•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 37
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
#26
(22-04-2010, 14:54 )skip128 Kirjutas: Skeptikute arvamus ka
http://www.aquiziam.com/dyatlov_pass_answers.html
Ega siinkohal skeptikud ei teegi kõike pihuks-põrmuks. Nad väidavad küll, et kehade oranž või hõbedane värvus on väljamõeldis, et naise keel (ja osa suuõõnest) kõdunes bakterite toimel, juhtum EI olevat olnud üldse salastatud (see on ajakirjanduslik väljamõeldis), kuid ka nemad kinnitavad, et "kõik tõendid näitavad, et seal EI OLNUD LAVIINI".
Pakuvad, et infraheli ajas nad segaseks. Aga mis seda heli siis põhjustada võis?
Vasta
#27
(09-07-2012, 22:44 )Marina Kirjutas:
(22-04-2010, 14:54 )skip128 Kirjutas: Skeptikute arvamus ka
http://www.aquiziam.com/dyatlov_pass_answers.html
Ega siinkohal skeptikud ei teegi kõike pihuks-põrmuks. Nad väidavad küll, et kehade oranž või hõbedane värvus on väljamõeldis, et naise keel (ja osa suuõõnest) kõdunes bakterite toimel, juhtum EI olevat olnud üldse salastatud (see on ajakirjanduslik väljamõeldis), kuid ka nemad kinnitavad, et "kõik tõendid näitavad, et seal EI OLNUD LAVIINI".
Pakuvad, et infraheli ajas nad segaseks. Aga mis seda heli siis põhjustada võis?

Infraheli tekib kui suured õhumassid liiguvad üle/ümber mägede...
Vasta
#28
(09-07-2012, 22:49 )zen faran Kirjutas: Infraheli tekib kui suured õhumassid liiguvad üle/ümber mägede...

Ju siis Surnute mäel selline "õige" suurus ja kuju on, et hulluksajavaid helisi tekitada.
Vasta
#29
Ahh, leidsin ilmselt põhjaliku teksti koos piltidega, aga krt keelt ei mõista embarrassed
http://murders.ru/Dyatloff_group_1.html
Vasta
#30
Masendav juhtum Sad Ainult infraheli kaela kõike ajada ka ei saa, vist. Miks vigastusi nii palju on? Oleks siis lihtsalt ära külmunud segase peaga.
Ebameeldiv juhtum, tõesti.
Vasta
#31
(09-07-2012, 23:24 )Marina Kirjutas: Masendav juhtum Sad Ainult infraheli kaela kõike ajada ka ei saa, vist. Miks vigastusi nii palju on? Oleks siis lihtsalt ära külmunud segase peaga.
Ebameeldiv juhtum, tõesti.

Ma ei usu ja just nimelt ei usu, et sel oleks infraheliga seost. See kõik on seotud kuidagi sõjaväega. Võimalik, et vene eriüksuslasi on õpetatud lööma nii, et jälgi eriti ei jää, ainult sisemised vigastused.
Võimalik, et need oranžid tuled, mida nähti, olid õhku lastud signaalraketid.
Üldiselt on sellel kõigel tõesti mõrva maik man. Vaatad pilte ja saad aru, et midagi looduslikku ja loomulikku seal küll pole...
Et kui teksti lugeda ei mõista, siis jäävadki vaid oletused. Aga, noh, ehk keegi teine saab siin tänu sellele vähemalt targaks ja jagab oma tarkust mingugagi. Smile
Vasta
#32
No lugedes ja mitte väga palju selle üle juureldes, tundub mulle, et asi leidis aset kuidagi nii. Kuuldes öösel mingit müra (oli see sõjavägi, laviin või midagi muud) aga veenis see müra 5 inimest selles, et laviin on lähedal, nad tormasid telgist välja riietega (misiganes neil seljas oli) ja jooksid, kuni üks neist kukkus ja lõi pea vastu kivi. Nad kas eksisid halvas nähtavauses, või olid lihtsalt vigastatud sõbra pärast aeglustatud. Nad jäid paigale ja tegid lõkke. Varsti saabus alajahtumine mille tulemusena kaks neist minestas ja ülejäänud kolm tegid meeleheitliku otsuse: Võtta teadvusetutelt kaaslastelt need vähesedki riided ja riskida kõigega, et jõuda laagrisse tagasi. Üks jõudis 300m teine 450m jakolmas tervelt 650m enne kui kaotasid alajahtumise tõttu teadvuse. Tagasi laagris, teised neli kes ei jooksnud öösel minema panid end riidesse ja läksid oma sõpru otsima, nad tiirutasid tunde ajani mil (kas) enda süüläbi või halva saatuse tagajärjel jäid nad tõelise laviini kätte. Mille tulemusena ühel oli saatuslik peatrauma, teisel kaksteist murtud ribi ja kolmandal ärahammustatud keel. Need neli jäid ka lumealla maetuks kuni kevade saabumiseni.

Imelik värvus esimese 5 puhul võib olla selles, et nad lebasid 5päeva päikesekäes-päikesepõletus plus lahtise kirstu matustel püüti kindlasti peita ka külmanäpistust.

See, et ei saa esineda laviine on vale, olen sealkandis (mitte kül konkreetselt seal) suusatamas käinud ja kuigi mäed tunduvad lamedad on seal laviini hoiatused üle 15° nõlvadel. Konkreetselt nendejuures oli nõlv 22-23° ja 50 kuni 100 meetrit kõrgemal tõusis see 25-30°. Nii, et laviin on täiesti võimalik faktor.

Ei väida midagi lihtsalt olen ka CSI(d) vaatand Smile
Vasta
#33
Ma julgen väita, et kõik ei jooksnud samal ajal laagrist minema, sest 5 on halvasti riides ehk põgenenud kiiruga. 4 aga hästi varustatud ja võib arvata, et aega nei oli.
Vasta
#34
(10-07-2012, 19:12 )Chaos Kirjutas: No lugedes ja mitte väga palju selle üle juureldes, tundub mulle, et asi leidis aset kuidagi nii. Kuuldes öösel mingit müra (oli see sõjavägi, laviin või midagi muud) aga veenis see müra 5 inimest selles, et laviin on lähedal, nad tormasid telgist välja riietega (misiganes neil seljas oli) ja jooksid, kuni üks neist kukkus ja lõi pea vastu kivi.

Ma kahtlen et pead saab lüüa vastu kivi niimoodi, et tagajärjeks on koljumurd, aga pole väliseid vigastusi. Niisuguse vigastuse puhul peaks ikka verd lahmama.
No ja mis mõttes lumes joosta 1,5 km?

Huvitav, kuidas üldse kindlaks määrati, et telk lõigati lõhki seespoolt väljaspoole?

Muidugi seda pean ka ütlema, et mu enda idee eriväelastest pole nii hea, kui mulle eile öösel tundus. Palju lihtsam oleks olnud lihtsalt need matkalised siis maha lasta ja laibad ära koristada ning kogu lugu.
Vasta
#35
(10-07-2012, 21:23 )zen faran Kirjutas: Ma kahtlen et pead saab lüüa vastu kivi niimoodi, et tagajärjeks on koljumurd, aga pole väliseid vigastusi. Niisuguse vigastuse puhul peaks ikka verd lahmama.
No ja mis mõttes lumes joosta 1,5 km?
Siin on sul õigus - kui pea lüüakse vastu kivi (või kivi vastu pead) sellise jõuga, et tekib kolju purustus tähendab see automaatselt ka naha purunemist ja ka suuremat verejooksu. Lumes joosta 1,5 km on võimalik aga sellisel juhul peab lumi olema madal või külmunud või peab olema jooksjal selline hirm mille kõrval surmahirm on köömes. Piltide järgi oli seal lund piisavalt - seega "niisama" keegi 1,5 km maha ei jookse.


(10-07-2012, 21:23 )zen faran Kirjutas: Huvitav, kuidas üldse kindlaks määrati, et telk lõigati lõhki seespoolt väljaspoole?
Väga lihtne - võta harilik köögi nuga ja A4 paberi leht. Löö noaga kergelt paberist läbi mõned täkked. Nüüd keera paber teist pidi ja korda lööke. Uuri hoolega tekkinud vigastuste iseloomu ja ühel hetkel märkad sa erinevust ja saad aru kust poolt on noa löök tulnud. Täpselt sama moodi on võimalik ka aru saada kust poolt löödi nuga telgiriidesse, inimesse või kuhu iganes.

(10-07-2012, 21:23 )zen faran Kirjutas: Muidugi seda pean ka ütlema, et mu enda idee eriväelastest pole nii hea, kui mulle eile öösel tundus. Palju lihtsam oleks olnud lihtsalt need matkalised siis maha lasta ja laibad ära koristada ning kogu lugu.
Neid "eriväelasi" on erinevaid. Ühed lasevad maha teised lõikavad kõri läbi kolmandad annavad lihtsalt peksa jne. Kui seal oleks käinud eriväelased oleks seal olnud näha jälgi. Vaatamata kõigele ei ole minu teada veel maised eriväelased õhus hõljumist ära õppinud.

Ise leian, et Djatlovi kuru sünmduste kohta on liiga vähe materjali, et teha adekvaatset analüüsi. Kui käepärast oleks detailse(ma)d lahkamiste aruanded ehk oleks neid võimlaik uuesti teostada tänapäevaste vahenditega saaks midagi kindlamat ütelda. Arvestades kus nad tehti, millal nad tehti ja kelle poolt tehti ei saa kahjuks lahkamise aruandeid lugeda 100% kindlateks. Sama kehtib ka sündmuskoha vaatluste kohta. Oli seal mõni postitus tagasi (üks paremaid seni) linke vene keeles ja isegi seal öeldi, et sündmuskoha vaatlusel tehti suuri vigu ja möödalaskmisi. Kõik need raskendavad oluliselt tõe välja selgitamist. Kahjuks.
Vasta
#36
(10-07-2012, 21:23 )zen faran Kirjutas:
(10-07-2012, 19:12 )Chaos Kirjutas: No lugedes ja mitte väga palju selle üle juureldes, tundub mulle, et asi leidis aset kuidagi nii. Kuuldes öösel mingit müra (oli see sõjavägi, laviin või midagi muud) aga veenis see müra 5 inimest selles, et laviin on lähedal, nad tormasid telgist välja riietega (misiganes neil seljas oli) ja jooksid, kuni üks neist kukkus ja lõi pea vastu kivi.

Ma kahtlen et pead saab lüüa vastu kivi niimoodi, et tagajärjeks on koljumurd, aga pole väliseid vigastusi. Niisuguse vigastuse puhul peaks ikka verd lahmama.
No ja mis mõttes lumes joosta 1,5 km?

Huvitav, kuidas üldse kindlaks määrati, et telk lõigati lõhki seespoolt väljaspoole?

Muidugi seda pean ka ütlema, et mu enda idee eriväelastest pole nii hea, kui mulle eile öösel tundus. Palju lihtsam oleks olnud lihtsalt need matkalised siis maha lasta ja laibad ära koristada ning kogu lugu.
Ega ma pole mingi uuria, aga on selge. et laagris viibisid kõik 9 korraga. Neist viis põgenes sealt kiiruga ja ettevalmistamatta. On ka selge, et need viis liikusid koos ja ühel hetkel jäid laagrisse ja üritasid sooja saada ja hiljem surid tagasiteel laagrisse mitte põgenedes laagrist. Sest ainuke vigastatud asub kaugeimas punktis (lõkkeplatsi juures), üksi ta sinna ei oleks jõudnud.

Teised neli ei surnud külmumisse see on selge, sest neil oli aega end riidesse panna. Lõppeks olid viimased 4 maetud ka lume alla ja leiti alles kevadel. Selliseid vigastusi võib tekitada ka laviin.

PS: See kivi lugu võib muidugi olla vale, aga ta ei surnud saadud vigastusse vaid külmus surnuks. Ma mainisin seda selleks, et ta oli ainuke vigastatud nendest viiest ja kuna ta jõudis poolpaljalt ikka suhteliselt kaugele sellise külmaga ei saanud olla see vigastus tavaoludes eluohtlik. Raske koljutraumaga inimene leiti aga teise 4 seast ja alles kevadel lumealt välja sulades.
Vasta
#37
(11-07-2012, 08:58 )Chaos Kirjutas: Ega ma pole mingi uuria, aga on selge. et laagris viibisid kõik 9 korraga. Neist viis põgenes sealt kiiruga ja ettevalmistamatta. On ka selge, et need viis liikusid koos ja ühel hetkel jäid laagrisse ja üritasid sooja saada ja hiljem surid tagasiteel laagrisse mitte põgenedes laagrist. Sest ainuke vigastatud asub kaugeimas punktis (lõkkeplatsi juures), üksi ta sinna ei oleks jõudnud.

Teised neli ei surnud külmumisse see on selge, sest neil oli aega end riidesse panna. Lõppeks olid viimased 4 maetud ka lume alla ja leiti alles kevadel. Selliseid vigastusi võib tekitada ka laviin.

PS: See kivi lugu võib muidugi olla vale, aga ta ei surnud saadud vigastusse vaid külmus surnuks. Ma mainisin seda selleks, et ta oli ainuke vigastatud nendest viiest ja kuna ta jõudis poolpaljalt ikka suhteliselt kaugele sellise külmaga ei saanud olla see vigastus tavaoludes eluohtlik. Raske koljutraumaga inimene leiti aga teise 4 seast ja alles kevadel lumealt välja sulades.

Kusjuures mulle pole üldse nii selge, et laagrist lahkuti erinvatel aegadel. Sest esiteks võis rahvas olla magama minemas, mis tähendab, et osa ei pruukinud olla üldse veel lahti riietunud. Teiseks, need inimesed olid kogenud matkajad, seega ei tundu vähemalt mulle üldse loogiline, et kõik neli oleks oma sõpru ostima läinud. Vähemalt keegi oleks võinud jääda laagrisse, et telk korda teha (mis oli ju täitsa katki lõigutud ja niisuguse telgiga nad sellises kliimas vastu ei peaks üht öödki) ja vajadusel hiljem abi kutsuda. Kolmandaks ei võtnud otsima minejad oma sõpradele üldse riideid kaasa, kuigi nad pidanuks teadma, et nood on ilmselt juba alajahtunud. Ja neljandaks, nagu ma juba mainisin, siis ka esimese hirmuga ei jookse 1,5 km paljalt lumes (meenutan oma keskkooliajast Cooperi testi, kus pidi staadionil (mitte lumes) 400m jooksma, brrr). Ehk paarsada meetrit jookseb, aga siis on juba aru saada, et ohtu pole.

Mida kaardid ütlesid selle asja kohta:
Reis kaugele (linnast välja). Grupi inimeste äraminek, mida asjaolusid teades võib pidada ka surmaks. Košmaar (ehk siis suur hirm ja stress), aga võib otse pildi järgi lugeda ka kui öist ehmatust. Katkijäänud reis, st sihtpunkti ei jõuta. Mingist inimestepoolsest vägivallast juttu polnud.
Vasta
#38
(11-07-2012, 10:22 )zen faran Kirjutas: Kusjuures mulle pole üldse nii selge, et laagrist lahkuti erinvatel aegadel. Sest esiteks võis rahvas olla magama minemas, mis tähendab, et osa ei pruukinud olla üldse veel lahti riietunud. Teiseks, need inimesed olid kogenud matkajad, seega ei tundu vähemalt mulle üldse loogiline, et kõik neli oleks oma sõpru ostima läinud. Vähemalt keegi oleks võinud jääda laagrisse, et telk korda teha (mis oli ju täitsa katki lõigutud ja niisuguse telgiga nad sellises kliimas vastu ei peaks üht öödki) ja vajadusel hiljem abi kutsuda. Kolmandaks ei võtnud otsima minejad oma sõpradele üldse riideid kaasa, kuigi nad pidanuks teadma, et nood on ilmselt juba alajahtunud. Ja neljandaks, nagu ma juba mainisin, siis ka esimese hirmuga ei jookse 1,5 km paljalt lumes (meenutan oma keskkooliajast Cooperi testi, kus pidi staadionil (mitte lumes) 400m jooksma, brrr). Ehk paarsada meetrit jookseb, aga siis on juba aru saada, et ohtu pole.

Mida kaardid ütlesid selle asja kohta:
Reis kaugele (linnast välja). Grupi inimeste äraminek, mida asjaolusid teades võib pidada ka surmaks. Košmaar (ehk siis suur hirm ja stress), aga võib otse pildi järgi lugeda ka kui öist ehmatust. Katkijäänud reis, st sihtpunkti ei jõuta. Mingist inimestepoolsest vägivallast juttu polnud.
Teame (järeldame), et midagi neid hirmutas, mis see oli me ei tea ja ei saagi (vist) iial teada. Oletada võib, et see ei olnud algeselt midagi kestvat, sest nad ju üritasid laagrisse tagasi jõuda.

PS: See katkine telk nüüd vaevalt oleks saatuslikuks saanud. Üldiselt ma imestan, et nad sellise ahjuga juraka sinna mägedesse üldse tassisid.
Vasta
#39
(11-07-2012, 14:14 )Chaos Kirjutas: PS: See katkine telk nüüd vaevalt oleks saatuslikuks saanud. Üldiselt ma imestan, et nad sellise ahjuga juraka sinna mägedesse üldse tassisid.

Mulle tudnub küll, et ahjuga telk oli tol ajal niisugustes tingimustes (-30'C) elementaarne, kuna ülejäänud matkavarustus (telgi materjal, magamiskotid), polnud sellisel tasemel kui tänapäeval, kus võib tõesti õige magamiskotiga kasvõi lumehanges magada.
Vasta
#40
(11-07-2012, 14:52 )zen faran Kirjutas:
(11-07-2012, 14:14 )Chaos Kirjutas: PS: See katkine telk nüüd vaevalt oleks saatuslikuks saanud. Üldiselt ma imestan, et nad sellise ahjuga juraka sinna mägedesse üldse tassisid.

Mulle tudnub küll, et ahjuga telk oli tol ajal niisugustes tingimustes (-30'C) elementaarne, kuna ülejäänud matkavarustus (telgi materjal, magamiskotid), polnud sellisel tasemel kui tänapäeval, kus võib tõesti õige magamiskotiga kasvõi lumehanges magada.

Njaa kui ma sõjaväes käisin elasime me mingi vana 60-te Rootsi humanitaarabiga metsas. Surnuks ei külmund küll keegi. ainult riideid pidi hommikuti vastu puud pehmeks peksma. Vaevalt seal põhja Rootsis kliima oluliselt soojem on.

Vasta
#41
(11-07-2012, 15:07 )Chaos Kirjutas:
(11-07-2012, 14:52 )zen faran Kirjutas:
(11-07-2012, 14:14 )Chaos Kirjutas: PS: See katkine telk nüüd vaevalt oleks saatuslikuks saanud. Üldiselt ma imestan, et nad sellise ahjuga juraka sinna mägedesse üldse tassisid.

Mulle tudnub küll, et ahjuga telk oli tol ajal niisugustes tingimustes (-30'C) elementaarne, kuna ülejäänud matkavarustus (telgi materjal, magamiskotid), polnud sellisel tasemel kui tänapäeval, kus võib tõesti õige magamiskotiga kasvõi lumehanges magada.

Njaa kui ma sõjaväes käisin elasime me mingi vana 60-te Rootsi humanitaarabiga metsas. Surnuks ei külmund küll keegi. ainult riideid pidi hommikuti vastu puud pehmeks peksma. Vaevalt seal põhja Rootsis kliima oluliselt soojem on.

Juhin tähelepanu asjaolule, et Djatlovi kurus vaevalt et Rootsi humanitaarabi saada oli.

Chaos on ilmselt liiga noor, et nõukogude elu eripäradest midagi teada. Vahendite nappus sundis kombineerima, kui oli millest.


Vasta
#42
See, et asjade paigutus vastas rahuolukorrale, ei pruugi t'a'hendada, et nad enne midagi ei kuulnud v'o'i ei silmanud, mis oleks neid pidanud hoiatama. Aga mida nad ei osanud ohuga seostada. Kui oleksid midagi kartnud, siis j'a'tnuks nad kellegi ju valvesse.
Vasta
#43
Sama asi, kogu loos sisalduv teave ei anna kuidagi lahendust. Tasub vaagida seda "teavet".
Väga võimalik, et siin oli tegemist klassikalise olmedraamaga, mis mingil põhjusel oli kvalifitseeritud
liialt tundlikuks. Viimast, arvatavasti, avaldada aga ei saanud ja siis ehk muudeti ning esitati kogu
lugu kui mõistatuslik juhtum. Aasta oli siis 59.
Mis võis olla 59a. see, mille tõttu seda lugu võidi.. kohendada?

Vasta
#44
(12-07-2012, 00:25 )Ott Sama Kirjutas: Sama asi, kogu loos sisalduv teave ei anna kuidagi lahendust. Tasub vaagida seda "teavet".
Väga võimalik, et siin oli tegemist klassikalise olmedraamaga, mis mingil põhjusel oli kvalifitseeritud
liialt tundlikuks. Viimast, arvatavasti, avaldada aga ei saanud ja siis ehk muudeti ning esitati kogu
lugu kui mõistatuslik juhtum. Aasta oli siis 59.
Mis võis olla 59a. see, mille tõttu seda lugu võidi.. kohendada?

Kuu aega enne seda lasid venelased Baikonuri kosmodroomilt kosmosesse automaatjaama Luna 1.
Vasta
#45
(11-07-2012, 15:16 )euroruubel Kirjutas:
(11-07-2012, 15:07 )Chaos Kirjutas:
(11-07-2012, 14:52 )zen faran Kirjutas:
(11-07-2012, 14:14 )Chaos Kirjutas: PS: See katkine telk nüüd vaevalt oleks saatuslikuks saanud. Üldiselt ma imestan, et nad sellise ahjuga juraka sinna mägedesse üldse tassisid.

Mulle tudnub küll, et ahjuga telk oli tol ajal niisugustes tingimustes (-30'C) elementaarne, kuna ülejäänud matkavarustus (telgi materjal, magamiskotid), polnud sellisel tasemel kui tänapäeval, kus võib tõesti õige magamiskotiga kasvõi lumehanges magada.

Njaa kui ma sõjaväes käisin elasime me mingi vana 60-te Rootsi humanitaarabiga metsas. Surnuks ei külmund küll keegi. ainult riideid pidi hommikuti vastu puud pehmeks peksma. Vaevalt seal põhja Rootsis kliima oluliselt soojem on.

Juhin tähelepanu asjaolule, et Djatlovi kurus vaevalt et Rootsi humanitaarabi saada oli.

Chaos on ilmselt liiga noor, et nõukogude elu eripäradest midagi teada. Vahendite nappus sundis kombineerima, kui oli millest.
Piltidelt on ju näha, et oldi hästi varustatud. Mida oleks tulnud kombineerida. Arvad, et neil ei olnud niiti ja nõela?
PS: Ma arvan, et tegemist oli ikka venelastega kes on kohalike oludega kursid, mitte sakslastega kes suveriietega põhjas avantüüre korraldavad. Või väidad sa hoopis, et rootslaste varustus oli parem kui venelaste oma?
Vasta
#46
(09-07-2012, 22:59 )zen faran Kirjutas: Ahh, leidsin ilmselt põhjaliku teksti koos piltidega, aga krt keelt ei mõista embarrassed
http://murders.ru/Dyatloff_group_1.html
On tõesti põhjalik ja et algus tundus paljutõotavana, siis mõnda peatükki lugesin.
Neidki refereerin nii lühidalt kui võimalik, ehk siis huvitavamaid punkte.
Autori šovinism väga ei segagi, sest loetud osade järgi on üsna asjalik ja väga
palju iseendale vastu ei räägi. Oma versiooni läbi surumiseks ta demagoogitsemata
muidugi läbi ei saa. wink

Põhiliselt nuriseb uurijate hooletu töö üle - näiteks puuduvad fotod, ekspertiisid on
tehtud ülejala ning pigem ametliku versiooni läbisurumiseks, vajalikke mõõtmisi
ei teostatud.

Djatlovi grupp

1. Matkagrupi koosseis ja matka ajalugu.
Semjon (Aleksander) Aleksejevitš Zolotarjov, s. 1921
(Золотарёв Семён (Александр) Алексеевич, 1921)

Üks neist kahest, kes vale nime all esines. Zolotarjov oli grupis vanim,
Kubani kasakate järeltulijana pärit Põhja-Kaukaasiast, Udobnoi staniitsast
Karatšai-Tšerkessia ANSV piiril.

Mingil määral valgustatakse kõigi osaliste päritolu ja elulugu.

Tüüp väidab, et vigastuste põhjal otsustades sai kogu grupp kõvasti peksa,
kusjuures Rustem Slobodin juba telgi juures, sest tema hakkas füüsiliselt
vastu. Tema peal anti nö. näidisõppetund.
Peksjaid olevat olnud 2-3, pakub, et tulirelvaga varustatud. Tulirelva abil
sunniti matkajaid loobuma jalanõudest, kinnastest ja mütsidest ning aeti
telgi juurest minema. Lumme jäänud jäljed püsisid veel kaua.
Aastal 2008 tegi grupp huvilisi eksperimendi mõttes teekonna läbi samamoodi
ilma jalatsiteta. Joostes läbiti vahemaa seedripuuni 15 minutiga, kõndides
kulus selleks 40 minutit. Eksperimendi käigus mingeid probleeme ei ilmnenud.

Kurjategijad otsisid telgi läbi, üldse ainuke kaasavõetud asi oli fotoaparaat
FED. Võimalik, et oli ka kaks sama sarja aparaati (FED ja FED2).
Igatahes otsiti kindlat marki aparaati ja ülejäänud apastraadid tapjaid ei
huvitanud. Enamus auke telgi seintes olevat tehtud kurjategijate poolt, kes
telgis tuhnimise ajal jälgisid, et omanikud ootamatult tagasi ei hiiliks.

Liikusid nad lumeräätsadel, mis andis võimaluse ka jalgadega (täpsemalt põlvedega)
lüüa. Ohvrite vigastused pidid seda kinnitama.

Seedri juurest leitud ohvritest tapeti üks rinnale rõhumisega (kopsuverejooks),
teine kukkus ise surnuks. Ta olevat olnud kogu aja puu otsas ja seal siis nii
läbi külmunud, et ei suutnud enam kinni hoida, potsatas alla ja kustus lõplikult
mõne minuti jooksul. Piinamist rinnale rõhumisega pidi tarvitatama isegi praegu
veel andmete välja pressimiseks.

Kaugemale tehtud varjendi juurest leitud 4 ohvrit olevat tapetud löökidega pähe
ja/või rindkeresse (ribid katki väga spetsiifiliselt). Neljast ühel olevat olnud
peas siiski ka löögijälg mingist esemest (pakub püstolipära).
Laibaplekkide tõttu väidab surnukehad olevat leidmiskohta viidud hiljem. Selleks,
et neid liiga kiiresti ei leitaks.

Laibaplekid on üks asi, milles ta endale vastu räägib - seedrist telgi poole
suundunud 3 tegelase surma puhul tõlgendab ta verevalumeid jälle teistmoodi
(nii nagu talle sobib). Ei märganud ka, et ta nende surma kohta midagi väga selget
väljendanud oleks.

Väga uhkelt ja demonstratiivselt koostab ta tapjate portreed ning jõuab järeldusele,
et - spetsnatsid. Loomulikult mitte nõukogude omad. Ikka va NATO pahad.
Esiteks polevat nõukogudel neid olnud ja teiseks olevat neid mõni aasta hiljem ca 50
grupi asemel vaid veel 6 järel olnud. Küllap ma numbritega eksisin, aga midagi
sinnapoole see oli.

Ei jäta ta mainimata eestlast Harri Vimm'a, kes olevat USA-s Fort Bragg-s ette
valmistanud 5 gruppi ning 6. grupiga ka ise NLiitu paisatud, kus ta siis 1956.a hukkus
tulevahetuses piirivalvuritega.
50-ndate NATO spetsnatsid olevat Siberi tingimustes hakkama saanud ilma telkide jmt.
atribuutikata.
Fotoaparaadi kadumise ja tulirelvade olemasolu, kuid mittekasutamise saab küll spetsnatsidega siduda.

Kommenteeriks veel vaid nii palju, et NATO osalust ei saa muidugi välistada, kuid
rohkem kui 1 spetsnatsi saab mansidele pikema aja jooksul märkamatuks jääda ainult
siis kui ta on nö. kohalik.
(Või siis mansidele kaugelt külla tulnud väga oodatud ja väga suur sõber).
Vasta
#47
Tänud jagamast, nokitseja. Kuigi peab ütlema, et ega ma nüüd palju targemaks sest tekstist saanud, aga see ei ole sinu vaid autori süü. (Või siis minu enda Laugh )
Need spetsnatsid tunduvad olevad selline fabritseeritud värk. Või vähemalt ei saa ma aru, miks nad oleks pidanud just seal mägedes ringi kolama, oli mõni huvipakkuv sõjaline objekt lähedal või?

Telgilõikumisega seoses kerkis mulle hoopis selline pilt silmeette.(Hea kujutlusvõimega nagu ma olen). On öö, rahvas on telgis juba magama jäänud, kui äkki ärkavad telgile suunatud taskulambivihkude ja (minu variandis siiski venekeelse) kisa peale, et tulge telgist kohe välja või muidu laseme maha. On pime, karjumine jätkub, tekib hirm, et lasevadki kohe maha, tekib paanika, kellelgi pole aega hakata telgi ukse kallal kohmitsema ja nii lõikavadki paar meest end lihtsalt telgist välja ja avastavad, et telk ongi ringikujuliselt mingitest sõjaväetüüpidest ümber piiratud. Need paar tüüpi, kes esimesena telgist välja ronivad, mingeid riideid selga panna ei jõua ja on ka nood, kes hiljem võimaluse avanedes putku pistavad. Võimalik, et neid üritatakse halva nähtavuse tõttu valgusrakettide abil algul mööda metsa taga ajada, aga tulutult. Mingi hetk mõistetakse, et nood külmuvad niikuinii surnuks ja otsingud jäetakse katki. Need, kes riietega kohmitsema jäävad, on need kes kõige hullemini peksa saavad ja tõenäoliselt ka kuskil lähistel surevad ning nende laibad peidetakse hiljem metsa. Osa aetakse niisama poolalasti laagrist välja surema ja nood üritavad sinna hiljem tagasi minna, aga laager on ikka veel valve all ja nad ei julge.

P.S. Kobedat motiivi oleks vaja, tegelikult on kõik ülejäänu siis vaid nö vormistamise küsimus.
P.P.S. Sellest vale nime all esinemise loost ma ei saanud aru. Kas matkagrupist osad varjasid oma identiteeti või? Või poogiti neile hiljem uurimise käigus valed nimed külge?

Vasta
#48
(13-07-2012, 20:14 )zen faran Kirjutas: Tänud jagamast, nokitseja. Kuigi peab ütlema, et ega ma nüüd palju targemaks sest tekstist saanud, aga see ei ole sinu vaid autori süü. (Või siis minu enda Laugh )
Need spetsnatsid tunduvad olevad selline fabritseeritud värk. Või vähemalt ei saa ma aru, miks nad oleks pidanud just seal mägedes ringi kolama, oli mõni huvipakkuv sõjaline objekt lähedal või?

Telgilõikumisega seoses kerkis mulle hoopis selline pilt silmeette.(Hea kujutlusvõimega nagu ma olen). On öö, rahvas on telgis juba magama jäänud, kui äkki ärkavad telgile suunatud taskulambivihkude ja (minu variandis siiski venekeelse) kisa peale, et tulge telgist kohe välja või muidu laseme maha. On pime, karjumine jätkub, tekib hirm, et lasevadki kohe maha, tekib paanika, kellelgi pole aega hakata telgi ukse kallal kohmitsema ja nii lõikavadki paar meest end lihtsalt telgist välja ja avastavad, et telk ongi ringikujuliselt mingitest sõjaväetüüpidest ümber piiratud. Need paar tüüpi, kes esimesena telgist välja ronivad, mingeid riideid selga panna ei jõua ja on ka nood, kes hiljem võimaluse avanedes putku pistavad. Võimalik, et neid üritatakse halva nähtavuse tõttu valgusrakettide abil algul mööda metsa taga ajada, aga tulutult. Mingi hetk mõistetakse, et nood külmuvad niikuinii surnuks ja otsingud jäetakse katki. Need, kes riietega kohmitsema jäävad, on need kes kõige hullemini peksa saavad ja tõenäoliselt ka kuskil lähistel surevad ning nende laibad peidetakse hiljem metsa. Osa aetakse niisama poolalasti laagrist välja surema ja nood üritavad sinna hiljem tagasi minna, aga laager on ikka veel valve all ja nad ei julge.

P.S. Kobedat motiivi oleks vaja, tegelikult on kõik ülejäänu siis vaid nö vormistamise küsimus.
P.P.S. Sellest vale nime all esinemise loost ma ei saanud aru. Kas matkagrupist osad varjasid oma identiteeti või? Või poogiti neile hiljem uurimise käigus valed nimed külge?

Tegin google-ga paar katset. Käänetes sõnade ja pikkade lausetega ta hakkama ei saa,
aga lühikesi fraase nokib küll. Teatavate mööndustega muidugi ja sageli tuleb tõlget
kontrollida mõnes teises tuntud keeles.

Autor on tõesti põhjalik ning kahjuks ka iseendaga lõputult vaidlev, nii et heietustest
korraliku kokkuvõtte tegemine on kõva töö.

Väide oli - esitles end vale nime all ja isegi hilisematesse uurimisdokumentidesse kippusid
nad jõudma vale nime all.

Aukude suhtes tehtud ekspertiis olevat olnud allpool arvestust, aga enamus auke siiski
üpris pisikesed, jutt kuni mõnekümne sentimeetrini või umbes nii. Olen tutvunud vaid väga
väikese osaga materjalist, ei oska praegu midagi selgemat edasi anda.

Spetsnatsidest - väidetavalt olevat mitmeid tüüpe läbi Siberi tulnud Moskvasse-Leningradi
nii, et kõikvõimalikud kontrollid neid kätte pole saanud. Aga nad pole seda teinud pundiga.
(See väide ei pärine siit artiklist).

Konkreetsel juhul pakun motiiviks näitena kolm varianti sellel eeldusel, et fotoaparaadi
episood paika peab:
1. Jäädvustati kedagi, kes seda ei tahtnud.
2. Jäädvustati midagi, mida ei tohtinud.
3. Aparaati oli juba varem valmis pandud midagi, mille siis võõrad endale said või nö. omad
tagasi võtsid.

Matkale pidi algselt minema 10 isikut, aga üks haigestus ja praktiliselt stardipunktist
saadeti koju tagasi. Küllap see fotoka jutt tema käest pärineb.

Fotoaparaat peaks küll võimaldama fantaasial lennata. Ehk haakub siia episood radioaktiivsete
riietega. Need riided hankinud tüüp töötas salastatud laboris ning otse loomulikult otsiti
pärast ta kaotsiminekut korter läbi ja uuriti üldse kõiki ta tegemisi. Sealt edasi järgnes
spetsialistide tõsine välitöö. Otsingutel osalenud tunnistajate sõnul toimetasid kohapeal
mitmed kõrge positsiooniga füüsikud kes üsna ilmselt (praegu vaadatuna, siis valetati uudsetest
laibaotsimisseadmetest jmt) püüdsid leida kadunud riideid.
Väidetavalt olid need riided väga olulised, sest kiirgusjääkide järgi pidavat saama otsustada
tuumarelvastuse arengutaseme üle. Aga tuumavõidurelvastumine oli just äsja alanud.
Muide, grupis olevat olnud mitu salastatud töödega tegelenud isikut.

Telgist väljaajamise aega oletatakse viimasest söögikorrast möödunud aja 6-7h ja tollaste
matkatavade järgi ja nii selle kui viimaste tehtud fotode põhjal olevat olevat toonane uurija
selleski osas kõvasti vassinud. Seega pole üldsegi välistatud nö. koduste spetsnatside tegevus.
Survet olevat uurijatele olnud nii ja naasugust.

Riietus, millega telgist lahkuti ei olnud just hea, kuid ka mitte kõige hullem. Osa riideid
jaotati saatusekaaslaste vahel ümber, osa võeti hiljem surnutelt. Kõike tervena kätte ei saadud
ja näiteks käistest ehitati siis midagi käte ja jalgade kaitseks.

Paganama kõva tervis pidi neil olema, ma oleks üsna kähku otsad andnud.

Igatahes mäkketõusuks vajaliku vahelaagri/baaslaagri olevat nad enne rünnakut valmis saanud.
Laager asus põgenemissuunale vastupidiselt ja oletatakse, et nad lootsid vajaliku varustuse
pärast rünnaku üleelamist sealt saada. Seepärast olevat püütud laagri asukohta mitte reeta.

Loodan, et seekord sai veelgi segasem Smile
Vasta
#49
Antud teemal praegu kuue seerialine film üleval,nendele kes vene keelt oskavad.Тайна перевала Дятлова.http://www.torrnado.ru/viewtopic.php?f=266&t=94199
Vasta
#50
Jah, nokitseja, mida rohkem fakte, seda segasemaks läheb. Laugh
Sellepärast ongi vaja tugevat motiivi. Fotokat ma muidugi kaalusin ise ka, aga mu fantaasia takerdus, kuna kadunud oli justkui 1 fotokas, aga neid aparaate oli seal minu mäletamist mööda rohkem (kuskilt pärinesid ka ju need "viimased" matkajate endi poolt tehtud fotod matkajatest). Kui kahtlustati, et matkajatel võib olla tundlikku pildimaterjali, siis oleks korjatud igaks juhuks kõik fotokad ära, sest krt teab, missuguse kaamera peal need tähtsad fotod just on.

Aga nagu ma juba ennist mainisin, on minu meelest üldse täielik ime, et keegi seal dosimeetriga kontrollima läks ja riiete radioaktiivsuse avastas. Ime... või nad teadsid täpselt mida otsida.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 37
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vintém'i mäe juhtum Brasiilias 1966 e. The Lead Masks Case xawa 1 3,472 21-07-2012, 20:48
Viimane postitus: Müstik
  Dyatlovi kuru ValusTont 3 4,667 17-03-2011, 18:59
Viimane postitus: PiziIngliito

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat