Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taevas vilkuv täht?
#1
Tere

Olen seda nähtust juba täheldanud mitmeid aastaid, aga koguaeg meelest läinud ja siis mõelnud et mingi atmosfäär häirib jne. aga igaljuhul vaatasin nüüd ka aknast välja ja nägin, taevas mingi täht vilgub, vära erinevaid värve. muidu kui teised tähed on kõik ühtemoodi ei vilgu nii jubedalt, siis see üks vilgub. ja juba pikemat aega. nagu mainisin siis esimest korda märkasin umbes 4 aastat tagasi?. ja siis nüüd ongi küsimus, et kas keegi teab mis see on seal taevas? kas mingi planeet või mis? ma taeva kaardi kordinaate kahjuks ei oska anda, aga äkki keegi teab mida mõtlen.

Parimat!

täpsustaks et näha on ka punast ja sinist vilkumist. ps, see ei ole lennuk, sest see liigub taevaga kaasas.
Vasta
#2
Üldjuhul on silmaga nähtavad vilkumised tingitud
atmosfääri õhuvooludest ja virvendustest.

Teema - Vilkuv täht
Vasta
#3
(05-03-2012, 23:17 )mikker Kirjutas: .....
ja siis nüüd ongi küsimus, et kas keegi teab mis see on seal taevas? kas mingi planeet või mis? ma taeva kaardi kordinaate kahjuks ei oska anda, aga äkki keegi teab mida mõtlen.
.....
Ehk on tegemist Siiriusega... Lugemist:
http://web.zone.ee/abx/?scifi=abx/mystika/teadmised
Vasta
#4
just preagu näen ka taevas ikka paraja suuruseda objekti (pole kunagi varem nii suurt tähte näinut tavas).Tundub rohkem nagu mingi kera mis vaikselt liigub , vb on tingitud sellest tänasest päikesetormist? soovitan kõigil asja uurida , kellel parem kaamera pilte teha , või isegi teleskoobiga vaadata seda ... objekt asub umbes edelas-läänes, väga huvitav igatahes
Vasta
#5
(08-03-2012, 19:57 )Eku420 Kirjutas: just preagu näen ka taevas ikka paraja suuruseda objekti (pole kunagi varem nii suurt tähte näinut tavas).Tundub rohkem nagu mingi kera mis vaikselt liigub , vb on tingitud sellest tänasest päikesetormist? soovitan kõigil asja uurida , kellel parem kaamera pilte teha , või isegi teleskoobiga vaadata seda ... objekt asub umbes edelas-läänes, väga huvitav igatahes

Seal suunas on Siirius väga hästi nähtav - nagu on ta seal iga aasta väga hästi nähtav on olnud. Siirius, nagu kõik teised meie poolt vaadatuna lõunapoolsemas taevaoas olevad tähed(kaasaarvatud Päike) tõusevad läänest ning loojuvad itta.

Aga muidu mõtlesingi, et kuhu tänavune Siirius-UFO hooaeg jääb, mis oma visa järjekindlusega vähemasti minu silmade eest siin foorumis juba neljandat aastat järjest läbi käib.

(05-03-2012, 23:17 )mikker Kirjutas: kas mingi planeet või mis?

Planeete on selge taevaga sellel aastal taevas koguni viite näha - Merkuur, Marss, Jupiter, Saturn ja Veenus. Enam paremaks minna ei saa...
Kui huvi nende asukohtade kohta taevas, siis programm Stellarium või inglise keelne õpetus. Selle programmiga tasub tegelikul asi üle kontrollida, enne kui UFO'd morset saatma hakkavad.

EDIT: Vabandust, aga esimese hooga läksid ilmakaared segi nagu pudru ja kapsad. Siirius on hetkel nähtav seal lõuna-kagu suunas - suur täht mis hästi värviliselt vilgub. Edela suunas on näha Veenus, mille kõrval(vasakul) olev natukene väiksem(aga ikkagi päris muljetavaldav) täpikene on hiiglaslik Jupiter.
Vasta
#6
nojmh , pole seda tähele pannud...ma tean kus kõik tavalised taevakehad asuvad ja millise suurusega nad enamvähem on ... täna lihtsalt märkasin midagi uut , vb on vb mitte
Vasta
#7
See on täiesti tavaline nähtus. Olen seda isegi filminud ning pikem teema : http://www.para-web.org/showthread.php?tid=5478
Video : http://www.youtube.com/watch?v=yYYC2GhYKzA
Tegu siiriusega. Kuigi kummaline, et ka ise täheldan vilkumist alles mõned aastad ning pole varem midagi sellist näinud. Vb, kuna ei vaatand
niipalju taevasse : )
Vasta
#8
nojmh , siis on selged silbid ütleme nii
Vasta
#9
Ma olen Siriust juba mitmeid aastaid vahtinud (mul on olnud selleks omad põhjused), kuid sellist värviküllast vilkumist näen tõesti sel talvel esmakordselt. Eelmisel talvel täheldasin, et ta vilgub, kuid sel talvel oli see värelemine hästi värvirohke ja äge. Kui netist tahtsin asjale seletust leida, siis ühtäkki avastasin, et ma pole ainuke, kes on seda nähtust just viimastel aegadel täheldama hakanud.
Vasta
#10
oke oke, suured tänud info eest, aga kusjuures, ma tean et ma olen sellist vilkumist ka märganud suvel, aga ei oska kommenteerida kas see on see sama sirius.

aga tänud info eest, nüüd süda vähemalt rahul

Smile
Vasta
#11
Siriust on väga lihtne leida. Otsi üles Orioni tähtkuju. See jääb praegu pimeduse saabudes mõnusasti edelasse. Orioni keskel on kolmest tähest koosnev Orioni vöö. vea sellest vööst vasakule peaaegu piki vöö telge mõtteline sirge ja esimene ere täht, mis teele ette jääb, ongi Sirius, penitäht. Just käisin õues selle vilksumist vaatamas - värve igast spektri osast.
Vasta
#12
Tõesti hea infokild ja lisaks kõigele aitab seletada seda vilksumist päris hästi.Tuleb nentida, et tõesti ei vilgugi Sirius kogu aeg.

(06-03-2012, 01:11 )Tehnoloog Kirjutas: Ehk on tegemist Siiriusega... Lugemist:
http://web.zone.ee/abx/?scifi=abx/mystika/teadmised

Aga ikkagi huvitav, kuidas inimesed selliseid asju suht sünkroonis avastavad. Ju siis ikka on hakatud taevasse rohkem vahtima ja ju siis seal ikka miski meie meeli üha enam köidab ja ju siis ikkagi eksisteerib mingi skeptikute poolt eitatav ühisväli... Mitte, et ma selle olemasolus kuidagi kahtleks, aga ma niisama targutan siin Smile

Igatahes see seletus, et vilkumist põhjustab tähe madal asetus horisondi suhtes ja atmosfääri võbelus, on jamps. On kell pool 5 hommikul ja just tulen õuest tähti vahtimast. Mõni kergelt väreleb, aga samas on mõni horisondile väga lähedal ja ei mingit tormilist plinkimist.
Vasta
#13
Minu eespool toodud lingil võib lugeda seesugust seletust:

"Kui po tolo asub Siiriuse lähedal, siis tolle helendus tugevneb; kui po tolo eemaldub, siis hakkab Siirius vilkuma niiviisi, et vaatlejale paistab, nagu näeks ta palju tähti. Mõjuv pilt, kui arvestada, et Siirius B pole palja silmaga nähtav!"

Kas keegi oskab täpsemat seletust anda (või leida) sellisele kiirele vilkumisele?
Mis seal tähtede vahel täpsemalt toimub?

Siin üks netist leitud pilt, kus vilkumine on "laotatud laiali" lihtsalt kaamera liigutamisega:
http://www.hot.ee/her/vilkumine.jpg
Vasta
#14
(09-03-2012, 04:27 )Matrix Kirjutas: Igatahes see seletus, et vilkumist põhjustab tähe madal asetus horisondi suhtes ja atmosfääri võbelus, on jamps. On kell pool 5 hommikul ja just tulen õuest tähti vahtimast. Mõni kergelt väreleb, aga samas on mõni horisondile väga lähedal ja ei mingit tormilist plinkimist.

Aga Siirius on taevas nähtav suurim täht, seega on vilkumine just tema puhul kõige selgemini jälgitav. Planeedid aga nii palju ei vilgu, seega kuigi näiteks Veenus on taevas suuruselt hetkel suurim taevakeha(peale Kuu), ei vilgu ka tema loojudes nii palju kui seda Siirius teeb.
Vasta
#15
(08-03-2012, 22:56 )Matrix Kirjutas: Siriust on väga lihtne leida. Otsi üles Orioni tähtkuju. See jääb praegu pimeduse saabudes mõnusasti edelasse. Orioni keskel on kolmest tähest koosnev Orioni vöö. vea sellest vööst vasakule peaaegu piki vöö telge mõtteline sirge ja esimene ere täht, mis teele ette jääb, ongi Sirius, penitäht. Just käisin õues selle vilksumist vaatamas - värve igast spektri osast.
Oot-oot... Orioni vöö kolm tähte on diagonaalis alt vasakult üles paremale. Sinu mõõtmise järgi peaks Siirius asuma suht silmapiiri lähedal.
Vasta
#16
(10-03-2012, 14:25 )Celtic Kirjutas:
(08-03-2012, 22:56 )Matrix Kirjutas: Siriust on väga lihtne leida. Otsi üles Orioni tähtkuju. See jääb praegu pimeduse saabudes mõnusasti edelasse. Orioni keskel on kolmest tähest koosnev Orioni vöö. vea sellest vööst vasakule peaaegu piki vöö telge mõtteline sirge ja esimene ere täht, mis teele ette jääb, ongi Sirius, penitäht. Just käisin õues selle vilksumist vaatamas - värve igast spektri osast.
Oot-oot... Orioni vöö kolm tähte on diagonaalis alt vasakult üles paremale. Sinu mõõtmise järgi peaks Siirius asuma suht silmapiiri lähedal.

Ongi silmapiiri lähedal. Kui vöö joont pidi üles poole minna, leiab esimese eredama tähena Aldebarani.
Vasta
#17
Aga too vilkuv täht pole teps mitte silmapiiri lähedal, pigem just seniidist umbes kõigest 20 kraadi allpool...
Vasta
#18
(10-03-2012, 15:41 )Celtic Kirjutas: Aga too vilkuv täht pole teps mitte silmapiiri lähedal, pigem just seniidist umbes kõigest 20 kraadi allpool...

Ma ei tea, mida sa pead silmas "too vilkuv täht" all aga Siirius on seal, kus eespool kirjeldatakse. Aafrikas Mali kandis vist on jah suht pea kohal. Ei tea kas sealt vaadates ka vilgub.
Vasta
#19
Mõni päev tagasi oli saksa pealt mingi saade kus oli just sellest "värviliselt vilkuvast" nähtusest juttu,ilusti näidati ära protsess....kahju,et peale ei võtnud,nüüd oleks ilusti selgituseks olnudSmile olen ammu juba tähelepannud toda.
Vasta
#20
Vabandused, on jah Siirius. Ajasin ise veidi sassi.

Täna on Jupiter ja Veenus eriliselt säravad. Siirius vilgub tavapäraselt, ent lisaks Siiriusele vilkusid ka Betelgeus ning Rigel, veel kaks tähte Orioni tähtkujust (teine teisel pool Orioni vööd)
Aga kui minna Siiriusest veel edasi, on taevas näha üks punane planeet. Kes arvab ära, millega tegemist?


Üks väga vahva planetaarium tähtede uurimiseks: http://neave.com/planetarium/
Vasta
#21
Kuna paljudel tänapäeval taskus mõni nutitelefoni moodi asi, siis soovitaks astronoomia huvilistele Google Sky Map-i programmi (androidile kenasti olemas). Lükkad gps-i sisse paned programmi käima,suunad telefoni huvipakkuvale objektile ja kuvataksegi objekti nimetus. Ise ka sedasamust vilkuvat siiriust piidlesin kahtlustavalt kuid selle abilisega sai müsteerium kiirelt lahendatud Smile
Vasta
#22
Kasutan kordamööda 2 programmi - SkEye meedlib mõnevõrra rohkem.

Sky Map | Astronomy - Android Apps on Google Play
SkEye Planetarium | Astronomy - Android Apps on Google Play
Vasta
#23
Selge taevas ja vaatamist kui palju: Jupiter ja Kuu kõrvuti, Veenus natuke kaugemal.

Päikest.
Vasta
#24
Kes tahab täna Veenust, Jupiteri ja Marssi Tallinas läbi teleskoobi vaatama minna, siis: http://www.facebook.com/events/278338065576690/
Vasta
#25
Tulemas selge öö ja peaks nägema Veenust Plejaadides ehk Sõelas:
http://www.maaleht.ee/news/loodus/loodus...d=64176109

Päikest.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tabby Täht Lorenz 0 345 07-03-2023, 22:48
Viimane postitus: Lorenz
  Täht Alkion Teloslane 0 1,962 19-10-2020, 23:40
Viimane postitus: Teloslane
  Muljetavaldav meteoriit Eesti taevas 21.05.2011 - kell 02:35 eny 17 10,370 03-06-2011, 13:48
Viimane postitus: eny
  Kauge täht kihutab Päikesesüsteemi poole djfreeze 1 3,412 16-03-2010, 15:37
Viimane postitus: mulk2003
  Vilkuv täht zeus 16 9,059 15-03-2009, 20:53
Viimane postitus: Para-Mammu
  Kahtlane 'täht', mis osutus Veenuseks kurk 48 16,132 16-06-2008, 16:17
Viimane postitus: kurk
  Taevas on märke: kurjuse telg Hallucigenia 1 2,407 04-01-2006, 15:59
Viimane postitus: Loomakasvataja

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat