• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 13
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mida tähendab "valgustunud"?
#1
Näiteks, Lincoln Gergar:
Tsitaat:Tõeline valgustatus on lahti laskmine kõigest sellest, mida me arvame teadvat. See on loobumine meelest endast.Vaid siis kui elame vaikse meele ja avatud südamega, võime öelda, et oleme valgustunud. Inimene on sukeldunud Kõiksusesse ja kõike kogetakse kui Üks. Me oleme laine Igaviku ookeanis.
Vasta
#2
Valgustatuse mõisteid/seletusi on pea sama palju kui on õpetajaid ja gurusi.
Kuid paistab olema üks läbiv teema nendel - valgustatus on millegi teada saamine.
Vasta
#3
Meeltest loobumine on sama hea kui suremine. Kui meil on olemas midagi, siis see midagi on meil põhjusega - meie meeled on meil põhjusega. Meel ja süda peavad olema tasakaalus, sest kui sa ikka vaigistad meeled, siis ei saa sa millestkist muhvigi aru. Millestkist aru saamata pole selle avatud südamega mitte kuraditki peale hakata, sest paratamatult on olemas need anorgaanilised tegelased, kes avatud südame ära petavad ja sind tasakesi kuivaks lutsivad.
Vasta
#4
Kõige lihtsam ja kergem on saada valgustatuks siis, kui öösel pimedas enda mõnele kehaosale taskulambist valgust lasta. Näiteks keerad valgusvihu näkku. Ja oledki valgustunud.

Milline see valgustunu muidu tavamõistes on? See kellele paistab rohkem päikest ja ta näeb selgemalt? Kas need, kes pole valgustunud, on pimestunud või mingil muul moel pimedusega seotud?

Kuidas saab üldse katkematult ringiratast kulgeval arenguteel öelda, et ühed on kuidagi valgustunumad kui teised? Nende mõttemallid ja maailmatunnetus on küll teistmoodi, ent nad ei ole oma olemuselt mitte mingil moel teistsugused või rohkem valgustatud, kui teised.
Vasta
#5
Mingist hiljutisest arutlusest jäi kõrvu, et "valgustus" on valesti tõlgitud mõiste, mis puutub meditatsiooni läbi teadvuse avardumist.
Õigem sõna pidava olema "virgumine".
Vasta
#6
Jah, midagi sarnast, et teadvus muutub järjest "virgemaks" - uni, tavateadvus, virgunud teadvus.
Vasta
#7
Huvitav millised on nende valgustunute/virgunute välised tunnused või mis võiks tõestada väliselt, et nad on tõepoolest valgustunud? Ja kuidas üks selgeltnägija valgustunut näeb/tunnetab?

Kui vaadata mitte selgeltnägija pilguga, siis mingi loogika järgi peaksid nad olema pidevalt terved (välisel vaatlusel pole nohu, köha, lööbeid jmt) ja ilma egost tulenevate käitumisprobleemideta (nt "ärapanemine", targutamine, kiitlemine jne). Mis veel?
Vasta
#8
Sellel teemal targutamine, et "milline ta on" on mõttetu, sest mittekeegi ei suuda näha endast enamat wink

Vasta
#9
Eks teatud mõttes on temimoolil õigus - raske on ületatda olemasolevat teadvustasandit, kuid asi pole siiski nii lootusetu. Eks see valgustunuma (mitte valgustunu) aratundmine ole selline tunnetuse küsimus.
Meie nn tiheduses pole valgustunuid ilmselt olemas või kui ongi, siis ei näe ma ühtegi põhjust, miks nad peaksid siia niiöelda pidama jääma. Kui on ikka valgustunu kõigest lahtilaskmise läbi ja täieliku üks-olemise saavutamises, siis ilmselt plopsatab too valgustunu siit reaalsusest nagu seebimull minema.
Aga oluliselt valgusrikkama persooni võib ära tunda tema sisemise rahu ja tarkuse järgi - tarkuse, mis ei pea väljenduma tema keerukas sõnaseadmisoskuses vaid olemises. Aegajalt ma ikka olen kohanud selliseid inimesi.
Vasta
#10
Valgustunuid on maailmas vähe, enamus keda niiviisi kutsutakse, on need, kes alles püüdlevad valgustumise poole.
Juba valgustunud inimest võib tõepoolest kutsuda virgunuks. Paljud nii lääne kui ida pühakud (gurud) on olnud valgustunud.
Mis on valgustumine? Siit saab inglise keeles usundite kaupa ülevaate sellest:
http://en.wikipedia.org/wiki/Enlightenment_(spiritual)

Valgustatuse kõrgeim vorm on surma üle võidu saavutamine valguskeha abil.
Raamatus "Torino surilina teaduses ja ajaloos" kirjutatakse, et Jeesuse muundumine ülestõusmiskehaks, mis tekitas surilinamehe kujutise, oli valgustatuse ülim vorm - sõna tõsises mõttes valguseks muutumine.
See tähendab, et Jeesus ei õpetanud kristlust, vaid valgustatuse saavutamist.
Teine suur valgustunu ehk virgunu oli Buddha.
Selgeltnägijaid on erinevaid, ka pahatahtlikke. Seda, et keegi on kellegist parem või valgustunum - seda ju ei sallita. Nii mõnigi Maal elanud valgustunu on saanud vett ja vilet tunda. Lisaks veel laimu osaliseks.
Usun, et tõelised valgustunud hoiduvad tänapäeval rohkem omaette.
Vasta
#11
Ma ei suuda välja mõelda ühtegi põhjust, miks peaks valgustunu üldse sotsialiseeruma kellegiga... õpetamiseks? armastamiseks? andmiseks? pigem just nagu Matrix väljendas - "vupsama minema siit reaalsusest"...
(11-11-2011, 00:10 )Matrix Kirjutas: Eks see valgustunuma (mitte valgustunu) aratundmine ole selline tunnetuse küsimus.
Meie nn tiheduses pole valgustunuid ilmselt olemas või kui ongi, siis ei näe ma ühtegi põhjust, miks nad peaksid siia niiöelda pidama jääma. Kui on ikka valgustunu kõigest lahtilaskmise läbi ja täieliku üks-olemise saavutamises, siis ilmselt plopsatab too valgustunu siit reaalsusest nagu seebimull minema.
Aga oluliselt valgusrikkama persooni võib ära tunda tema sisemise rahu ja tarkuse järgi - tarkuse, mis ei pea väljenduma tema keerukas sõnaseadmisoskuses vaid olemises. Aegajalt ma ikka olen kohanud selliseid inimesi.

Ma arvan, et kohates neid inimesi tunned sa ära eneses peidus olevad valgusallikad wink

Vasta
#12
Küllap nad vupsavadki siit reaalsusest minema kohe, kui on täielikult virgunud.Smile
Seni aga kuni nad alles valgustatuse poole püüdlevad, võib neid ka kohata.
Vasta
#13
(11-11-2011, 00:24 )temimoor Kirjutas: Ma arvan, et kohates neid inimesi tunned sa ära eneses peidus olevad valgusallikad wink

Absoluutselt, nii see ongi.
Aga kirjeldatakse kahtesugust valgust: elusat valgust ja surnud valgust. Ma olen neid arvatavasti mõlemaid kogenud. Surnud valgus on pimestav.

Viibisin ükskord koos inimesega, keda peeti valgustunuks. Tema kõrval oli kirjeldamatult hea olla. Mulle tundus, et kõik vajub tühjusesse, et kõik on selge ja arusaadav, kadusid küsimused ja nagu oleks olemas olnud vaid puhas teadmine ning ma tundsin, kuidas ma olen kõiksusega üks. Kui ma paari päeva pärast kainenesin, olin ikka samas reaalsuses, milles valitses lahususe illusioon. Olin olnud pimestavas surnud valguses.

Oluliselt valgustavam oli aga kohtumine teise inimesega, kes palus mul vaadata maailma tema tunnetuse kaudu. Ühtäkki kerkisid minus esile küsimused nagu ookeanilained. Ma nägin sulaselgeid nägemusi täiesti kaine peaga ja päise päeva ajal. Selle peale sain lihtsa selgituse: kui sa tahad saada teadlikuks, siis küsi küsimusi ja kogu teadmisi, sest teadlikkus seisnebki teadmistes ja need tuleb avada ning neil tuleb avaneda lasta.

Surnud valgus tuleb ja matab su enese alla ja elus valgus paneb su liikuma.

Selline on minu interpretatsioon.

Väidetavalt Castaneda jõudis valgustumiseni ja lahkus siit reaalsusest, kuid enne seda kogus ta väga pikka aega teadmisi.
Vasta
#14
Matrix, kirjeldad olukorda, mida isegi hiljuti tundsin - kohtusin inimesega, kes ise otsib midagi, püstitab küsimusi, jagab infot, nagu teab midagi, viib su mingisse kummalisse segadusse, küsimustesse, rännakule, kus näed midagi, millele ei saa vastuseid...vähemalt mitte veenvaid ... mingi aeg on väga ergas ja põnev olla, ja ärkad siis sellest kohtumisest veel suurema segadusega.
Ei ole saanud ühtegi vastust, ainult küsimused. Sellist inimest, nagu kirjeldad teisena, ei ole mul olnud õnne veel kohata. Kas võid anda vihje, kust teda leida?
Vasta
#15
Mul lihtsalt joppas. Ma ei tea isegi tema nime. Ma trehvasin temaga Tartus Südame Tarkuse Päevadel. See soliidne naisterahvas astus minu töötuppa, kuulas mind veidi, naeratas ja tegi mulle ettepaneku vaadata maailma läbi tema tunnetuse. Ma vaid panin oma käe ta õlale, kujutasin ette, et sisenen temasse ja siis... siis see tuli. Ma ei tea kaua see kestis - ilmselt alla minuti. Kui ma niiöelda tagasi tulin, siis ta lihtsalt naeratas mulle ja küsis, et kuidas oli. Ma ei mõistnud miskit kosta, sest kogemus oli sedavõrd kirjeldamatult uudne ja siis ta laususki paar selgitavat lauset küsimuste, teadmiste ja teadlikkuse kohta ja lahkus. Ma taipasin teda vaid tänada ja jäin tükiks ajaks ühe koha peale töllerdama. Siis läksin koridori ja küsisin kolleegilt, et kas tema nägi sellist ja sellist daami. Kolleeg ütles, et nägi jah, olla temaga tükk aega maast ja ilmast vestelnud ning siis olla mu kolleeg soovitanud daamil mind kuulata. Daam oli tänanud ja mu klassiruumi sisenenud. Mõne minuti pärast väljus ta klassist, naeratas mu kolleegile, oli tänanud ja läinud. Kes ta oli, ei tea ei mina ega mu kolleeg.
Daam nägi välja täiesti tavaline: pruunid juuksed, pruun pikk seelik, pruun sviiter, nii umbes 175 pikk ja kena figuuriga, ca 45-50 aastat vana.
Igatahes andis ta mulle mõnusalt hea enesetunde ja meeletu huvi jätkata samas vaimus nagu ma seni olen tegutsenud - otsida vastuseid ja saada midagi teada läbi küsimuste.
Vasta
#16
Valgustatud tähendab: teadlik maailma/kõiksuse olemusest.


Praktilise poole pealt: lugege läbi ca 50 lehekülje pikkune eesti keelde tõlgitud Thothi raamat:

http://www.directorie.eu/news-Thothi_raamat.php

ja üritage seal öeldust "aru saada" (21 pildi olemus ja omavahelised seosed) - nii olete te valgustatusele üsna lähedal.

Vasta
#17
No new age´i ei maksa siia nüüd küll toppida - see tõlge on tehtud sedavõrd vanast raamatust, et sel ajal ei teatud nisukesest asjast miskit.
Tõlge on küll kehvapoolne, ilmselt eelmise EW ajast, aga alati saab osta omale mõne teise taro kaartide tõlgendamise raamatu.
Üks uuemaid, mis eelmisel aastal ilmus, on:
Margit Kuldsaar. „Taro praktik. Kuujumala kaardid kõnelevad.“
- Aleister Crowley. Thoth tarot´kaartidega ennustamine

Raamat on mediteerimise abivahend, mitte ilukirjanduslik jutt!Smile
Ja muidugi võib alati lugeda ka päris Thothi raamatut ehk Smaragdtahvleid, mille üks meie foorumlane eesti keelde tõlkis ja mis on samuti foorumist saadaval.
Teemas paranormaalsed internetiraamatud. Head edasi otsimist! Smile
Vasta
#18

Eelpool toodud Thothi raamatu tõlge von Ükskülli poolt on "enamvähem seeditav" paljudele: kitsama silmaringiga inimestele jääb "rõõm" kõike eitada, kuna puuduvad tõestused - tavaline inimene saaks siit huvi korral mingisuguse ülevaate/arusaama nähtava ja nähtamatu maailma olemusest - kes suudab enamat mõista, võiks lugeda detailsemat Thothi raamatut Smaragdtahvlite näol, mille Arlich on eesti keelde tõlkinud:

http://www.hot.ee/wandermast/failid/Thot...ahvlid.pdf


Valgustatuse tasemeid on mitmeid: kui näidata algajatele liiga tugevat valgustatust, siis ei suuda ta seda vastu võtta: kõik tundub täielikult seosetu jamana, või minnakse lihtsalt hulluks oma piiratuses.


Usuteostes on põrgul nö "hirmutav alatoon", ehk kui sa ei tee nii nagu kirikupapid tahavad, lähed põrgusse - eelpool viidatud "21-pildi" Thothi raamatus vaid viidatakse muu jutu seas põrgus olevate hingede isiku-omadustele: keegi ei sunni meid ju harrastama/praktiseerima valetamist, tapmist, varastamist ja surematu hinge eitamist - ehk kõike seda, mida tumedad/määrdunud hinged põrgus põletamas käivad.


Väidet "peale 21 pildi pole midagi olemas" tuleks mõista järgnevalt: üldjoontes anti 21 pildi abil ülevaade nähtava ja nähtamatu maailma olemusest - alati saab kõike käsitleda detailsemalt ja nii tungida sügavustesse.


Analoogia: on vaid "21 pilti": autod, hobused, inimesed, jne - detailsemal käsitlusel selgub, et autosid on erineva kuju, suuruse ja otstarbega; hobuseid on erinevatest tõugudest, erineva kiiruse ja veovõimega; inimestel on erinevad rassid, eesmärgid, tunded ja maailmakäsitlused, jne.
Lisanduv "22. pilt", milleks on lendav taldrik mahub üldmõiste auto alla - lisanduv "23. pilt" roboti näol mahub üldmõise inimene alla, jne.

Üldiselt: paljudel on isegi selle lihtsustatud "21 pildi" olemuse mõistmisega tõsiseid raskusi - seega pole mõtet kohe hüpata kõrgustesse, mida keegi ei suuda mõista.
Vasta
#19
To minaelan:
No ei ole mina seda niiviisi läbi lugenud nagu sina.
Küll aga taro kaartide tõlgendusena lisaks teisele taro kaartide tähenduste raamatule.
Et vaadata, kas on selles mõistetavamaid tähendusi - ja peab ütlema, et neid leidub.
Mulle meeldib seal näiteks niisugune juhis: teada, tahta, julgeda, vaikida.
Küllap ei ole sa siis Vana-Egiptuse pooljumalatega üldse tuttav, kui sulle Jahve vaimusilma ette tuli...
Või on sul alles Smaragdtahvlite teema lugemata?
3. saj. e.Kr. koostas egiptuse ülempreester Manethon 3. köitelise Egiptuse ajaloo, kus teatab, et 13 900 a-t kestnud jumalate (neterite) ja sellele järgnenud 11 025 a-t kestnud pooljumalate (uršude) valitsemisest Egiptuses, neid olnud 341.
Tean ka kreeka ja hindu pooljumalaid, aga jahvega pooljumalaid küll seostada ei oska.
http://en.wikipedia.org/wiki/Demigod

Pildi 5 all on:
On olemas asju, mida igal ajal igaühele ei tohi ütlelda, vaid mida üksnes õigel tunnil vastavalt ettevalmistusele võib teatada.
Nii, et küllap sattusid valel tunnil seda teksti lugema.
Loodan, et selle pdf-i tekstiga klapib, sest mul on laual brosüür, mis õnnestus kunagi antikvariaadist saada. Ja ikkagi - head foorumiteemade edasi uurimist!Smile

Vasta
#20
(11-11-2011, 19:46 )lahendused Kirjutas: Üldiselt: paljudel on isegi selle lihtsustatud "21 pildi" olemuse mõistmisega tõsiseid raskusi - seega pole mõtet kohe hüpata kõrgustesse, mida keegi ei suuda mõista.
No selgub, et minu Voldemar Üxkülli raamat ja see pdf ei kattugi täpselt omavahel.

Peatüki all 21 pilt juures ei ole mul üldse mingit pilti. On hoopis kirjutatud:
"Täna seisad sa kahekümne esimese pildi ees. See kannab nime: "Jumal on kõiges."
On ka huvitav kirjeldus astraalprojektsioonist. Niipalju kui ma aru saan, siis külastatakse püramiidi? Püramiidi, mis sel ajal, kui raamat kirjutatud, polnud veel valmis ehitatudki?
"Mälestussammas (püramiid) kõneleb taevastest tarkustest. Targad uurivad seda ja arusaajad imetlevad. Selle mälestussamba mõõtudest leiab isegi maakera kaalu.
Viimane ptk on PILT NULL (Narr)
Ja lõpupoole on kirjutatud:
"Teadmine, tahe ja julgus on alati juhtinud tarku...
Jumal on ainus ja jääv, kuid tema pojad on arvutud."

To minaelan:
Ma usun, et kui asendada sõna Jumal sõnaga Kõiksus, saab tekstist paremini aru. Paljudel tekib sõnaga Jumal silme ette lapsepõlves nähtud pilt pilve peal istuvast habemikust ja nii ei jõua kogu jutt adekvaatselt pärale.
Ja veel 1.pildi alt:
Need pildid, mida me nimetame Thothi raamatuks ja mis on Thothi - Tarkuse jumala - 42 raamatu kokkuvõte, sisaldavad sümbolites kogu me teadmise.
"Inimesed on surematud jumalad ja jumalad olid surelikud inimesed."



Vasta
#21
To:Matrix:Tänan... Su vastus intrigeerib veelgi enam. See oli väga eriline kohtumine...Kes on need inimesed - nagu see naine?

Kuidas Sa täna mõtled - kas Sa usaldad teda? tema infot? on see heatahtlik?omakasupüüdmatu?
Olen midagi analoogilist läbi teinud Aafrikas -veidi küll teistsugune kohtumine - kuid mingi aine selles on sama.....just see sõnadeta edasiantu...
Teise variandi puhul - e siis surnud valgus - ehk on see sündimata valgus? Ehk need inimesed on alles teel ning ei valda
kõiki tehnikaid. Aga kindlasti on nad kaugemal ees, kui teised .....
Vasta
#22

Hingel pole sugu, st hing pole ei mees ega naine.

Ma soovitaks Minaelan'il vaadata oma kehastumise soorollist veidi kaugemale/sügavamale, ning üritada loetut mõista soovaba hinge/vaimu tasemel: mis on hinge arengu eesmärk erinevates kehastumistes, ning milles seisnevad hinge arengus lõksud/takistused.

Naistel on täiesti võimalik mõista selliste tekstide olemust - näiteks Müstik suudab neid tekste naisena mõista - seega võiks mõni Thothi raamatu olemust mõistnud naine kirjeldada teistele, kuidas ta suutis "naiste ahistamise" tundest kõrgemale saada raamatu lugemise ja mõistmise käigus.

Paljude "põrgu kirjelduses" olevate tegelaskujude (vargad, mõrvarid, valetajad) "halb olemus" peaks olema kõigile mõistetav üldinimlike väärtushinnangute kaudu - sarnaselt on ära põhjendatud ka muude põrgus olevate "eksijate" vigade olemus.
Käsitluse raskuskese on sellel, et inimesed üritaks selliseid "vigu" vältida juba maises elus, kuna füüsilise keha abil saab paljusid kogemusi/õppetunde palju kiiremini ja sügavamalt omandada, kui kehatu hingena põrgus olles.



Vasta
#23

Võtame mingi tüüpilise keskmisest piiratuma silmaringiga materiaalsusesse kivistund inimese: ta "teab", et on olemas vaid "üks ja ainus" maine elu, ning selle ainsa elu jooksul tuleb võimalikult palju raha ja asju kokku kraapida, ning vajadusel minna kasvõi üle teiste laipade, kuna peale surma pole ju midagi.

Selliste jaoks oleks 50 leheküljeline Thothi raamatu "21 pilti" ülimalt suur valgustumise allikas, kuna ta saaks üsna laiahaardelise pildi teispoolsuse olemusest ja elu tegelikest eesmärkidest.

Kes suudab eelpool toodud "tasemest" kõrgemale näha, see leiab järgmised teosed, mis suudavad viia teda velgi sügavamasse valgustatusesse.


Põhimõte on selles, et tsuktsile pole mõtet anda 4-toalist keskküttega korterit: ta teeb suure toa akna lahti ja laseb külma tuppa - seejärel paneb ta tuppa püsti telgi, ning hakkab telki puudega kütma - hädal hakkab ta käima telgi taga, kuna wc olemust ta ei mõista.
Sama on ka valgustatusest rääkivate raamatutega: igaühele tema taseme järgi - algajatele sobiks Thothi raamatu "21 pilti" ülimalt hästi, kuna loetavate lehtede ja saadud teadmiste suhe on üllatavalt hea.

Vasta
#24
(12-11-2011, 09:57 )Minaelan Kirjutas: See valgustumise võrdkuju (Thoti raamat) on nii meheliku jõu ja valitsemise keskne, et ei saa ma midagi parata, igalt poolt kumab läbi fanaatilise usujüngri meeleheitlik soov panna see isepäine inimene tagasi oma rolli täitma- palvetama, hirmu tundma, lapsi sigitama ja liharõõme suretama.

Ühesõnaga, see on kas järg või eellugu meie piiblile (koos põrguhirmu ja taevase armuga).

Küllap siis ongi teatud varasemal ajal Thothi raamatule tuginedes kirjutatud õpetus meile tänapäeval osaliselt vastuvõetamatu. Me ei saa enam sealtoodud sümboolsest jutust pooltki aru.
Püüan seda teise taro raamatu abil natuke mõistetavamaks teha.
Valisin suurtest arkaanidest Kahe - mis tähistab ülempreestrinnat.
Üxkülli raamatus on Isis, jumalik ema.
Teises taro tõlgitsemise raamatus (neid on palju erinevaid ka eesti keeles ilmunud, aga mul on käepärast praegu ainult A.T. Manni raamat)on siis juurde kirjutatd veel KUU ja võtmesõna on VARJATUD TEADMISED.
Tähistan edaspidi Ükskylli Ü-ga ja Manni raamatud M-ga.

Ü: Näed üht kuninglikku naist istumas toolil, eesriide juures, kaks võtit taskus, kirjarull paremas käes. Ta ütleb sulle: kui tahad teada, mis asub rimba taga, kui tahad tundma õppida riike, mis praegu veel nähtamatud su silmale ja tahad endas arendada uinuvaid võimeid, siis pead esmalt raamatuid lugema, ennekõike Thothi raamatut. (Usun, et ikka seda õiget Thothi raamatut, mitte seda 22 pildiga)-

M: Sümboolne Ülempreestrinna.
Elüüsiumi müsteeriumi prestrinna Diana või kelti kolmisjumalanna. Ta hõlmab naiseliku võimu mitmeid mõõtmeid, väljendades maskuliinse õiguse ja feminiinse kujutlusvõime vahelist polorisatsiooni. Ta kannab Isise siniseid riideid - kahe sarvekujulise kuusirbiga krooni - ja seisab kasvaval kuusirbil. Tema kuusirbi ehitimata ja puhtast materjalist troon asub Egiptuse müstikatempli musta ja valge lootosesamba vahel.

Ü: Sa näed valitsemas suurt seadust külvist ja lõikusest. Sa veendud, et kõik nähtav on üksnes nähtamatu väljendus ja evib alget nähtamatus.

M: Preestrinna sümboliseerib naiseliku energia kujundi loomist ja valgustatust. Ta sinised riided on asetatud vastu kardinat, mis kujutab elupuud, näidates, et tema võim tuleneb tema asendist puu keskmisel sambal. Ta tähendab etteaimamatuid ja vastandlikke teid, millega hing väljendab oma ühendavat arukust.

Ü: Kui aeg on käes, avan sulle mõlema võtmega uksed mõlemasse riiki ning sa võid juba enne surma siseneda nii piina ja karistuse kui ka õndsa valitsuse ja igavese rõõmu paikadesse.

M:Võrdkuju juhend:
"Te ränadate läbi metsa, kaugemale ja kaugemale linnast. Voolav oja, mis saadab teid sel teel, vingerdab ja te leiate end kõrgendikul, mida ümbritseb pulbitsev vesi. Astudes paati, ränadate te alla mööda teadvuse oja, kui te seda teete ründavad teid nägemused minevikust ja tulevikust.
Mõlemal pool paiknevad hirmuäratavad kaldad on oleviku tõed, takistades teie reisi ja määrates teie teekonda. Tulevik, mida te hoiate, heidab valgust teie enda alateadvuslikule tarkuse allikale ja jõule. Pimeduse südames te leiate oma valguse.
TÄHENDUS:
Varjatud elutõed avalduvad intuitsiooni, etteaimamise, naiseliku tarkuse ja ilmutuse abil.
Emotsionaalsete võimaluste kasutamine: ettenägelikkus; muutlikkus; looduse jõud ja ülemeelelised või kunstniku võimed. Sisendatud vaikus ja salajaspidamine; raviv maagia; jalutamine saatuse teel.

Ü: Nagu see Tempel esmalt meistri loovas fantaasias tekkis ja siis ehitati, nõnda oli ka maailmakõiksus esmalt Looja vaimus olemas - enne, kui ta selle oma hingusega lõi.
Mine ja õpi.
Võta endasse pühade raamatute sisu ja anna endas ruumi uutele avaratele mõtetele."

M: KINNITUS:
"Otsides oma sisemist pimedust, avastan ma oma välimise teadmise aluse. Minu terviklikkus tuleneb intuitsioonist tajumusest."

Niiviisi tänapäevasemate võrdkujude juhendite, tähenduste ja kinnituste läbi lugemisel, on ka see vanamoeline raamat hoopis arusaadavam.
Kui nüüd ütleme, et keegi paneb taro kaarte ja talle tuleb see Preestrina ehk Isis, siis ei hakka ta oma pead vaevama selle üle, kes oli Isis Vanas-Egiptuses või keltidel või mis iganes, vaid ta keskendub iseendale ja sellele, mida Jumal, Vaim, Kõiksus - tahab talle sel hetkel südamele panna ja mille üle mõtlema panna. Tema alateadvus hakkab tööle ja juhatab ta edasi õiges suunas.
Ja küllap tuleb siis kord ka valgustumine.Smile
See on minu arusaamine asjast.




Vasta
#25
Kas Thoti raamat on seesama mis "Egiptuse surnuteraamat"?

Ma olen küll paras feminist, kuid selles Ükskylli versioonis ei häirinud mind see mehekesksus, see oli täiesti kõrvaline muu ja väga "vänge" info kõrval. Ma ei peaks seda algajate raamatuks. Manni tekst tundus mulle "leige" ja "silutud". Vb ma olen liiga meheliku loomuga.

Selle PDFiga jooksis mul arvuti mitmeid-mitmeid kordi kokku ja seivida see end mul ka ei anna Sad

Lisan veel, et mõned kristlusele omased jooned olid jah sees. Eks kristlus nad sealt võttiski. Seda raamatut võiks koolides õppida küll, aga mitte kui vaimset raamatut kõigile (no kellele kohale jõuab, siis ka seda), aga kui raamatut, mis selgitab kristliku Euroopa kultuuriloo kõige algsemaid kihte.

Ma ei ole aga selle kultuuriloo spets, niiet arvamus - ei muud.
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 13
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida peaks tegema inimene kes tahaks puhastuda? Sekhmet 50 23,052 25-07-2020, 22:58
Viimane postitus: isemaag
  Mida uskuda, mida mitte? paat 19 10,154 21-12-2011, 13:44
Viimane postitus: Kroko

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat