Postita vastus 

Teema reiting:
  • 3 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astraalrännaku sooritamine
Autor Sõnum
Tulnukinimene
turist Maal

25-03-2012 06:49
Postitus: #201
RE: Astraalrännaku sooritamine
(24-03-2012 17:06 )Pirrukas Kirjutas:  Ma ei saa ikkagi aru. Mis tunne selle astraal rännaku ajal peaks tekkima? Kuidas ma saan oma kehast välja minna?
Astraalrännak ja kehast väljas on veidi erinevad asjad. Rännak on unelaadne, kehast väljas, oled tuttavas ümbruses ilma kehata (tunne nagu oleksid ainult nägemine, nt. asju puudutada ei saa, sest "käsi" läheb läbi).
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Pirrukas
Uustulnukas

25-03-2012 09:11
Postitus: #202
(25-03-2012 06:49 )Tulnukinimene Kirjutas:  
(24-03-2012 17:06 )Pirrukas Kirjutas:  Ma ei saa ikkagi aru. Mis tunne selle astraal rännaku ajal peaks tekkima? Kuidas ma saan oma kehast välja minna?
Astraalrännak ja kehast väljas on veidi erinevad asjad. Rännak on unelaadne, kehast väljas, oled tuttavas ümbruses ilma kehata (tunne nagu oleksid ainult nägemine, nt. asju puudutada ei saa, sest "käsi" läheb läbi).

Seda ma tahtsingi teada, et kas see on siis nagu uni Smile
Tulnukinimene
turist Maal

25-03-2012 09:18
Postitus: #203
siin seletab päris ilusti, klõpsa "Une dimensioonid":
http://www.valgusekoda.ee/Erinevad-teemad
lahendused
Veteran

05-09-2012 20:43
Postitus: #204
Seda, kuidas ja mida keegi "näeb" erinevatel rännakutel, saaks ilmestada hammasratastega käekella näitel:

1) Kui on tegemist füüsilise keha põhise mõtterännakuga (mõtled ennast Napoleoniks või seintes läbi lendavaks astraalolendiks, kuid tegelikult oled ikka see kes oled), siis näed vaid kella sihverplaati, ehk tunni ja minuti osuteid, nagu tavalise nägemisega - ehk näed 2D pindu 3D ruumis nagu igapäevases elus.

2) Kui on tegemist eeterkeha põhise mõtterännakuga (nagu aura nägemine, või inimeste sisse "röntgen"-nägemine, või veesoonte nägemine maa sees), siis näed lisaks sihverplaadile ka hammasrattaid ja käe poolset kellakorpust "üksteise peal" olevana - ehk tajud 3D ruumi 3D ruumis.

3) Kui on tegemist astraalkeha põhise astraalrännakuga, siis näed kõiki käekella detaile (sihverplaat, hammasrattad, kella põhi) "üksteise kõrval" olevana - mõned kirjeldavad seda ka kui "sfäärilist nägemist" (lisaks ette nägemisele näed ka külgedele, taha, üles, alla, st kogu ümbrus on nähtav) - ehk tajud esemeid 4D ruumi põhiselt.
See paljuräägitud "neljandale sagedusel üleminek" tähendaks seda, et füüsiline keha jääb alles, kuid hakatakse kogema sarnase kvaliteediga "nägemist".

4) Kui tegemist on mentaalkeha põhise rännakuga, siis on lisaks veel nähtavad mõttevormid, ehk midagi sellist nagu teiste mõtete selgeltkuulmine - ehk tajutakse esemeid 5D ruumi põhiselt.

Ehk on eelnev kirjeldus mõnele abiks, mõistmaks seda, mida nad "kehast väljas" olles tajuvad.
Celtic
ja sina pead kandma maailma

06-09-2012 07:31
Postitus: #205
Kahjuks ei olnud/ei ole abiks. Paras puder ja kapsad. Saab ka lihtsamalt.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Mannu Eemal
u xa ke

06-09-2012 08:01
Postitus: #206
Minu kogemuse järgi on mõttevormide "nägemine" tavalisem, kui see 5D määratlus arvata lubaks. Sest väga sageli ju inimene tajub ära seda, mida tema vastaskõneleja öelda tahab samal ajal kui kõneleja suu mingit iba ajab. Veel sagedamini tajutakse lihtsalt seda, et sõnad ja mõtted ei lähe kokku, kuid mõte konkreetselt jääb tajumata.

Brain expedition.
lahendused
Veteran

06-09-2012 18:16
Postitus: #207
Mõtevorm peaks olema veidi enamat, kui "jooksev mõte", st veidi üldisem kogum mõtteid, mis viivad mingi kindla eesmärgini.
Näiteks on rullnokkade levinud mõttevorm midagi sellist "joodan tibi kõrtsis täis; purjus tibi ei jaga maad-ega-ilma; keeran pilves tibile taha".

Kui tajuda mingit mõttevormi (a'la "löön su maha"), siis loob see astraalsel tasandil mingi emotsiooni (a'la "tahan veel elada, hakkan vastu") - astraalselt tasandilt kandub emotsioon üle eeterlikule tasandile, ning vallandab eeterlikul tasandil elujõu voolu (a'la hetkeline ebainimlikult tugev väe/jõu vallandumine ründe tõrjumiseks).

Kuna ma ise pole veel kogenud teiste mõtete selgeltkuulmist, või shamaani rännakut (mis pidavat kah mentaalkeha, ehk mõttevormide põhine olema), siis ei oska ma seda mõttevormide kogemist 5D maailmana kirjeldada (matemaatiliselt suudna ma 5D maailma ja 5D kehi küll ette kujutada 5D ruumis) - samas astraalset sfäärilist, ehk 4D nägemist olen ma kogenud; samuti olen hetkeliselt näinud "asjadest läbi", ehk 3D objektide "sisse" - seega läheb teosoofia põhine peenemate kehakihtide kirjeldus väga hästi kokku reaalsete selgeltnägemise kogemustega.

Kirjutise üldisem eesmärk oli selles, et rännakute ajal kogetakse maailma "veidi laiemalt, kui tavaliselt" - kui eelnevat kirjeldust ja üldisemaid mudeleid pole, siis võib inimene segadusse sattuda ja "ära keerata" (appi ma nägin midagi, mida ma ei mõista) - kui aga on olemas eelnevad kirjeldused ja mudelid, siis saab "enda kogemuse" lahterdada mingi eelneva kirjelduse/mudeli alla, ning "kõik tundub palju normaalsem" olevat (ähh, see ju vaid "tavaline selgeltnägemine").
lahendused
Veteran

10-10-2012 10:48
Postitus: #208
Mul on nüüd võrdluseks olemas ka shamaanirännaku kogemus.

Shamaani rännaku alustamisel mängib väga suurt rolli shamaani trumm, mille löökide/põrina heli paneb inimese keha täiesti tuntavalt värisema/vibreerima/resoneerima - ehk midagi sarnast, nagu rullnokkade auto katus väriseb silmnähtavalt tümpsutamise bassi kohtade ajal - igatahes läptopi väikestest kõlaritest tuleva vaikse pinina abil ei saa shamaani trummi tegeliku võimsust kätte (st trummi muusikat kuuled, kui trummi tekitatavat värinat/resonantsi pole).

Siis peaks algama "rännak", kus peaks kõike nägema nagu filmis - st formaalselt on vaid üks küsimus, millelle lähed vastust tooma, kuid küsimusele eelnevat ja järgnevat "väljaspool keha" toimuvat liikumist/tegevust peaks nägema nagu "filmina".

Minu probleem on selles, et mul on shamaani rännakuks vajalik tajukanal "umbes", st ma näen vaid mingeid "ähmaseid varje" ja neidki vaid "läbi udu", kuid ei näe mingeid selgeid pilte, rääkimata ülimalt kirkast nägemusest, nagu mul on olnud enda "kehast väljas kogemustel".

Ilmselt võib paljudel teistel esineda "sarnane probleem" - selle lahenduseks oleks see, kui otsida mõni shamaan, kes oleks nõus korraldama "proovi shamaani rännaku", ning võimendama sinu tajunihet enda väe, või abistavate vaimolendite energia abil - seejuures võiks eelnevalt googeldada sellist teenust pakkuva shamaani tausta: nii mõnegi kohta on netiavarustes kriitikat musta maagia kasutamise, ning otsese varanduse/raha väljapetmise kohta olnud.

Ehk kui astraalrännaku sooritamisel minnakse "oma tahtega" enda kehast välja astraalsesse ruumi, ning nähakse seejuures astraalses kihis olevaid olendeid, kellelt saaks ka midagi küsida - siis shamaani rännakul on lisaks "oma tahtele" vajalik ka shamaani trummi põrin, ning minnakse vastust saama ühele küsimusele, mille käigus nähakse filmina ka astraalset maailma (ok, väljaspool füüsilise kihi reaalsust olevat maailma, kuna shamaanidele sõna "astraal" eriti ei meeldi).
(selle postituse viimane muutmine: 10-10-2012 10:49 lahendused.)
Celtic

10-10-2012 12:53
Postitus: #209
Šamaanirännakuid olen teinud loendamatu arv kordi, filmi pole siiani veel kordagi näinud. Šamaanirännak on siiski rännak, vabalt liikumine olemasolevates ilmades.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

10-10-2012 14:02
Postitus: #210
Celtic aga kas siis kõigil peavad olema täpselt ühesugused nägemused?
Sama reisi "siht", sarnane kuvand või "film" mida nähakse?
Kas pole mitte võimalik, et omastarust minnes ühele rännakule satutakse hoopis teisele?

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Celtic

10-10-2012 14:06
Postitus: #211
Filmi vaatamine ei ole rännak. Filmi vaatamine on filmi vaatamine. Võrdluseks oleks ehk näiteks teatritükis näitlejana osalemine vs. kodus teleka vaatamine.

excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

10-10-2012 14:17
Postitus: #212
Seda küll aga kui inimene kasutas sõna "film" asja selgitamiseks.
Samuti oleks võinud ju kasutada sõna "uni" näiteks?

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Eithea
Veteran

10-10-2012 14:19
Postitus: #213
(10-10-2012 14:02 )excubitoris Kirjutas:  Celtic aga kas siis kõigil peavad olema täpselt ühesugused nägemused?
Sama reisi "siht", sarnane kuvand või "film" mida nähakse?
Kas pole mitte võimalik, et omastarust minnes ühele rännakule satutakse hoopis teisele?

Ei pea end selles osas kindlasti nii suureks spetsialistiks kui Celtic, kuid meil on küll igal erinevalt ( tehnikad ja kuidas neid keegi kombineerib jne) lisandub isiku omapära jms, õigemini kuidas keegi mida kasutab. Lühidalt näiteks üks võimalus minevikku minnes tõmmatakse filmilint tagurpidi käima ja siis jump`itakse valitud aega.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
lahendused
Veteran

10-10-2012 14:21
Postitus: #214
Ok, olgu siis "filmi vaatamise" asemel täpsustuseks "teatrietendusel osalemine" (st mitte ei vaata passiivselt nagu filmi, vaid osaled ise aktiivselt filmis/teatrietendusel) - tajunihke kirjeldamise mõte jääb ikkagi samaks: kui sulgeda silmad meie reaalsuses nähtava jaoks, siis ilmub shamaanirännaku ajal "pildi põhine nägemus" (nagu film, või teatrietendus), kuid selles filmis/teatris saad ise osaleda "küsides vastust enda küsimusele".

Ilmselt on nii mõnelgi inimesel sarnased probleemid, nagu minul: sulgedes silmad meie reaalsuse jaoks, ei toimu vaimusilmas tajunihkest tingitud nägemust "teatrietenduse näol", või on see nähtav pilt äärmiselt udune - ehk "tajunihe on olematu".

Celtic võiks rääkida nippidest, kuidas tajunihet suurendada (kärbese seened jätaks välja).
(selle postituse viimane muutmine: 10-10-2012 14:23 lahendused.)
Sussch
Tavaliige

10-10-2012 18:52
Postitus: #215
Tavaliselt soovitatakse igast asju näperdada siis, kui pilt on udune. See aitab fookust nende objektidega samale tasandile tuua ning pilt peaks muutuma detailsemaks.

Piisavalt suure tajunihkega rände korral on orienteerumine üsna keerukas olnud. Näeb kõike ja suhteliselt segamini (kõik üksteise otsas, üksteise kõrval, üksteise sees ..) ning liikumissuund tihtipeale ei klapi. Ükskord vist koondasin ennast ühte punkti kokku, nii tekkis selgem ettekujutus sellest, kus asun ja vist oli ka lihtsam ringi liikuda.

Huvitav on ärkvel ja kehas olles tajunihkega ringi liikuda, "muutes end kehast suuremaks". Silmadega näeb vist peaaegu samamoodi nagu ikka, kuid nagu tunnetaks ümbritsevat iga nurga alt, seest ja väljast. Tekib selline liivakastis mängimise tunne, kus kõik autod, ehitised on nagu pisikesed mängumudelid, millega enda ümber mängid. Selles seisundis näeb ka mingit omapärast valgust, mis kõike valgustab ja millel nagu ei oleks varje või midagi.

Kas kellelgi on juhtunud, et ennast korraga mitmes kehas tajub .. räägid sõbrale midagi ja noogutad pead sõbra kehaga?

Seda 5Ds nägemist ei ole vist kogenud. Sinist niiti pole vist ka märganud veel.

@mmiiiwii: Idee on uinumise rutiini rikkumises nii, et keha uinuks enne vaimu või vaim ärkaks üles kui keha magab. Kui oled harjunud padi pea all magama, siis võib juhtuda et mõlemad uinuvad rutiinselt.
Eithea
Veteran

10-10-2012 20:08
Postitus: #216
(10-10-2012 18:52 )Sussch Kirjutas:  Huvitav on ärkvel ja kehas olles tajunihkega ringi liikuda, "muutes end kehast suuremaks". Silmadega näeb vist peaaegu samamoodi nagu ikka, kuid nagu tunnetaks ümbritsevat iga nurga alt, seest ja väljast. Tekib selline liivakastis mängimise tunne, kus kõik autod, ehitised on nagu pisikesed mängumudelid, millega enda ümber mängid. Selles seisundis näeb ka mingit omapärast valgust, mis kõike valgustab ja millel nagu ei oleks varje või midagi.
See on huvitav jha, kusjuures näiteks pikem kaaslane, ise seejuures enesele teadvustamata, vaatab ja suhtleb endast lühemaga vaadates alt üles. Samamoodi saab end pisikeseks ja märkamatuks ka teha.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
krudener
Uustulnukas

16-10-2012 23:21
Postitus: #217
Astraalrännaku (astraalprojektsiooni, kehavälise kogemuse, surmaeelse kogemuse – heal lapsel mitu nime) olemuse, võimalikkuse ja teostatavuse mõistmise võti asub inimese teadvuse seisundites. Laias laastus on neid kaks: ärkvelolek ja uni. Viimane jaguneb teadaolevalt kaheks põhifaasiks: sügava une ja kerge une faas. Ja nagu ikka, põnevaks läheb asi siis, kui vaatleme piiripealseid protsesse – meie juhul pakub huvi kerge une faasi ja ärkveloleku piiril olev teadvuse seisund ehk kvantseisundi faas (edaspidi lihtsalt Faas). Teadusliku tõestuse Faasi fenomeni olemasolu kohta esitasid 2008.a. Max Planki Instituudi teadlased Allan Hobsoni juhtimisel. Lisaks paraveebi ekspertidele oleks siinkohal paslik viidata ka mõnedele antud valdkonna tõsistele uurijatele: Keith Hearne, Stephan LaBerge, Robert Lanza, Mihhail Raduga. Selle ülimalt lühikese ajavahemiku jooksul kui meie teadvuse olek liigub kerge une faasist ärkvelolekusse prevaleerib üliteadvus, s.t. meile avaneb pääs imedemaale ehk meil on võimalik siseneda kvantvälja. Kuna viimane on oma olemuselt kõikehõlmav, fraktaalne ja diskreetne, siis muutuvadki mõistetavaks ja teaduslikult seletatavaks väga paljud esmapilgul ülimalt müstilised juhtumid (enamus Piiblis kirjeldatud ilmutustest, enamus UFO külastamistest ja tulnukate poolt toime pandud röövidest, ka enamus surmaeelsetest kogemustest jne). Tõenäoliselt ma teenin selle kirjutisega ära paljude tõsiusklike müstikute meelepaha, aga kirjeldatud fenomeni teaduslik selgitus võimaldab meil kõigil kasutada infoväljas olevaid piiramatuid võimalusi.

You come from nothing and You`re going back to nothing. So, what have You lost? Nothing!
Müstik
Shambalas

17-10-2012 01:11
Postitus: #218
Vabandust, aga pole niisugust mõistet nagu tõsiusklik müstik.
Esiteks ei ole kõik müstikud usklikud ja teiseks on paljud teadlased olnud müstikud, alkeemikud, maagid jne.
Sõna müstiline sünonüüm on ´salajane´.
Müstika (< kr ta mystika ´salajased asjad´), on intuitiivsel sisekaemusel rajanev tunnetusõpetus ja sellest lähtuv maailmakäsitus, mis peab võimalikuks inimese vahetut suhtlemist üleloomulikuga.
Lisaks võib müstika tänapäeval asendada sõnaga esoteerika.
Esoteerika valdkonda võib aga lisada ka näiteks multidimensioonilise füüsika.

See, millest sa aga kirjutad, on ammu teada.
Astraalprojektsiooni on siiski mitut liiki, kirjeldad aga ainult unenäos kogetavat astraalprojektsiooni. Kuna olen ka ise seda kogenud, siis tean ka, millest räägid.

Astraalprojektsiooni nähtust on uuritud alates 1965. a-st ja liigitatud mitmesse tüüpi: 1) a. mida isik ise ei taju; 2) unenäokaalukaotuslik a. 3) unenäoline a. millel on tunnistaja; 4) hingeränduri teadlik nähtav a. 5) hingeränduri tahtlik a. 6) narkootiline a., mis uimastite abil esile kutsutud; 7) surmakogemuslik a. 8) a. milles osalevad vaimud; 9) varjatud a; 10) oletatav a.
Kõrgeim astraalprojektsioonivorm on maiavirupas rändamine, kus ei kasutata enam astraalkeha, vaid seda asendab mentaaltasand.
1975 tehti astraaprojektsioonikatseid Ingo SWANN´iga, kes projetseeris end ühele India ookeani saarele, katsed õnnestusid. Inimesed on väitnud, et on astraalprojektsioonis viibinud ka teistel planeetidel. Näiteks Drunvalo.
Kunagi uskusin sedasama, mida sina praegu, aga paraku selgus edasisel uurimisel, et see teooria ei seleta kõiki nähtuseid ära.
(selle postituse viimane muutmine: 17-10-2012 18:14 Müstik.)

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
theodor
Tavaliige

29-10-2012 12:15
Postitus: #219
Olen kah tihti mediteerinud ja ka väikse rännaku teinud. See tundus lausa imeline. Hämmastama pani mind kehast väljumise tunne, nagu oleks tuul mind kehast väljapuhunud ja sellele järgnenud on täiesti müstika. Kohtasin oma ümber olevusi, tundsin et need pole vaimud vaid midagi muud. Küsides, et mida nad teevad, sain vastuse, et me jälgime sind. Rohkem nad midagi ei öelnud. Aga peale seda kogemust muutus mu maailmanägemus ja suhtumine iseendasse ja ümbritsevasse täjelikult. Siiamaani tunnen seda nagu keegi õpetaks või juhataks mind, kui tunnen ennast rahulolevas seisus ja toimetused ei sega mind. Mõtted, ideed ja mõnikord lausa keelud pole nagu minu omad.

Ma ei hakka väitma, et peale meie materjaalset vormi on veel muud vormid või mis iganes. Võimalik et see oli lihtsalt harjutus mõistusega, mis vabastas teadmise asjadest, mida olen koguaeg teadnud sügaval endasees, aga siiani on need olnud varjatud minu enda isekuse pärast.
Alendriei
Uustulnukas

29-10-2012 14:33
Postitus: #220
Mul on samuti kehast väljas olemise kogemus. Minul oli see öösel magades, enne väljumist oli "lucid Dreaming" ehk ärkasin unenäos üles ja olin teadlik et see on unenägu. Kui see läbi sai siis hõljusin poole meetri kõrgusele oma kehast. Kauaks seda ei olnud, sest mulle käratati "Ära nii küll maga" mille peale läksin tagasi oma kehasse ja üles ärkasin, süda puperdades. Seda on juhtunud ainult ühe korra. Peale seda on olnud küll paaril korral "lucid dreamingut" aga kehast välja pole enam saanud, hirmud hoiavad kinni.
Sussch
Tavaliige

29-10-2012 19:00
Postitus: #221
@Alendriei: Huvitav, kes see oli kes nii käratas.

Tihti passivad vist mingid tegelased peale kui keegi kehast välja tuleb, et nende kallal siis lollitada. Naudivad seda ülemvõimu tunnet..

Võid visualiseerides magamistuba iseloomustavat tunnet muuta nii, et see saab turvalisem. Vahete-vahel võib üritada tunnetada kedagi, kes toas on, et temaga mõttes veidi vestelda.
Alendriei
Uustulnukas

29-10-2012 21:02
Postitus: #222
See hääl oli minu elukaaslase oma. See võis ka tema olla, ta suhtub paramaailma suht külmalt.
Wilholmensis
Veteran

29-10-2012 21:19
Postitus: #223
Astraalrännak jääb ulmekirjanduse valdkonda. Pole ühtegi faktilist demonstratsiooni sellest esitatud, kõik aina räägivad vaid sellest.
Balzzar
Vana kala

29-10-2012 21:24
Postitus: #224
(29-10-2012 21:19 )Wilholmensis Kirjutas:  Astraalrännak jääb ulmekirjanduse valdkonda. Pole ühtegi faktilist demonstratsiooni sellest esitatud, kõik aina räägivad vaid sellest.

Millegi tajumist ei saagi tõestada. Seda saab ainult ise tajuda.
Sussch
Tavaliige

29-10-2012 22:07
Postitus: #225
@Alendriei: Ehk kasutavad need tegelased meelsasti meile tuttavate vormi ja häält..

Seni on jäänud mulje, et nende kujutlus meie mälestustest on tihti ebatäiuslik ja käitumine üsnagi lapsik. Ses mõttes oleksid nad nagu ilma füüsilise kehata lihtsamat sorti eluvorm.

Varem pidasin neid otseselt enda poolt kogemata tekitatud parasiit-mõttevormideks.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat:

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog