivilisatsioonid ei komistaks meie poolt mitte kuigi sügavale maetud tuumajäätmete otsa. Isegi need betoonist punkrid lagunevat paari tuhande aasta jooksul.
Vasta
#19
Siniar, ma epp taipa, mis see `valgustatud`tähendab. Hästi, lisasid juurde.. pimeduses elajad. Piisab täiesti ühest protsendist, et demokraatia-pimeduses elavad, asuvad oma loomulikust valgusnäljast aetuna teele.. . Kas ei meenuta see teile zombiliikumist?

VS. Milline Tallinna v. Eesti ühistransport meid nn "galaktilistele" kõrgustele viib? Minu teada sellist pole.. , kui ehk.. , siis ainult surnuaia krematoorium. Need kuri-rumalus-ahnus-vandenõujõud on liigagi maised ning, muide, elavad päris meie vahetus naabruses. Võime neid lausa kohata, kui poodi piima ning leiva järgi läheme. Pealtnäha täiesti tavalised inimesed. Kuid nende ideed on meie omadest erinevad, meie huvide ning tõekspidamistega vastasuunalised ja loomulikult - kestvalt kuritahtlikud.

Paradiis ongi see osa loodusest, kus inimene ei sea ennast ümbritsevast keskonnast kõrgemale.
Selle va juudi-risti-islami probleemiks on looduse enda eitamine ning just selle viimase kaudu - orjastatakse inimhing koos tema kandja - kehaga. Seda pole ju keerulin mõista.
Vasta
#20
Vabandust. Millest te räägite?
Võibolla olen liiga kaua teist eemal olnud aga ei taipa seost arutelu ja teema vahel.
Minu jaoks on kahtlane lugeda teemat, millest kõige mõistetavam argumentatsioon on naistest.
Vasta
#21
Aga mis argumentatsiooni sii veel vaja on?!?
See on ju siililegi selge, et
"Inimene on invasiivne olend.
Idee poolest pole selles miskit halba, kogu elu on selline, kuid inimene on liigina esimene, miss on kaotanud kontrolli oma arvukuse üle. "
Teemaarendus käib selle teemal, et kuidas inimene (inimkond) oma invasiivsusest lahti saaks.
Vasta
#22
Praegu on muutuste aeg. Enne mõistmist, et manipulatsioonidest lähtuvalt inimesed sellised lambapääd ongi (ette söödetud illusioonid, väärtushinnangud jms) ja selle tõttu maa kurnatusele kaasa aidanud, ei saa midagi muutuda.
Elu teeb alati omad korrektuurid, ma Maa olemasolu pärast ei muretseks, pigem ikkagi hoopis inimhingede, kes on võimelised oma peaga mõtlema ja südames valmis muutusteks. Kus sa käinud oled ja keda kuulanud - kelle poolt ajupestud saanud, et selliseid vaatevinkleid arvad olevat tõde?
Vasta
#23
(17-12-2012, 16:26 )PiziIngliito Kirjutas: Praegu on muutuste aeg. Enne mõistmist, et manipulatsioonidest lähtuvalt inimesed sellised lambapääd ongi (ette söödetud illusioonid, väärtushinnangud jms) ja selle tõttu maa kurnatusele kaasa aidanud, ei saa midagi muutuda.
Elu teeb alati omad korrektuurid, ma Maa olemasolu pärast ei muretseks, pigem ikkagi hoopis inimhingede, kes on võimelised oma peaga mõtlema ja südames valmis muutusteks. Kus sa käinud oled ja keda kuulanud - kelle poolt ajupestud saanud, et selliseid vaatevinkleid arvad olevat tõde?

eee, kelle käest küsid? Milliste vaatevinklite kohta?

Seda, et inimkond on invasiivne rääkis Rooma Klubi juba kuskil 60-nendatel ...

Vasta
#24
Inimkond invasiivne - siin mitmes teemas on saanud nii mõnigi isik "pikki kõrvu" kuna on kasutanud väidet "meie" - põhjendusega, et kes kurat andis sulle õiguse rääkida (ka) minu nimel. Nüüd aga mingid vennikesed räägivad terve inimkonna nimel ja kuna tal/neil mingid kraadid taga siis laseme kõrvad lonti ja keerutame nagu kassid ümber palava pudru.
Jällegi - siin on terve teemade kogum ja minu mälu enamus eelnevatest postitajates on siin ja seal võtnud sõna öeldes sisuliselt, et siinse maailma elanikud on mingit tüüpi kliki, eliidi või grupi kontrolli all. Siis on aga ju mõtetu rääkida inimkonna invasiivsusest kui seda juhib mingi väike grupp. See grupp peksab meile pähe valet ja peksab neid kes seda valet paljastavad. Ma saan aru kui võrrelda inimkonda lambakarjaga aga sisuliselt süüdistada tervet inimkonda on natuke nagu üle piiri.
Vasta
#25
Ma ka ei lõika kohe seda invasiivse inimese puänti läbi. See, et resursse pole on nüüd kelle otsene süü kas 1 miljard läänlast või 5miljardit muud? Igaljuhul kui rahvastik veel kasvab ja see muu maailma ei saa enam oma keskonnast üle olla, siis tuleb läänel ju oksi koomale tõmmata ja mingi tasakaal ju tekib või peaks tekkima vähemalt.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Ilusat naistepäeva kõigile õrnema soo esindajatele. VironShaman 26 12,765 08-03-2016, 13:31
Viimane postitus: Müstik
  Karma ületamine, põhjus-tagajärg seaduste eiramine Celtic 28 11,102 21-09-2012, 23:30
Viimane postitus: Jõhvikas

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat