Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Autor Sõnum
Sübariit
ei aitäh. (<z<<< << <

Postitusi: 24
Liitunud: Jan 2011
02-06-2012 02:32
Postitus: #1
Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Täna õhtul tabas mind seletamatu uudishimu kõige toimuva kohta. Mis asi see aeg ikkagi on, aru ma ei saa? Nii suhteline, nii ebamäärane. Räägitakse et tuleb aeg, mil pole mõistet nagu aeg...
Seda kõike on mul terviklikult natukene raske hoomata, ehk aitavad targemad inimesed mulle seletada, mis on aeg, miks on aeg, kus on aeg, KAS on aeg?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kalldunn
Veteran

Postitusi: 831
Liitunud: Mar 2011
02-06-2012 05:43
Postitus: #2
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Aeg on kosmilise energia liikumise mõõtühik.
Kosmilist energia liikumist on võimalik kiirendada
ja aeglustada, aga peatada, mitte iialgi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aerling
Veteran

Postitusi: 1,162
Liitunud: Jun 2007
02-06-2012 06:44
Postitus: #3
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Raske küsimus. Me ju tgelikult kõik teame, mis on aeg - sekund, minut, tund, päev, nädal, kuu, kvartal, aasta jne.

Ma arvan, et inimesed hakkasid hoomama aega tänu meie päikesesüsteemi korrapärasusesle. Päike tõuseb ja loojub korrapärrselt teatud ajavahemiku järel jne. Elusolendi süda tuksub korrapäraselt pumbates verd veresoontesse ja organitesse. Taimed tärkavad, õitsevad ja kannavad vilju teatud korrapärasusega jne, ine. Nende korrapärasuste jälgimine pani inimese hoomama aega kuna ta hakkas neid korrapäraselt toimuvaid sündmusi lahterdama...

Maa aega on suht kerge hoomata ja sellest aru saada kuna see on lahterdatud inimlikust vaatevinklist.
Kas see kuidas meie tajume oma elu pikkust on sama aga näiteks koera jaoks - ei ole. Ta läheb ka õhtul tuttu ja ärkab hommikul. Kui panna koer inimese ajajoonele siis ta tundub seal võõrkehana kuna tema eluiga ja elutempo on teine. Kui aga panna kõik koerad samale ajajoonele, on kõik jonksus, sest nemad tajuvad ennast ajajoonel ja ajahetkel enamvähem ühtemoodi. Pane inimene koera ajajoonele...midagi on nihu...vaja asju kiiremini ajada ja elu iga hetke rohkem väärtustada kuna elu ju nii lühike. Taimed - jälle eraldi ajajoon. Seega aeg on minu jaoks iseenda tajumine ümbritseva suhtes mingil momendil kuna me märkame seda momendil...tegelikult polegi see moment vaid koguaeg meie ümber, me lihtsalt ise vaevume peatuma ja aega ära tundma mingil momendil.

Kosmiline aeg on aga hoopis midagi muud.

Soovitan ka seda dokumentaali:

http://video.google.co.uk/videoplay?doci...3158952711
http://video.google.com/videoplay?docid=...6890561228
(selle postituse viimane muutmine: 02-06-2012 09:07 Aerling.)

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,826
Liitunud: Apr 2011
02-06-2012 08:18
Postitus: #4
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Aeg on illusioon, mida me kogeme maise reaalsuse segmendis.

Astraalses ja vaimses maailmas realiseeruvad kõik soovid hetkega, ning aega kui sellist ei saa määratleda, kuna kahe järjestikuse soovi täitumise vahet ei saa mõõta, kuna kõik soovid täituvad hetkeliselt.

Astraalne ja vaimne tasand eeldavad teatavat "puhtust", st inimene peaks suutma ohjata enda destruktiivsust ja saamahimu - kui maisel tasandil on lubatud kõik mõtted, siis selle hinnaks on "aeg", mille jooksul mõtted realiseeruvad - astraalsel tasandil pole kõik halvad/mustad mõtted lubatud, kuid kõike mida soovid ka täitub hetkeliselt.

Seega võiks aja olemuse siduda mõtete puhtuse ja karma avaldumisega: maise reaalsuse segmendis on lubatud kuitahes mustad mõtted (tahan naabritele uksetaha situda), ning need kuitahes mustad mõtted ka realiseeruvad mingi aja jooksul (järgmine päev lähed ja situd naabrite uksetaha), põhjustades mingi aja jooksul karmalise vastureaktsiooni (ülejärgmine päev kallatakse sulle mingi suva kaagi poolt klaasitäis kuse kraevahele karmalise vastumeetmena) - astraalses maailmas realiseeruks kõik koheselt: mõte naabri ukse taha situmisest; naabri uksetaha situmine; ning karmaline vastumeede sulle kuse kraevahele kallamise näol; - kuna mistahes halb ja sellele järgnev karmaline vastumeede realiseeruvad hetkega, siis põhjustab see astraalses maailmas teatava "puhtuse" mõtete tasandil, kuna kõik realiseerub hetkega, ning seetõttu pole mõtet halba mõelda (saad oma vitsad koheselt kätte).


Ega ma vist midagi eriti selget ja arusaadavat öelnud, kuid mingi uus mõte aja olemuse kohta ehk lisanduks (võrreldes sellele, et kella peal on näha tunnid, minutid ja sekundid).

Aja voolamise kiiruse ja omaduste kohta on kasutusele võetud mõiste "temporaalne väli" - seega saaks erineva kiirusega voolavat aega käsitleda, kui temporaalse välja erinevaid omadusi/kujusid/vorme.
(selle postituse viimane muutmine: 02-06-2012 08:21 lahendused.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Chaos
Veteran

Postitusi: 1,175
Liitunud: Jan 2010
02-06-2012 12:51
Postitus: #5
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Aeg mida meie tajume on midagi muud kui füüsika seda kirjeldab.

Siin tehaksegi suur viga kus hr lahentused hakkavad kirjeldama midagi mida ei ole võimalik sõnadesse panna. Ei saa kirjeldada midagi mida pole võimalik ette kujutada ja näha. Teiseks pole aja füüsikalise olemuse kohta veel kindlat vastust.

Lahenduse jutt põhineb tajumisel, ehk kuidas tema aega tajub "astraalis". Selles seisnebki aja olemus meile. Kui poleks aega, ei suudaks me ümbritsevat kogeda, tajuda. Siin teeb ta aga suure vea, sest inimene suudab tajuda ainult ühte punkti korraga, sest nii füüsikas kui tajumisel sõltub aja kulg vaatlejast. Vaadeldes "astraalis" olevat inimest ei ole aja kulg vaadeldaval teine, see on kõigest vaadeldava taju, sest nii mõnigi kord tundub ootamine kui igavik ja teinekord saab aeg otsa pea märkamatult. See ei tähenda, et aeg kulgeks vahel kiiremini vahel aeglasemalt, see on meie subjektiivne taju, ehk mille suhtes me aega jälgime.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Krt
Bännitud

Postitusi: 957
Liitunud: Dec 2011
02-06-2012 14:04
Postitus: #6
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Lõppemine, liikumine, muutumine, möödumine ja algamine - minevik, olevik ja tulevik.

Vaid Kõiksuse surematus pimedusesüdames on kõik lubatud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
02-06-2012 14:45
Postitus: #7
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
(02-06-2012 14:04 )Krt Kirjutas:  ... liikumine ...
... lihtsalt öeldes ja minu arvates. Sellest lähtudes võib aega võtta ka lihtsalt mõõtevahendina mida kasutatakse tegevuse, protsessi vmt kestvuse mõõtmiseks.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
villu
Vana kala

Postitusi: 330
Liitunud: Mar 2007
02-06-2012 15:02
Postitus: #8
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Ajast, kui sellisest, on olemas ka sähendune arvamus ...


Aeg muutub kiiremaks.


Kas ka Sina oled üks nendest inimestest, kes tunneb, nagu muutuks elu kiiremaks? Kui jah, siis võid olla üks nendest inimestest, kes on edasi liikumas järgmisele tasandile.

Paljud inimesed üle maailma kogevad tunnetust, nagu muutuks aeg kiiremaks. Samal ajal kui päev on ikka 24 tundi pikk, tundub aeg liikuvat palju kiiremini enamuse inimeste jaoks.

Selle fenomeni jaoks on mitmeid seletusi. Populaarseim seletus on, et mitte aeg ei ole see, mis kiiremaks muutub, vaid meie alateadvus on see, mis paneb meid arvama, nagu aeg kiireneks.

Aeg tundub minevat kiiremini, sest loomine toimub kiiremini. Teisisõnu, vähema aja jooksul toimub rohkem. Kui igal momendil on võimalik midagi rohkem juhtuda, siis on on võimalik tulema ka rohkem hetki või sündmusi, mida kutsutakse imedeks.

Paljusid inimesi ei viidagi üle sellesse vibratsioonilisse liikumisse. Nagu me teame, siis kõik eksistents sõltub ümber vibratsioonide, täpselt nagu ka aatomid vibreerivad, et üldse oleks võimalik luua meie 3d dimensiooniline reaalsus, kus hetkel elame. Kui aatomid vibreerivad kiiremini, siis luuakse ka illusioon, kus aeg tunduvat samuti kiiremini minevat, sest psühholoogiliselt, meie kehad tunnetavad, nagu miskit kiireneks, aga me ei oska siduda seda tunnet ei millegi muu sarnasega, kui on meie mõistes aeg.

Põhjus, miks me ei saa füüsiliselt näha kõrgemaid dimensioone, on see, et nemad vibreerivad kõrgemal kiirusel. Kui meie kehad hakkavad vibreerima kõrgemal sagedusel, siis hakkame tundma, nagu aeg muutuks kiiremaks.

Vaadake, kuidas on drastiliselt muutunud meie päikesesüsteem. Palju aastaid tagasi oli meie päike värvilt palju kollasem, kuid nüüd on see muutunud värvuselt selliseks valgemaks. See nagu peegeldaks vibratsioonilisi muutusi meie päikesesüsteemis.

Teisisõnu siis, “nii nagu üleval, nii ka allpool”. Kui meie päikesesüsteem muutub, siis muutub ka meie kliima ja nii muutub ka meie planeet. Kõik on pidevas muutumises. Kui meie planeet läbib dramaatilisi muutusi meie kliimas, siis tegelikult peavad kogema tänu sellele muutusi ka selle planeedi elanikud, kuhu kuulume ka meie. Üks nendest muutustest ongi meie vibratsiooni muutumine, sest meie kehad ja aatomid hakkavad kiiremini pöörlema.

Päevad, nädalad ja aastad tunduvad “lendavat” kiiremini kui kunagi varem. See ei ole ainult selle generatsiooni psühholoogiline sümptom, sest kõik – nii noored kui vanad – kogevad seda fenomeni.

Lihtsam tee oma keha vibratsiooni tõsta on läbi meditatsiooni. Teiste võimaluste hulka kuuluvad ka kindlasti positiivsuse ja headuse väljendamine kõikidele eluvormidele.

Te peate kiirgama kõigile tingimusteta armastust ja näitama üles viisakust kõige vastu. See on lihtsam viis oma vibratsiooni tõsta, kui te mentaalselt ehk vaimselt väljendate armastust ja tänu kõigile võõrastele, kellega kokku puutute. See töötab. Tegutsege ainult läbi heade kavatsuste. Näiteks, kui olete kusagil kaubanduskeskuses või linnas, siis mõelge oma mõtteis hästi kõigist, kes teist mööduvad. Kui kedagi märkate, siis avaldage oma mõtteis tänu ja armastust sellele inimesele, et ta olemas on. Mõelge, nagu oleksite kõik üks perekond, sest tegelikult me olemegi seda. Öelge oma mõtteis “Ma armastan Sind nii, nagu sa oled, aitäh”.

Igatahes ärge unustage seda, et kuniks aatomid kiiremini vibreerivad, valmistatakse teie 3. dimensiooniline keha ette 5. dimensiooni jaoks.

Allikas: http://buduaar.ee/Article/article/alan-d...-kiiremaks

Oluline on silmale nähtamatu.

Antoine de Saint-Exupèry
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Sübariit
ei aitäh. (<z<<< << <

Postitusi: 24
Liitunud: Jan 2011
02-06-2012 23:06
Postitus: #9
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
villu, ma lugesin alguses su postitust huviga, kuid siis avastasin jutu lõpust allika - buduaar ja nagu võluväel uhtun ma sellesse nüüd äärmise skeptikusega(hmm, huvitav miks? ma ei teas ju saidist nimega buduaar mitte midagi).

Täna mõtisklesin jälle natukene aja peale.
Kas eluvorm, kelle eluiga on lühike/pikk tunnetab aega sarnaselt inimesega?

Vahel tundub, et aega justkui polekski olemas. On vaid uuenemine, öösel. Universium nagu lihtsalt uueneks üle öö. Seda on äämiselt raske seletada, ju ma pole eriti sõnaosav.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
unclekomm
Tavaliige

Postitusi: 50
Liitunud: Aug 2009
03-06-2012 00:45
Postitus: #10
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Aeg läheb seda rutem mida vanemaks me saame. See on tõsi, sest kogen seda ise.
Aga sellele on ka pakutud seletust.
Kui oleme 20 aastased, siis on üks aasta üks kahekümnendik kogetud elust. Kui oleme 50, siis moodustab aasta ühe viiekümnendiku osa kogemustest ja seetõttu tundub lühem. Kui oled vaid kahe aastane, on aasta tervelt pool elatud elust ja seetõttu kole pikk.
See toimib küll, sest iga aastaga on talv lühem ja kevad tuleb kiiremini.
Kahjuks läheb puid ikka 20 rummi Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lorenz
Veteran

Postitusi: 872
Liitunud: Feb 2011
03-06-2012 01:54
Postitus: #11
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Eelneva postituse valguses on lausa patt nii kohmakat postitust ise teha, aga ma teen ikka. Seda võib ka täiesti ignoreerida, kui füüsikalised mõttemängud huvitavad ei tundu wink

Mis on energia?
Võime teha tööd. Tegevus leiab definitsiooni järgi aset ajas.
Mis on ruum?
Ruum on koht, kus on võimalik liikuda. Liikumine leiab definitsiooni järgi aset ajas.Ruumis on kolm dimensiooni, milles saab liikuda edasi-tagasi. Kuna liikumine peab aset leidma ajas, siis seda nimetatakse tinglikult neljandaks dimensiooniks. Selles küll teadaolevalt tagasi liikuda ei saa ja edasi liikumine toimub ka suuresti fikseeritud kiirusel. Kui tahta edasi liikuda väga suurel kiirusel, siis hakkab aeg painduma ja vahemaad muutuvad lühemaks. Sisuliselt oleks väga kiire rännak ruumis ühtlasi rännak tulevikku. Liikumisenergiat lisades läheb energia algul vaid ruumis liikumise kiirendamiseks, siis kiireneb liikumine nii ruumis, kui ka ajas ja lõpuks ei anna enam ruumis liikumist (eriti) kiirendada ja (peaaegu) kogu edasine kiirendamine läheb ajas liikumise kiirendamiseks.

Eelnevalt sai räägitud väga suurtest energiatest, aga kuidas on väga väikestega?
Elektronil näiteks on väga vähe energiat (aeglaselt liikudes) ja tema liikumine on selle tõttu hägune. Universum nagu ei tabaks teda hästi, kus ta olema peaks. Nii ruumis kui ka ajas. Kui elektronil on vähe energiat, siis ongi tema positsioon määramatu teatud piires. Annad energiat juurde - määramatus muutub väiksemaks. Nii on ka valgusega. Mida suurem on valgusosakese energia, seda väiksem on tema lainepikkus (asukoha määramatus). Valguslained suuravad tegelikult isegi ületamatuid takistusi ületada selliselt, et nad jätavad edasi liikudes ületamatu takistuse vahele. Ühel hetkel on ta ühel pool seina ja samal ajal ka teisel pool, ning 0 aajaga ületab ta ruumilise takistuse. Mingis ruumipiirkonnas pole tema jaoks aega ja seega saab ta olla igal pool korraga. Seda teevad ka elektronid ja tänapäeva elektroonika juba kasutab seda efekti praktiliselt ära.

Aja kulg sõltub niisiis läbinisti energiast. Kui energiat on väga vähe, siis muutub aeg teatud piires nulliks, kui energiat on väga palju, siis kasvab aja liikumise kiirus ka väga palju.

See kehtib ka teistpidi. Kui mingit ruumiosa vaadelda, siis mida lühema aja jooksul seda teha, seda rohkem sealt leida võib. See on seletatav sellega, et kui selles ruumiosas on mingi hulk energiat, siis see energia ei tohi väheneda vaatlusaja lühendamisega. KUi seal ruumiosas on vaid 1 väljaosakene mille energia sõltub vaid liikumisest ja liigub ta kaks korda lühema vaatlusaja jooksul kaks korda vähem, siis peab sinna tekkima veel teine väljaosakene. Kui ma vaatan seda ruumiosa 1000 korda lühema aja jooksul, siis on seal 1000 väljaosakset. Kõrvalseisja vaatab algse kiirusega ja näeb vaid ühte osakest ...
Neid tekkivaid ja kaduvaid osakesi nimetatakse füüsikas virtuaalseteks osakesteks. Nad on vägagi olemas, kuigi nad eksisteerivad vaid väga lühikeses ajas.

Meie eksisteerime sõltumata meie liikumise kiirusest ja seega oleme me kogu aeg olemas. Meil on oma sisemineenergia (seisumass) ja seda ei saa vähendada vaatlemise lühendamise jooksul (seisumass = 0 vatlus aja energia). Teist mind, minu kõrval, sellepärast lühikese säriajaga tehtud fotolt ei näe. See sisemineenergia on ka see, mis asju ajas. Elektronid on selles suhtes huvitavad näited siin, sest nende seisumass on liiga väike nende asukoha kindlaks fikseerimiseks 0 ajas. Nende kindlaks fikserimiseks peab neil olema veel üksjagu kineetilist energiat. Suurematel asjadel enam kineetilist energiat vaja pole ruumiliseks fikseerituseks 0 ajas. Nagu öeldud, ma ei saa olla mitmes kohas korraga.
Võiks veel öelda, et kui elektroni kineetiline energia ületab tema seisumassi mitu korda, siis on pm võimalik väga kiiresti vaadates tema kõrval näha ka teist elektroni ja positroni. Kui mina väga kiiresti liiguksin ja mind väga kiiresti vaadataks ... antimind ja mind silmast silma vaatamas vist ei näe ikkagi päris minu kõrval.

Mis puudutab aga veel seda 0 ajas liikumist, siis on ju veel olemas selline nähtus, nagu lõimumine. Einstein ütles selle kohta spooky force at a distance (ta mõtles küll natukene laiemat nähtust). See on sisuliselt osakestele selle 0 aja jooksul mingisuguse informatsiooni andmine ja seejärel jääbki see informatsioon 0 aega kuni vaatlemiseni. Kui ma olen andnud kahele oskesele 0 ajas ühe biti informatsiooni, siis see üks bitt ei jagune kahe osakese vahel. Samas on see mõlemal osakesel olemas. Need osakesed võib siis viia ükskõik kui kaugele, aga nad on ikka ühendatud selle ühe bitiga. Nipp on selles, et see üks bitt ei ole nagu päriselt ajas ja seega saab ta olla mitmes kohas korraga. Ükskõik kui kaugel. Spooky ...
Siit edasi tulevad jubakvantarvutid, mille puhul antakse osakestele olekuid, mis ei ole olekud ajas ja seega on need vastandlikud olekud olemas siiski korraga. 1 ja 0 on korraga nii 1 kui ka 0. Neid olekuid kokku pannes võib saada näiteks 10 osakesest koosneva osakese, mis on korraga rohkem kui tuhandes olekus. Selle osakesega saab ühe taktiga teha rohkem kui tuhat operatsiooni. 40 osakesest koosneva liitosakesega saaks teha korraga triljon operatsiooni. Võimsus missugune ja sellepärast kvantarvuteid ka pikisilmi oodatakse.
Noh, asi on tegelikult vast natukene keerulisem, aga küll see varsti arusaadavamaks muutub Smile


Kokkuvõtlikult võiks siis öelda, et energia ja aeg on sisuliselt väga-väga tihedalt seotud. Lõppkokkuvõttes on aga kõik informatsioon Laugh
Kui pole aega, siis selle informatsiooniga lihtsalt ei juhtu midagi.

Seoses pingelise eelarvega on valgus tunneli lõpus ajutiselt töökorrast väljas
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tarawah
Tavaliige

Postitusi: 98
Liitunud: Nov 2009
03-06-2012 01:55
Postitus: #12
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Äkki on aeg lihtsalt vahemaa. Punktide või siis hetkede või asjade A ja B vahel. See tähendaks ka seda, et ajatus olemises võib eksisteerida mitmes kohas korraga ja sündmustel puuduks järjekord jne...

kõik on kõik
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lorenz
Veteran

Postitusi: 872
Liitunud: Feb 2011
03-06-2012 01:57
Postitus: #13
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
See mõttesünkroonsus on peaaegu nagu maagia Laugh
Või jõudsid sa juba lugeda mu postiust?
Vaevalt, kui aevestada selle sisu ja minutilist ajalist akent ...
(selle postituse viimane muutmine: 03-06-2012 02:07 Lorenz.)

Seoses pingelise eelarvega on valgus tunneli lõpus ajutiselt töökorrast väljas
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lendav kokk
Tegudeinimene

Postitusi: 87
Liitunud: Apr 2011
03-06-2012 05:17
Postitus: #14
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Eks see aeg üks sotsiaalne kokkulepe on,ei muud...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
03-06-2012 13:32
Postitus: #15
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
(03-06-2012 00:45 )unclekomm Kirjutas:  Aeg läheb seda rutem mida vanemaks me saame. See on tõsi, sest kogen seda ise.
Aga sellele on ka pakutud seletust.
Kui oleme 20 aastased, siis on üks aasta üks kahekümnendik kogetud elust. Kui oleme 50, siis moodustab aasta ühe viiekümnendiku osa kogemustest ja seetõttu tundub lühem. Kui oled vaid kahe aastane, on aasta tervelt pool elatud elust ja seetõttu kole pikk.
See toimib küll, sest iga aastaga on talv lühem ja kevad tuleb kiiremini.
Kahjuks läheb puid ikka 20 rummi Smile
Toimivuse kohalt oleks huvitav teada mida üle 100a vanused inimesed selle kohta räägivad (kellelgi on sellist tuttavat?). Muidugi sellistega kes veel aktiivsemad on mitte ei maga enamuse ööpäevast maha ning sellepärast arvavad, et aeg nii kiiresti kuhugi kaob. Sest päris lineaarset suhet vanuse ja aja kiiruse juurest arvatavasti ei ole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
03-06-2012 15:41
Postitus: #16
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Eespool on villu kirjutanud aja kiirenemisest.
Leidsin III Reichi jätku teemast veel ühe kirjutise aja kiiremaks minemise kohta:

(30-10-2006 08:56 )zepac Kirjutas:  Räägitakse ka aja kiirenemisest(või ka vastupidisest nähtusest), mis mulle väga huvi pakub nt. Juba antiikaja prohvetid olevat aja kiirenemist ette ennustanud.
Siis ka mõned sümptomid, mis seda tõestada püüavad:
- Tugevad peavalud(migreen), unisus
- Elektrilised aistingud jäsemetes ja selgroos
- Krambid lihaste töös
- Nohu
- Raske uni
- Uute vibratsioonide järel muutub inimkeha palju tundlikumaks
- Maa resonants on olnud tuhandeid aaastaid sagedusel 7.8Hz, Alates aastast 1980 on see tõusnud üle 12Hz. See tähendab, et praegused 16 tundi on võrdsed 24tunniga 30 aastat tagasi. See näitab aja kiirenemist.
- Füüsiline keha on hakanud muutuma. Välja on kujunemas ''kerge'' keha.
- Meie DNA taasprogrammeeritakse (maiad ennustasid)
- Loomulik vaist ja tervenemisvõimed suurenevad.
- Silmad kohanevad kassidele sarnaselt, et taluda uut atmosfääri ja valgust
- Vastsündinud lastel on suurema tõenäosusega telepaatilised võimed
- Kõik 90ndate katkud(sh AIDS) kaovad. Hiljuti läks ju käiku vaktsiin, mis esialgu annab mingi protsendi (vist 40%) määras kaitse HIV viiruse vastu. Nagu öeldud, muutused toimivad just praegusel ajahetkel. Kui võtta arvesse, et uue aasta algul alustatakse esimeste tüviraku katsetustega inimesel, siis mis on saanud aastaks 2012? Selleks ajaks on ammu kloonitud inimesed suurem jututeema kui praegu.
Kui pole, söön oma hiire äraSmile
Nii, et mida selle jutu kohta arvata?
Postituses 8 on ka öeldud:
Igatahes ärge unustage seda, et kuniks aatomid kiiremini vibreerivad, valmistatakse teie 3. dimensiooniline keha ette 5. dimensiooni jaoks.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Balzzar
Vana kala

Postitusi: 496
Liitunud: Apr 2010
03-06-2012 17:56
Postitus: #17
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
(03-06-2012 00:45 )unclekomm Kirjutas:  Aeg läheb seda rutem mida vanemaks me saame. See on tõsi, sest kogen

Väga lihtne seletus. Aeg ei lähe kuskilt otsast kiiremini. Smile
Inimese mälumaht on lihtsalt nii pisike ja selles ongi probleem. Kui me suudaks mäletada igat mõtet, kogemust, taju vms suvalisest ajast, siis tunduks isegi 1 päev tohutult pikk aeg. Mõelge ise kui te suudaks kõike meeles pidada. Näiteks 2573 tundi, 21 min, 3s, 0,1ms tagasi mõtlesin sellest, nägin seda ja toda.... jne jne Ph34r2 Sellise mälumahuga elades tunduks 50 aastat terve igavik Laugh
(selle postituse viimane muutmine: 03-06-2012 18:02 Balzzar.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Sübariit
ei aitäh. (<z<<< << <

Postitusi: 24
Liitunud: Jan 2011
03-06-2012 20:21
Postitus: #18
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Aga huvitav kas näiteks sipelgas tajub aega nagu inimesed?
Kui ei, mis on tõenäoline, on aeg ikka VÄGA suhteline termin...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lorenz
Veteran

Postitusi: 872
Liitunud: Feb 2011
03-06-2012 22:20
Postitus: #19
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
On mõiste 'aeg'.
On aeg.
Me jagame sipelgaga aega.
Me ei jaga sipelgaga mõistet 'aeg'.
Aeg on suhteline.
Mõiste 'aeg' on subjektiivne.
Kõik, mis on subjektiivne on VÄGA suhteline.

Ma arvan, et roomlased tajusid ka aega natukene teisiti, kui tänapäeva eurooplased seda teevad. Roomlaste jaoks oli rõhuasetus minevikul, tänapäeval on rõhuasetus tulevikul. Tänapäeval mõeldakse rohkem selle peale, mis tuleb. Kunagi mõeldi rohkem selle peale, mis oli.
See tuleneb subjektiivsest tajust.

Seoses pingelise eelarvega on valgus tunneli lõpus ajutiselt töökorrast väljas
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kuukaart
Tavaliige

Postitusi: 227
Liitunud: Apr 2011
03-06-2012 23:24
Postitus: #20
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Jah, nii on. Aga miks me mõtleme rohkem tuleviku peale? Kas sellepärast, et vanasti oli sõda sõja otsa ja midagi kindlat kusagilt ei paistnud. Kõik mis oli, oli ajutine. Elujõudu sai sellest mis olnud. Nüüd, kui kõik on "näiliselt" väga hästi, siia võib nagu unustada selle mis olnud. Sest etteostetud kaunis tulevikus arvame me kunagi leidvat aega seda kõike meenutada. Kahjuks seda aega meile eriti ei jäeta, süsteem töötab halastamatult ja kõik peavad saama oma osa.
...aa ja see ka, et mis siis aeg on? Aeg on siis kui võtad aega. Mulle tundub nii.
Mis puutub hetkel aja kokkusurumisse, siis tunnen seda kogu aeg viimse kui ihu karvaga. Sama väidavad ka kõik tuttavad, nii noored kui vanemad.
(selle postituse viimane muutmine: 03-06-2012 23:42 kuukaart.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
villu
Vana kala

Postitusi: 330
Liitunud: Mar 2007
21-06-2012 09:23
Postitus: #21
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Teadlased ennustavad: aeg peatub lõpuks täielikult!

Tundub, et päevas pole piisavalt palju tunde ja pidevalt jääb ajast puudu? Hispaania teadurite sõnul peatub aeg tulevikus lõplikult.

Teooria aja peatumise kohta esitasid paari aasta eest kahe ülikooli teadlased, kes üritavad välja selgitada, miks arvatakse, et universum paisub üha enam ja aina kiiremini.

Supernoovade vaatlustest on selgunud, et universumi äärtes asuvad nn plahvatavad tähed liiguvad kiiremini kui need, mis asuvad universumi keskel. Hispaania teadlased väidavad aga nüüd, et tumeenergia kohta käiv teooria on vale ning tegelikkuses universumi paisumine hoopis aeglustub, mitte ei kiirene.

Baskimaa ja Salamanca ülikooli professorite sõnul on aeglustumine aga nii järk-järguline, et inimesed seda ei taju.

Teadurid kirjutavad ajakirjas Physical Review D, et tumeenergiat ei eksisteerigi. Aeg aga käib aina enam ja enam maha, jõudes lõpuks punkti, kus peatub täielikult. Aja peatumine tähendab, et kõik toimub aina kiiremini ja kiiremini, kuni kaob lõpuks. “Siis peatub hetkega kõik igaveseks, umbes nagu fotol,” rääkis professor Jose Senovilla.

Cambridge’i ülikooli teadur Gary Gibbons ei pea Hispaania professorite teooriat absurdiks: “Usume, et aeg tekkis Suure Paugu ajal, ning kui aeg saab tekkida, saab see ka kaduda.”

http://ohtuleht.ee/481496

Oluline on silmale nähtamatu.

Antoine de Saint-Exupèry
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Balzzar
Vana kala

Postitusi: 496
Liitunud: Apr 2010
21-06-2012 11:05
Postitus: #22
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Väljaspool teadvust puudub aeg.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Krt
Bännitud

Postitusi: 957
Liitunud: Dec 2011
21-06-2012 14:58
Postitus: #23
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
Ei puudu, puuduks vaid teadvus, kes seda tajuks ja hindaks.

Vaid Kõiksuse surematus pimedusesüdames on kõik lubatud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Balzzar
Vana kala

Postitusi: 496
Liitunud: Apr 2010
21-06-2012 15:09
Postitus: #24
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
(21-06-2012 14:58 )Krt Kirjutas:  Ei puudu, puuduks vaid teadvus, kes seda tajuks ja hindaks.

Selle oleme "avastanud" ainult teadvuse abil.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
haneracryth
Vana kala

Postitusi: 325
Liitunud: Feb 2012
21-06-2012 15:50
Postitus: #25
RE: Küsimus suurele ringile- mis on aeg?
(21-06-2012 15:09 )Balzzar Kirjutas:  
(21-06-2012 14:58 )Krt Kirjutas:  Ei puudu, puuduks vaid teadvus, kes seda tajuks ja hindaks.
Selle oleme "avastanud" ainult teadvuse abil.

Ma kasutaksin pigem väljendit "sellest teadlikuks saanud". Näiteks elektromagnetism oli olemas ka enne Maxwelli.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Seletage, mis on taoism? Putukas 18 6,484 09-06-2019 15:45
Viimane postitus: KuKr
  üks küsimus seoses astraalrännakuga/-projektsiooninga (OOBE) devilouspriest 4 3,672 14-10-2010 16:31
Viimane postitus: levis

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat:

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog