Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karma seadus. Müsteeriumi mõistatuse lahendus.
#26
Väga armas Ilo, Sa oled Iseenda vang. Edu Sulle! Õnneks Me mõistame Iseenda üle kohut Ise. Seega ....
Vasta
#27
Ei saanud minagi täpselt aru aga nii nad väidavad. Kodulaenu kohta ei tea muud öelda kui, et sionistid on kindlasti õnnelikud, et nii paljudel need on. Raha ja varandus on kõik tore aga ega seda ju teispoolsusesse ikka kaasa ei võta ju. Lihtsalt peab väga vedama teispoolsuses loosirattaga, et kui rikkasse peresse sünnid. Mina olen tänulik, et ma ei sündind mõne peduiinina või aafriklasena sest nende elutee on ikka palju kordi raskem kui minu.....
Vasta
#28
Tammsaare ütles:.. pole Elu enne Surma! Seega mida Te põete. Elage nii kuidas oskate. Kõik siin Elus on tähtis, kuid miski pole oluline! See on Minu arvamus. Elu on kui jõgi, ükskõik mitu käänu teed lõpuks jõuad ikka merre...
Vasta
#29
Swami Vivekananda "Karma jooga"

Swami Vivekananda sündis 1862. aastal Indias Kalkuta linnas. Ta oli suur joogi ja Shri Ramakrishna oli tema õpetajaks. Romain Rolland sõnab: "...Tema elujõud ja usk oma jõusse oli suurem kui Tagore või Gandhi taolistel inimestel.... Tema lõvimeelt võlus jõud - ja mitte iialgi nõrkus. Ta oli kehastunud tarm ja tema sõnum inimestele oli - tegevus..."

http://raulpage.org/karma/
Vasta
#30
Lisaksin omalt poolt paar mõtet.

Ei hakka mängima "õigekirjanatsi", kuid näitleks veidi teatraalselt ja küsiks "Miks?" Ehk siis, milleks teha selline postitus, kui paljud küsimused Teile vajalikud ei tundu ning enda teistele arusaadavaks tegemine läbi tohutu vaeva tuleb? Kindlasti nõustun sellega, et igalühel on õigus omale arvamusele ja usule, kuid andke andeks aga kergelt öeldes olete Teie see, kes mulle praegu vaimupimedana tundub. Tekstis oli palju mõttekordusi ning tervikuna tundus veidi seosetu, sain enam-vähem aru küll mõttest mida võibolla üritasite meieni tuua, kuid sellest ei tundu ka mingit kasu olevat.
Peale selle andis "Põrgu" sellele teemale tõesti kristliku maigu juurde, eriti veel kui räägite "Puhastusleegis" põlemisest ja enda vangistamisest. Ma ei tea kui palju te sellest hoolite, kuid mu isiklik arvamus on et kogu elu Maa peal siin ja praegu ongi Põrgu, mitte just mingis jõhkras tähenduses, sest õnneks pole ise nii julma elu kogenud nagu paljud inimesed pool sajandit tagasi. "Taevas" ja "põrgu" peaksidki väljendama Alumist ja Ülemist, kõrgemat ja madalamat. Kui mõnes prohvetlikus teoses mainitakse et pärast nn. poolusenihet läheb "niipalju" inimesi taeva ja enamus põrgu siis on see naljakas kui mõned omakasupüüdlikud inimesed ütlevad et kõik kes on pattu teinud lähevadki "põrgu" ja ainult läbi tema on võimalik ennast puhastada, ise teadmata mis see "põrgu" tegelikult ongi. Kõik on mõistmise küsimus, minu poolt siis see et põrgu on elu praeguses materialistlikus ühiskonnas Maal ja "Taevas" on siis nö. valgustatus ja edasi, kõrgemale liikumine. Taevasse minek ongi surematuks saamine. Surematuks saamine minujaoks on Mäletamine, seisund, kus eelnevate elude mälestused ja kogemused on kättesaadavad igal hetkel, sest surematu oled sa igaljuhul, hingena. Nii palju siis põrgust.
Järgmisena, kui rääkida KARMAST siis räägite te ju filosoofiast, kuid mulle tundub et te hakkate täiesti uut filosoofiat looma, mille vastu mul midagi konkreetselt ei ole aga see läheb lihtsalt nii paljude maailmavaadetega pahuksisse. Miks peaks hing oma naiivsete vigade, pattude pärast kuskile "vanglasse" minema, see on ju täiesti absurd. Kui võtta käsile taoism ja joogafilosoofia siis me kõik tuleme ühest ja samast Kõiksusest: "...See on Päikese peegeldus kastetilgas; tuhanded kastetilgad peegeldavad näivalt tuhandeid Päikeseid, kuid siiski vaid üht. Ja siiski on see Päikese peegeldus kastetilgas enam kui ainult peegeldus, sest see on Päikese enda substants. Päike särab kõrgel, on üks ja jagamatu, kuid peegeldub miljonites kastetilkades..." Miks me peame ennast karistama kui meie enda viga ongi meile juba karistus?
Vasta
#31
... võibolla 2011 oli tõesti pisut liiga vara seda teemat puudutada, inimestel oli veel piisavalt ülbust ja materiaalset kaitset, minule täna tundub teemaalgataja tõdemus - kuigi pöörane ja omapärase sõnastusega - suhteliselt mõistetav ning tõesti on hoiatuse koht siin - inimesed mõtelge, et sigitamisega kaasneb suurem vastutus, kui järelpõlvlane suureks kasvatada ja siis jalaga järele anda ...
Vasta
#32
(04-04-2011, 15:08 )Päikeseinsener Kirjutas: Swami Vivekananda "Karma jooga"

Swami Vivekananda sündis 1862. aastal Indias Kalkuta linnas. Ta oli suur joogi ja Shri Ramakrishna oli tema õpetajaks. Romain Rolland sõnab: "...Tema elujõud ja usk oma jõusse oli suurem kui Tagore või Gandhi taolistel inimestel.... Tema lõvimeelt võlus jõud - ja mitte iialgi nõrkus. Ta oli kehastunud tarm ja tema sõnum inimestele oli - tegevus..."

http://raulpage.org/karma/
Väga hea asi, seda enam, et seda eesti keelde tõlgitud raamatut saab sellelt lehelt pdf-na läbi lugeda.

Vasta
#33
Müstik? Miks sa selle lingi siia viskasid?
http://raulpage.org/karma/
Sellest raamatust leidsin ma ainult ühe lause;

Karma seadus on seega põhjuse ja tagajärje seadus.

Kuid see raamat ei selgita, ei põhjust ega tagajärge.
Mina aga püüan seda teha. Teie jaoks natukene kummalises
vormis. Võib olla nii. jõuab see paremini pärale.
Vasta
#34
Omal ajal Päikeseinsener lisas ja ma just leidsin.
Kui sind Swami Vivekananda ei huvita, siis ära loe. Aga paljudel ei ole raamatute ostmiseks raha ja pdf leida on alati rõõm.

Mis karma põhjustesse puutub, siis halva või hea karma põhjustajateks peetakse ka esivanemate karmat.
Esivanemate karma avaldub nn esivanemate jõuna - igale suguvõsale omaste seadustena - keeldude ja käskudena igapäevaelu korraldamise suhtes.
Kõik ühe suguvõsa liikmed alluvad vähem või rohkem sellele jõule ning see määrab suurtes piirides ära selle suguvõsa jaoks sündmuste iseloomu, milles elatakse. Seetõttu võib öelda, et elamise strateegiad, harjumused, eitused ja jaatused ning nendest tingitud haigused liiguvad vanematelt lastele, esivanematelt järgmistele põlvkondadele. Ühe suguvõsa inimesed on vähem või rohkem füüsiliselt, energeetiliselt ja mõtetelt sarnased.

Sõltumata sellest, kas praeguse esivanemate jõu patriarh elas sadu või tuhandeid aastaid tagasi - nii tema kui ka kõik teda ja meid ühendavad esivanemad elavad meis siin ja praegu, aja ja ruumi väliselt.
Erinevate võtetega on võimalik nendega ühendusse astuda, suhelda, paluda abi ja saada seda reaalse kehalise elujõuna, nõuannetena ja füüsiliste ning vaimsete oskustena.

Sõltumata sellest, kas me teadvustame oma esivanemaid või mitte, alati nad püüavad läbi meie ja meie järglaste edasi elada. Kui inimesel ei ole järglasi, siis see on kõige suurem tragöödia temas elavatele esivanematele ning füüsilisele emale ja isale kui eellaste jõu materiaalsele vormile.

http://www.terviklik.ee/Artiklid/karma.htm

Pärilikust karmast ehk SUGUVÕSA VANADEST MÕTTEMUSTRITEST JA USKUMUSTEST saab end ka vabastada:
http://www.teraapia.edicypages.com/koolitus1






Vasta
#35
Loen, printisin valja ja loen - Ego kysib mu kaest, miks ammu surnud mehe s6nad maksavad elusuuruse aga minu suus k6lavad need kui sajandi halvim blondiininali ...

(25-10-2013, 19:55 )Müstik Kirjutas: Pärilikust karmast ehk SUGUVÕSA VANADEST MÕTTEMUSTRITEST JA USKUMUSTEST saab end ka vabastada

Jah, seda v6imalust olen ma otsinud aga kui see on millegi blokeerimine siis peaks ju inimene ise v6tma vastutuse , mida nimelt blokkida ja siis sellega iseseisvalt hakkama saama ? Sest kui saab ise oma biovalja puhastada, oma /n6udmisi/ ajale ja ruumile edastada? Kuidas siis inimene endast jagu ei saa - enne kustutamist peab lihtsalt teadma, mis on enne meie aega salvestatud, so. enne tuleb inimene /avada/ ja siis kogu kupatus talle yle anda? Liiga egoistlik?
Vasta
#36
"Pärilikust karmast ehk SUGUVÕSA VANADEST MÕTTEMUSTRITEST JA USKUMUSTEST saab end ka vabastada:
http://www.teraapia.edicypages.com/koolitus1 "
Maailmas saab end vabastada 20 EUR/h makstes millest iganes.
Vanal ajal osteti indulgentse kiriku käest mis pidi vabastama pattudest.

"Sõltumata sellest, kas me teadvustame oma esivanemaid või mitte, alati nad püüavad läbi meie ja meie järglaste edasi elada. Kui inimesel ei ole järglasi, siis see on kõige suurem tragöödia temas elavatele esivanematele ning füüsilisele emale ja isale kui eellaste jõu materiaalsele vormile"
Kogu see jutt räägib vastu eksisteerivale "vaba tahte" sündroomile. Kui see vastab tõele siis vaba tahet ei eksisteeri. Iseenesest on see kui servituut st. kohustus olles midagi omada (omades maad lubada enda maalt läbi naabri teed)
Ütleme nii et Päikesesõber on küll paljusõnaline, kuid sisult tühi nagu enamus 80.- del sündinuid.
Vasta
#37
(26-10-2013, 03:04 )rumal Kirjutas: "Sõltumata sellest, kas me teadvustame oma esivanemaid või mitte, alati nad püüavad läbi meie ja meie järglaste edasi elada. Kui inimesel ei ole järglasi, siis see on kõige suurem tragöödia temas elavatele esivanematele ning füüsilisele emale ja isale kui eellaste jõu materiaalsele vormile"
Kogu see jutt räägib vastu eksisteerivale "vaba tahte" sündroomile. Kui see vastab tõele siis vaba tahet ei eksisteeri .

Ehk selgitad, mis see eksisteeriv "vaba tahte" sündroom on?

Ja mu meelest tõde ei tea keegi inimlastest, selle ilminguid ja värvinguid alles otsitakse ja nuusutatakse.
Vasta
#38
(25-10-2013, 21:04 )katakaroliina Kirjutas:
(25-10-2013, 19:55 )Müstik Kirjutas: Pärilikust karmast ehk SUGUVÕSA VANADEST MÕTTEMUSTRITEST JA USKUMUSTEST saab end ka vabastada
Jah, seda v6imalust olen ma otsinud aga kui see on millegi blokeerimine siis peaks ju inimene ise v6tma vastutuse , mida nimelt blokkida ja siis sellega iseseisvalt hakkama saama ? Sest kui saab ise oma biovalja puhastada, oma /n6udmisi/ ajale ja ruumile edastada? Kuidas siis inimene endast jagu ei saa - enne kustutamist peab lihtsalt teadma, mis on enne meie aega salvestatud, so. enne tuleb inimene /avada/ ja siis kogu kupatus talle yle anda? Liiga egoistlik?
Mingite esivanemate karma on siin kõige vähem oluline kuna vanemate kasvatusel ja ühiskonnal on palju suurem mõju. Kaugemale ajas tagasi minna, et miks vanemad, vanavanemad jne selliseks kasvasid, on minu arvates ebaoluline kui inimene iseenda leiab ja saab aru miks ta selline on nagu ta on ning näeb väliseid mõjutusi. Ja selleks pole vaja isegi mingeid energiaid või biovälju puhastada (samas eks igaühel ole omad tegevused endaga hakkamasaamisel).
Vasta
#39
(26-10-2013, 09:02 )Minaelan Kirjutas:
(26-10-2013, 03:04 )rumal Kirjutas: "Sõltumata sellest, kas me teadvustame oma esivanemaid või mitte, alati nad püüavad läbi meie ja meie järglaste edasi elada. Kui inimesel ei ole järglasi, siis see on kõige suurem tragöödia temas elavatele esivanematele ning füüsilisele emale ja isale kui eellaste jõu materiaalsele vormile"
Kogu see jutt räägib vastu eksisteerivale "vaba tahte" sündroomile. Kui see vastab tõele siis vaba tahet ei eksisteeri .

Ehk selgitad, mis see eksisteeriv "vaba tahte" sündroom on?

Ja mu meelest tõde ei tea keegi inimlastest, selle ilminguid ja värvinguid alles otsitakse ja nuusutatakse.

Peaks vist olema sõna printsiip seal ehk siis "Vaba tahte printsiip" - vaata edasi:

Vaba tahte printsiip | Para-web
Vaba Tahe? | Para-web
Kas meil on vaba tahe? | Para-web
Vasta
#40
Kage, sa vist ei lugenud eelmist postitust korralikut läbi. Või siis sa lihtsalt ei austa oma tuhandeid aastaid tagasi elanud esivanemaid? Nimetad oma esivanemaid "mingiteks esivanemateks"!?

Kordan:
(25-10-2013, 19:55 )Müstik Kirjutas: Sõltumata sellest, kas praeguse esivanemate jõu patriarh elas sadu või tuhandeid aastaid tagasi - nii tema kui ka kõik teda ja meid ühendavad esivanemad elavad meis siin ja praegu, aja ja ruumi väliselt.
Kui sina sellesse ei usu, et on olemas esivanemate jõud, siis on mul sinust lihtsalt kahju.
Pärilikust karmast rääkisid juba Vanad Ida filosoofiad.
Teine asi on, kas meil, eestlastel, ikka on tarvis vanadest SUGUVÕSA MÕTTEMUSTRITEST JA USKUMUSTEST loobuda, minna välismaale elama ja loobuda esivanemate jõust.
Teise lingi lisasin rohkem ajaloo tundma õppimise mõttes. Seal on näiteks niisugune lause:
"Küprosel elanud Stylianos Atteshlis, keda tuntakse rohkem Daskalose nime all, kes oli Nicholas C. Demetry õpetaja, nimetas neid jõude (olendeid) elementaalideks. Nad pesitsevad inimese energiakehas ja tõmbavad ligi neid situatsioone ja olukordi, mis nende olemust toetab."

Mõeldud oli link esmajooones kaldunnile, kuna see on tema tehtud teema ja ehk saab ta oma teooria arendamiseks sealt mõtteid juurde.
Vasta
#41
Igaühel on omad põhjused kellegi austamiseks ja kui minul neid ei ole, siis neid ei ole ja kui sinul ei ole minu jaoks veenvaid argumente miks ma peaks neid austama, siis sa võid kahjutundest kasvõi pisaraid valada, aga mingeid kaugeid esivanemaid sa mind austama ei pane.
Vasta
#42
Esivanematega on selline asi, et ega sealt ainult head ju tule. Kõik pettused, sigadused, millega su esivanemad on võib-olla hakkama saanud, või siis nende kannatused, mis nõuavad ehk kättemaksu, kas kogu seda koormat on mõttekas oma õlule võtta? Ma räägin siinkohal teadlikust esivanemate pärandisse süvenemisest, mitte karmast, millest ma ausalt öelda midagi ei tea ega ka teada taha. Mulle tundub, et eestlastes on palju viha ja kibestumist, mis tuleb just nende ajaloost. Kõik need külaühiskonna klaustrofoobilises õhkonnas üksteisele keeramised ja kadestamised, vallutajate toodud vaevad ja alandamine...Mulle isiklikult tundub mõttekam end nö uuesti luua.
Vasta
#43
Siis see minu antud teine link peaks sulle ehk sobima.Smile
Suhtedraamad, mis igas ühiskonnas inimeste vahel ette tulevad, ei puutu minu arvates karmasse.
Karma tähendab tegude eetilist olemust. Mitte ainult inimeste, vaid ka üleloomuike olendite eetilist olemust. Neid jõude (olendeid) nimetatakse ka elementaalideks nagu eespool tsiteerisin.
See esivanemate karma jõud on seotud just nende olenditega. Neid võib nimetada ka ürgolenditeks. Šamaanid peaksid seda täpsemini määratleda oskama.
Karma seadused sõnastati juba vanaindia salaõpetustes, need on kirjas Upanišaadides.
Karma seadusi ei tunnista näiteks kristlased, sest nad hülgasid 3.saj. taassünni idee.
Karma Valitsejad on esoteerikute järgi võimsad olendid, kes valitsevad nii individuaalse kui kogu inimkonna kollektiivse karma üle, mis on talletatud ka Akashi Kroonikates.
Vasta
#44
Kohe näha, et vanasti oli tarku inimesi kes suutsid sellist loogilist seost luua ja presenteerida rahvale kui nähtust mida peab uskuma või milliste seaduste järgi peab elama. Kui ikka tark inimene seda ütleb, siis mida väiksel inimesel siin muud teha kui selle tarkuse ees kummardada ja vaikides uskuda ning karmakoormat kandes liikuda selles suunas kuhu targad juhid näitavad.
Vasta
#45
Idamaade mõttetargad olid jah tõeliselt targad. Lääne inimesele on nende tarkused senini mõistatueks. Aga ka need kes Läänes Idamaade tarkusi tänapäeval tutvustanud, on edu saavutanud, nagu näiteks ka Swami Vivekanada, kellest eespool juttu oli.

Üks ununenud teema, Veedad, mis käsitleb Idamaade mõttetarkust:
http://newworldwitchery.com/2011/03/10/b...bliomancy/

India iidsel veedatsivilisatsiooonil oli kõrge kuultuuritase ja selle edasijõudnud teadmine on üllatanud nüüdisaegseidki teadureid. Eriti füüsikud on olnud vaimustatud veeda maailmapildi kokkulangevusest kvantfüüsikaga. See on üllatanud neid väga, kuna kvantfüüsika maailm erineb väga suuresti sellest, mida tajume meeltega. Seepärast ei ole võimalik seda tavalise maailma kogemuste alusel "välja arvestada", vaid seda tuleb kuidagiviisi registreerida. Mida kaugemale on arenenud füüsika, seda selgemaks on saanud, et veedateadus tundis hästi ja täpselt loodu peenima tasandi, kvantväljade ja ühendvälja, olemust.
Tarku inimesi on ka tänapäeva teadlaste hulgas, aga kas uskuda neid tänapäeva tarku inimesi või mitte, eks see ole iga inimese enda asi.
Vasta
#46
Eestlased üldjuhul jagunevad kaheks- ühed kes hoiavad oma ja teised kes koogutavad võõra järgi. Mingi hetk nimetati neid ka kadakasakslasteks.
Võõrad kultuurid on huvitavad, kuid kes on öelnud ja miks et idamaade nn tarkus on parem?
Enamuses targutavad sellest isikud kes seal käivad, sellest vaimustusse satuvad ja hakkavad seda "teistele kuulutama" - kusjuures pidevalt korrutades et idamaade tarkus on parem läänemaailma omast. Vast pole läänemaailmas tarkust olemas va. mõningad kohad- samas võttes ära kristliku tarkuse leiame tohutul hulgal erinevaid tarkusi mis mitte millegagi ei jää alla nn idamaade tarkusele.
Võtaks näiteks kogu põhjapoolkera muistendid siis seal puuduvad igasugused viited karmale idamaade mõistes- siis miks see peaks üldse meid huvitama? Idamaades on alati palju inimesi olnud- palju inimesi palju tegusid. Neile on see karma vajalik aga mitte meile.
Eredalt on see näha näiteks "kaks kanget indias"- üks käib ja koogutab ja teine vaatab kõrvalt ja ei saa teise vasikavaimustusest aru.
Lisamärkusena (paluks mitte solvuda):
"Mida kaugemale on arenenud füüsika, seda selgemaks on saanud, et veedateadus tundis hästi ja täpselt loodu peenima tasandi, kvantväljade ja ühendvälja, olemust."
Füüsika ja kvantväljade seos on olematu. Ühendväli ei kuulu ka füüsika alla. Selleks tulebki õppida selgeks füüsika et saada sellest aru.
Vasta
#47
Tarkus on ÜKS - kuulutajaid on palju.
Tavaliselt räägib kuulutaja raamatu ühest leheküljest.
Sellest ka segadused.
Vasta
#48
(27-10-2013, 02:51 )rumal Kirjutas: Füüsika ja kvantväljade seos on olematu. Ühendväli ei kuulu ka füüsika alla. Selleks tulebki õppida selgeks füüsika et saada sellest aru.
Minu jaoks tunduvad kvant* asjad üsnagi füüsika alla käivad seega kui viitsimist on, siis palun seleta mida sa selle all mõtled, et kvantväljad ja ühendväli ei ole füüsikaga seotud. Näiteks Para-web:i füüsikanurgas.
Vasta
#49
(27-10-2013, 02:51 )rumal Kirjutas: Eestlased üldjuhul jagunevad kaheks- ühed kes hoiavad oma ja teised kes koogutavad võõra järgi. Mingi hetk nimetati neid ka kadakasakslasteks.
Võõrad kultuurid on huvitavad, kuid kes on öelnud ja miks et idamaade nn tarkus on parem?
Kes on öelnud? Kõik targad inimesed on öelnud, sh ka meie oma Gunnar Aarma ja Uku Masing. Mitte et Idamaade tarkus on parem, vaid et sedagi tasub tundma õppida.
Ja miks hakata võrdlema Põhjala muistenditega? Võrrelda võiks ikka meie oma muistsete pärimustega.
On alati toonitatud, et meie muinasuskumistes on palju ühiseid jooni näiteks budismiga.
Kuna tegu Karma-teemaga, siis võtame kasvõi esivanematekultuse. Esivanemate hingedele omistati meil Eestis võimet olla ülemaisuse ja inimeste vahendajaks. Meil on isegi niisugune mõiste nagu hingedeaeg, lisaks veel hingede päev.
Hingede päeval oodati esivanemate hingi koju, neile kanti laud sauna või viidi toitu toapealsele.
Hing võis meie rahva uskumises muutuda ka loodusvaimuks, võis kehast ajutiselt (magamise, minestuse ajal) lahkuda kas nähtamatuna või nähtavana. Võrdluseks näiteks tänapäevane mõiste astraalprojektsioon.
Väga tugev mõiste oli meie uskumustes VÄGI. Rahvusvahelises teaduses on see sõna tuntud polüneesia nimetusega MANA. See VÄGI peitub kõikjal, kuid võib mõnda kohta koonduda, kehast eralduda, minna üle teisele kehale.
Edasi mõtle juba ise. Või siis loe teemasid, kus käsitletakse eesti muinasusku ja või Idamaade salateadusi.
Vasta
#50
No millest me räägime, meile ei antud võimalust ju oma usundit kirja panna ja kaval ristiusk omistas nii mõnegi asja. Sellest kõigest on nii kahju, usun et maailm kaotas sellega palju.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat