Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meie juured ja nende hävitamine
#1
Kas see, kui peita tegelikkus maski taha, muudab tegelikkust? Jah, muudab küll, kui see mask ette unustada ja sadu aastaid tegelikkust läbi maski vaadelda. Nii jõuamegi olukorda, kus kõik tõsimeeli väidavad, et Eesti on kristlik maa ning meie kultuuri aluseks on kristlik kultuur.

Aga kus on meie juured? Kas saab kultuur areneda võõral pinnasel? Mina väidan et ei saa ning see on ka üks põhjustest, miks me oma kultuuri minetame – see, mida meile serveeritakse kultuuri pähe, ei ole meie oma teps mitte. See on võõras kultuur, mis on hoolikalt asetatud meie pinnasesse, see sööb mullast kõik toitained ja vitamiinid, imeb endasse kõik vee ja väärtuslikud mineraalid ja selle kõige juures juhtub meie endi juurtega see, mis juhtub looduses olelusvõitluses – suuremad ja tugevamad lämmatavad väiksema, kellele ei anta hingamisruumi. Ja nii juhtubki, et meie endi kultuur lämmatatakse meie endi pinnasel, meie endi maal ning seal võrsuma hakanud võrsed, mis kasvavad suurteks puudeks, on küll näiliselt meie (nende juured on ju meie mulda end ajanud), ent nad ei ole mitte kunagi päriselt meie. Nad ei saa eirata fakti, et nad on võõrad, kes vaid kannavad meie maski ja mis juhtub siis, kui kunagi see mask langema peaks.

Aga inimesed ei ole lollid. Nad teavad, et võõras on võõrastav ning et olgu mask kuitahes omane, sisu ei vasta tegelikkusele. Nii on juba aastasadu tehtud halva juures head nägu ning mindud sellega kaasa, sest vastuhakk oleks tähendanud põlu alla sattumist, oma ja oma lähedaste elust ilma jäämist (kas siis kujundlikult või otse). Kõik religioonid, mis vallutavad kohalikke uske ja muundavad nende “magusamaid” osi enda dogmadele vastavusse viimiseks, on tegelikult hirmu- ja terrorisüsteemid. Ilusa nimega armastuse sildi taha varjunud lihtlabane võimuiha.

Mul on iga kord südamest kahju, kui kuulen kedagi rääkimas munadepühast koos Suure Reedega või rääkimas jõuludest kui Jeesuse sünnipäevast. Tunnen ahastust, kui leedotuld või jaanituld tehes üritatakse mulle väita, et Jaan on Ristija Johannese meiekeelne vaste või et Tõnismägi Tallinnas on kuidagimoodi seotud Egiptuses elanud kristliku munga Antoniusega, kes enamuse oma elust elas kõrbes erakuna. Milleks sellised maskid? Ikka selleks, et võõras muuta omasemaks, et rahvas oma väe ja jõu annaks võõrale ise samal ajal omade poole hüüdes.

Ja see ongi lihtlabane võimumäng – ja otse loomulikult on kristlus tugevam kui meie oma usk, sest kristlusesse panustavad üle maailma paljud paljud anastatud inimesed, meie oma juurtesse aga vaid käputäis. Ent kas ikka on? Kas ususüsteem, mis oma eksistentsiks vajab võõraste sulgedega ehtimist ja väevõimuga usu üleval hoidmist, on ikka tugevam usust, mida niivõrd suur ja võimas süsteem on aastasadu ekspluateerinud ja loonud kõik tingimused väljasuretamiseks, ent mis selle kõige kiuste on siiski olemas, siiski meie rakutasandil meie juurtesse kodeeritud. Ja sealt, kallid sõbrad, ei juuri meie põlisusku mitte ükski võõras vägi välja…

Täna, seda lugu kirjutades sain teada, et Maardu Marduse hiies on alustatud lageraiet.

[Pilt: maardu-hiis.jpg]

Kõik on JOKK kuna Muinsuskaitseamet ei ole kohustatud oma loa andmisel hinnangut pärima Looduslike Pühapaikade ekspertkomisjonilt, kuigi just nendelt saaks kõige adekvaatsemat infi. Raieala sisse jäi ka üks kultuskivi...

[Pilt: lageraie.jpg]
Vasta
#2
Aitäh Celtic!
Oligi kahtlaselt ilus õhtu ja liiga hea tuju.
Lootsin küll ennem põhku saada, kui keegi
selle kõik purustab, aga näeh, ei jõudnud..
Vasta
#3
Kõik sellised meeleheitlikud ettevõtmised sarnanevad agoonilistele tõmblustele. Püütakse veel hävitada, mida vähegi annab, et mitte kuidagi ei saaks olla rahval sidet maaga. Metsad koondatakse suuromanike ja liitude alla. Sama toimub põllumaaga. Ikka selleks, et kõik oleks kontrollitav. Enne langust käib ikka uhkus. Elame selle nimel, et ükskord näha ka langust!
Vasta
#4
Jagan sinuga seda muret. Olukorra tõsidus ilmestab ka see fakt, et nn ateistid või ilmalikud inimesed on aja jooksul võtnud omaks kiriklikud tähtpäevad, terminid jne (nagu sa juba munadepüha jt näiteid tõid). Kuigi olukord on trööstitu, siis on siiski lootust, et olukord kakkab paranema. Inimesed on justkui ära hüpnotiseeritud, aga seda hüpnoosi lihtsalt sõrmenipsuga lõpetada ei saa. Mida teha, et inimesed ärkaksid ja vanu traditsioone taas austama hakkaksid, et seeläbi oma kestvust kindlustada? Ma arvan, et seda eesmärki aitab täita ka see foorum. Igatahes minu arengule ja silmade avanemisele on see foorum kõvasti kaasa aidanud.
Vasta
#5
Celtic - kas pildid samast kohast või juhuslik paar?
Vasta
#6
Pildid on samast hiiest, lihtsalt erinevad kohad.
Vasta
#7
Maardu pühas hiiepaigas korraldati lageraie: http://ohtuleht.ee/421643
Vasta
#8
Kuidagi vaikselt, nohinal aetud inetu ettevõtmine. Nad ei aima, keda äratasid. Võpsik nagu iga teinegi
võpsik! Ometi - luba, hiielistelt ei küsitud, lepitust ei otsitud. Tulekul pisikesed pahandused, mis kestavad kaua...

Vasta
#9
Kulla Ott nad lükkasid Saaremaal pangapealse hiie kultuurkihi (põletusmatuste tuha) ka hunnikusse ja ei essugi, kristlik ärimees, seesama kes Kaali kraatri juures toimetab, teeb lihtsalt seda mis pähe tuleb, õigemini tegeleb turismiga.
Sama jõulumäel, sama turistide suusameka Ebavere mäel, nii lihtsalt need asjad ei käi kui sa arvad, et kohtade ülevõtmisel, kus teiste kihtidega suheldi, kohe midagi traagilist toimuma hakkab kui seal keegi toimetab, "teised" võtavad enda käsutusse lihtsalt need, kes on koha omanikud isegi siis kui omanikud sellest midagi ei tea. Alles surmapäeval selgub milline saatus on rahurikkujale edasi määratud aga see tuleb alles kunagi hiljem, võib olla isegi endal unustatud mida tehti.
Mina naudin vahetevahel jätkuvalt kristlaste matusi, see on midagi väga sarnast elusa inimese lõvipuuri viskamisega, millele järgneb verine söömaaeg ja enesega rahulolev vuntside lakkumine.
Muidugi võiks kohapeal käia ja näiteks paariks päevaks hiievaimudele metsatöölised kinkida aga milles nemad süüdi, süüdi on ametnikud kes seda võimaldasid, sest nad ise on kristlased ja paganlikud kohad tuleb ju hävitada jäägitult.
Aga isegi Tõnismäel võib oma maailmakihte kutsuda ja nad tulevad olenemata mingist kirikust, isegi kiriku õnnistuse võib ära tühistada kui liiale lähevad. Et üldse sellised kohad ja minevik säiliksid tulebki teha kodanikeühendusi nagu näiteks Põliseestlased, kes siis nende kohtade kaitse ja alahoiu eest seisaksid. Õnneks on palju selliseid kohti, kuhu kristlased ei jõua ja isegi ei teata nende olemasolust, vat see on selliste kohtade parim kaitse.
Vasta
#10
Aga kingiks ametnikke? Alates Toompeast ja Kadriorust ja saaks
mõned majatäied rasvaseid teiste seljal liugulaskjaid küll.
Vasta
#11
Tundub,et see ongi viimase aja trend meie elukeskonna hävitamine, globalistid ja meie nuku valitsus on selle tõestavaks näiteks. Ma olen mõistund,et seadused on kahe suguseid ühed,mis kehtivad eliidi siseselt ja teised mille alusel lihtinimene puuakse-lastakse-kästakse. Muidu suurepärane postitus Celticu pooltSmile

Aga kultuuri osas ma ütleks,et eesti algupärast kultuuri ja minevikku on üritatud ennamgi hävitada ja ümber kirjutada, kuid paljude teiste põlis rahvaste puhul on sama tehtud.Sad
Vasta
#12
Möliseda riigi kuritegude üle on tore, kui midagi tegema ei pea. Möliseda ju nii lihtne!
Aga kus on tegutsejad? Millal me läheme Maardusse ja poome üles allesjäänud puude otsa need, kes kirjutasid alla otsusele!?

PS: Jah, ma kutsun üles vägivallale ja võtan selle eest vastuse!
Vasta
#13
Ilo - mina väljendun viisakamalt aga samasse väravasse - rahvas peab vikatitega valimise ära õppima.
Vasta
#14
(07-04-2011, 13:29 )excubitoris Kirjutas: Ilo - mina väljendun viisakamalt aga samasse väravasse - rahvas peab vikatitega valimise ära õppima.
Ja kuhu sa selle "viisakusega" kavatsed välja jõuda?
"Kallis riigiametnik, kes sa otsustasid Eesti hiied maha müüa, ole palun nii hea ja kallis ja ära enam tee!"
Või lähed kohale, "selgitad asja" ja "teed näite kõigile teistele"?

Vasta
#15
Ilo, palju on plaanitav osalejate arv, et ettevõtmine õnnestuks?
Vasta
#16
(07-04-2011, 13:26 )Ilo Kirjutas: Möliseda riigi kuritegude üle on tore, kui midagi tegema ei pea. Möliseda ju nii lihtne!
Aga kus on tegutsejad? Millal me läheme Maardusse ja poome üles allesjäänud puude otsa need, kes kirjutasid alla otsusele!?

PS: Jah, ma kutsun üles vägivallale ja võtan selle eest vastuse!

Toetan sind Ilo 100%

Kurat mul käed ka värisevad vihast, ja kui vaja ostan kohe
pileti ja tulen kohale.

Kaua võib?

Vasta
#17
(07-04-2011, 13:38 )Thorondor Kirjutas: Ilo, palju on plaanitav osalejate arv, et ettevõtmine õnnestuks?
Hetkel olen ainult mina! Bleh Suurt massi ei ole vaja, see hakkab ennast ise summutama. Kuskil 3-10 tõsist tegelast oleks juba arvestatav jõud.
Päikeseinsener Kirjutas:Kurat mul käed ka värisevad vihast, ja kui vaja ostan kohe pileti ja tulen kohale.
Kui sa tahad, et sinu (lapse)lapsed näeksid kunagi Eestis metsa, siis muud võimalust ei ole. Ma ei hakka rääkima isegi mitte Hiitest, need võetakse aasta-kahega maha...
Vasta
#18
Jüripäev(öö) ei ole kaugel....Laugh

Nali naljaks, aga kus see ümbruskonna rahvas on kõigepealt? Eks pärast paistab, mis edasi saab....
Vasta
#19
Rahvas võiks lihtsalt kodus istuda... ütleme, et ühe päeva.
Siis; INIMESED JÄÄGE HOMME KOJU!... sest kas te sebite v. mitte - midagi ei muutu!
Pole siis ka mõtet kodust lahkumiseks.

Vasta
#20
(07-04-2011, 13:49 )Ott Sama Kirjutas: Rahvas võiks lihtsalt kodus istuda... ütleme, et ühe päeva.
Siis; INIMESED JÄÄGE HOMME KOJU!... sest kas te sebite v. mitte - midagi ei muutu!
Pole siis ka mõtet kodust lahkumiseks.

No kodus istudes ei muutu kindlsti midagi.(Vähemalt kodusistujate jaoks). Ainuke, mis muutuda saab, on see, et saad tööandja käest jalaga tagumikku.
Vasta
#21
Ega tea miskit. Tööandjad peavad siis massiliselt tagumikku virutama... hiljem virutavad tühja.
See oleks ka ainuke viis protestiavalduseks, mille puhul pole vaja küsida luba linna-v. muuvalitsuse
käest. Hea ja hubane olla, pole vaja tatise ninaga vihmas kükkida. Joote kuuma teed, hea raamat käes.
Märulipolitsei ei saaks meid laiali ajada ega kodust välja ajada!... tasuks kaaluda.

Tuhala aktsioon kaasaarvatult!
Vasta
#22
Kaaluda tasuks siis kui on suur mass sellel taga. Alla 1000 ei paista eriti silma... samas, kui FB's ja meedias seada üles mingi kuupäev ja levitada... nii umbes 2 nädalast sõna, et "Sel päeval joome kodus teed!"... hmm, tasub mõtlemist! Ja mis enam, sõnadele vastavalt ka TEGUTSEMIST!
Vasta
#23
(07-04-2011, 13:47 )Maakas Kirjutas: Jüripäev(öö) ei ole kaugel....Laugh

Nali naljaks, aga kus see ümbruskonna rahvas on kõigepealt? Eks pärast paistab, mis edasi saab....

Maardus elavad kuni 80% ja ehk isegi üle venelased - mis neil hiitest - juurteta tiblad vaid.

PS. Ilo - viisakaks tuleb alati jääda - see aga ei välista vajalike meetmete rakendamist vajalikul hetkel - viisakalt. wink
Vasta
#24
(07-04-2011, 14:11 )Ilo Kirjutas: Kaaluda tasuks siis kui on suur mass sellel taga. Alla 1000 ei paista eriti silma... samas, kui FB's ja meedias seada üles mingi kuupäev ja levitada... nii umbes 2 nädalast sõna, et "Sel päeval joome kodus teed!"... hmm, tasub mõtlemist! Ja mis enam, sõnadele vastavalt ka TEGUTSEMIST!


Inimtühi ja autovaba linn mõjub kafkalikult - äratab ka suuremat
tähelepanu meedias. Igasuguseid sigadusi tehakse vaikselt, ilma
suurema lärmita - protesida selle vastu, saab sama vaikselt!

Vasta
#25
Ott, kõik peab toimuma ikka organiseeritult. Kaootiline tegutsemine on vabasurm.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Deemonid & nende väljakutsumine HadziOgloe 46 22,043 20-08-2011, 09:33
Viimane postitus: Müstik
  Usundid ja nende eesmärgid... Xanto 31 11,347 06-11-2005, 15:02
Viimane postitus: Celtic

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat