Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suitsetamine ja sellest loobumine
#1
Inimesed ja tulnukad, hilfe!

Andke hüva nõu, kuidas jätta maha suitsetamist ja seda nö. valutult.
Täpsemalt defineerides, soov saada lahti soovist teha veel üks sigaret.
Plaastrid, nätsud ja tahtejõud jätke vahele.

Tervis ja rahakott aga annavad mõista, et ilma oleks kergem.
Nõiad, posijad, taimed. Mida iganes!

Kogu see sõltuvuse värk on sihuke "poolkahesa teema"! Kas tõesti ei ole olemas vahendeid saada lahti sõltuvusest. Ma usun, et nii palju kui on sõltuvusi, on ka vasturohte olemas. Vandenõu, ma tean, aga ......
kui sina tead seda vasturohtu, siis ole hea ja jaga seda teadmist ka teistega.
Vasta
#2
Kuigi olen ka ise paadunud nikotiinisõltlane, siis silmakirjatsen natukene ja avaldan sulle 100% õnnestuvusega triki suitsetamisest loobumisest - ära lihtsalt tee suitsu!

Muidugi psühholoogiliselt aitavad veel lubadused oma lähimatele sõpradele...ja üldiselt kõige parem päev suitsetamisest loobumiseks on reede - kuna esimesed päevad on kõige raskemad, siis parem oleks kui see valupunkt nädalavahetusega mööduks...

Võid proovida ka asendus-metoodikat ja millegi muu odavama ja vähem kahjuliku sõltuvuse proovimist - isiklikult meeldib mulle sigarettide puudumisel pakkide viisi päevalille seemneid süüa...kogu see närimine ja krõbistamine aitab isiklikult natukene rahuneda. Või siis ektreemsetest viisidest tubaka söömine või piimas leotatud ja kuivatatud sigareti tõmbamine - kõik see mõttega, et suitsetamist võimalikult ebameeldivaks teha...

Arvan tegelikult, et kui sa ise tõesti nendesse posijatesse ja nõidadesse nii väga usud, siis võivad ka nende sõnad ja maagilised loitsud sind enam-vähem platseebo sarnaselt aidata ...

Aga põhimõtteliselt on ikkagi kõige kindlam viis hambad risti pigistada ning asi maha jätta...
Küsimus on vaid motivatsioonis ja tahtejõus - mis kahjuks enesel täielikult puudub...
Vasta
#3
Ei ole sulle vaja nõidu ega posijaid, kulla mees. Sa ise "ilu tegija".

Räägitakse, et hea kodune abinõu on selline: kuivata juustuviilud (kasvõi radika peal) ja iga kord, kui suitsuisu tuleb, ampsa seda juustu. Peale juustu maitsemist enam suitsu teha ei taha, sest sigaret on nii vastik. Ilmselt peaks see mingi tugevamaitseline (lõhnaline) juust olema. Parmesan kindlasti sobiks..

Üks tuttav, kes päevapealt tossamise maha jättis, kiitis Allen Carr'i raamatut "The Easy Way to Stop Smoking" - peaks olema ka eesti keeles kättesaadav. Netis valik: http://www.google.co.uk/search?hl=en&q=T...rrent&meta=

Mõtle, KES tegelikult tahab, et sa suitsu teed. Sina see ju ei ole. Leia see keegi, kellele suitsu ja kõike, mida see sisaldab (oli vist 99 mürki seal sees) on rohkem vaja, kui sulle.... Ja ütle talle - enam ei saa. Täpsemalt loe sealt raamatust.

Nõelravi olen ka kuulnud pidada aitama.

Kihlvedu? Kui oled sõnapidaja mees, siis see kindlasti on ka stiimul. Enesele valetada ei saa.... Teistele saab.

Aga tahtejõust üle ega ümber ei saa kuidagi, see on ikka kõige alus. Keegi teine ei saa musta tööd sinu eest ära teha...

Vasta
#4
Hakka ennast suitsetamiselt maha võõrutama? Päevast päeva võta cm (nt.) vähem suitsust.
Kohe maha jätta on, ma eeldan, suhteliselt raske kuna keha on juba harjunud ja nõuab lisa.
Aga kui keha "petta" ja hakata doosi vähendama, siis teoorias (ja mõne inimese praktikas) see töötab.
Üks võimalus on ka see, et sa muretsed endale toru (Suitsu mõõtudega) ja hakkad õhku sisse hingama
(pidavat töötama, mingi ajuvärk - seoste otsimine ja rahustav)
Vasta
#5
(16-06-2011, 22:33 )Ilo Kirjutas: Hakka ennast suitsetamiselt maha võõrutama? Päevast päeva võta cm (nt.) vähem suitsust.
Kohe maha jätta on, ma eeldan, suhteliselt raske kuna keha on juba harjunud ja nõuab lisa.
Aga kui keha "petta" ja hakata doosi vähendama, siis teoorias (ja mõne inimese praktikas) see töötab.
Üks võimalus on ka see, et sa muretsed endale toru (Suitsu mõõtudega) ja hakkad õhku sisse hingama
(pidavat töötama, mingi ajuvärk - seoste otsimine ja rahustav)

Ei ei Ilo, kui siis ikka paugupealt. Ei mingit kummi venitamist.
Siinsed eestlased on kõik tablettidega maha jätnud.
Kahjuks ei tea mis nimelised tab., aga kui vaja, võin ju küsida?
Tartus paneb üks must nõelad, aasta on garantii. Lugu oli mõni
aasta tagasi 3000eek-i. Võin nr. anda, kui soovi?

Vasta
#6
Keegi midagi Ibogast on kuulnud? =)
Vasta
#7
Jätsin aegu tagasi (10 a) 2 korda maha ja alles teisel katsel õnnestus. Järsku maha jätmine ei õnnestunud, siis läksin üle kõige lahjematele suitsudele ja tõmbasin kuu aega neid, lõpuks enne puhkust hakkasin jätma iga päev üks suits vähemaks, kümne suitsu pealt algas puhkus ja panin paki lauale, just nimelt silme alla, et näe on aga ei võta, esimese korra ajal ronisin mööda nurki, sest viskasin paki minema, aga pakk silme all ei võta ja kõik. Esimesed kolm päeva on põrgu ja töövõime puudub siis läheb kergemaks, nädal võiks vaba olla, muidu muud mured ajavad liiga harja punaseks ja rahunemiseks paned suitsu näkku , lihtsalt ei pea vastu. Edu, mina jätsin nii maha kuigi tõmbasin aastaid pakk päevas.
Muide kaalutõus on paratamatu vähemalt esialgu, see ei pea olema enesepettuseks uuesti suitsetamist alustada, pigem vähem toitu ja aktiivsemat rasvapõletamist.
Mina vahetasin tookord suitsetamise kulud interneti püsiühenduse vastu, 2000dete alguses oli internet 750 kr. Kuna alkoholi ka ei tarbi siis vahel kolmapäeviti teen endale õlle asemel mõne Vikingi pileti välja ja ise ütlen, et täna näe õllejoomise päev. Motivatsiooni võib alati leida, tegelikult hakkas mul tekkima suitsumehe hommikune köha ja selle peale arvasin asjast halvasti.
Vasta
#8
On ka võimalus lasta oma ikotiini retseptorid sulgeda lasta teatud süstiga, kui õieti mäletan.

Muidu suitsetaja pole ega oska sigaretiga võrrelda, kuid kunagi ammu tegin ohtralt vesipiipu, viimane kord kui see natukenegi meeldiv tegevus näis olevat, oli enne seda kui teginseda 12 tundi järjest ning see pohmakas mis (neile kes imestavad, jah, vesipiibust) sellest tulenes, oli elu jubedaim. Miski ei aidanud selle valu ning mõtete vastu surmast, lalisesin niisama ning olin näost ülivalge ning kuulsin asju mida tegelikult polnud. Pärast seda tükk aega ei tõmmanud ning igasugune vesipiibu lõhn on ajanud iiveldama. Nüüd, aastaid hiljem olen ehk mõnes kohas proovinud tõmmata kuid see on lihtsalt suits, minu jaoks ülim mõttetus.
Hetkel ei suuda enam mõledagi, mis ma selles nii erilist nägin või mida teised selles näevad.
Samas, arst seda viisi suitsetamisest loobumiseks ilmselt ei soovitaks, kuna võib lõppeda kooma või surmaga.
Vasta
#9
Teadjamad räägivad, et nõelravi pidi üsna efektiivne olema (aga seda ei saa lasta kuskil nurgataguses urkas teha, vaid ikka korralikult). See torkimine stimuleerivat miskiseid rakke ja ainete vallandumist, mis suitsuga tekivad ja seda n-ö asendavad. Ma muidugi ei tea, kas Eestis üldse tehakse seda (vist ikka tehakse).

Igasugu plaastrid-nätsud jm selline on üsna jama, pigem tegu enesepettega. Põhimõtteliselt asendad sa ühe keemia teise keemiaga.

Peamine asi on ikka tahtejõud - tahan, jätan maha, ei taha, ei jäta. Endalt võib küsida, miks suitsetada üldse, st mis on põhjuseks (selgituseks: mõni saab kaifi, mõni hoiab kaalu, mõni teeb igavusest, mõni harjumusest jne).

Mina jätsin ka paar aastat tagasi seda kogu aeg maha. Pidevalt oli "homme lõpetan". Kuigi mingi aeg suutsin mitte teha, alustasin siis taas. Põhimõtteliselt ei suutnud mina nt enda jaoks selgeks teha, miks peaks maha jätma. Sisuliselt raiskan enda raha, rikun enda tervist jne. Kui aga inimesel on mingi kindel põhimõte, miks ta loobuda tahaks, siis tulekski seda kinnistada. Võib ju igasugu keemiat manustada, aga esimene aje peab tulema sisimast. Alles siis võib edasi vaadata, mida edasi teha. Smile
Vasta
#10
(17-06-2011, 10:01 )InDemand Kirjutas: Põhimõtteliselt ei suutnud mina nt enda jaoks selgeks teha, miks peaks maha jätma. Sisuliselt raiskan enda raha, rikun enda tervist jne. Kui aga inimesel on mingi kindel põhimõte, miks ta loobuda tahaks, siis tulekski seda kinnistada. Võib ju igasugu keemiat manustada, aga esimene aje peab tulema sisimast. Alles siis võib edasi vaadata, mida edasi teha. Smile

Ei pruugi sulle küll korda minna, kuid reaalselt sa raiskad ka riigi raha suitsetades, annad neile põhjust sinu tervise pärast oma hilisemas elus muretseda ning sellega seoses suuri summasid välja käia.
Kui eluaegse suitsetamisega seoses mõni häda sul välja kujuneb (mida loodetavasti ei juhtu), siis jääb see sulle terveks eluks. Ravi vajadus on aga pidev ning odav see pole.
Vasta
#11
(17-06-2011, 10:18 )Metafor Kirjutas: Ei pruugi sulle küll korda minna, kuid reaalselt sa raiskad ka riigi raha suitsetades, annad neile põhjust sinu tervise pärast oma hilisemas elus muretseda ning sellega seoses suuri summasid välja käia.
Kui eluaegse suitsetamisega seoses mõni häda sul välja kujuneb (mida loodetavasti ei juhtu), siis jääb see sulle terveks eluks. Ravi vajadus on aga pidev ning odav see pole.

Suitsetaja maksab riigile päris palju aktsiisiraha + sotsmaksud nii-ehk-naa. Sureb kiiremini - seega pensionile kulusid vähem.
Mis ravisse puutub siis enamus raha läheb ravimitootjatele.
Kas suitsetaja ikka on riigile kahjulik?

PS: Isiklikult lõpetaks tubakatoodete müügi riigis kui see minu teha oleks.
Vasta
#12
Tegelikult suitsetajad enamasti elavad sama kaua kui mittesuitsetajad, ainult et oma viimased kümned aastad veedavad nad hädisemalt.
Mis mina kuulnud olen, on, et aktsiisist saadud rahad ei kata pooltki summast mis läheb nende elushoidmisele.
Kes sellest kasu saab? Tõesti, see kes tekitab probleemi ning see kes pakub lahendust probleemile (tubakafirma ning ravimifirma).
Vasta
#13
Jah eks see yks raske rada on kui sisemine tahe puudub,jäädki pendeldama selle ,,homme lõpetan,, teema ümber.
Isegi aastaid üritanud lõpetada ja jälle uuesti alustanud,noh töö on ka sellinne mis sunnib võlukepikest suhu toppimaBleh
Vasta
#14
(17-06-2011, 18:40 )lendav kokk Kirjutas: Isegi aastaid üritanud lõpetada ja jälle uuesti alustanud,noh töö on ka selline mis sunnib võlukepikest suhu toppimaBleh

Mis see lause peaks tähendama?
Et tööl liiga närviline või?
Enamustel on töö närviline, ega selle siis
pea kohe tobi suunurka vajutama. See lihtsalt
hea põhjus, et mitte otu olla kui enda tervist mürgitad.

Ka para-web mode on närviline olla, üks onkel paneb
pärast igat minu postitust kohe suitsu etteBleh
Vasta
#15
Ah et siis ei ühtegi salarelvaPh34r2
Siirdatakse südameid, kõnnitakse kuupeal ja keegi olla kusagil ufosid näinud ja osad olla ka koos vestelnud, aga suitsetamisest lahtisaada .... jah.....ma nüüd istun ahju ette ja teen ühe suitsu, ehk tuleb mõni hea kosmiline infokild minu kõrvade vahele. Laugh
Vasta
#16
Huvitav on lugeda inimeste kogemustest ja nõuandeid suitsetamisest loobumiseks. Ise olen ka suitsumees olnud ja peale aastaste vahedega alustanud ja lõpetanud. Maha suutsin jätta suitsetamise päevapealt. Viimati suitsetasin viis aastat tagasi ja siis sai ka alustatud sellest, et eelnevalt vesipiipu ohtralt sai pahvitud.
Tallinnas on olemas miskid nõel- ja laserravid, aga enamasti need ei aita. Paar tuttavat on nõelravis käinud, aga abi ei saanud. Eks see asi ikka usus, tahtes (peas) kinni ole.
Vasta
#17
Siin on üks ilus artikkel, paneb mind täitsa mõtlema riigist ja tubakafirmadest nagu mõtleb Päikeseinsener (ehk põhjusega? Kes teab!) Para-webi moderaatoritest. Paranoiliselt.
Ka lõpp-sõna, majandusministeeriumi kommentaarina on huvitav lugeda, ei nähta sellelt poolelt miskit halba toimuvast. Nagu näha, siis majandusministeerium ei näi aru saavat, et suitsetaja ei too riigile raha sisse, vaid hoopis kulutab seda.
Tsitaat:Majandusministeerium kui kaubanduspoliitika elluviija ei saa lubada kehtestada teaduslikult põhjendamata kaubandustõkkeid.

http://www.postimees.ee/444500/sigrid-ko...-suitsuna/

Kui minna aga teemasse tagasi, siis mina pole ilmselt õige inimene rääkima sellest.
http://www.tarbija24.ee/454794/suitsetaj...e-ei-aita/
Vasta
#18
Tere!
Suitsetamine on üks narkotsi vormidest mis kinnistub inimorganismi väga tugevasti.Sellest lahtisaamine on rohkem psühholoogilist laadi ja sõltub lahti saaja inimese tahte tugevusest. Kuna sellega koguneb organismi palju saastainet siis selle taseme alanemine organismis kutsub esile uue suitsu suitsetamise kuni saavutab endise taseme.......Tuleb olla kannatlik ja tugevat tahet omada. Osa saab tõesti sellest kohe lahti ja teistega läheb rohkem aega. Lihtna süsteem võimaldab seda.Neile kel läheb pakk ja rohkem päevas:
Kõigepealt suurendage vahet kahe suitsu vahel.Siis tehke niiet päeva lõpuks jääb pakki üks suits alles ja sedasi suurendagi koguaeg vahet. Siis jääb juba kaks suitsu pakki ja nii edasi kuni pakk jääb täis. ....Pärast on küll võõras tunne olla aga siiski hea. Aga aega võtab kuu või rohkem,lõpuks unustab inimene ära et suitsetas. Need kes sedasi suitsust lahti said reeglina enam suitsetama ei hakka... Head tahet neile, kes sellest lahti saada tahavad.
Vasta
#19
Suitsetamist on raske maha jätta, te mõelge hetkeks:... sinu elu viimane suits! Kuidagi kurvaks teeb.
Vasta
#20
Leidsin sellise lühiartikli...
http://wwx.postimees.ee/080806/esileht/s...203942.php

Veidi pikem, mõtlemapanev lugu aga 1992. aasta ajakirjast "Sina ja Mina". Aga et seda netiavarustes ei leidu, kirjutan siia ümber selle loo, kuidas Indias osatakse... :

Kord tuli õpetaja juurde väga haige mees, kes oli suitsetanud juba 30 aastat. Arst oli talle öelnud: "Te ei saa kunagi terveks, kui ei jäta suitsetamist otsekohe maha." Ent mees oli krooniline suitsetaja ja ei suutnud iseennast muuta. Ta oli proovinud, ent iseloomu jätkus ainult üheks-kaheks päevaks.

Mees kurtis õpetajale: "Mida ma pean ometi tegema? Kuidas küll saaksin suitsetamist maha jätta?" Õpetaja vastas: "Mitte keegi ei suuda suitsetamist maha jätta. Te peate aru saama, et see pahe on juurteni imbunud teie kehasse. See on levinud kõikjale. Küsimus pole üldsegi teie mõistuse otsustustes. Mõistus on võimeline ainult asju alustama, aga nende peatamine ei lähe tal niisama lihtsalt. Pealegi - võib ju olla et surete mõni aasta varem, kui siis, kui te poleks nii agar suitsetaja. Ent tegelikult on see täiesti ükskõik, kas surete selle aasta või mõne teise aasta esmaspäeval või pühapäeval. On ju nii?"

Mees noogutas: "Jaa, see on tõsi! Sellel pole tõesti mingit tähtsust!"

Siis ütles õpetaja: "Unustage kõik see. Ma ei kavatse teid veenda suitsetamisest loobuma. Järgmine kord, kui hakkate suitsetama, tehke seda mediteerimisena."

Mees elustus silmanähtavalt: "Rääkige ometi! Ma lausa põlen kannatamatusest!"

Õpetaja jätkas: "Tehke järgmiselt. Võttes suitsupakki taskust tegutsege väga aeglaselt. Nautige iga liigutust. Kiiret pole ju kuhugi! Siis võtke sigarett pakist välja - ent ikkagi mõnuledes ja täie tähelepanuga, mitte kiirelt ja mehhaaniliselt, nagu seni. Nüüd nuusutage sigaretti, sellel on Jumalik lõhn."

Mees oli ülimalt imestunud: "Kuidas? Tee teete minuga küll nalja!"

"Ei, ma ei naljata. Tubakas on sama püha nagu kõik muugi. Pange suits ette ja süüdake põlema. Nautige kõige väiksematki žesti. Edasi tehke esimene pahv. Jumal suitsu kujul. Hindud ütlevad, et toit on jumal. Miks siis mitte ka suits! Kõik siin maailmas on Jumalast. Täitke kopsud sügavalt Jumaliku suitsuga. See on prana - eluenergia. Puhuge suits välja, lõdvestuge ja tehke teine pahv ja nii edasi.

Kõike seda tehes olete varsti äärmiselt üllatunud. Ühel päeval te korraga mõistate, et suitsetamine on ju suur rumalus. Aga taoline mõte ei tule teile pähe mitte sellepärast, et teised on nii öelnud. Te näete seda ise. Ja see nägemine ei lähtu üksnes mõistusest. See haarab kogu teie olemuse. Ja ühel päeval võib suitsetamisvajadus lihtsalt kaduda. Kui kaob, siis kaob, kui jääb edasi, siis jääb edasi. Teil ei ole vaja selle üle muretseda."

Kolme kuu pärast tuli mees jällegi õpetaja juurde ja teatas: "Ta kadus!"
Vasta
#21
(18-06-2011, 07:47 )Tehnoloog Kirjutas: ......
Kord tuli õpetaja juurde väga haige mees, kes oli suitsetanud juba 30 aastat. Arst oli talle öelnud: "Te ei saa kunagi terveks, .........

Sellise nurga alt lähenedes on asjal juba jumet. Leida energiat admaks suitsetamisele see sammune, millest õpetaja kõneles ja vältida robotlikku tegevust/tarbimist. Vajaminev energia tuleb varastada aga energiast, mille kulutan lihtsalt suitsetamisele.
Et kui nüüd inimest võrrelda arvutiga, siis suitsetamine on kui paha viirus/pahavara, mille peatamiseks tuleb käivatada viirusetõrje programm(kõik on kinni mõtlemises/suhtumises) või sekkuda füüsiliselt plaastrite ja tabletidega (tinutus kolb Laugh).
Vasta
#22
Raporteerin:
14.07.2011
Pakk poolteist päevas ja lõppemist pole täheldada.
Vasta
#23
Puhume siis veidi soola:

Suitsetama hakkavad inimesed, kes tunnevad enesel võltsvastutust. Võlts seetõttu, et seda vastutustunnet tunnevad nad läbi teiste - kas läbi vanemate või sõprade või ühiskonna, nad eeldavad mingit teatud kindlat nõuet iseenda aadressil ja siis tunnevad vastutust selle täitmise ees.

See võib tihti olla seotud näiteks õppimisega või töötamisega kohal, kus vastutustunne sunnib käima. Inimene leiab, et vastutab selle eest, et teistel ja ka iseendal ei tekiks pettumust, häbi või mis iganes selle ees, et oled luuser ja läbikukkunu.

Kõige tüüpilisem suitsutirija on töönarkomaan. Häbi iseenda ees sunnib veelgi rohkem suitsu tirima, häbi selle ees, et teadlikult hävitad oma tervist, ent alateadlikult lööd iseendale käega - võltsvastutustunne on suurem ja tugevam kui mistahes mure enese tervise ees.

Seega kokkuvõtvalt - suitsetaja suitsetab, sest suits vaigistab häbi, mida töönarkomaanina tunneb iseenda ees, sest seab võltsvastutustunde isiklikust heaolust ja tervisest kõrgemale. Suitsetamisest ongi raske loobuda, sest tegemist on suletud ringiga, kus üks asi põhjustab teist. Kui päevapealt maha jätmist üritada, jäävad põhjused siiski alles ja häbi iseenda ees pigem suureneb - võib tekkida oht langeda depressiooni ja masendusse seoses kohusetunde suurenemise ent tööviljakuse langusega.

Šamanismis on inimeste psühholoogilised probleemid alati seotud kaotsiläinud hingeosadega. Need võivad olla teadmatult või teadlikult kuhugi jäetud, võivad olla ka pihta pandud. Mida emotsionaalsem on meie elukäik, seda enam me iseendast maha jätame ja seda enam me täidame tekkinud tühimikke kõiksugu stresside ja probleemidega, mida üritame peita/lahendada asjadega, mis tekitavad veelgi suuremaid stresse ja probleeme.

Seega - pead leidma eneses tolle hetke, mil hakkasid suitsetama. Pead uurima, mis sinu elus tol ajal oli. Paljud hakkavad suitsetama tiinekatena. Mitte seetõttu, et nii on lahe ja äge, vaid seetõttu, et hakkavad esimest korda tunnetama, kuidas kogu maailma raskus hakkab nende õlgadele vajuma, nad tunnevad, et on vastutavad selle ees, et saaks korraliku hariduse, et saaks korraliku töökoha, et ei petetaks vanemate lubadusi jne jne. Mida suurem on kaak, seda enam ta suitsu tirib ja seda enam on see vastutus temasse suitsuga alla surutud ning näiliselt oleks justkui vastutustundetu rüblik.

Leia endas see hetk ning mõtiskle selle üle, mille/kelle ees sa vastutust tunned. Mis on see, mis juhtuks, kui sa lõpetaksid päevapealt kõik, mida hetkel teed. Lihtsalt astuksid sammu kõrvale ja jälgiks, mis siis saab. Tee eneses see plaan läbi ja sa näed, kuidas alateadlikud hirmud hakkavad silme ette manama pilte. Pane need pildid kirja ja anna teada.
Vasta
#24
Suitsetama hakkavad inimesed, kes tunnevad enesel võltsvastutust. Võlts seetõttu, et seda vastutustunnet tunnevad nad läbi teiste - kas läbi vanemate või sõprade või ühiskonna, nad eeldavad mingit teatud kindlat nõuet iseenda aadressil ja siis tunnevad vastutust selle täitmise ees.
..............................................................................

Tänan Celtic,paremini poleks vist saanud seda välja ütelda...
Vasta
#25
Suitsetab ju see, kes on suitsetama hakanud. Suitsetama hakkad siis, kui regulaarselt proovid ja meeldima hakkab. Pole ise suitsetaja ja täpselt ei kujuta ette, mismoodi see protsess tavaliselt käib.

Kas on õigem öelda, et võltsvastutus suurendab tõenäosust suitsetajaks hakkamisel? Kui ma olen võltsvastutusega ja puutu suitsetamisega kokku peaaegu üldse, siis pole kuskilt ju peale hakata.

Teine variant oleks, et võltsvastutustega inimestel on raskem suitsetamisest loobuda või siis nemad just ei tahagi loobuda.

Kolmas variant oleks, et võltsvastutusega inimene leiab paratamatult sigareti üles läbi mingite seletamatute energiate ja süsteemide.

Kuidas siis on?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Horoskoobindus, sinu arvamused sellest.. Tutanhamon 114 83,501 23-12-2019, 12:55
Viimane postitus: Lokster

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat