Para-web
Inimese nime mõju - Printerisõbralik versioon

+- Para-web (https://www.para-web.org)
+-- Foorum: Inimene ja energiad (https://www.para-web.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Foorum: Inimene - see kummaline olend (https://www.para-web.org/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Teema: Inimese nime mõju (/showthread.php?tid=4393)

Lehed: 1 2 3


Inimese nime mõju - kati013 - 08-11-2009

Lugesin äsja seda Nastja raamatut ning ta kirjutab seal, et inimese nimel on talle endale suur mõju, samuti räägib ta ka et lapsele peab nime valima ema kuid näiteks Nastja emale valis nime isa ning selle tõttu ei ole tema elu ka kõige paremini läinud. Samuti ta emale ei meeldi see nimi ning siis ta ütleb seal ka millised nimed ta emale üldse sobiksid.

Sellega seoses tekkis mul aga mõte, et mulle endale pole kunagi oma nimi meeldinu ning tahaks selle üldse hea meelega ära vahetada, samas tean ka et mu nimi on isa poolt valitud. Kuid kui selle eelmise Nastja jutu järgi võtta siis võiks küll oma nime vahetada. Kuid samas on jälle küsimus, et mille vastu, sest ma küll ei teaks milline nimi just mulle kõige paremini sobiks.

Seega tahtsingi teada et äkki on keegi sellist asja uurinud või lihtsalt kuskilt kuulnud ning oskab oma arvamust selle koha pealt avaldada. Kõige parem oleks Nastjalt endalt küsida, kuid temaga ma kuidagi kontakti ei oska leida.


- tribalangel - 08-11-2009

Aga uuri oma ema käest, mida tema oleks tahtnud sulle nimeks panna, või mida ta praegu soovitaks. Naiselik vaist ikkagi ju wink

See on muidu huvitav teema. Mulle on minu nimi alati meeldinud, aga ma tean, et mu vanemad kaalusid ka ühte naabrinaise poolt soovitatud nime, mis mulle isiklikult absoluutselt poleks meeldinud.


- Ares - 09-11-2009

Minu nime valis ka ema. Emal oleks olnud üks teine valik ka, aga praegu ma absoluutselt jälestaks seda nime. Nii, et mina olen rahul.

Siiani mu nimi mulle otseselt midagi head toonud ei ole, aga eks see ajapikku näha ole...


- excubitoris - 09-11-2009

Ma olen vahest selle nimede-asja üle juurelnud ning olen pannud tähele teatud korrelatsiooni inimese nimes ja tema välimuses ning omadustes. See on kuidagi kummastav aga olen näiteks elu jooksul kohanud (vähemalt neid keda on olnud aega jälgida) 5 sama eesnime kandvat inimest kui mul ning nende kõigiga on meil väga palju ühist - nii välimuses kui iseloomus. Sama olen täheldanud ka teiste nimede puhul. Kahjuks pole olnud nii palju aega ja vahendeid, et tõsisemat statistikat tegema hakata aga arvan, et nimel ON mingi mõju inimesele ning see nimi mis sul on ongi sulle mõeldud.

Samas ei tahaks eriti uskuda nn "õnnetutesse nimedesse" sest siin on palju subjektivismi. Üks arvab, et tänu nimele on tal vähe pappi ja siis ta ongi õnnetu, kui aga lähedalt vaadata siis selgub, et inimesel täiesti normaalne ja korralik elu.


- WhiteWolf - 09-11-2009

Nimemaagia ja kabala seosed... on selline netileht (andmebaasis üle 800 000 nime): http://www.kabalarians.com/cfm/menu-BriefAnalysis.cfm


- Jõhvikas - 09-11-2009

Hahaaa, päris hea. Üldjuhul on päris täpne seletus. Proovisin ka teiste nimesid. Huvitav!


- MHL - 10-11-2009

Igal tähel pidi universumis olema kindel tähendus (vaste), nagu numbritelgi. Et mingeid tähti kokku pannes, tuleb teatud saatuse (iseloomu, potentsiaalide) kombinatsioon. See on lihtsalt midagi, mida olen kuulnud. Seda aga küll ei tea kui palju need inimeste poolt pakutud tähendused vett peavadBleh? Aga lähen uurin nüüd seda White Wolf`i lisatud allikat.


- WhiteWolf - 10-11-2009

Tsitaat:Algselt postitas MHL
Igal tähel pidi universumis olema kindel tähendus (vaste), nagu numbritelgi. Et mingeid tähti kokku pannes, tuleb teatud saatuse (iseloomu, potentsiaalide) kombinatsioon.

Umbes nagu Aigar Säde oma raamatus "Seest välja" kirjutanud on: http://www.aigarsade.com/raamat/pt19.htm


- MHL - 10-11-2009

Njah, eks selle nime mõju saab kätte alles täisnimega. See tähendab eesnimi + perekonnanimi. Selle eest aga küsitakse sellel saidil raha.

Igatahes minu jaoks ei tundunud kõige usaldusväärsem sait...Aga see on mu isiklik probleemLaugh


- blinkz - 10-11-2009

Siin kohal võin anda teile ühe lingi kus on samuti võimalik saada infot oma iseloomu ning muude elu külgede kohta.
Leht asub: siin

Peale nime tuleb seal sisestada ka sünniaeg ning kogu leht ongi rohkem numbritele keskendunud, kuid alguses on ka nimest tulenevat.
Jutt on küll pikk, kuid imekombel võin enda järgi öelda, et kõik langes väga täpselt kokku sellega milline ma olen. Õnnenumbrite ning heade kuupäevade kohta öelda ei oska...

Arvan samuti, et nimest oleneb väga palju, samuti ka hüüdnimest...vahest ju ongi mõnele hüüdnimi omasem kui päris nimi. Sellepärast võib ka minu antud lingis panna eesnimeks hoopis hüüdnime.


- MHL - 10-11-2009

Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Tsitaat:Algselt postitas MHL
Igal tähel pidi universumis olema kindel tähendus (vaste), nagu numbritelgi. Et mingeid tähti kokku pannes, tuleb teatud saatuse (iseloomu, potentsiaalide) kombinatsioon.

Umbes nagu Aigar Säde oma raamatus "Seest välja" kirjutanud on: http://www.aigarsade.com/raamat/pt19.htm

Jah. Umbes nagu midagi sellist tõepoolest!
See on kusjuures ülimalt huvitav...Peaks kohe tõsisemalt uurimaSmile

PS! Olen kuulnud isegi sellist hüpoteesi, et ka Egiptuse püramiidid olla sõnadega püsti pandud (ei ole osanud sellest midagi siiani arvata)?! Kuidas kommenteerite?


- WhiteWolf - 10-11-2009

Numeroloogia on ka üks võimalus muidugi - põhineb teoorial, et igal tähel on numbriline väärtus ühest üheksani - kuid siit häda algabki. Nimelt on numbreid vähem kui tähti ja seetõttu on täpselt sama numbriline väärtus tavaliselt kahel tähel, vahel ka kolmel. Ei usu, et see täpne saaks olla.

Lisaks on tähtede järjekord samuti oluline - Säde pöörab ka sellele tähelepanu.

Tsitaat:Algselt postitas MHL
PS! Olen kuulnud isegi sellist hüpoteesi, et ka Egiptuse püramiidid olla sõnadega püsti pandud (ei ole osanud sellest midagi siiani arvata)?! Kuidas kommenteerite?
Sõna on põhimõtteliselt energia. Energiaga saab muidugi igasugu asju ära teha...
Täpsemalt ei tea, pole püramiidide püstitamist proovinud Bleh


- teku - 10-11-2009

Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Nimemaagia ja kabala seosed... on selline netileht (andmebaasis üle 800 000 nime): http://www.kabalarians.com/cfm/menu-BriefAnalysis.cfm

Proovisin nii enda kui teiste nimedega, mõned asjad olid täppi ka aga mu teist nime seal ei olnudki.


- excubitoris - 10-11-2009

Sõna on HÄÄL - seega lausudes SÕNA - mida saab lugeda ja mis võib olla nimi - tekitad teatud sagedusega heli.
See teooria, et püramiidid ehitati kasutades helilainete abi on juba kaua liikvel.


- Phrase - 10-11-2009

Proovisin seda saiti. Niisiis: Ma võin olla nii lahke ja mõistev kui ka tekitada valesid arusaamasid oma näoilmega. (Suhteline bumbo jumbo siiamaani :O) . Mul on probleeme oma näoilme pehmendamisega takti ja dimplomaatiaga ja mul on probleeme teiste inimeste tunnetega arvestamisega. (Ei oska kommenteerida, võib-olla tõesti?) Raskusi nõu vastuvõtmisega või tunnistamisega, et olen teinud vea ning see võib jätta minust tunde kui jäärapäise ja oma arvamustes kinni. (Mina, ja jäärapäine? Ei. [insert irony]) Niisiis olen liiga tihti tekitanud valesid arusaamu ja sõprused on selle all kannatanud. (Jällegi, kommenteerimatu.) Kuigi mu nimi tekitab vajadust olla artistiliselt loominguline rõhutatakse, et see tekitab emotsionaalset intensiivsust, mida on raske kontrollida.

Pardon my translation.
Sellega tuli siiski meelde ka mu numeroloogia, mis rääkis, kui üksikust ma jään.

Niisiis, tänud, ema! Laugh

blinkzi lisatud sait annab lühikokkuvõttes sellise vastuse:

Vastused olid suhteliselt segased. Mu tujud vahetuvad kiiresti, olen kangekaelne. Pidin omama "magnetilist" isiksust.

Ei usu eriliselt kumbagi saiti, sest tekst oli üldine. Noh, aga ega tulevikust täpseid fakte ka oodata ei tasuks. Bleh

[Muudetud: 11-10-2009 Phrase]


- Preilikass - 14-11-2009

Selge, mul on kaksikloomus. Võin olla väga mõistev ja üllameelne, aga samas võib mu otsekohesus tekitada valestimõistmisi. NõusLaugh Ma küll ei saa aru, milleks on vaja keerutada ja jantida, otsekohesust ja siirat ausust võiks enam olla ning solvuda pole siin midagi. Kellegi teo kritiseerimine on mõeldud ainult progressi nimel ja mitte isikliku solvanguna!
Diplomaatiat peaksin ehk tõesti pisut juurde õppima (suur töö juba tehtud, juba oskan petta ja manipuleerida), aga üldjuhul ma just hoidun teiste tundeid riivamast. Jaaa, nõu on mul raske kuulda võtta nagu ka viga tunnistada. Sellegagi tegelen. Kabala väidab, et tekitan endast sageli vale mulje ja sõprused kannatavad seetõttu. No jah, ega ma ei tea ju. Aga ei imesta üldse kui see tõsi oleks. Inimene, kes minu tummani pääseb, peab vaatama kaugemale kui pealispind.
Ja see loovuse ning emotsionaalse intensiivsuse asi vastab tõele...ikka täiega. Kuid ma õpin järjest enam emotsionaalsust intensiivsust nautimaBleh
Huvitav, ma olen aastaid tahtnud oma nime ära muuta Laugh Aga pole ette võtnud. Tahaks näiteks olla CaroliinaBleh Ei teagi kui hea või halb mõte see oleks. Kusjuures, kõige esimene nimi, mille ema mulle tahtis panna, oli Marianne minu teada, kuid sugulase soovitusel sain siiski oma nime. Hea, et ema tema esimese variandiga ei nõustunud (Liisi), sest see kõlab kuidagi nunnult - ja ma ei ole selline.

Lisan veel, et see on täiesti uskumatu! Lugesin nime Marianne kohta ja minu arust see on päris minu moodi...

[Muudetud: 11-14-2009 Preilikass]


- Preilikass - 14-11-2009

Tsitaat:Algselt postitas MHL
PS! Olen kuulnud isegi sellist hüpoteesi, et ka Egiptuse püramiidid olla sõnadega püsti pandud (ei ole osanud sellest midagi siiani arvata)?! Kuidas kommenteerite?

Äkki räägid natukene lähemalt? Tundub põnev ja ma pole varem seda kuulnudSmile


- WhiteWolf - 14-11-2009

Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Selge, mul on kaksikloomus. Võin olla väga mõistev ja üllameelne, aga samas võib mu otsekohesus tekitada valestimõistmisi.
Otsekohesus tekitab kaasaegses väärtushinnangute süsteemis ikka vääritimõistmisi, see pole tingimata kaksikloomus.


- Preilikass - 14-11-2009

Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Selge, mul on kaksikloomus. Võin olla väga mõistev ja üllameelne, aga samas võib mu otsekohesus tekitada valestimõistmisi.
Otsekohesus tekitab kaasaegses väärtushinnangute süsteemis ikka vääritimõistmisi, see pole tingimata kaksikloomus.

Ma üldse ei mõelnud seda kirjutades kaksikloomuse mõiste üle, tõlkisin lihtsalt enda kohta öeldut. Kuid jah, ma püüan ikkagi rohkem lilli suust välja ajada...Bleh Õnneks on mul ümber ka neid inimesi, kellega võin olla siiras ja otsekohene - ning nad, üllatus, üllatus, hindavad seda Smile


- WhiteWolf - 14-11-2009

Muidugi hindavad. Kes selleks valmis on.


- HUGOTH - 15-11-2009

Igal nimel on oma kindel tähendus ja kui see on valitud õigesti siis see toimib. Oma osa selles on ka selle kandja uskumises. Isegi mine muutmine mõjutab tema adasist käekäikku. Seda on praktikas olnud mul võimalik jälgida ja see toimis. On olemas terve tabel inimestenimedega koos sinna kuuluva tähendusliku seletusega, mida see tähendab. Üks allikas oli kunagi ENE, sealt leidsin algkirjelduse selle kohta. Kindlasti on seda ka mujalgi kirjeldatud. Vanad inimesed teadsid seda, enne kui oma lastele nime panid. .....


- MHL - 16-11-2009

Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Tsitaat:Algselt postitas MHL
PS! Olen kuulnud isegi sellist hüpoteesi, et ka Egiptuse püramiidid olla sõnadega püsti pandud (ei ole osanud sellest midagi siiani arvata)?! Kuidas kommenteerite?

Äkki räägid natukene lähemalt? Tundub põnev ja ma pole varem seda kuulnudSmile

Oh, ega ma ei oskagi midagi rohkem lähemalt rääkida (seepärast oli ka minu postitus pigem sellises küsivas vormis)Smile. Kui oskaks, siis see oleks vist juba täiesti teine levelBleh
Aga kui mingit lisainfot kuulen, siis annan kindlasti teada.


- MHL - 16-11-2009

Ma ka proovisin seda saiti. Üks asi on muidugi see, et numeroloogias on vist ka kellaaeg tähtis, millal sündisid?

Aga tuleb tunnistada, et hoolimata sellest, et valikuvarjante on seal ainult 9 (välja arvatud nime tähtede puhul vist), siis üllatavalt minu moodi oli kõik see kompott, mis sealt kokku tuli. Nii head kui vead. See selleks...

Nime panemise suhtes tehakse ka nii, et mõeldakse mõned nimed valmis ja lastakse lapsel endal valida. Et kui laps on sündinud ja mõne päevane, siis hakatakse talle neid nimesid ütlema ja vaadatakse kas laps annab kuidagi märku oma soovidest. Eks seda jah rohkem sisetunde järgi tuleb teha. Sest sellele, kelle olekust, näost või ilmest kohe näed, et ta on näiteks Georg ei pane ju nimeks Meelis (lihtsalt minu arvates vastandlikud nimed, mitte, et tahaks siin kellegi suhtes midagi isklikku öelda)!

Oma nime ma kunagi varajases pubeka eas häbenesin teatud põhjustel, praegu olen ülimalt rahul, sest see on tõesti MINU NIMI. Ja emal teisi varjante polnudki, mida nimeks panna...Oligi kogu aeg ainult see üks nimi. Isale ses suhtes sõnaõigust ei antudkiBleh


- FurioN - 18-11-2009

Tsitaat:Algselt postitas Jako
Teema on küll inimese nime mõju aga hakkasin mõtlema, et kas foorumis kasutajanime mõju on ka olemas?
Ei, see oleks liiga absurdne. Foorumi nime valid sa täiesti suvaliselt ja veel enda poolt, aga päris nimi on su vanemate poolt valitud ehk siis mõeldud nii olema.

[Muudetud: 11-18-2009 FurioN]


- WhiteWolf - 18-11-2009

Tegelikult on igal nimel mõju olemas. Organisatsioonide nimedel, teiste pandud hüüdnimel, enda valitud kasutajanimel...