Veel üks tähelaps.
Waldenburgi tähelaps.
See ilmselt tulnuka ja inimese hübriid asub Saksimaal Waldenburgi koduloomuuseumis ja seda talletatakse 40 cm kõrguses klaaspurgis.
Olend sündis 1735 a. Leipzigi lähedal Taucha linnakeses ühel naisel, kellel varem oli sündinud kolm täiesti tervet last ja suri kohe peale sündimist.
Leipzigi arst Gottlieb Friderich tegi sellele põhjaliku lahangu. Ja lasi seejärel konserveerida piiritusse.
Nii lahangu tulemused kui joonistused sellest olendist on siiani säilinud.
http://www.acolina.de/content/seti/huhnm.htm
Peas ei leidunud mitte mingit vedelikku, vaid ainult kohutaval hulgal ajumassi.
Rindkere avamisel tuli nähtavale suur süda täiesti ilma südamepaunata.
Siseelundid erinesid normaalsetest mitte üksnes nende silmatorkavate detailide poolest.
Jäsemed olid eriti imelikud. Nii küünarvarred kui sääreluud omasid loomuvastaselt vaid üht luud, mitte aga kahte, nagu see on normaalselt arenenud vastsündinul.
Reie ja sääreluu ühenduskohas puudus põlvekeder.
See eksponaat oli Waldenburgi linna loodusharulduste kabinetis varjul aastakümneid.
Alles 1990 või 1991 satuti sellele juhuslikult ja ärkas akadeemiline huvi ning korraldati mahukad med.uuringud ülikoolide juures.
Erialakirjanduses sai olend nimetuse "kanainimene".
Seda uuriti nii kompuutertomograafia abil ja isegi geneetilistest uuringutest on juttu olnud, kuid müstilise mõistatuse kohta ei ole ikka veel mingit selgust näha.
Tänapäeval arvatakse, et see on tulnuka ja inimese hübriid, sest see olend tuletab meelde little grey, kelledest palju juttu olnud.
Skeptikud pistavad kisama?
Toon välja olendi ja väikeste hallide sarnasused:
* ebaharilikult suured silmad, olendi puhul silmakoopad
* selgelt eristuvaid kõrvu ei ole olemas, ka pisikesi halle on kirjeldatud ilma väliskõrvadeta
* vohand pealael
kui klaasanumat keerata, siis näeb kolp välja ebaloomulikult piklik ja deformeerunud, mis meenutab paljude rahvaste juures minevikus praktiseeritud kolba deformeerimise kultust (vt teemat ebatavalised ja piklikud koljud).
Seeläbi ilmselt taheti sarnaneda jumalatega - maaväliste külalistega, kes on juba iidsetest aegadest meie planeedi ikka ja jälle tegutsenud. Kas pole meil siin ehk tegemist 1735..a. aset leidnud inimrööviga, mille käigus too naine rasestati ja ta sünnitaski selle soerdi?
Too naine rääkis ka, et ehmus raseduse ajal äkiliselt nugist nähes, aga tänapäeval räägitakse kattemälestustest, mis röövitutele on programmeeritud. Sageli on sealjuures rolli mänginud just metsloomad.
On võimalik, et taolised kattemälestused on röövimisohvrite mällu sisestatud selleks, et kompenseerida hirmsat psüühilist survet.
Selle olendi geneetiliste uuringute tulemused pole siiani üldsusele kättesaadavad.
Lisateavet saab inglise keeles:
http://www.scribd.com/doc/18799647/Genet...s-Syndrome