Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tünni foorumist
Asi ei ole auväärsuses. Asi on põhimõttes. Eesti keel on meie keel, miks me ei võiks austada seda keelenatukest, mis meil on? Pealegi on õigekirjareeglite järgimine toodud ära meie Reeglites - millega kõik meie kasutajad nõustuvad kui ennast sellesse foorumisse registreerivad. Igal mänguväljakul on omad reeglid, osades tugevamad, osades nõrgemad. Para-webi mänguväljakul on siis sellised reeglid. Need, kes neid austada ei suuda, nendel me ei keela ka siit lahkumast iseenesest. Me ei sunni ju teid reegleid järgima, kuid kasutajatest oleks viisakas seda teha.
Ma saan aru, et teil on reeglid, ja seepärast olengi püüdlik. Ka sägal soovitan reegleid austada.
Aga kui ma kirjutaks kellegile teisele, et ta on lugupidamatu minu vastu, kuna ei alusta lauseid suurtähega, ma ei suudaks seda surnuks naermata lõpuni kirjutada.
Kage, sa kirjutasid, et "olen laisk ja minakeskne ning kirjutan kuidas tahan, vorm ei loe üldse ja näitab natuke pohhuistlikku suhtumist (minu kogemus ja ei ole sinu paikapanemiseks mõeldud).", mis näitab, mida sinu arust tunneb kirjutaja, aga mida see sinuga teeb?
(18-01-2012, 18:33 )ei kukkunud kännust kaugele Kirjutas: Ma saan aru, et teil on reeglid, ja seepärast olengi püüdlik. Ka sägal soovitan reegleid austada.
Aga kui ma kirjutaks kellegile teisele, et ta on lugupidamatu minu vastu, kuna ei alusta lauseid suurtähega, ma ei suudaks seda surnuks naermata lõpuni kirjutada.
Kage, sa kirjutasid, et "olen laisk ja minakeskne ning kirjutan kuidas tahan, vorm ei loe üldse ja näitab natuke pohhuistlikku suhtumist (minu kogemus ja ei ole sinu paikapanemiseks mõeldud).", mis näitab, mida sinu arust tunneb kirjutaja, aga mida see sinuga teeb?

Oot, kas ta seda mitte venusele ei kirjutanud??? Sa oled siis venus ja ei kukkunud kännust kaugele ühes isikus?
(18-01-2012, 18:33 )ei kukkunud kännust kaugele Kirjutas: Ma saan aru, et teil on reeglid, ja seepärast olengi püüdlik. Ka sägal soovitan reegleid austada.
Aga kui ma kirjutaks kellegile teisele, et ta on lugupidamatu minu vastu, kuna ei alusta lauseid suurtähega, ma ei suudaks seda surnuks naermata lõpuni kirjutada.

Need on Eesti Keele keele reeglid. Kui sa (mitte isiklikult hetkel tsiteeritav) Eestalne siis sa austad
oma ema keele reegleid. Peaks olema lihtne. Kui sa ei austa neid siin siis sa ei austa neid kuskil.
Kui sa ei suuda austada oma Emakeelt siis mis asutust soovid sa neilt kes seda teevad???
Hetkel on meie ühiskonnas siiski Emakeele austajate ülekaal. Kui see muutub siis palun väga - kirjutage
või hiina keeles või ruunidega või koliga sinna kus reegleid pole ja püüdke hakkama saama.
Saan aru vahest sisse hiilivatest kirjavigadest aga elementaarsed reeglid on lihtsad - lause ja päris nimed
suure tähega. Lause lõppeb punktigaja kirjavahe märkide järel on tühik - üldjuhul. Kui neid lihtsaid asju
pole suudetud koolis selgeks saada siis peab inimene olema kas mingi pooletoobine kretiin või rullnokk
kellel puudub igasugune austus oma kaaskodnaike suhtes. Tehke valik.
Esimese poole kirjutasin mitmetele, teise poole Kagele.
Maeitea, mul hommikult juba süda aimas halba, et meid ka siin segi hakatakse ajama.
(18-01-2012, 18:39 )Jõhvikas Kirjutas:
(18-01-2012, 18:33 )ei kukkunud kännust kaugele Kirjutas: Ma saan aru, et teil on reeglid, ja seepärast olengi püüdlik. Ka sägal soovitan reegleid austada.
Aga kui ma kirjutaks kellegile teisele, et ta on lugupidamatu minu vastu, kuna ei alusta lauseid suurtähega, ma ei suudaks seda surnuks naermata lõpuni kirjutada.
Kage, sa kirjutasid, et "olen laisk ja minakeskne ning kirjutan kuidas tahan, vorm ei loe üldse ja näitab natuke pohhuistlikku suhtumist (minu kogemus ja ei ole sinu paikapanemiseks mõeldud).", mis näitab, mida sinu arust tunneb kirjutaja, aga mida see sinuga teeb?

Oot, kas ta seda mitte venusele ei kirjutanud??? Sa oled siis venus ja ei kukkunud kännust kaugele ühes isikus?


Excubitoris, kui mina noor olin, kirjutati eesti keel ja eestlane väikste algustähtedega.
Ja 1 mu post kadus ära, kus ütlesin, et ma ei suuda korraga mõelda sisule ja õigekirjale ning sa võid selle liigitada kuhu soovid.
"excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog " - mitu viga siin on?

Ühtlasi palun adminitstaatoritel mu kasutajanime algusetähed muuta reeglitega vastavaks!
__________________________________________________________________________________
(Salvestasin selle lehekülje endale igaks juhuks pdf-i)
Ma tõesõna ei usu, et miilitsavalve aitab kuidagi säilitada austust eesti keele ja eesti meele vastu.
(18-01-2012, 18:51 )ei kukkunud kännust kaugele Kirjutas: "excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog " - mitu viga siin on?

Ühtlasi palun adminitstaatoritel mu kasutajanime algusetähed muuta reeglitega vastavaks!
__________________________________________________________________________________
(Salvestasin selle lehekülje endale igaks juhuks pdf-i)

Palun minu kasutajanimi ka suure algusega kirjutada. Aitäh!

(18-01-2012, 18:33 )ei kukkunud kännust kaugele Kirjutas: Kage, sa kirjutasid, et "olen laisk ja minakeskne ning kirjutan kuidas tahan, vorm ei loe üldse ja näitab natuke pohhuistlikku suhtumist (minu kogemus ja ei ole sinu paikapanemiseks mõeldud).", mis näitab, mida sinu arust tunneb kirjutaja, aga mida see sinuga teeb?
Mitte midagi. See on lihtsalt minu arvamus.

Aga millegipärast läheb teema ikka sinnakanti, et reeglitele ja viisakusele viitamisest loetakse välja tolerantsuse ja mõistmise puudumist, enda tähtsaks või auväärseks tegemist ja mida iganes veel. Sellest kõigest jääb mulle mulje, et lihtsalt puudub arusaamine viisakusest ja kollektiivis käitumisest ja sõditakse oma "unikaalse" MINA säilitamise pärast.
Kas mõni personaliliige oskab seletada, miks seda teemat siia
üldse vaja on? Kas seoses 2012 aastaga hakatakse foorumis
latti allapoole laskma?

(17-01-2012, 00:41 )Celtic Kirjutas: Ja ongi kõik. Kõik, mis vaja, on öeldud, ülejäänu on lihtsalt mõttetu jahumine. Teema lukku!?

(17-01-2012, 01:10 )Päikeseinsener Kirjutas: NB! Celtiguga nõus, pole seda jama siia tegelikult vaja.

(17-01-2012, 21:08 )Jõhvikas Kirjutas: Toetan ka eespool kõnelejate palvet see konkreetne teema sootuks sulgeda.
See teema tekitab ainult negatiivseid emotsioone ja on toidulauaks trollidele.

Kas peab hakkama allkirju koguma ja kui peabki, siis palju neid kokku peab saama?

(18-01-2012, 19:12 )kage Kirjutas: ... sõditakse oma "unikaalse" MINA säilitamise pärast.

Aga miks sul on vaja teise MINA likvideerida ja veel kollektiivi nimel?

Mille nüüd nii erutuda? Las kirjutab nii nagu tahab! Pole mina see, kes kivi viskab.
Mul endal, eesdigeel longab.
Säilitage palun rahu, ullu pole. Ja mis siis, kui venus ongi "unikaalne"? Mulle jääb ikka mu lihtsus alles.
(18-01-2012, 18:39 )excubitoris Kirjutas: Need on eesti keele keele reeglid. Kui sa (mitte isiklikult hetkel tsiteeritav) oled eestalne, siis sa austad
oma emakeele reegleid. Peaks olema lihtne. Kui sa ei austa neid siin, siis sa ei austa neid kuskil.
Kui sa ei suuda austada oma emakeelt, siis mis asutust soovid sa neilt, kes seda teevad???
Hetkel on meie ühiskonnas siiski emakeele austajate ülekaal. Kui see muutub, siis palun väga - kirjutage
kasvõi hiina keeles või ruunidega või kolige sinna, kus reegleid pole ja püüdke hakkama saada.
Saan aru vahest sissehiilivatest kirjavigadest, aga elementaarsed reeglid on lihtsad: lause ja pärisnimed kirjutatakse
suure tähega. Lause lõppeb punktiga ja kirjavahemärkide järel on tühik - üldjuhul. Kui neid lihtsaid asju
pole suudetud koolis selgeks saada, siis peab inimene olema kas mingi pooletoobine kretiin või rullnokk,
kellel puudub igasugune austus oma kaaskodnaike suhtes. Tehke valik.
Punasega on märgitud kirjavead, mis on "sisse hiilinud" kas lohakusest, hoolimatusest või siis omandamata peatükkidest kooli emakeeletundides - meie oma kauni emakeele õppimiseks pühendatud tundides. Selles väikeses lõigus kogunes taolisi 24. Lohakust on palju, mis aga puudutab kirjavahemärkide kasutamise oskust meie kaunis emakeeles, siis see on autoril kahjuks jäänud omandamata.
Sinisega on tähistatud teksti sobimatu, kas arusaamatu või siis emakeelt mitteaustav keelekasutus sõnavärdjate näol, mis endast lugupidava inimese kõnepruuki ei passi.

Seda sobimatum on taolise teksti autoril pruukida suud keeleteemadel üldse.

Laiemas plaanis on kohatu nõuda teistelt midagi, milles ise ollakse harimatu käpard, niisiis, excubitoris, kes sa oma esitletud loogika põhjal ilmselt endast ise lugu ei pea, kuna oma nime kirjutad väikese tähega: ära tule norima seal, kus sul puudub pädevus. Sageli on enesekriitikata inimesel raske oma pädevust hinnata ja hordidena hiilivad sisse vääratused heade tavade vastu, seepärast kutsun sind tagasihoidlikkusele ja suuremale tänulikkusele elu enese ees, heale läbisaamisele oma kaasmaalastega, miks mitte ka teiste rahvustega, õppima ka võõrkeeli viimast hõlbustamaks ning keskenduma tegelikele väärtustele elus. Ehkki olen oma elu jooksul emakeele austamisele pühendanud sinust oluliselt enam just väärtustades selle keele reegleid neid ära õppides, siis ei arvusta ma sind sinu tegemata töö tõttu selles valdkonnas, pole enne ega plaani ka edaspidi norida sinu kirjavigade kallal (praegune oli vajalik üksnes näitlikustamiseks) ja elu austava inimesena eeldan, et küllap oled sa olnud pühendunud mõnes teises vallas, mistõttu ei pea ei sind ega kedagi teist endast vähemaks või paremaks ega võta suud täis panemaks teist kedagi käima mööda oma nööri. Kena oleks kohata vastu mingit enam-vähem sama mõistvat suhtumist ja sõbralikkust, mida aga ei eelda ma enam ammu mittekusagil Laugh
Päikest igatahes!
(18-01-2012, 19:20 )temimoor Kirjutas:
(18-01-2012, 19:12 )kage Kirjutas: ... sõditakse oma "unikaalse" MINA säilitamise pärast.
Aga miks sul on vaja teise MINA likvideerida ja veel kollektiivi nimel?
Järjekordselt õnnestub inimestel lugeda minu tekstist välja midagi mida seal ei ole. Pidasin silmas "unikaalsust" kui väikest tähte lause alguses mis on tegelikult laialt levinud ning suutmatust enda MINA muudmoodi defineerida kui sellise stiili läbi.
Kus on kirjas, et see teema on õigekirja üle arutamiseks mõeldud?
Kui tundub, et teisest foorumist midagi enam arutada ei ole vaja, siis läheb see lukku.
Sa pidasid silmas minu suutmatust enda MINA muudmoodi defineerida kui sellise stiili läbi?
Kust sa sellise jultumuse võtad hindamaks minu võimeid?
Arvan, et teise parafoorumi teema on ammendunud. Õigekirjast saate siin edasi norida: http://www.para-web.org/showthread.php?tid=5606

Teema lukku.
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Lahkun foorumist HarriKingo 12 5,569 04-04-2007, 18:12
Viimane postitus: volli

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat