Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis on elu mõte?
Elada ? Smile
arvan mina Laugh
Kõik mis juhtub , peabki juhtuma Laugh
Vasta
uues elus uuesti... mõnus selline... lohutus
tahan öelda, et ei maksa kütkestuda säärasest perspektiivist ülearu.
Vasta
Kõige paradoksaalsem on see – et kõikide elusolendite elu mõtteks on:
TÄIUSTADA OMA HINGE.
Mõeldes ja tehes teistele head – täiustamegi oma HINGE.
Mõeldes ja tehes teistele halba – lammutamegi oma HINGE.
Ainult läbi materiaalse keha on see võimalik.
Siin olen ma kirjeldanud, kuidas see kõik tegelikult toimub.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=5622

Parandasin mõned kirjavead.
Vasta
Hmm....sipelga elu mõte oma kuhila ehitamisel ja okkakeste korjamisel on täiustada oma hinge?..Smile
Vasta
(15-03-2019, 17:58 )Q11 Kirjutas: Hmm....sipelga elu mõte oma kuhila ehitamisel ja okkakeste korjamisel on täiustada oma hinge?..Smile
Oi – aga te ajate segi – ELU MÕTTE – ELU MISSIOONIGA.

Vasta
Ei ole me elul mingit kindlat mõtet. Hirm surma ees ja soov oma eelistuste järgi nautida meid elus hoiavad.
Vasta
(16-03-2019, 04:15 )paadikapten Kirjutas: Ei ole me elul mingit kindlat mõtet. Hirm surma ees ja soov oma eelistuste järgi nautida meid elus hoiavad.
Ka see ei ole elu mõte – vaid oma mina ülesse upitamiseks, tegevustele suunatud tegevus.
Normaalse surma puhul – see mida me nimetame surmaks, ei ole lõpp – vaid alati ka algus. Ning iga algus on alati ka lõpp.


Vasta
Siin on samasugune teema.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...t=elu+mõte
Mina lülitasin vaidlusse alles Postitus: #117  Postitus: #125.  Postitus: #137 Postitus: #145
Postitus: #147 Postitus: #151 Postitus: #153 Postitus: #156 Postitus: #158
Postitus: #175
Võiksite selle teema läbi lugeda. Oleks vähem vaidlust ja rohkem asjalikke küsimusi.
Algkooli olen ma lõpetanud. Sinna tagasi ma minna ei taha.


Vasta
Et kohe kaks täiesti ühesugust teemat foorumis?

Kas ikka on see mõte nii üks ja ainuke? Noet kõigile üks ja universaalne?
Justkui sama kopsik peab pähe sobituma nii lapsele kui raugale nii memmele kui noorukile nii kuningale kui sandile.
Igal inimesel ongi see mõte natuke ehk erinev?

Õigemini... taas nõustudes targa Kalldunniga: me tõepoolest elame selleks, et täiustada pidevalt oma hinge.
Saades aina erinevamaid kogemusi, õppetunde, tunnetusi meie tajude täiesti erinevatest otstest, nii väga ülevaid kui ka väga näruseid.
Lihtsalt mõistmaks, mis on meie inimkehas avalduvale hingele justkui loomuomaselt hea ja mis mitte niiväga.
Kuid teed selleks on igal ühel minu meelest küllaltki erinevad.
Siin valmismooduleid siiski pole.
Või siis peabki igaüks nad ise enda jaoks avastama, ma arvan. Need moodused ja moodulid.

---
Ma panen nende "mooduste" osas mõned oma Teejuhtide poolt tulnud vihjed sinna teise teemasse.
Seal on kuidagi asjalikum arutelu ka minu meelest.
Vasta
Teha, seda täpselt mida ise tahad. Täielik egoism ja nii peaks mõtlema absoluutselt iga inimene sellel planeedil/süsteemil. Mõni egoist on kohutav nähtus aga iga egoist tähendaks, et oleks kõik nagu peab igaüks ajaks täielikult oma asja oma teed.

Kõige hullem vabadus on see, ettekirjutatud vabadus mis on maskeeritud vabaduseks. Uued lõhestamis lõksud on juba nii kavalad, et ka targematel on raskem neist aru saada.

Olen näinud mingeid agenda oraatoreid kes maskeeritud gurudeks nii, et terve saal klaasistunud pilguga ilma kaasamõtlemata noogutab.
Olen näinud, kuidas müüakse inimestele ja inimkonnale sobivat vabadust. Hea näide on see, et öeldakse mina olen valgustunud teie ei ole nüüd kuulake kuidas elama peab.

Inimene peaks olema nii vaba, et tal ei ole ühtegi teist inimest kellele ta allub. Peaks olema väiksed kogukonnad, mis on täielikult manipuleerimisvabad ja inimesed peaks olema nii tugevad, et suudaks iga lõksu teel hävitada.

(teatud liiki)kapitalism
tehnoloogiad[keerulisemad mida koolis ei seletata lahti]
filosoofiad
kaasinimesed, kes ütlevad kuidas peab(seda on küll valus öelda aga absoluutselt iga inimene siin planeedil tuleks kriitilise pilguga üle vaadata - mina kaasaarvatud)

neid kõike tuleks kriitilise pilguga analüüsida. Ja kui tahate reaalsust tajuda siis unustage kõik ja vaadake mis keha teil on, mis mõistus, mis toas istute mis on linna seis. See on reaalne. Mitte mingid hägusad unelmad või transid.

See sama asjandus mille taga me istume, teeb tont seda teab ja kuidas opereerib. Igat tehnoloogiat tuleks ise kasutada mitte vastupidi.
Tuleks olla täielikult õnnelik ja terve see tähendab olla täielikus valikuvabaduses mitte mingis libavabaduses.

_______________________________

Tegelikult sügavat Mõtet pole.

Millegi mõte tähendab kindlat eesmärki.
Näiteks tooli mõte (oleks nagu) selle peal istutakse.
Aga ainukese kindla mõtestatuse kontseptsioon on jaburus. Mõte on täpselt see mida mõtte andja valib ja varjante on lõputult.
Kellegi teise jaoks on tooli mõte visuaalne. Kolmas toetab midagi selle peale
neljas kasutab seda muudel viisidel ... ja nii edasi.

Nii saab mõtestatusega kujundlikult maadelda kõigel mitte ainult toolil.

Nii, et küsimus mis on elu mõte on jaburus.
Ehk on kõik mõttetu ja see annabki valikuvabaduse ja tähendab, et me pole mingid liini tulemid ja eksisteerib valik.
Vasta
Lühidalt - 3xS - süüa, s1ttuda, sexida.
Vasta
LEV KLÕKOV – INIMESE ELU MÕTE

Selgub, et inimese organismi iseorganiseerumise tasemest sõltub tema immuunsüsteemi töö tase. Mida kõrgem iseorganiseerumise tase, seda täpsem on ka süsteemi hierarhiline ülesehitus.
Kui keegi tuleb minu juurde oma tervise probleemiga, siis ma ütlen talle, et näe – sa tulid oma tervise probleemiga minu juurde selle asemel, et ise lahendada oma probleem.
Ma ütlen talle järgmist. Esiteks, kui sulle räägitakse, et maksa raha – ma ravin su terveks – siis sind petetakse. Tööd tuleb teha vaid sul endal, sest peale sinu enda sind mitte keegi terveks ei tee. Juhul kui teid lubatakse tervendada ilma igasuguse teiepoolse tegevuseta, siis ärge uskuge seda - see on juba pettus. Need lubajad võivad olla kes iganes – lihtsalt teid peetakse kliendiks, kes käib regulaarselt kohal ja teid nö „aidatakse elada”.
Aga milles siis seisneb töö? Töö seisneb selles, et tõsta oma organismi iseorganiseerumise taset. Millest koosneb nö elus süsteem? Need on - vaim, hing ja keha.
Mis on vaim? Vaim on see, mille andis Looja igale Loojale ehk ta võttis ühe osa enda vaimust, eraldas selle ja ütles sellele: saa kogemus. Siis järgmine ja nii toimus igaühega meist.
Tähendab – igaüks meist vastab Loojale vastavalt oma võimetele, vastavalt nö hingejõule.
Edasi. Igaüht sarnaselt ei tervenda, sest igaühel on individuaalne elukogemus. Niisiis - see vaim juhib keha.
Mille abil ta juhib? Tal pole midagi peale hinge ehk tööriistade komplekti, mida me nimetame emotsioonideks või tunneteks – rohkem midagi tal ei ole.
Kuid - mis on hinges endas? On seesama mälu, milles säilib kogemus. Ja isegi isiklikke tundeid tal pole – need peab talle ilmtingimata andma keegi, kes juba on Maal elav elus inimene.
Faktiliselt, kui rääkida teadmistest, mille inimene omandab, siis saab rääkida inimesest, kui teadmiste kogumist, emotsionaalsetest ja intellektuaalsetest teadmistest, tahteavalduste resultaatidest, siis me jõuame järeldusele, et neid teadmisi säilitatakse erinevates kohtades.
Nagu ma rääkisin – andes inimesele tunnete väljendamise valiku ehk emotsioonid saab anda inimesele vaid elusolend. Teadmisi säilitatakse kahes kohas – ühest küljest säilitatakse neid vaimus ja teisest küljest säilitatakse neid kehas. Ehk vaim ja keha on kaks mälu, milles säilitatakse kõik.
Mida säilitatakse kehas? Kehas säilitatakse just emotsionaalset mälu. Kõike, mida inimene on tundnud – kõike seda säilitatakse kehas.
Seega, kui inimene tuleb abi järgi, siis esimeseks asjaks on vaja saada diagnoos. Vaimne, hingeline diagnoos – mida konkreetselt iga inimene peab parandama.
Aga võibolla ta ei peagi midagi parandama. Võibolla peab ta hoopis korraks kõrge mäe otsa ronima.
Elu on korraldatud nii, et iga kord sündides saaksime kogeda hingelisi kangelastegusid ja vaimselt, hingeliselt areneda. Ainukene asi, mida me ei peaks tegema on parandada vigu juhul kui neid äkki teeme.
Mida siis tuleb teha – tuleb neid vigu ise hakata otsima endal.
Kuidas seda teha? Tuleb hakata uskuma seda, et kogu elu on õppetund. Iga negatiivne situatsioon, mis teiega juhtub on kas õppetund või juhatamine. Kui te aga mitte millestki aru ei saa, mis toimub, siis see on õppetund.
Kuid nüüd te saite kõigest aru ja tekib täpselt samasugune situatsioon.
Miks? Te ju saite kõigest aru. Ei – tuleb veel õppida seda situatsiooni juhtima. Ehk – tuleb veel anda eksam sellele teadmisele, mis sul juba on.
Miks nii? Sest, juhul kui sa said mingi informatsiooni, siis see pole veel teadmine seni, kuni sa pole seda lasknud läbi isiklikust loovuse tsüklist. Kui see aga sai juba selliseks teadmiseks, siis see on juba teadmine. Seda teatakse isegi pedagoogikas. et tuleb ise kõik läbi teha. Kuid ei tule teha ainult eksam, vaid tuleb õppida õigesti vastu võtma neid õppetunde. Enamus inimesi siis, kui tuleb ette raske moment elus – hakkavad seda „üle elama”. See on kõige halvem, mida üldse võib välja mõelda.
Miks? Sest üleelamise ajal võib inimene lisaks ühele hädale tõmmata ligi veel mitu uut tänu negatiivsetele emotsioonidele, mis temas voolama hakkavad.
Iga negatiivne emotsioon lõhub inimest. Kui sa oskad negatiivset emotsiooni „töödelda” oled juba situatsiooni kuningas. Kui ei – pead veel harjutama. Huvitav on veel see, et kui inimene hakkab paranema – suureneb tal ebameeldivuste hulk elus. Tähendab, ta hakkab rohkem eksameid andma.
Miks? Sest tema hingelise arengu kasv suurenes. Ja ta satub tihedamini kokku probleemidega. Ja nii kaua satub kokku, kuni sooritab eksami.
Kuid kes on õpetajad? Lähedased on õpetajad.
Väga palju on õpetajate hulgas sugulasi. Sugulased on sellised õpetajad, kelle eest kuhugile ei pääse.
Võõra inimese võid minema saata, kuid sugulast ei saa saata. Sellepärast sugulased õpetavad ka meid kõige enam. Kuid õpetajateks ei ole alati sugulased.
Vasta
„Kui ma räägin inimeste ja inglite keeltes, kuid mul pole armastust, siis ma muutun sarnaseks vase helisemise või kimpala kõlistamisega. Kui mul on prohvetianne ja ma tean kõiki saladusi ja mul on kõik tarkused ja veel võimas usk, nagu orkaan, mis liigutab mägesid, kuid minus pole armastust - ei ole ma miski. Ja kui ma jagan kõik, mis mul on, vaestele,
et neid toita ja annan kogu tule, mille sain oma Isalt,
kuid minus pole armastust, pole minust mingit kasu.
Armastus on kannatlik, armastus on hea, armastus ei kadesta, ei tee kurja, ei ole uhke, ei tunne jõhrust ega saamahimu,
ei raevutse, ei tee halba, ei rõõmusta ebaõigluse üle,
vaid naudib Tõde. Armastus katab kõike, usub kõike, loodab alati, armastus talub kõike, ei lõpe kunagi, isegi siis, kui kõik keeled vaikivad ja kõik teadmised kaovad. "
Lev Klõkov,
❤️ ❤️ ❤️
Lev Klõkovi koduleht:

https://edinoeznanie.com/
Vasta
Seda Leevi poega olen ammu jälginud. Jutt on mõnus justkui. Kuni selleni ,et vaja oleks vaimse liidriks uuesti väestada vana vene õigeusk. S.t. naist täielikult allutav vanausk. Ja ta ei jäta ka mainimata ,et vaimsust peavad jääma kandma ikkagi õiged ,,leevipojad,,. Õigest soost ja õige verega. Läbi lillede ta seda serveerib....vaheldumisi,, juudaid,, kirudes.
Õigupoolest ta midagi väga valesti ei räägi. Ja ka see tekst on ju õige. Aga enamus ,kes seda loevad , näevad ikkagi vaid roosa udu. Njueidzlikku headuse, õnnelikuse kultust. Justkui peaks duaalsusest välja noppima kõik positiivse pooluselise ja muu kuhugi endast eemale lükkama. See aga ongi just ehe näide kurjusest. Sammuke mugavustarbimisest edasi ,kus ebameeldiv varju nügitakse. Tegelikult nende ja selle kaela ,kelle arvelt toda ,,valguselist,, positiivsust tarbitakse.
Jah-jah. Inglite ja neid söötvate inimeste keeles ta ju räägibki. Kuid mitte looduse või maa keeles. Ammugi teiste eluvormide keeles. Sitta neil vaaladest või vihmametsadest. Varmas isa mainima, emast ei kriipsugi. Imelik poegija see taevaisa neil on.

Vasta
(25-06-2019, 21:50 )Viimne Roomlane Kirjutas: „Kui ma räägin inimeste ja inglite keeltes, kuid mul pole armastust, siis ma muutun sarnaseks vase helisemise või kimpala kõlistamisega. Kui mul on prohvetianne ja ma tean kõiki saladusi ja mul on kõik tarkused ja veel võimas usk, nagu orkaan, mis liigutab mägesid, kuid minus pole armastust - ei ole ma miski. Ja kui ma jagan kõik, mis mul on, vaestele,
et neid toita ja annan kogu tule, mille sain oma Isalt,
kuid minus pole armastust, pole minust mingit kasu.
Armastus on kannatlik, armastus on hea, armastus ei kadesta, ei tee kurja, ei ole uhke, ei tunne jõhrust ega saamahimu,
ei raevutse, ei tee halba, ei rõõmusta ebaõigluse üle,
vaid naudib Tõde. Armastus katab kõike, usub kõike, loodab alati, armastus talub kõike, ei lõpe kunagi, isegi siis, kui kõik keeled vaikivad ja kõik teadmised kaovad. "

VR on tõsine kavalpea. Privas viljeleb rassismi ja siin õitseb armastust. See tõsiasi ei vähenda küll tsiteeritud teksti väärtust. Aga. Religioone on kahtlustatud masside kontrollimise vahendiks olemises ennem ja ka edaspidi ja siin foorumiski. Käesolev tsitaat, kipub - konteksti arvestades - olema just säärane juhtum.
Vasta
Elu mõte on elamine. Mis on aga see kui keegi hakkab asetama oma elu üle teiste? Eluleda teiste elude hinnaga? Paganlus ei aseta kedagi tähtsamaks. Portreteerime ühe keskmise uskliku. Tõeline kristlane näeb end ja usukaaslast alati nii - kristlane on valgusküllane, üdini hea hinge ja südamega, kaastundlik, hooliv, isetu, sõbralik..........läbi-lõhki hea inimene.
Temas pole pimedusest varjugi, ei ole viha -vihkamist, kurjust ega pulbitsevat sappi. Proovige leida muud arvamust. Või küsige neilt otse.
Oli siin meedias jutturahva sümbollooma tapmisest. Ma väga komme ei loe. Korra siiski piilusin ka. Ja juhuslikult jäi silma just selline keskmine üdini hea kristlane. Kopin vaid mõne kommi siia . Pikemaks pole tahtmist.
----------------------------------------
Jaanika/ 23. juuni 2019, 22:47
Loodan, et tegija luges uputamise ajal kristlikku palvet Uuest Testamendist. Ainult sedasi saab uputatud Kurjusest vabaks.. Vastasel juhul tuleb see Hunt tagasi.
Asi ei ole usus, see on tõestatud fakt et hundid mängivad kokku Kurjuse Isandaga. On alati nii olnud.
Libahundid ei ole piisav tõestus?? Tegemist ON Kurjuse Teenritega, mõttetu isegi vaielda.
Seda räägib ullike,kes seni Libahundiga kohtunud ei ole... Küll hakkad Issameiet lugema, kui kohtud!!
Hundid ei tegutse kunagi omapäid, neid juhendab piirkonna mõjukaim nõid või posija. Arvatavasti rünnati seda hunti eesmärgiga nõiale koht kätte näidata.. Nõidade jaoks ongi justnimelt hundid tööriistadeks, kelle abil needusi levitatakse. Lugege rohkem loitsudest ja saate teada nii mõndagi õõvastavat huntide ja nende sidemete kohta nõiamooridega. Need on faktid, paraku????
-------------------------------------------------------------------------
Mjahh. Täiesti ilmsüüta rahva sümbolloom. JUBE tuttav on mulle see jutt ja muu. Et kas nüüd peaks paganad vastukäiguks hakkama näiteks harrastama ja õigustama valgete tallekeste tapatalguid? SEDA ei juhtu küll iial. Ja kui nüüd järgi mõelda ,siis just kristlased ise koos vendadega muhhameedluses ja judaismis seda JUBA ISE teevad püharaamatute kirjutamisest saati. Lõppematud loomaohverdused jumalaile. Valge tall n eelistatud. Muid notitakse niisama ....jumala rõõmuks.
Ja selle valguses võiks LEV KLÕKOVIT uuesti lugeda. Teda võib koduselt kutsuda ju Leevi Kihvaks.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis teeb inimesest inimese? z3r0 c001 107 25,891 29-02-2020, 17:35
Viimane postitus: Minaelan
  DNA on midagi enamat kui lihtsalt lineaarne kood, mis juhib Ceasar 53 24,780 25-11-2019, 05:12
Viimane postitus: Tyto Alba
  Mis on õnn? hulkuv hing 47 9,276 28-04-2019, 17:34
Viimane postitus: Naut
  Oled see, mis muusikat kuulad Ancestries 94 32,388 15-11-2018, 04:06
Viimane postitus: hulkuv hing
  Mis on sensitiivsus? tulekera 17 10,612 22-09-2015, 17:59
Viimane postitus: Müstik
  Mis värvi on see kuulsust kogunud kleit levis 14 8,928 17-05-2015, 14:40
Viimane postitus: levis
  Kas sõltumatu elu on võimalik? SaintElizabeth7 10 4,632 25-11-2014, 17:54
Viimane postitus: Veli Joonatan
  5 psühholoogiatesti, mis näitavad, et inimkond on hukule määratud Celtic 20 10,334 06-09-2013, 06:19
Viimane postitus: Minaelan
  Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest lahendused 36 16,114 07-06-2011, 16:03
Viimane postitus: lahendused
  Mis juhtus mu sõbraga? luise 2 1,895 05-03-2011, 19:21
Viimane postitus: luise

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat