Para-web
Pisike test - Printerisõbralik versioon

+- Para-web (https://www.para-web.org)
+-- Foorum: Muu (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Foorum: Üldteemad (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Teema: Pisike test (/showthread.php?tid=5340)

1 2 3 4


Pisike test - Päikeseinsener - 28-11-2010 16:38

On antud 10 sissejuhatavat lauset või lõiku. Nendele järgneb 2 väidet. Peate otsustama kas need on tõesed või mitte. Kui vaid esimene väide on õige siis kirjutage vastuseks 1. kui vaid teine väide on õige siis kirjutage 2. Kui mõlemad väited on valed siis kirjutage 0. Kui mõlemad on õiged siis kirjutage X. Vastuseks soovin jada mis võib koosneda 1-dest, 2-tedest, 0-dest ja X-idest. Kõiki neid ei pruugi esineda.
Näide: Maakera tiirleb ümber Päikese.
a.Maakera on kandiline b.Maakera on ümar.
Kuna variant b on õigem siis vastuseks 2.
Näide-Puuviljad on kasulikud.
a.Puuvili on banaan b.Puuvili on kõrvits.
Kuna mõlemad on valed (puuvili POLE banaan) siis vastuseks 0.


[Muudetud: 11-28-2010 päikeseinsener]

[Muudetud: 11-29-2010 päikeseinsener]


- Päikeseinsener - 28-11-2010 16:43

ÜLESANNE ALGAB:
1. Maailmas on väga palju erinevaid jooke. Näiteks Carlsberg on
a.Taanlaste õlle mark
b.Tsehhide ja slovakkide kibe ja mõru ürdiliköör.

2.Maailmas on väga palju erinevaid seeni, osa on neist söödavad, osa mitte. Väga maitsvad söögiseened on
a.Siitake ja kitse-limanutt.
b.Kährik ja kuhikmürkel.

3.Tubakat on kasutatud iidamast-aadamast ning selle tarvitamisel on igal rahval omad kombed. .....Inglise-Ameerika tubakakompanii ametnik kirjutas oma firmale Ida-Aafrika kavirondode kohta: "Me pakime oma sigaretid neljakaupa kokku, sest
a.Nad oskavad vaid neljani lugeda.
b.Nad suitsetavad alati üheaegselt nelja sigaretti, kummaski suunurgas üht ja üht kommaski ninasõõrmes.

3.Tubakat on kasutatud iidamast-aadamast ning selle tarvitamisel on igal rahval omad kombed. .....Inglise-Ameerika tubakakompanii ametnik kirjutas oma firmale Ida-Aafrika kavirondode kohta: "Me pakime oma sigaretid neljakaupa kokku, sest
a.Nad oskavad vaid neljani lugeda.
b.Nad suitsetavad alati üheaegselt nelja sigaretti, kummaski suunurgas üht ja üht kommaski ninasõõrmes.

4.Olümpiamängudel on olnud palju sangareid, kes on mitmekordsed olümpiavõitjad ja isegi erinevatel aladel.
a.Ray Ewry on 3-e kordne OV paigalt kõrgushüppes ja 3-e kordne OV paigalt kaugushüppes.
b.Julius Saarinen on OV alal odavise mõlema käega ja OV alal kettaheide mõlema käega.

5.Ristiusus on teada palju märtreid.Osa nimetatakse neist neitsidest märtriteks. Nendeks olid ka
a.Apollonia (suri 249), keda sageli aetakse segi samanimelise Julianus Apostata ohvriga. Talle on läänekirikus pühendatud palju altareid ja kirikuid, idakirikus tundmatu.
b.Agata (levinum surmadaatum 251a), kelle kultus on levinud Sitsiilias.

6.Erinevates mütoloogiates on vahel palju seoseid. Palju on ka ainuomast teatud usu ja maailma pildiga.
a.Himaalaja keskmes asub Meru mägi, kosmose keskpunkt.Meru seisab end rõngasse kerinud ürgkobra Vasuki kaelalaiendil.
b.Cloaca Maxima reoveekanalid olid jumalanna Cloacina kaitse all.

7.Kõik on näinud või vähemalt kuulsatest ooperitest. Väidan, et
a.Ooperi Padaemand tegelane Surin (bass) on ohvitser kes 2. vaatuse 1. pildis narrib Hermann'i (tenor).
b.Ooperi Traviata 1. vaatus algab balliga kurtisaan Violetta juures Pariisis. Violetta (sopran) sõbratar on Flora (metsosopran).

8.Paljude taevakehade ja nende kuude objektid kannavad nimesid mis pärinevad mütoloogiast ja uskumustest
a.Saturni kuu Iapetus'e paljud kraatrid kannavad Rolandi laulude tegelaste nimesid.
b.Saturni kuul Rhea on ka meie piksejumal Uku nime kandev kraater.

9.Lindudele on aegade jooksul pandud palju erinevaid ja kummalisi nimesid
a.Putpadadi't tunneme rohkem künnivaresena.
b.Vuuk on rohkem tuntud öökullina.

10.Ajaloos on palju kummalisi keerdkäike, juhuseid ja kokkusattumisi. Etioopia ajalugu on selle musternäide
a.XVIII sajandi keskel omandab kogu võimutäiuse seik al-baljad Abi-bei, 1767-1772 oli ta Egiptuses ainuvalitseja. Päritolult oli ta grusiin (või abhaas).
b.1780 aastatel võimutses Ibraham-bei, kes oli ka Egiptuse valitseja. Ta seisis end vendadeks lugevate mameluki beide juhtiva rühma eesotsas. Neid oli 18 inimest, kellest 12 grusiini (ka Ibrahim), 1 abhaas, 1 tserkess, 2 tsetseeni ning ukrainlane.



Head lahendamist! Smile


- Päikeseinsener - 29-11-2010 15:36

Sai vist liiga lihtne voi on inimesed juba talveunes Bleh


- Nielander - 29-11-2010 15:41

Tsitaat:Algselt postitas päikeseinsener
Näide-Puuviljad on kasulikud.
a.Puuvili on banaan b.Puuvili on kõrvits.
Kuna mõlemad on valed (banaan POLE puuvili) siis vastuseks 0.

Banaan ON puuvili...aga puuvili pole banaan...

Tsitaat:Sai vist liiga lihtne voi on inimesed juba talveunes

Võib olla aitaks see, kui testi eesmärk natukene selgem oleks...


- Thorondor - 29-11-2010 16:08

10002X2102



[Muudetud: 29-11-10 Thorondor]


- Päikeseinsener - 29-11-2010 16:17

Tsitaat:Algselt postitas Nielander
Tsitaat:Algselt postitas päikeseinsener
Näide-Puuviljad on kasulikud.
a.Puuvili on banaan b.Puuvili on kõrvits.
Kuna mõlemad on valed (banaan POLE puuvili) siis vastuseks 0.

Banaan ON puuvili...aga puuvili pole banaan...

Tsitaat:Sai vist liiga lihtne voi on inimesed juba talveunes

Võib olla aitaks see, kui testi eesmärk natukene selgem oleks...



Oh sa saatana sigudik Bleh On jah viga sisse lipsand,parandan.Test aga on lihtsalt niisama.Terane oled Nielander Smile


- Päikeseinsener - 29-11-2010 19:29

Sai natuke asja uuritud..
Banaan on kuni 15 m kõrguste rohttaimede perekond.Banaan on banaani vili.Banaanilised kuuluvad üheiduleheliste taimede liiki.
Nii,et teadlased teda puuks ei loe..
Nii nagu maasikal pole teadlaste jutu järgi marju..


- Päikeseinsener - 09-12-2010 22:10

1. X
Mõlemad õiged . Andmed pärit "Suuri drinkkikirja"
2.X
Mõlemad õiged("Parimad söögiseened ja maitsvamad seene hõrgutised")
3.2
Teine õige (Asjade algusest)
4.1
Esimene õige(Olümpiamängud)
5.X
Mõlemad õiged(Pühakuteraamat,nende elulood, teod ja ikonograafilised embleemid)

6.X
Mõlemad õiged(Maailma mütoloogia entsüklopeedia ja Antiigileksikon)
7.X
Mõlemad õiged(Valik ooperisüzeesid)

8.X
Mõlemad õiged(Universum)
9.2
Teine õige. Esimene ju põldvutt (Linnud rahva keeles ja meeles)
10.X
Mõlemad õiged(Tsivilisatsioonide kohtumine Aafrikas)


  - Päikeseinsener - 25-12-2010 16:10

Albert Einstein kirjutas selle mõistatuse paberile. Ta väitis, et ainult 1% kogu maailma inimestest suudab selle lahendada ja ainult 0,1% teeb seda vähem kui 45 minutiga...


Ühel tänaval on 5 maja ja kõik on erinevat värvi. Iga maja omanik (igal majal erinev omanik) joob teistest erinevat jooki, suitsetab teistest erinevat marki sigarette ja kõigil on erinevad lemmikloomad. Mitte keegi ei joo teistega sama jooki, ei suitseta samu sigarette, ega ole samast rahvusest kellegi teisega.

Britt elab punases majas, rootslasel on koer, taanlane joob teed, roheline maja asub valgest vasakul, rohelise maja omanik joob kohvi. Inimene, kes suitsetab Pall Malli, kasvatab linde.Kollase maja omanik suitsetab Dunhilli. Inimene, kes elab keskmises majas, joob piima. Norrakas elab esimeses majas.

Inimene, kes suitsetab Blendi, elab kõrvuti naabriga, kellel on lemmikuks kass. Inimene, kellel on hobune, elab kõrvuti naabriga, kes suitsetab Dunhilli. Inimene, kes suitsetab Bluemastersi, joob õlut. Sakslane suitsetab Prince'i. Norrakas elab sinise maja kõrval. Inimesel, kes suitsetab Blendi, on nnabriks see, kes joob vett.

Küsimus: kellel on lemmikuteks kalad?


RE: Pisike test - Leena - 25-12-2010 17:51

Päris hea mõistatus. Proovisin paberile kirjutatud mõistatust lahendada ruudulisel paberil......ei tahaks vastust siia kirjutada, et teistelt kritseldamise lõbu võtta. seega saadan vastuse PM päikeseinsenerile.


  - Päikeseinsener - 25-12-2010 17:58

(25-12-2010 17:51 )Leena Kirjutas:  Päris hea mõistatus. Proovisin paberile kirjutatud mõistatust lahendada ruudulisel paberil......ei tahaks vastust siia kirjutada, et teistelt kritseldamise lõbu võtta. seega saadan vastuse PM päikeseinsenerile.



Väga tubli oled, super lausa!


RE: Pisike test - Collision - 25-12-2010 18:29

Sain ka vastuse lõpuks. Laugh


  - Päikeseinsener - 25-12-2010 22:34

(25-12-2010 18:29 )Collision Kirjutas:  Sain ka vastuse lõpuks. Laugh

Ehk saadad mulle, siis tean kas see ka õige on!


  - Preilikass - 25-12-2010 23:39

Lõpuks, päikeseinsener, võiksid vastuse siia kirjutada. Sain ka vastuse kätte ja tahan teada, millega ma mööda panin. Ehk siis oleks hea kui kirjutaksid vastuses veel seda, et mida norrakas, taanlane, britt, sakslane ja rootslane joovad, tõmbavad, millises majas elavad ja milline lemmik kellelgi on. Siis saan võrrelda kuskohas loogika alt vedama hakkas wink


  - Päikeseinsener - 25-12-2010 23:49

(25-12-2010 23:39 )Preilikass Kirjutas:  Lõpuks, päikeseinsener, võiksid vastuse siia kirjutada. Sain ka vastuse kätte ja tahan teada, millega ma mööda panin. Ehk siis oleks hea kui kirjutaksid vastuses veel seda, et mida norrakas, taanlane, britt, sakslane ja rootslane joovad, tõmbavad, millises majas elavad ja milline lemmik kellelgi on. Siis saan võrrelda kuskohas loogika alt vedama hakkas wink


Pole probleemi, just nii mul kavas oligi! Seni võid aga oma vastuse mulle postkasti sokutada.. ütlen kas sul õige vastus või ei. Teen vastuse teatavaks järgmine pühapäev. Siis järgmine pähkel Smile


  - hiidlane - 25-12-2010 23:54

kuigi sain õige vastuse tekkis siiski üks arusaamatus väitega: roheline maja asub valgest vasakul, et siin tuleb võtta konkreetselt, et roheline maja on valge kõrval vasakul? mitte aga näiteks, et esimene maja on roheline ning 4as maja on valge - kuigi selle tingimuse korral oleks ju ka, et roheline maja asub valgest vasakul. Või ma ise lahendades tegin midagi valesti või ei pannud tähele, et tekkis selline arusaamatuse koht?


  - Preilikass - 26-12-2010 00:04

(25-12-2010 23:49 )päikeseinsener Kirjutas:  
(25-12-2010 23:39 )Preilikass Kirjutas:  Lõpuks, päikeseinsener, võiksid vastuse siia kirjutada. Sain ka vastuse kätte ja tahan teada, millega ma mööda panin. Ehk siis oleks hea kui kirjutaksid vastuses veel seda, et mida norrakas, taanlane, britt, sakslane ja rootslane joovad, tõmbavad, millises majas elavad ja milline lemmik kellelgi on. Siis saan võrrelda kuskohas loogika alt vedama hakkas wink


Pole probleemi, just nii mul kavas oligi! Seni võid aga oma vastuse mulle postkasti sokutada.. ütlen kas sul õige vastus või ei. Teen vastuse teatavaks järgmine pühapäev. Siis järgmine pähkel Smile

Ma ei suutnud vastu pidada ja otsisin netist inglise keeles ning sa mu meie - ma saingi asjale pihta!!! Mul läks kusagil 30-45 min (tean, sest screensaver jõudis alustada 3 korda ja see on mul 10 min intervallile pandud; kella ma otseselt ei vaadanud). Mul hea meel, et õige tulemuse sain, aga seda, et asjale saab pihta 1% maailma inimest, ma kohe kindlasti enam ei usu!
Kuid mõistatus oli päris lahe, lähen teisipäeval külla ja võtan selle kaasa Laugh
Aitäh Smile


  - Päikeseinsener - 26-12-2010 00:13

(26-12-2010 00:04 )Preilikass Kirjutas:  
(25-12-2010 23:49 )päikeseinsener Kirjutas:  
(25-12-2010 23:39 )Preilikass Kirjutas:  Lõpuks, päikeseinsener, võiksid vastuse siia kirjutada. Sain ka vastuse kätte ja tahan teada, millega ma mööda panin. Ehk siis oleks hea kui kirjutaksid vastuses veel seda, et mida norrakas, taanlane, britt, sakslane ja rootslane joovad, tõmbavad, millises majas elavad ja milline lemmik kellelgi on. Siis saan võrrelda kuskohas loogika alt vedama hakkas wink


Pole probleemi, just nii mul kavas oligi! Seni võid aga oma vastuse mulle postkasti sokutada.. ütlen kas sul õige vastus või ei. Teen vastuse teatavaks järgmine pühapäev. Siis järgmine pähkel Smile

Ma ei suutnud vastu pidada ja otsisin netist inglise keeles ning sa mu meie - ma saingi asjale pihta!!! Mul läks kusagil 30-45 min (tean, sest screensaver jõudis alustada 3 korda ja see on mul 10 min intervallile pandud; kella ma otseselt ei vaadanud). Mul hea meel, et õige tulemuse sain, aga seda, et asjale saab pihta 1% maailma inimest, ma kohe kindlasti enam ei usu!
Kuid mõistatus oli päris lahe, lähen teisipäeval külla ja võtan selle kaasa Laugh
Aitäh Smile


See pole minu väide, vaid Einsteini oma. Kasutasin tema sõnu.


  - hiidlane - 26-12-2010 00:30

googeldasin ning leidsin erinevaid versioone, aga leidsin ka päris mitu korda: The white house is immediately to the right of the green house. ehk siis vaja rõhutada sõna immediately, sest muidu võiks lahendada nii nagu eespool mainisin - ehk siis ei saakski lahendatud nii lihtsalt või siis üldse mitte


  - Päikeseinsener - 26-12-2010 00:37

(26-12-2010 00:30 )hiidlane Kirjutas:  googeldasin ning leidsin erinevaid versioone, aga leidsin ka päris mitu korda: The white house is immediately to the right of the green house. ehk siis vaja rõhutada sõna immediately, sest muidu võiks lahendada nii nagu eespool mainisin - ehk siis ei saakski lahendatud nii lihtsalt või siis üldse mitte


Ole nüüd pai ja ära väga hoogu mine wink


RE: Pisike test - Mannu - 26-12-2010 11:09

Mina ei hakka oma blonde ajusid väänama.
Mina tean seda, et minu eksil olid väiksena lemmikloomadeks kalad. Mis aga sellel paljurahvuselise elanikkonnaga tänaval toimub, seda ei saagi enne teada kui ise järele vaadata. Teoretiseerida ju muidugi võib, aga alati võib olla eelduste hulgas midagi vigane väide olla.
wink
Aga minusugustega tehnoloogilist tsivilisatsiooni ei ehita.


  - Preilikass - 26-12-2010 20:42

(26-12-2010 11:09 )Marina Kirjutas:  Mina ei hakka oma blonde ajusid väänama.
Mina tean seda, et minu eksil olid väiksena lemmikloomadeks kalad. Mis aga sellel paljurahvuselise elanikkonnaga tänaval toimub, seda ei saagi enne teada kui ise järele vaadata. Teoretiseerida ju muidugi võib, aga alati võib olla eelduste hulgas midagi vigane väide olla.
wink
Aga minusugustega tehnoloogilist tsivilisatsiooni ei ehita.

Jah, tehnoloogilise kultuuri ehitamiseks poleks minust kah tolku Laugh Aga me ehitame sinuga kunstilise kultuuri näiteks, või hoopis psühholoogilise kultuuri wink Opositsioon peab olema!
Diil? Smile


  - Mannu - 27-12-2010 12:27

(26-12-2010 20:42 )Preilikass Kirjutas:  Diil? Smile
Tehtud Smile


  - Thorondor - 27-12-2010 15:35

Ehks siis paberi peal lahendab ära 80% inimestest, palju õnne?


  - Päikeseinsener - 27-12-2010 15:40

(27-12-2010 15:35 )Thorondor Kirjutas:  Ehks siis paberi peal lahendab ära 80% inimestest, palju õnne?



Mulle postkasti tulnud vastuste najal, ütleks, et isegi pea 95%
Tõesti väga tublid on siin olevad para weebud Smile