Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas sina oled juba gaasitoru vastu hääletanud?
#1
Heldur Jõgioja oma artiklis mainis: ..."Stalinistliku politruki nagaanitoru on ammu asendunud gaasitoruga...."
Niisiis, Para-Veeblane, lugeja, juhukülaline...anna oma hääl:
http://www.balticsea.lt/ee

Muudetud: 11-12-07 kell 08:41:52 Flash
Vasta
#2
Homme või täna õhtul, olenevalt teabe kohalejõudmisest,, postitan ma ka lingi, kus saab anda allkirja EUle et nad lubaks kasutada taimseid ravimeid. Millionit on vaja, et sellel kõigel kaalu oleks.
Aga mitut gaasijuhtmele vaja on? Minu oma igatahes läks.
Vasta
#3
Kummaliselt vähe allkirju. Ei tea kas mäletan valesti või on seda listi poogitud vahepeal. Kui mina enda allkirja lisasin, jäin mäletama allkirja andnute arvu kusagile 50 000 kanti.
Vasta
#4
Ma vahepeal vaatasin toda ja siis oli ikka üle 100 000 tuhande...seega miskit kahtlast on teoksil ?
Vasta
#5
aga nüüd on 23 000 midagi. Aga teate mis võib olla. Ta ju ütles peale allkirja lisamist, et vaadatakse üle või midagi. Äkki nad siis kustutabad massiliselt neid mittekorrektseid ära, või on tegu lihtsalt gaasijuhtmemeestega, kes allkirjadest igaks juhuks vabanevad.
Vasta
#6
tegelt, kas me hääletame või ei ,,,,see kõik on juba paika pandud....mis peab tulema se ka tuleb(ka mina ei taha paljusid asju aga ikka tehakse) Näiteks nagu EUROOPA LIIDUGA ühinemise hääletus...ma panin Ei ja peale minu panid kõik mu tuttavad Ei............... Ei ja JA protsent oli umbes 90/10 aga rahvale loeti ette hiljem 73/27 Neid asju ei otsusta meie....Ma ei taha sellega öelda, et örge hääletage...loomulikult hääletage....aga ,kassellest kasu on........ei usu
Vasta
#7
Andsin sellel lehel allkirja üsna kohe, kui see loodi. Vaatasin täna allkirjad läbi ja minu oma on kadunud! Nüüd üritan uuesti allkirja anda, aga ma ei saa seda teha, täidan kõik kohustuslikud väljad ja selle peale ilmub kiri "please correct errors". Midagi on väga mäda.
Vasta
#8
Tundub et minu allkiri on ka lahtunud.
Peame rõõmustama, seal on kirjas:
Already signed: 26224

Mis toimub?
Vasta
#9
Hetkel 26347
Natuke imelik?
Vasta
#10
1)See, et Läänemeri on täis igasugust maailmasõja jääki - neist nii mõnigi võib tha paksu phandust, kui sellele otsa komistatakse.
2)See nnaks aluse Vene laevastikul Soome lahes patrullida.
3) Ja kõige mõjuvam põhjus mulle - väikestviisi jonniajamine pakkumaks kallile naabrile samasugust suhtumist nagu nemadki meile pakuvad. Nagu piiblis - Mõõda teistele sama mõõdupuuga, millega sulle mõõdetakse.

Tegelikkuses on neid agasid asja juures veel küllaga..

Muudetud: 21-11-07 kell 23:03:05 Alfar
Vasta
#11
On 5 eri kategooriat põhjusi, miks tuleb kaljukindlalt olla gaasitoru VASTU!

1) Julgeolekupoliitilised ohud.

Gaasitoru merde rajamise näol on tegemist järjekordse mõjusfääride jagamisega. Nõustudes gaasitoruga, tunnustab Lääs Eesti, Baltimaade ja Poola "kuulumist" Vene impeeriumi mõjusfääri. Gaasitoru annab Moskvale ettekäände Läänemere laevastiku suurendamiseks, Gazpromi eraarmee loomiseks ja uute sõjaväebaaside asutamiseks. Sündmuste loogilise jätkuna rajatakse Eestisse vene sõjaväebaasid. Sisuliselt kehtestatakse Eesti, Baltimaade ja Poola suhtes rannikublokaad. Gaasitorule ja luureplatvormile paigaldatakse mitmesuguseid luureseadmeid. Eesti poliitika satub äärmiselt tugevasse sõltuvusse idaimpeeriumist. Eesti kuulumine NATO-sse muutub mõttetuks ja sisutühjaks. Eesti merepiir kaotab mõtte, sest vene laevad rikuvad seda pidevalt. Ohtu satub Eesti püsimine riigina üldse. Vene energiarelva efektiivsuse tõestamine on suur oht kogu maailmale, mis muudab imperiaalse paariariigi aina ülbemaks ja ambitsioonikamaks. Läänemere gaasitoru projektiga võib kaasneda mitmeid teisi sellega otse ja/või kaude seotud pikema- või lühemaajalise perspektiiviga salastatud projekte, mida võime praegu ainult oletada ja mille kohta hakkab info lekkima alles kunagi hiljem. Gaasitoru rajamine võib pakkuda mugavat kattevarju üsna mitmesugusteks ettevõtmisteks. Putinile on kindlasti oluline oma vanu Stasi-sidemeid alal hoida ja mitte lasta Stasi-võrgustikel ning kontaktidel hääbuda.

2) Keskkonnaalased ohud.

2a) Keskkonnaohud ehitustööde käigus.

Merepõhja ettevalmistamisega songitakse üles suur hulk setteid. Vesi muutub häguseks ja valgusele läbipaistmatuks, orgaanilise materjali lagunemine kulutab ära vees oleva hapniku. Löögi alla satub esmalt veetaimestik ja kalastik, selle kaudu ka merelinnud ja hülged. Toruehitus avaldab mõju ka rändlindudele. Paljud arktilised linnud puhkavad ja toituvad oma teekonnal just Soome lahel.
Soome lahes võib muutuda isegi hoovuste re¾iim. Hoovuste muutumine muudab ka erosiooni ja setete ladestumise tingimusi merepõhjas, sellel aga on keskkonnale püsiv mõju. Lisaks võivad muutused erosioonis ja setete ladestumises põhjustada geotehnilist ebastabiilsust nii gaasitorustikule kui selle kaitsestruktuuridele. Analüüside kohaselt kanduvad kõige peenemaosalised materjalid laiali suurele alale, ning just need sisaldavad proportsionaalselt kõige rohkem ohtlikke aineid. Setetesse kuhjunud reoained pääsevad liikvele ja sisenevad toitahelatesse. Setetest vette sattunud toitained panevad vohama vetikamassi (ka sinivetikad). Tööde käigus võivad plahvatada trassil olevad lõhkekehad ja puruneda uputatud keemiarelvi ning ohtlikke tööstusjäätmeid sisaldavad konteinerid. Tulemuseks võib olla totaalne ökokatastroof, Läänemere muutumine täiesti elutuks Põhja-Surnumereks. Mõningail andmeil on ainuüksi keemiarelvi Läänemerde uputatud kuni 302 000 t (KOLMSADA KAKS TUHAT TONNI)! Sellele lisandub teadmata suur kogus mürgiseid tööstusjäätmeid! Arvestada tuleb ehitustööde kaudmõjudega kaldal. Näiteks on vaja ette valmistada suured laoplatsid koos kõige selle ümber toimuva sebimisega. Reostunud setteid tuleb ladustada maa peale rajatavatesse uutesse ohtlike jäätmete prügilatesse. Setted võivad sisaldada lõhkekehi ning sõja- ja tööstusmürkide konteinereid! Ehitustöödega merel kaasnev sebimine suurendab laevaõnnetuste riski koos kõigi kaasnevate keskkonna- ja muude mõjudega.

2b) Keskkonnamõjud torustiku ekspluatatsiooni käigus.

Gaas siseneb torusse kuumana, vähemalt 50 °C juures. See mõjutab elustikku merepõhjas toru lähiümbruses. Lisandub elustikku häiriv tugev akustiline müra, vibratsioon, elektromagnetväljad. Torust saab vee-elukate loomulikke liikumisteid katkestav barjäär ja elukad jäävad toru poolele lõksu. Väiksemate lekete käigus satub veekeskkonda metaani, mis tõrjub välja hapniku ja hävitab aeroobse elu. Maagaas võib sisaldada toksilisi komponente nagu H2S. Teenindus-ja luureplatvormilt võidakse merre heita jäätmeid ja mürgiseid ained. Lisandub sõjalaevastiku ja täiendavate sõjaväebaaside keskkonnamõju. Läänemeri on juba tunnistatud eriti tundlikuks merealaks! Selliseid suurehitisi ei tohiks eriti tundlikul merealal põhimõtteliselt üldse lubada, võttes arvesse ka seda, et naftatransiit koos vastavate keskkonnamõjudega kasvab Läänemerel niigi pidevalt!

2c) Suurkatastroofi oht

Toru suurema lekkega seotud katastroofioht. Gaasilekked on globaalses ulatuses arvestatav kasvuhoonegaaside emissiooni allikas. "Gaseeritud" meri, lisaks elustiku hävimisele ja setete üleskeerutamisele, võib põhjustada lekkekohta sattuvate laevade uppumist ja isegi lennukite allakukkumist (Bermuda kolmnurga efekt). Suurplahvatuse oht (vaakumpommi efekt), mille võimalikku ulatust polegi analüüsitud. Kui suures ulatuses torustik rebeneb ja järgneb detonatsioonide seeria, kui toimub suurplahvatus? Suurplahvatuse võimsus oleks igal juhul tugevam kui "isasel" pommil, millega idaimpeerium hiljuti kõvatas. Plahvatusega kaasneva tsunami oht. Toru raskus võib põhjustada merepõhja lihkeid ja nii võib toru omaenda raskuse tõttu puruneda. Teadmata on toru seismiline mõju (Osmussaare ümbrus on seismiliselt aktiivne tsoon). Torulekke võimaluse juures tuleb arvestada, et lahustunud H2S kõrge kontsentratsioon Läänemere süvikutes kiirendab oluliselt gaasitoru korrosiooni.

2d) Muud keskkonnamõjud.

Tuleb arvestada keskkonnamõjudega kõigi toruga seotud tegevuste ulatuses toru kogu olelustsükli vältel. Täpsemalt kirjeldamata on gaasitootmise keskkonnamõju gaasi ammutamisel, mis toimub väga tundliku loodusega arktilistel aladel. Väga keskkonnaohtlikuks võib kujuneda gaasi ammutamine Barentsi merel. Torustiku ehitusega maa peal kaasneb metsalangetamine jne. Toru rajamine suurendab fossiilkütuse - maagaasi - tarbimist ja sellega ka CO2 emissiooni.

3) Majanduslikud ohud.

3a) Konkreetsed majanduslikud ohud Eesti suhtes.

Kalapüük Läänemerel võib saada ajalooks. Seoses vene laevastiku tegevusega (sovjetiokupatsiooniaegse piirire¾iimi taastamisega) ja mere saastumisega, võib väga tugeva löögi saada turismi- ja puhkemajandus ning väikesadamate arendamine. Laevaliiklusele Eesti ranniku lähedal ja võib-olla kogu Läänemere Botnia lahest lõuna poole jääval alal kehtestatakse väga tugevad (et mitte öelda absurdsed) piirangud. Eesti majandusvöönd kaotab mõtte, sest muutub de facto vene territoriaalmereks. Kaob võimalus tulevikus merepõhjast maagikonkretsioone või muid maavarasid ammutada. Praktiliselt võimatuks muutub torujuhtmete ja kaabelliinide rajamine Eestist Soome ja Rootsi. Kahtlaseks muutub tuuleparkide rajamine rannikumerde. Samuti muudaks gaasitoru rajamine Soome lahte praktiliselt võimatuks praegu veel idee tasandil oleva merealuse raudteetunneli ehituse Tallinna ja Helsinki vahele, ühtlasi kõik mainitud tunneli rajamist eeldavad projektid. Eestist saab banaanivabariigi erivorm - paiplainistan, kus kogu majandus ja poliitika keerleb Suure Helesinise Toru ümber. Nii luuakse eeldused hilisemaks riikluse sujuvaks kaotamiseks. Sadamad, raudteed ja tõenäoliselt muugi transpordi- ja transiidiinfrastruktuur lähevad Venemaa kontrolli alla. Seoses toru ehitustöödega tuleb maale arvestatav hulk võõrtööjõudu (põhiliselt venekeelsed sovokid-"vabastajad" endise sovjetiimpeeriumi aladelt, kuid osalt võib-olla ka eksootilisematest maadest), kellest suur osa muidugi hiljem tagasi ei lähe...

3b) Üle-euroopalise ulatusega majandusriskid.

Üleeuroopaliselt pidurdub alternatiivsete energiaallikate evitamine. Venemaal ei pruugi reaalselt seda gaasi olemas ollagi, mida Nord Streami toru kaudu eksportida, ja valmis toru võib lihtsalt "kuivale" jääda (kuigi täiendava sõjalaevastiku Läänemerele toomise ettekäändeks kõlbab juba tühi torugi). Põhja-Siberi gaasimaardlaid pole veel piisaval määral käiku lastud (keskkonnakaitsjate õnneks!) ning Põhja-Jäämere süvameremaardlate käikulaskmisest ei pruugi asja saadagi geoloogiliste tingimuste ülima keerulisuse tõttu (samuti keskkonnakaitsjate õnneks!). Venemaa siseturul valitseb juba praegu gaasi defitsiit ning agressiivset gaasiekspordi poliitikat saab vene impeerium rakendada vaid tänu sellele, et vahendab Kesk-Aasia riikide (Türkmenistan, Usbekistan, Kasahstan) gaasi, müües seda suure (mitmekordse!) vaheltkasuga edasi. Vene impeeriumi isevalitseja Putin on Kesk- ja Ida-Euroopa riike, mida läbib gaasitransiit, nimetanud solvavalt parasiitriikideks, kuid tegelik parasiitriik on Venemaa ise! Võib kujuneda olukord, et Venemaa suudab võetud gaasiekspordi kohustusi (juba on tarnelepingud sõlmitud!) täita vaid veelgi suuremaid koguseid Kesk-Aasia gaasi reeksportides. Gaasi eksport mitme tuhande kilomeetrise "ringiga" on majanduslik absurd, sellega kaasnevad mõttetud energiakulud gaasi kompesseerimiseks jne. Kuid absurdistanis nimega Venemaa on kõik võimalik! Väga suure tõenäosusega saavad Venemaaga tarnelepingud juba sõlminud Lääne-Euroopa riigid ja kompaniid lihtsalt petta. Gaasi hinna tõus saab ainult hoogu juurde.

3c) Toru merde rajamise majanduslik mõttetus.

Toru rajamisel maa peale oleks ehituskulud ca 8 korda väiksemad. Mitmed käigusolevad trassid, nagu Dru¾ba torujuhe, on välja ehtitud, arvestades võimalusega trassi läbilaskevõimet tulevikus suurendada, paigaldades selleks lisatoruliine juba olemasolevate kõrvale. See oleks igas mõttes optimaalne lahendus (majanduslikult, ehitustehniliselt, keskkonnakaitseliselt, juriidiliselt - arvestades maaomandivaidlusi jne.). Eesti ei saaks läbi mere kulgevast torust mitte vähimatki kasu, meie kaela jäävad üksnes keskkonna- ja julgeolekuriskid ja nendega seotud kulutused.


4) Kultuurilised, muinsuskaitselised ja sotsiaalsed ohud.

Gaasitrassi punktid 14 ja 15 asuvad kahtlaselt lähedal "Estonia" vrakile. Toru rajamise käigus võib saada kahjustatud vrakk ise ja häiritakse uppunute hauarahu. Tööde varjus võidakse teadlikult kahjustada vrakki. Toru rajamisel hävivad või saavad kahjustada mitmed teised laevavrakid ja muud meremuistised, mis jäävad trassile, võimalik, et sealhulgas mitmed seni veel leidmata ja uurimata objektid. Meremuististe teaduslik uurimine muutub komplitseerituks. ÜRO mereõiguse konventsioon kohustab riike kaitsma merepõhjas leiduvaid ajaloolisi ja arheoloogilisi mälestisi ka väljaspool oma territoriaalmerd. Sureb välja traditsiooniline rannakaluri (laiemalt, randlase) elulaad, sellega läheb kaotsi osa Eesti (Maavalla) kultuuripärandist. Hääbuda võib eesti merekultuur tevikuna. Võõrtööjõu migratsioon seoses toruehituse maapealsete logistikabaaside rajamisega seab eesti rahvuse uuesti löögi alla ja teravdab rahvussuhteid.

5) Moraalsed ja eetilised kaalutlused.

Laevavrakkide kahjustamine häirib hauarahu ja rüvetab haudu. Nord Strem on sisuliselt kriminaalsete institutsioonide - Stasi ja KGB - ühisfirma. Vastuseis gaasitorule tähendab elementaarset inimlikku hukkamõistu väärnähtuste suhtes nagu korruptsioon, kommunism, kolonialism, neokolonialism, imperialism ja maffia. Vastuseis gaasitorule tähendab sirgeselgsust - orjameelsus on lihtsalt jõle! Venemaa on üritanud Eestis organiseerida riigipööret ja ajanud Eesti suhtes pidevalt vaenulikku ja alatut poliitikat - miks mitte sellisele paariariigile "ära panna"!
Vasta
#12
Miks on neil "tarvis" gaasitoru just merde ehitada?

1) Anda Venemaale võimalus keerata gaasikraanid kinni Kesk- ja Ida-Euroopa maadele igal Venemaale meelepärasel ajahetkel nii, et ei kannataks eksport Lääne-Euroopasse;

2) Jätta Kesk- ja Ida- Euroopa maad ilma transiidituludest (samas, kui Venemaa ise ei häbene mitte sugugi Kesk-Aasia ja Aserbaid¾aani gaasi najal parasiteerida);

3) Leida ettekääne Läänemere sõjalaevastiku oluliseks suurendamiseks;

4) Leida ettekääne "riigivõimust sõltumatute" :rolleyes relvastatud jõudude loomiseks, mis ei allu ühelegi piirava iseloomuga rahvusvahelisele leppele. Pean silmas Gazpromi eraarmeed kui "eraturvafirmat". Viimane võib teha palju asju nii, et moskoviit laiutab käsi ja väidab, et tema ei tea midagi;

5) Muuta Läänemeri Venemaa sisemereks, taastada siin N Liidu lagunemise eelne külma sõja geopoliitiline situatsioon, gaasitoru näol maha märkida Venemaa "läänepiir";

6) Sõjaliselt valvatava gaasitoru abil markeerida Eesti ja Baltimaade, kuid ka Poola kuulumine Venemaa "huvisfääri";

7) Eraldada Eesti, Balti riigid ja ka Poola sisulise mereblokaadi kaudu Põhjamaadest ning Põhjamaad omakorda Kesk- ja Ida-Euroopast. Mereblokaadi võib kergesti pöörata ka Põhjamaade vastu;

8) Paigaldada torule ning Gotlandi teenindus- ja luureplatvormile mitmesugust luureaparatuuri, muuta Gotlandi platvorm Soome lahte sissepääsu valvavaks baasiks;

9) Rajada Eestisse ja Lätisse baasid vene mereväele ja Gazpromi eraarmeele, alustades logistikabaasidena ehitustööde ajal;

10) Nõrgestada kõigiti NATO-t ja muuta mõttetuks Eesti ja Baltimaade, aga võib-olla ka Poola NATO-liikmelisus. Välistada tulevikuperspektiivis Soome ja Rootsi võimalik NATO-liikmelisus;

11) Muuta Eesti ja Baltimaad Venemaast totaalselt sõltuvateks "pipelinestanideks", mis perspektiivis võiksid "taasühineda" Venemaaga;

12) Tugevdada venemaa poliitilist ja majanduslikku mõjuvõimu Põhjamaade, iseäranis Soome ja Rootsi üle;

13) Saksamaa kaudu saavutada laiem kontroll kogu Lääne-Euroopa majanduse ja poliitika üle. Putinile on kindlasti oluline oma vanu Stasi-sidemeid alal hoida ja mitte lasta Stasi-võrgustikel ning kontaktidel hääbuda (Saksamaal ja mujal Euroopas);

14) Kindlustada vene võimu Soome Karjala üle, välistada selle tagastamine Soomele (just seepärast toru suundubki merde Viiburis);

15) Kindlustada vene võimu nn. Kalingradi oblasti üle, välistada võimalus nn. Kaliningradi oblasti lahkumiseks Venemaa koosseisust. Harutoru merelt muudaks viimase gaasivarustuse (ja elektrivarustuse) sõltumatuks Poolast ning Leedust, kindlustades vene võimu selle ala üle;

16) Muuta võimatuks või vähemalt ülimalt keeruliseks torujuhtmete või kaabelliinide rajamine Läänemere ida- või lõunarannikult läänerannikule, samuti Eesti ja Soome vahele. Samuti välistada juba eos võimalik raudteetunneli rajamine Eesti ja Soome vahele Soome lahe all ning sellega seotud projektid;

17 Haarata sisuline kontroll mitme Läänemeremaa majandusvööndi üle Venemaa kätte;

18) Külvata lahkhelisid, umbusku ja konflikte erinevate Euroopa maade vahele (näiteks Eesti ja Soome ning Eesti ja Rootsi vahele);

19) Nord Streami tuleb vaadata samas kontekstis South Streamiga üle Musta mere. Koos moodustavad nad tiibhaaramismanöövri, millega võetakse Venemaa haardesse kogu territoorium, mille punavägi okupeeris Teises maailmasõjas ning enamgi.

20) Suure ehitusmaksumusega megaprojekt pakub KBG ja Stasi maffiale suurepäraseid võimalusi rahapesuks ning Euroopa poliitikute ülesostmiseks ja korruptsiooni levitamiseks üle kogu Euroopa.

21) Läänemere gaasitoru projektiga võib kaasneda mitmeid teisi sellega otse ja/või kaude seotud pikema- või lühemaajalise perspektiiviga salastatud projekte, mida võime praegu ainult oletada ja mille kohta info hakkab lekkima alles kunagi hiljem. Gaasitoru rajamine võib pakkuda mugavat kattevarju üsna mitmesugusteks ettevõtmisteks.
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: Valeri
ah ärge kartke kõike nii väga.te oelte mõnusad arad ikka. Ja kui juhtubki midagi taolsit,... happens eks. No kärvame maha,suur asi küll.See poel meie otsustada ja enamus ei tea sellest asjastm itte mõhkugi,kuigi tahavad näida,et teavad nii palju,et oioi.

... happens.Kui luba antakse,siis poel asi nii ohtlik midagi. Sest ükski komitee ei anna luba,teades neid ohtusid,nii kergesti.

Juhtub, ütled sa? Huvitav. Niisiis, jah, oleme arad, Eesti on juba teiste riikide võimu all olnud kaua-kaua ja pikemas perspektiivis võib juhtuda halvimal juhul võib juhtuda see sama. See pole küll meie otsustada, aga meie saame seda valikut otseselt mõjutada protestide, pikettide ja muu taolisega. Hmm, enamus ei tea võib-olla asjast palju, aga nad siiski mõistavad selle kõige kasvõi mõnda halba või head külge. Paistab, et sina oled see, kes siin mitte midagi ei taipa.

Väidad, et kõrgemad ametnikud ei eksi ka kunagi? Me kõik eksime, selles olen ma kohe päris kindel ja see, et mingil komiteel on väidetavalt juhtatuses tarkurid koos ja komitee ise on kõrgelt hinnatud, ei tähenda see siiski seda, et see komitee ei teeks ka valesi otsuseid.

Kuigi, kui aus olla, siis ega ma ise ka ei usu, et asi nii hulluks läheb, et meid jälle okupeeritakse.
Vasta
#14
Gaasi lepin või baasi leping, mis seal vahet. Hea, et veel nii läks hetkel!
Vasta
#15
mis põhjusel nad huvitav läänemerest seda läbi tahavad viia kui saaks ka mööda maismaad...mingi uba siin igastahes on!
Vasta
#16
Nord Streami gaasitoru 3. ja 4. ehitusjärk ähvardavad taas Eestit. Rahvuslastel, keskkonnaühendustel ja teadlastel on paras aeg tagajalgadele tõusta!

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...d=64852606
Vasta
#17
Nord Stream esitaski Eesti välisministeeriumile uurimisloa taotluse

Hakkab jälle pihta! Angry
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas usud, et aastal 2012 saabub maailmalõpp? Henc. 251 110,872 25-12-2023, 14:51
Viimane postitus: isemaag
  Nostalgitseme: kas NSVL=EU? xcad 176 29,005 21-07-2020, 08:15
Viimane postitus: xcad
  Kas juhused või mõttejõud... Andri 17 9,840 17-05-2020, 16:11
Viimane postitus: Minaelan
  Kas paramaailm või mitte? asuur 2 2,639 12-02-2016, 09:56
Viimane postitus: kalldunn
  Kas meie kuulmine trikitab või... hulkuv hing 8 4,660 01-10-2013, 09:16
Viimane postitus: insomnia
  Kas on vaja kõigil teada väe ja jõukohti.....! HUGOTH 4 2,393 21-09-2013, 20:48
Viimane postitus: HUGOTH
  Kas tõesti see kõik juhtus aastal 2010? Erfekt 26 11,292 16-09-2013, 13:52
Viimane postitus: kage
  Kas positiivne ja negatiivne peavad meie elus olema tasakaalus? Minaelan 22 10,156 13-08-2013, 21:17
Viimane postitus: soe1
  Kas head soovid mis panevad meid kahtlema on head? Dana 51 19,113 21-07-2012, 21:20
Viimane postitus: Krt
  kas keegi teab midagi sensitiiv Valterist? sandra005 5 3,225 21-05-2012, 22:43
Viimane postitus: Zinerg

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat