Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skyparkis paljudel piltidel orbid ja imelik kujutis pildil?
#1
Käisime Skyparkis eelmine laupäev ja tegime pilte palju, koju jõudes avastasime piltidelt imelikud moodustised ja orbid, vaatasin lähedalt neid pilte ja mõtlesin, et äkki oli objektiivil midagi, aga järjestikustel piltidel on need moodustised erinevatel kohtadel. Üks pilt on aga koos imeliku kujutisega. Mul tuli külmavärinad ja pisarad silma kui ma seda nägin.
Mida teie arvate nendest piltidest? Eriti kummalised on need pildid kus on nagu valgussähvatus ja see liigub.

imelik kujutis
https://picasaweb.google.com/10939764940...9227672978
Teised orbidega pildid
https://picasaweb.google.com/10939764940...82/Skypark
Vasta
#2
Siin ei ole küll vaja muret tunda. Mattidest tuleb tolmu välja ja need jäävad orbidena pildile. Valge asi pildil on väga suure tõenäosusega mingi pael vms objektiivi ees. Inimese tähelepanu on nagu taskulambikiir pimedas toas. Kui tähelepanu on suunatud hüppavate laste pildistamisele, siis jääb tähelepanu alt välja (= mitteteadvustamisega = mitte nägemisega), et mingi asi on parajasti objektiivi ees.
Vasta
#3
(11-12-2012, 10:37 )Marina Kirjutas: Siin ei ole küll vaja muret tunda. Mattidest tuleb tolmu välja ja need jäävad orbidena pildile. Valge asi pildil on väga suure tõenäosusega mingi pael vms objektiivi ees. Inimese tähelepanu on nagu taskulambikiir pimedas toas. Kui tähelepanu on suunatud hüppavate laste pildistamisele, siis jääb tähelepanu alt välja (= mitteteadvustamisega = mitte nägemisega), et mingi asi on parajasti objektiivi ees.

Sul võib olla õigus, ja võib olla ka mitte õigus. Toetun sellele, et näen viimasel ajal selliseid asju pidevalt ka palja silmaga.
Vasta
#4
Aga mina tegin ise need pildid ja mul ei olnud mingisugust paela seal ees ja digikaamera ei jäädvustanud tolmu teistel piltidel, pooled pildid olid täiesti normaalsed ja miks peaks olema tolmukübe nii suur?
Ja kohe kindlasti ühel pildil ei saanud olla helendavat paela lendamas läbi õhu kaamera ees! https://picasaweb.google.com/10939764940...0791424434
Sooviks paremat selgitust Sad
Vasta
#5
(11-12-2012, 10:43 )nessu02 Kirjutas: Aga mina tegin ise need pildid ja mul ei olnud mingisugust paela seal ees ja digikaamera ei jäädvustanud tolmu teistel piltidel, pooled pildid olid täiesti normaalsed ja miks peaks olema tolmukübe nii suur?
Ja kohe kindlasti ühel pildil ei saanud olla helendavat paela lendamas läbi õhu kaamera ees! https://picasaweb.google.com/10939764940...0791424434
Sooviks paremat selgitust Sad

Annaks parema selgituse kui oskaks. Oma kogemustest võin öelda seda, et on olemas ka musta värvi täpid, triibud. Nende ilmumisel hakkab alati kõhe. Valgetega on alati kõik OK. Tõenäoliselt on tegemist anorgaaniliste olenditega. Alati tekib nende ilmumisel või enne nende märkamist ka kõrvadesse pinin. Räägitakse, et tegu on siis anorgaaniliste eluvormidega kes kauplevad hingeosakestega. Nende ilmumisel koos pininaga tekivad ka mõttesse kõiksugu pakkumised. Mida puhtam hing seda lihtsam on hakkama saada ja seda enam märkad valgeid. Need olendid toovad sulle kasulikku inffi ja parandavad sind. Mustad seevastu tassivad sinu hinge laiali, tehes sulle väga ahvatlevaid pakkumisi, mille nad saavad kätte sinu inforuumist. Kuhu, kellele ja mille jaoks...ei tea. Aga sellistel juhtudel ei tohi nõrkustele alla anda ja tuleb jääda endaks, sest pakkumised mis tehakse sinu nõusolekul tavaliselt ka täituvad.
Vasta
#6
Välguga pildistamisel tulevad peale aga mitte alati,nendest netis juttu küllaga aga päris ammendavat vastust pole leidnud.
http://en.wikipedia.org/wiki/Orb_(optics)
Vasta
#7
Tegemist on välguga tolmuses ruumis pildistamisega ja orbid on tolmuosakesed.
Vasta
#8
(11-12-2012, 14:45 )xawa Kirjutas: Tegemist on välguga tolmuses ruumis pildistamisega ja orbid on tolmuosakesed.

No on ikka suur tolm Laugh.
Vasta
#9
(11-12-2012, 14:45 )xawa Kirjutas: Tegemist on välguga tolmuses ruumis pildistamisega ja orbid on tolmuosakesed.
Ja kui orbid on peale jäänud looduses, siis millega tegu on?

Vasta
#10
(11-12-2012, 10:43 )nessu02 Kirjutas: Ja kohe kindlasti ühel pildil ei saanud olla helendavat paela lendamas läbi õhu kaamera ees! https://picasaweb.google.com/10939764940...0791424434
Sooviks paremat selgitust Sad

Ilmselt on need täpid seal tolm. Kuna objekt on fookusest väljas ja sfääriliselt kehalt pritsivad peegeldunud välguvihud igasse suunda laiali, siis näivadki need suuremana, kui võiks arvata.
See helendav soolikas seal mõne pildi peal võib vabalt olla juuksekarv.

Küll on mulle neid linke lugemiseks antud, aga ma pole siiamaani aru saanud, et täpselt mis alustel tolmuosakese hüpotees enam nähtust ei seleta ning vaja täppi orbiks nimetada on. Siis kui ilus muster peal on? Siis kui natukene suurem on?

http://en.wikipedia.org/wiki/Orb_(optics)
(Wiki artikkel, inglise keeles. Kui ei rahulda, siis vaadake allikaid)
Vasta
#11
(11-12-2012, 15:56 )Nielander Kirjutas:
(11-12-2012, 10:43 )nessu02 Kirjutas: Ja kohe kindlasti ühel pildil ei saanud olla helendavat paela lendamas läbi õhu kaamera ees! https://picasaweb.google.com/10939764940...0791424434
Sooviks paremat selgitust Sad

Ilmselt on need täpid seal tolm. Kuna objekt on fookusest väljas ja sfääriliselt kehalt pritsivad peegeldunud välguvihud igasse suunda laiali, siis näivadki need suuremana, kui võiks arvata.
See helendav soolikas seal mõne pildi peal võib vabalt olla juuksekarv.

Küll on mulle neid linke lugemiseks antud, aga ma pole siiamaani aru saanud, et täpselt mis alustel tolmuosakese hüpotees enam nähtust ei seleta ning vaja täppi orbiks nimetada on. Siis kui ilus muster peal on? Siis kui natukene suurem on?

http://en.wikipedia.org/wiki/Orb_(optics)
(Wiki artikkel, inglise keeles. Kui ei rahulda, siis vaadake allikaid)
...ja kui ma näen neid ka palja silmaga ? Silmad tolmused?
Vasta
#12
(11-12-2012, 16:04 )kuukaart Kirjutas:
(11-12-2012, 15:56 )Nielander Kirjutas:
(11-12-2012, 10:43 )nessu02 Kirjutas: Ja kohe kindlasti ühel pildil ei saanud olla helendavat paela lendamas läbi õhu kaamera ees! https://picasaweb.google.com/10939764940...0791424434
Sooviks paremat selgitust Sad

Ilmselt on need täpid seal tolm. Kuna objekt on fookusest väljas ja sfääriliselt kehalt pritsivad peegeldunud välguvihud igasse suunda laiali, siis näivadki need suuremana, kui võiks arvata.
See helendav soolikas seal mõne pildi peal võib vabalt olla juuksekarv.

Küll on mulle neid linke lugemiseks antud, aga ma pole siiamaani aru saanud, et täpselt mis alustel tolmuosakese hüpotees enam nähtust ei seleta ning vaja täppi orbiks nimetada on. Siis kui ilus muster peal on? Siis kui natukene suurem on?

http://en.wikipedia.org/wiki/Orb_(optics)
(Wiki artikkel, inglise keeles. Kui ei rahulda, siis vaadake allikaid)
...ja kui ma näen neid ka palja silmaga ? Silmad tolmused?

Kas sa siis näed neid?

Kas oleks võimalik objektiivselt tõestada, et sa tõepoolest midagi näed...ning kas oleks võimalik tõestada, et need asjad mida sa näed, reaalselt ka eksisteerivad?
Vasta
#13
(11-12-2012, 16:04 )kuukaart Kirjutas: ...ja kui ma näen neid ka palja silmaga ? Silmad tolmused?

Ei ole silmad tolmused, hoopis oled sel juhul nägija.
Räägivad ka, et just selgeltnägijate kohalolekul jääb orbe sageli pildile.

Vasta
#14
    Aga see imelik kujutis ühel pildil? Mis see siis on? See ei ole ju juuksekarv või peegeldus? Ma zoomisin hoolega sisse ning olin hämmeldunud, see oleks nagu selle võrguga posti ees ja samas võrgu keskel vms. Ärge pange seda teist punast joont tähele(üritasin pliiatsiga ringi ümber teha, aga ei tulnud välja :S ).
Vasta
#15
(11-12-2012, 15:39 )Nofretete Kirjutas:
(11-12-2012, 14:45 )xawa Kirjutas: Tegemist on välguga tolmuses ruumis pildistamisega ja orbid on tolmuosakesed.
Ja kui orbid on peale jäänud looduses, siis millega tegu on?

Ka looduses lendleb väikeseid osakesi õietolm jne. Selliseid pilte on võimalik fabritseerida ka näiteks lumesajuga.
Vasta
#16
    Lisan ka selle pildi suuremalt. Samal pildil oli see valgussähvatus ka.
Vasta
#17
Siin pildil lumiste obide rünnak!



Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#18
Selliseid nn orbidega pilte olen ma selle fotokaga tehtult vaid ühe korra veel näinud ja siis oli pilt, kus alguses oli orb keset mu kõhtu väike ja järgmisel pildil hästi suur ja rohkem ei ilmunud mitte kuhugi. Me oleme selle digikaameraga veel palju pilte teinud nii siseruumides, õues ja mitte kusagil ei ole ma orbe ja mingisuguseid kujutisi näinud. See oli minu jaoks midagi väga uut ja shokeerivat lausa. Seetõttu ma need pildid siia postitasingi.
(11-12-2012, 18:59 )xawa Kirjutas: Siin pildil lumiste obide rünnak!

No siin on ju selgelt näha, et lumelt peegeldub välk. Võib-olla tõesti oli tolm, aga see kujutis on minu jaoks liiga imelik. Seal olles muide oli vägagi raske hingata ja koju tulles olin ma energiast tühi, kuigi enamus ajast istusin ma lapsi vaadates diivanil ja sõin jäätist.
Ma ise eeldasin, et kuna lapsed kulutavad seal palju energiat, siis äkki on need laste energiakogumid hoopis?
Vasta
#19
Kõik orbid piltidel paistavad tolmu moodi välja.

(11-12-2012, 18:49 )nessu02 Kirjutas: Aga see imelik kujutis ühel pildil?
Kas selles suunas vaadates mingit kilet kusagil vaheseinas ei olnud? Või äkki tekkis mingi imeliku peegeldumise tõttu paremal oleva poisi "vari" tahapoole...

Kahjuks inglise keeles, aga "Orbid II" teemas tõin ära ühe artikli kus kirjutatakse nende orbide tekkimise põhjustest mida saab ka füüsilise maailma vahenditega selgitada. Kuna paljude orbide põhjuseks on tolmukübemed ja peegeldused, siis ehk aitab selle artikliga tutvumine vahet teha millised on sinu jaoks tõelised orbid.
Vasta
#20
Loogiline, et seal lendles tolmu kui tegu oli laste mängukohaga kus sai ringi joosta ja hüpata. Sama asi põhjustas ilmselt ka selle, et oli raske hingata. Kui minna näiteks spordisaali kus on veel rahvast trenni tegemas, sealgi on õhk ära hingatud.
Vasta
#21
kuukaart:
Palja silmaga sa tõenäoliselt ei näe orbi(kuigi ka see võimalus on), vaid mingit muud optilist nähtust- mille nime olen unustanud, kuid mida on kirjeldatud juba kuskil 70-ndate alguse Horisondis.Viimatinimetatud väikesemõõtmelised "orbid" koosnevad mitmest pooläbipaistvast ringist ning "ujuvad" ja on eriti hästi nähtavad heledal taustal.Tegemist on mingi silma optilise omadusega.
Vasta
#22
Mulle tundub ka, et mingi nöör või pael on fotoka ette jäänud. Äkki oli varuka küljes mingi pael? Kui välguga pilte teha siis lähedal olevad objektid jäävadki tugevalt üle valgustatud. Paela küles tunduvad veel sellised karvakesed olevat eriti lähedalt pildile jäämisest. Ise üritan võimalikult vähe välguga pildistada just selle pärast, et nii jäävad kehvad pildid eriti tolmustes ruumides, õues kehva ilmaga jne.
Ma ei taha niisama ka maha materdada ega midagi, aga olen selliseid nö liba-orbe palju pildi peale saanud, mida seebikarbib fotokas, seda suurem tõenäosus et need need ilmuvad. Enda peegelkaameragi jäädvustab tingimuste olemasolul neid hästi.
Teine asi on aga sellised asju palja silmaga ja lausa pimedas näha, mis paaril korral on isegi õnnestunud. Et selles suhtes ma täitsa usun, et meie ümber elu keeb Smile
Vasta
#23
(11-12-2012, 16:18 )Nielander Kirjutas:
(11-12-2012, 16:04 )kuukaart Kirjutas:
(11-12-2012, 15:56 )Nielander Kirjutas:
(11-12-2012, 10:43 )nessu02 Kirjutas: Ja kohe kindlasti ühel pildil ei saanud olla helendavat paela lendamas läbi õhu kaamera ees! https://picasaweb.google.com/10939764940...0791424434
Sooviks paremat selgitust Sad

Ilmselt on need täpid seal tolm. Kuna objekt on fookusest väljas ja sfääriliselt kehalt pritsivad peegeldunud välguvihud igasse suunda laiali, siis näivadki need suuremana, kui võiks arvata.
See helendav soolikas seal mõne pildi peal võib vabalt olla juuksekarv.

Küll on mulle neid linke lugemiseks antud, aga ma pole siiamaani aru saanud, et täpselt mis alustel tolmuosakese hüpotees enam nähtust ei seleta ning vaja täppi orbiks nimetada on. Siis kui ilus muster peal on? Siis kui natukene suurem on?

http://en.wikipedia.org/wiki/Orb_(optics)
(Wiki artikkel, inglise keeles. Kui ei rahulda, siis vaadake allikaid)
...ja kui ma näen neid ka palja silmaga ? Silmad tolmused?

Kas sa siis näed neid?

Kas oleks võimalik objektiivselt tõestada, et sa tõepoolest midagi näed...ning kas oleks võimalik tõestada, et need asjad mida sa näed, reaalselt ka eksisteerivad?

Midagi taolist ma näen jah, viimasel aja üha sagedamini ja konkreetsemalt. Algul ilmnesid need sähvatused vaid silmanurgast. Kuid viimasel ajal olen õppinud neid nö. kinni püüdma ja pikemalt jälgima, umbes 1-3 sekundit. Liikumises ja ilmumises mingit loogikat või seaduspärasust pole leidnud. Olen tähele pannud ka seda, et kass vaatab neid samuti. Algul kahtlustasin, et kass jälgib mind, et mida ma jälgin. Siis tegin nii, et sähvatuse ilmumisel jälgisin selle liikumist silmadega (ei pööranud pead selle suunas), samas pidasin silmas ka kassi, kass vaatas täpselt sinna kuhu see punkt liikus, ja vaatas veel tükk aega midagi peale seda, kui mina enam midagi ei näinud. Selliseid kordi on olnud mitukümmend. Selle nähtusega kaasneb ka ülikõrge pinin kõrvades ja pähe tulevad väga huvitavad mõtted. Samuti liigub ka musti täppe, nendega kaasnevad samad nähud, väljaarvatud see, et mõtted mis tulevad ei ole head. Kas ma nüüd midagi tõestasin, ei tea, sest äkki ma olen hull. Aga tõestamine polegi minu eesmärk, vastasin küsimusele: )
Vasta
#24
Vaatasin teemad , kus juttu orbidest , läbi .
Ei leidnud ühtegi sellist pilti ,kus orb oleks mingi asja taga ..et näiteks pool orbi paistaks puu tagant välja .
Või kiirgavad nad nii kõvasti , et läbistab kõike ?Smile
Vasta
#25
(11-12-2012, 19:01 )nessu02 Kirjutas: Seal olles muide oli vägagi raske hingata ja koju tulles olin ma energiast tühi, kuigi enamus ajast istusin ma lapsi vaadates diivanil ja sõin jäätist.
Ma ise eeldasin, et kuna lapsed kulutavad seal palju energiat, siis äkki on need laste energiakogumid hoopis?
See on kaunis tüüpiline, et suurtes halli-moodi ruumides, kus käib palju inimesi (kaubanduskeskused nt) hakkab osadel inimestel paha kuni minestamiseni välja. Võimalik, et see on sellest, et õhk - esiteks sisaldab liiga palju süsihappegaasi ja teiseks liiga vähe "praanat" (oletatav komponent = eluenergia); konditsioneeriga värskendatud õhk kannatab samuti praanapuuduse all.

Laste üleliigset energiat võiks aga teoreetiliselt näha olla neil juhtudel, kus nad seda füüsiliseks liikumiseks muundada ei ole saanud.

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis on pildil? vipi666 14 9,305 25-12-2017, 18:42
Viimane postitus: isemaag
  Orbid II lalaa 74 49,711 21-10-2017, 18:17
Viimane postitus: Wilholmensis
  Imelik suitsuhais toas exown2u 27 21,023 09-10-2015, 17:43
Viimane postitus: Eithea
  Orb või siis energiapall pildil madman07 26 15,353 15-08-2014, 14:59
Viimane postitus: Wilholmensis
  Imelik juhtum! speed 7 5,808 27-09-2013, 07:12
Viimane postitus: missykissy
  Imelik telefonikõne insomnia 12 8,805 03-09-2013, 20:43
Viimane postitus: excubitoris
  Orbid? marx07 5 3,810 30-06-2013, 14:51
Viimane postitus: vasamasa
  Kahtlane roheline valguskogu pildil Lullaby 2 2,826 29-12-2012, 22:54
Viimane postitus: Lullaby
  Mis või kes on pildil? InDemand 15 8,787 24-01-2012, 02:40
Viimane postitus: LauraP
  Minu koera imelik käitumine Mill 13 8,020 30-09-2011, 18:21
Viimane postitus: artsakas

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat