•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uneparalüüs ehk unehalvatus
#26
Tsitaat:Algselt postitas kurk
Kunagi kolm aastat tagasi kirjutasin ma sellest, kuidas mul oli ""kohutav kogemus". See kipub aega-ajalt korduma.

Eile öösel kell pool viis üles ärgates otsustasin ma, et ma enam ei viitsi jamada. Ära tüütab.

Asi oli nii: olin üksi kodus, otsustasin magada elutoas, et enne uinumist telekat vaadata (sest ma ausalt öeldes ei olnud vaimustuses vaikuses magama jäämisest). Eile õhtul oli mul eriline hirm, et ma ärkan öösel üles, ega saa liigutada. Ja muidugi nii ka läks.
Ma olen päris kindel, et ma nägin pea kogu kogemuse vältel und. Igatahes, alguses nägin ma unes, et ma istusin seal samas diivanil ja vaatasin segi pööratud maailmakaarti mingist läpakast (mida mul pole), ise samal ajal kartes, et kohe hakkab mu öine õudukas. Siis hakkasid mingid lehmad ekraanil voolama ja ma kuulsin vannitoa ukse plõksu ja vist ka mingeid samme. Vaatasin koridori poole ja seal tuli põles(päris elus oli see kustus, ka siis, kui ma juba ärkvel olin). Edasi ma ei mäleta vist, kuni selleni, et ma ärkasin ja olin hämaras toas diivanil pikali ja üritasin end liigutada ja mingit häält teha, mis muidugi ei õnnestunud. No jah, lõpuks mul õnnestus mingi ebamäärane häälitsus siiski kuuldavale tuua, mis tundus mulle endale väga naeruväärsena. Kui ma juba täie mõistuse juures olin, oli mul suu kuiv, seega ma "häälitsesin" päriselt.

Ma ei suutnud kohe uuesti magama jääda, seega ma mõtlesin nende kogemuste peale. Ma ei suutnud nede vahel mingit loogikat luua. Seda on juhtunud nii linna kodus kui suvilas. Nii üksi kodus olles kui ka siis, kui keegi teine veel kodus on. Nii oma õiges voodis magades, kui ka mujal. Tavaliselt ei eelne sellele kinnisele tundele eriti midagi, võib olla mingi hirm? Tavaliselt ma ei mäleta eelnevaid unenägusi. Ma ei mäleta ka seda, kas ma olen eelneval õhtul kartnud, et ma jälle nii moodi ärkan. Seekord usun ma aga kindlat, et suur põhjustaja oli mu õhtune hirm.

Ma arvan, et probleem on psühholoogilne. [Ehkki oleme koolis psühholoogia tunnis mitmeid teste huvi pärast teinud, ma olen täiesti normaalne nende järgi (seegi hea Smile ).] Ma olen täiesti kindel, et asi on mu peas kinni. Ma arvan, et ma ärkan kummalise tundega ja ehmun, ning hakkan end sellest tundes "vabastama".

Mul vist ei tekikigi konkreetset küsimust. Ma tahaksin lihtsalt targemate arvamusi kuulda.


Kuna ma ei ole siin ammu käinud, vaatasin veidike ringi ja sattusin täiesti juhuslikult mingi teema kommentaaris sõna "uneparalüüs" otsa. Ma ei teadnud sellise sõna olemasolustki. Otsisin edasi ja leidsin teema uneparalüüs ehk unehalvatus. Kõlab tuttavalt.

[Muudetud: 10-30-2010 kurk]

Väga hea, et ma siia sattusin. (Ma kustutan oma teema ära.) Hea on teada, millega tegu.
Hea on teada, et ma ei ole ainuke, kellega sellised asjad toimuvad. Ja et see on normaalne. Et see on puhtalt vaimne, mu peas kinni. See aitab juba kõvasti. Ohh sa poiss, ma olen praegu siiralt õnnelik, ennastki ajab naerma.

[Muudetud: 10-30-2010 kurk]
Vasta
#27
Närviarst oleks sobivam ekspert sellega tegelemiseks aga rääkida võid loomulikult ka psühholoogiga.
Vasta
#28
Mul on kaks korda olnud taolist kogemust.

Esimesel korral oli päevane aeg ja ma otsustasin teha uinaku. Enda arust polnud veel magama jäänud kui tundsin, et raske on hingata, siis sain aru, et ma ei saa liigtada. Mind valdas üksainus mõte: ma lämbun surnuks. Seejärel aga tundsin kuidas keegi võttis minust kinni ja hakkas mind külje peale keerama, aga mingil viisil ma hakkasin vastu. Mul oli koguaeg üks mõte selle küljepeale keeramise ajal: ei, ei, sa ei saa mu patja kunagi :p. Siis õnnestus mul kuidagi läbi hammaste öelda: "Ei!" ja unenägu sai läbi.

Teisel korral üritasin uinuda kottpimedal ööl. Toas polnud mitte midagi näha. Siis ma uinusin ja nagu alati sellega läheb mul aega. Äkitselt hakkas mingi vene keele taolises keeles mehehääl kõrva röökima mu vasakus kõrvas. Paremas oli aga kuulda lugu Aqua - Barbie Girl.
Vasta
#29
Kuidas on nii, et ma saan unehalvatuse ajal suu lahti teha ja püüda karjuda, samal ajal kui mu keha ei liigu (hea küll, halvatus on allpool kaela). Aga kui ma saan juba oma suu avada, siis miks ei saa ma häält teha, hingata ma ju saan (ma arvan)?
Vasta
#30
Tõsiselt hea lugeda,et on veel teisi.Laugh
Mul ka olnud, aastaid juba, vahel öö jooksul mitu korda. Igasuguseid variante, alguses olin alati paanikas, üritasin karjuda, liigutada ja no nagu see asi ikka käib. Ainult korra on olnud, niiet ma näen oma sõbrannat mööda tuba kõndimas ja alguses arvasin, et tal pole und vms, sest reaalselt ta magaski samas toas kus mina ja järsku kükitas minu juurde, nägu moondunud, sosistab mulle midagi arusaamatut, kohutav hirm ja paanika oli.. Nüüd lõpuks olen sellega harjunud, kui tekib jälle olukord, siis paar sekundit olen paanikas, siis sisendan endale alati, et see on jälle see uni ja kui sa ennast rahulikuks sunnid, siis läheb mööda. Ma ei teagi täpselt kuna ja kuidas selle selgeks sain, aga õnneks sain.. Alguses, aastaid tagasi oli küll kohutav ja ürita kuidas tahad, seda tunnet kellegile, kes ise kogenud pole, selgeks teha ei saa:S
Vasta
#31
Endal oli selline kogemus, et hakkasin magama jääma, uinusin juba korralikult ning järsku oli imelik tunne nagu oleks üleval aga liigutada ei saa (mõistus oli yleval aga keha magas vms.) Tekkis paanika hoog kuna koguaeg mingi imelik kumin käis ja lava lambi valgus oli laes nagu mingid varjud/kummitused liiguksid.. Olin ikka korralikult hirmund ja üritasin jõhkralt tõmmelda igatepidi ja häält teha aga ei tuld kuidagi välja Laugh . Järsku umbes peale poolt minutit ärkasin muidugi üles ning siis oli vabsee kergem tunneLaugh ise ka imestasin ,et mida fakki toimus just ning ei julgend kohe magama uuesti jäädaLaugh Samas ,kui see paanika välja arvata oli see suht huvitav kogemus. Kindlasti on ka võimalik kontrollida sedaLaugh
Vasta
#32
Teadlased on rääkinud, et uneparalüüs võib tekkida stressi tagajärjel, aga võin omast kogemusest öelda, et sellest see päris kindlasti ei ole, kuna stressi ei ole, aga paralüüs on viimased 2x olnud imelikum kui kunagi varem. Varem oli see halvatuse teema ja pinin kõrvus, aga nüüdseks on sellest lihtsast pininast saanud sirin----eristasin kolme eri sagedusega sirinat või pirinat nüüd. Aastaid tagasi kui esimene kord selline jama juhtus, siis olin hirmunud, aga harjusin sellega ja sain aru, et võib ka vabalt hingata selle asja peale tulekul, nüüd aga kui sain seda uutmoodi sirinat kuulda, olin jälle hirmunud............eks iga uus säärane kogemus ole natuke hirmutav vist.?
Vasta
#33
tervist, kas kellegil on selle vastu midagi kui ma oma uurimustöös luupainajate kohta kasutaks näitena mõnda siin teemas tehtud postitust või juhtumit? Ma muidugi ei mainiks emaile, nimesi ega kasutajaid, vaid lihtsalt kasutaks mõnda postitust nn "näitena".
Ette tänades. Smile
Vasta
#34
Kui sa päriselt uurimustööd teed, siis mul on teaduslikke artikleid uneparalüüsi kohta ka olemas.
Vasta
#35
teen tõesti, meil on hetkel üheksandas klassis vaja igal ühel aastatöö teha. Laiahaardeliselt oli teemaks folkloor, maitea miks aga mina võtsin luupainajad.
Aga palun, kui sa oleksid nii lahke, ehk jagaksid materjali Smile
Vasta
#36
http://et.para-web.wikia.com/index.php?t...type=login
Foorumi link ei tööta, ilmselt vanast foorumist jäänud. Muudaksin ära aga ei tea sellest Wikist miskit
Vasta
#37
Aitan siis folkloorihuvilisi - netis täitsa olemas etno-teadlaste ajakiri: http://www.folklore.ee/Tagused/. Otsima soovitan asuda pealehel oleva koondsisukorra järgi. Et siis abso levitaks seda ka kaasõpilaste seas.

Vasta
#38
Tere!

Tihti tekivad mul öösiti väga veidrad olukorrad.
Mõnikord ärgates olen nö paralüseeritud/halvatud. Lisaks sellele, et ma ei saa ennast füüsiliselt liigutada, tunnen ja kuulen väga veidrat vibratsiooni. See on rohkem nagu vibratsiooni hääl, mis tuleb intervallidena(sarnane külmkapi undamisele). Tuleb intervallidena nagu bzz...bzz..bzz..bzz jne. Kui ma üritan lõdvestuda, siis see vibratsioon ja heli läheb aina valjemaks ja valjemaks kuni ma ei suuda seda enam välja kannatada ning pean ennast sellest olukorrast välja sundima. Paralüüsist välja tulles lõdvestan ennast natuke ning pööran teise külje ja üritan rahulikult edasi magada. Nii kui silmad kinni panen, bang! Jälle see heli ja surin tagasi. Avan silmad, ning pean jälle ennast lõdvestama või nö kainele mõistusele tooma. Pööran külje, sulgen silmad ja probleem jätkub. Nii mõnikord päris mitu korda. Surin/vibratsioon ning heli tuleb nagu igalt poolt. Minu peas on see tunne eriti tugev. Vahel tundub nagu kõik see pisike heli mis toas on võimendub minule. Jube veider ja imelik on kogu see lugu. Täna öösel tekkis juba tunne, et kurja küll, ei saagi edasi magada.

Ootan teie kommentaare ja arvamusi.

Tänan!
Vasta
#39
Tundub olevat mingit sorti UFO kontakt-intervallidena zzz-zzz-zzz ....jne. sumin viitab sellele.
(16-05-2011, 08:21 )Balzzar Kirjutas: Tere!

Tihti tekivad mul öösiti väga veidrad olukorrad.
Mõnikord ärgates olen nö paralüseeritud/halvatud. Lisaks sellele, et ma ei saa ennast füüsiliselt liigutada, tunnen ja kuulen väga veidrat vibratsiooni. See on rohkem nagu vibratsiooni hääl, mis tuleb intervallidena(sarnane külmkapi undamisele). Tuleb intervallidena nagu bzz...bzz..bzz..bzz jne. Kui ma üritan lõdvestuda, siis see vibratsioon ja heli läheb aina valjemaks ja valjemaks kuni ma ei suuda seda enam välja kannatada ning pean ennast sellest olukorrast välja sundima. Paralüüsist välja tulles lõdvestan ennast natuke ning pööran teise külje ja üritan rahulikult edasi magada. Nii kui silmad kinni panen, bang! Jälle see heli ja surin tagasi. Avan silmad, ning pean jälle ennast lõdvestama või nö kainele mõistusele tooma. Pööran külje, sulgen silmad ja probleem jätkub. Nii mõnikord päris mitu korda. Surin/vibratsioon ning heli tuleb nagu igalt poolt. Minu peas on see tunne eriti tugev. Vahel tundub nagu kõik see pisike heli mis toas on võimendub minule. Jube veider ja imelik on kogu see lugu. Täna öösel tekkis juba tunne, et kurja küll, ei saagi edasi magada.

Ootan teie kommentaare ja arvamusi.

Tänan!

Kuule võimalikult kõvasti seda http://www.upload.ee/files/1344649/ufoheli.WAV.html ,siin salvetis,intervallidena hästi madal heli,mis kordub teatud aja tagant,see ei ole kidlasti sama ,mis sina kuuled aga eelneb teatud nähtusele taevas.
---------------------------------
Siin kusagil peaks olema sarnane kogemus http://seesama.s2.bizhat.com/seesama-ftopic295.html aga praegu täpsemalt ei ole aega otsida.
----------------------------------------------------
Vasta
#40
(16-05-2011, 09:28 )kalldunn Kirjutas: Kontrollige oma tervist. Teil on ajus tromb. Teie poolt antud kirjeldus vastab sellele.

Miks just magamisel see tromb siis välja lööb? Smile
Palun nimetage ajutrombi sümptomid.
Vasta
#41
(16-05-2011, 09:28 )kalldunn Kirjutas: Kontrollige oma tervist. Teil on ajus tromb. Teie poolt antud kirjeldus vastab sellele.

Antud juhul peaks ma ammu mullaall olema Smile
Sarnane kogemus oli ka mul aastast 96 ja 2x.
Vasta
#42
(16-05-2011, 08:31 )zzz34 Kirjutas: Kuule võimalikult kõvasti seda http://www.upload.ee/files/1344649/ufoheli.WAV.html ,siin salvetis,intervallidena hästi madal heli,mis kordub teatud aja tagant,see ei ole kidlasti sama ,mis sina kuuled aga eelneb teatud nähtusele taevas.

Intervall on sarnane. Üritan sarnase heli leida või ise teha, siis saate kuulda.
Vasta
#43
Une parallüüs on äge asi, Exploding Head Syndrome tuleb aga boonusena.
Kas alati on just see bzz..bzz..bzz... või kuuled vahest ka miskit muud (karjumised, sammud, paugud, muusika, keegi selgelt rääkimas arusamatuid sõnu...)?
Ise olen aastate jooksul jõudnud olukorraga ära harjuda, vahest muudab ärevamaks küll kuid otseselt enam ei sega.
Ajutrombi endal kahtlustada veel pole jõudnud.

Samas kui leiad lahenduse oma probleemidele, siis anna meilegi teada.
Vasta
#44
(16-05-2011, 10:16 )Metafor Kirjutas: Kas alati on just see bzz..bzz..bzz... või kuuled vahest ka miskit muud (karjumised, sammud, paugud, muusika, keegi selgelt rääkimas arusamatuid sõnu...)?

Peale selle tobeda bzzi pole midagi muud kuulnud.

Üritasin teha midagi sarnast sellele mida kuulen.
Kuulake klappidega ning vol põhja.
Heli
Endal läheb sarnane heli aina valjemaks ja valjemaks kuni ei suuda seda enam ära kannatada..
Koos selle heliga kaasneb väga tugev vibratsioon.
Vasta
#45
Loe natuke siit:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...%BC%C3%BCs
Ja vaata seda:
http://www.youtube.com/watch?v=xCSqT5nZ9n4
Vasta
#46
(16-05-2011, 11:20 )Balzzar Kirjutas:
(16-05-2011, 10:16 )Metafor Kirjutas: Kas alati on just see bzz..bzz..bzz... või kuuled vahest ka miskit muud (karjumised, sammud, paugud, muusika, keegi selgelt rääkimas arusamatuid sõnu...)?

Peale selle tobeda bzzi pole midagi muud kuulnud.

Üritasin teha midagi sarnast sellele mida kuulen.
Kuulake klappidega ning vol põhja.
Heli
Endal läheb sarnane heli aina valjemaks ja valjemaks kuni ei suuda seda enam ära kannatada..
Koos selle heliga kaasneb väga tugev vibratsioon.

Jep,täpselt samasugune heli,mida kuulsin aga nagu mainitud,aastaid tagasi ja see leidis aset Saksamaal Berliinis öösel,teine kord,järgmine päev, Stockholmis,laeva oodates,autos.
Esmasel korral kaasnes helile ka punane valgus ja muu,kuid PS-s edasi kui huvi,siin läheks kätte läbuks muidu... Smile
Siin http://www.upload.ee/files/1344984/ufo_heli2.MOV.html paremini kuulda 01:12-01:29 fail väga mahukas ja tüütu,kerige õige koha peale,öine taevas vaid näha.
Vasta
#47
(16-05-2011, 11:24 )Cassiopeia Kirjutas: Loe natuke siit:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...%BC%C3%BCs
Ja vaata seda:
http://www.youtube.com/watch?v=xCSqT5nZ9n4

Imelik, miks ma seda surinat ja heli isegi ilma paralüüsita kuulen.
Teinekord öösel ärgates pole mingit paralüüsi, aga see heli on ikka..

Vasta
#48
(06-05-2010, 21:46 )coolymarxy Kirjutas: Minagi jäin ükskord selili magama ja muidugi olin üleväsinud. Ja järsku tegin öösel silmad lahti ja tahtsin ennast keerata oma elukaaslase poole kuid ei suutnus ennast liigutada, ma siis hakkasin hõikama omaarust oma elukaaslase nime, et ta aitaks mind, et midagi on juhtunud, et ei saa liigutada aga jama oli veel selles et ma ei jõudnud tema nime välja hääldada ma nagu meeletlt punnitasin tema nime välja ja mis kõige huvitavam asi selle juures oli, oli see ,et ma mõttes karjusin vaevu vaevu välja elukaaslase nime, kuid see mida ma ise kuulsin oli hoopis teine. Ma kuulsin, et karjun hoopis oma õe nime. Väga veider ja väga suur hirm oli. Lõpuks nagu kadus kõik. Pöörasin ringi voodis ja äratasin siis juba füüsiliselt elukaaslast ja küsisin, et kas kuulsid et ma karjusin sinu nime aga tema vastas, et ei kuulnud midagi.See oli tõesti jube kogemus ja plus sellele kõigile oli nagu meeletu hirm aga ei teagi mille ees. Ei taha iialgi seda enam kogeda.

Mul oli midagi sarnast ... Ma olin sel ajal väga haige ning olin oma vanemate voodis . Magasin nende kõrval ning hommikul kui ema hakkas tööle minema siis ma ärkasin ülesse , tegin silmad lahti kuid end liigutada ei suutnud ! Ma hakkasin ema karjuma , ma karjusin & karjusin kuid ta ei kuulnud mind . Ma hakkasin nutma ning eriti vastik oli selle juures see , et ma olin lihtsalt abitu . Mul nagu häält ei oleks olnud . Lõpuks siis kui ma hakkasin maha rahunema ma olin juba vaiksem ning lõpuks ma sain karjuda ema ning jooksin voodist välja nuttes ema juurde ..
Kestis kuskil 3-5 min.

Vasta
#49
Oh, toimus mul siis esimest korda see täna.

Naljakas on asja juures, et toimus nagu uni unes st. ma nagu unes magasin kuskil tundmatus kohas ning seal siis toimus see nn unehalvatus, ei saanud liigutada jne. Igatahes väga vägev kogemus oli, samas sellist paanikat ei tekkinud, pigem uudihimu st. kuna olen seda teemat siin enne lugenud, siis kindlasti ka siit mõjutused. Tavaliselt ma saan oma und ka sügava une korral mõjutada, muuta, aga seekord siis mitte, ning erinevus veel tavaunest on see, et kui ma enamasti hommikuti ei mäleta, et mis toimus unes, siis seekord ma mäletan suhteliselt täpselt - ise arvan, et see võis tuleneda pinge langusest, kuna kool sai läbi ja enam millegi nagu eksamid jne pärast muretsema ei pea.
Vasta
#50
Seda uneparalüüsi on minulgi ette tulnud juba kaks korda kuid huvitav, kas ma olen ainus, kes on üht kindlat asja tundnud. Esimene kord kui asi kestis ikka päris pikalt, paar minutit, oli mul lisaks krampidele, jõuetusele, hingetusele ja halvatusele selline väga spooky tunne, nagu miski läbistaks mu keha, just rinnust. Ja mitu korda.
Lisaks mul oli ükskord see halvatus siis kui ma olin külili ja kägaras. Suuremal osal on selili..
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,139 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Lucid Dreaming ehk teadlik uni Fritz 267 113,371 15-11-2021, 10:19
Viimane postitus: Eithea
  Insomnia ehk unetus DaamValges 82 57,582 04-07-2012, 10:10
Viimane postitus: kuukaart

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat